STATUSI I KOSOVES

Shko poshtė

STATUSI I KOSOVES

Mesazh  STINE prej Fri Aug 17, 2007 4:57 pm

Koshtunica: Nuk heqim dorė nga Kosova as pėr integrimin nė BE

Koshtunica, ka shtuar se nuk ka patur shembuj nė historinė e Evropės qė ndonjė shtet tė heqė dorė nga 15 perqind e territorit tė vet pėr asnje ēmimi

Serbia kurrė nuk do tė heqė dorė nga sovraniteti i saj mbi Kosovėn, madje as pėr tė fituar anėtarėsim nė Bashkimin Evropian, ka thėnė kryeministri Vojisllav Koshtunica. "Qeveria ėshtė unike dhe e vendosur nė qėndrimin e saj se Serbia asnjėherė nuk do tė pranojė zhvatjen me Kosovėn pėr integrimet evropiane", ka thėnė ai. Koshtunica, njė kundėrshtar i ashpėr i pavarėsisė sė Kosovės, ka shtuar se nuk ka patur "shembuj nė historinė e Evropės qė ndonjė shtet tė heqė dorė nga 15% e territorit tė vet pėr ndonjė lloj koncesioni apo ēmimi

_________________
pershendetje te gjithve.rrespekte
avatar
STINE
Administator
Administator

Numri i postimeve : 360
Age : 32
Localisation : gjithandej lale
Registration date : 07/07/2007

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi