KRIJUESI YNE HAMZA HALABAKU

Shko poshtė

KRIJUESI YNE HAMZA HALABAKU

Mesazh  shaban cakolli prej Fri Aug 17, 2007 9:05 pm

Hamza Halabaku,u lind ne Pozhoran te Gjilanit.,me 1947.Shkollen fillore e kreu ne vendlindje,te mesmen ne Gjilan,kurse studimet ne fakultetin juridik,te Univerzitetit te Prishtines.Nje kohe punoi mesues e pastaj jurist.
Ne vitin 1990,emigron ne Gjermani.Jeton dhe vepron ne Nürnberg,ku punon si mesues ishkolles shqipe me mesim plotesues.Hamza mirret me shkrime:Shkruan poezi dhe proze,ka botuar monografi te shkolles shqipe dhe tri permbledhje poetike.Bashkepunon me revisten per femije"DORUNTINA",qe botohet ne Gjermani.
avatar
shaban cakolli
advancues
advancues

Numri i postimeve : 606
Registration date : 12/08/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi