JU NJOHIM ME POETIN SELAJDIN GASHI

Shko poshtė

JU NJOHIM ME POETIN SELAJDIN GASHI

Mesazh  shaban cakolli prej Thu Aug 16, 2007 7:19 pm

Selajdin Gashi u lind ne Nikushak te Kumanoves.Shkollen fillore e kreu ne Kijeve te Kosoves,kurse te mesmen ne Prishtine.Ne vitin 1984 shkoi ne Gjermani,ku studjoi Gjermanistike dhe Filozofi ne Univerzitetin e Kelnit.Fillimisht ka punuar si perkthyes,ndersa tani punon ne Radiostacionin gjerman WDR.Ne vitin 2000 botoi ne Prishtine vellimin poetik"Anje fjale e pa thene".
avatar
shaban cakolli
advancues
advancues

Numri i postimeve : 606
Registration date : 12/08/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi