Djali qe sndjen dhimbje

Shko poshtė

Djali qe sndjen dhimbje

Mesazh  STINE prej Thu Aug 16, 2007 6:45 pm

Tim Kridland duket se ėshtė njė njeri qė nuk ndjen dhembje, ashtu si tė gjitha qeniet e tjera tė vdekshme. Qė kur ishte nė shkollė, i ēudiste shokėt e tij tė klasės, teksa e pėrshkonte krahun e tij me njė age pa ndjerė dhembje, ndėrkohė qė tani ka filluar tė shfaqet edhe nė publik. Testet shkencore tė kryera ndaj kanė tij kanė treguar se Tim ėshtė nė gjendje tė durojė nivele dhembjeje shumė mė tė larta nė krahasim me qeniet e tjera njerėzore dhe me normalen e mundshme pėr njė njeri. Tim nga ana e vet shpjegon se ėshtė forca e mendjes ajo qė e lejon tė shpohet me gjilpėra dhe tė durojė nivele ekstreme tė tė nxehtit apo tė ftohtit edhe pse pohon qė e ka studiuar me kujdes anatominė e njeriut dhe e di mjaft se deri nė ē’pikė dėmtimi i njė arterieje mund tė jetė fatal.

_________________
pershendetje te gjithve.rrespekte
avatar
STINE
Administator
Administator

Numri i postimeve : 360
Age : 32
Localisation : gjithandej lale
Registration date : 07/07/2007

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi