ZOGJTĖ

Shko poshtė

ZOGJTĖ

Mesazh  shaban cakolli prej Thu Aug 16, 2007 7:31 pm

Mesuesja hyri ne klase
Ajo pyeti njerin nga nxenesit:Ne nje peme ishin pese zogj,nje gjuetar ka shti me qifte dhekavrare tre zogj,edhe sa zogj kane mbetur ne dru?
-Dy u pergjegj nxenesi!
-Bukur,pergjegjeja e sakte,pohoi mesuesja!
Nuk eshte e sakte,nderhyri nje tjeter!
-Perse,e pyeti mesuesja?
-Sepse kur gjuetari shtiu me qifte,zogjete shpetuar u tremben dhe iken!
Pasi mendoj pak qaste,mesuesja i tha:Logjika juaj eshte e drejte.
avatar
shaban cakolli
advancues
advancues

Numri i postimeve : 606
Registration date : 12/08/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi