Sexy dhe deshirat

Shko poshtė

Sexy dhe deshirat

Mesazh  STINE prej Sat Aug 18, 2007 4:36 pm

Seksi fillon nė kokė. Por nuk ka njė zonė tė caktuar tė trurit qė ėshtė pėrgjegjėse pėr dėshirėn seksuale. Ajo ėshtė njė kombinim i ndezjes sė disa pjesėve tė trurit qė janė pėrgjegjėse pėr veprime tė veēanta. Vetėm kur krijohet ky kombinim lindin dėshirat seksuale.

Pėr rastin e mashkullit, seksi nuk ėshtė vetėm kėnaqėsi por edhe njė lloj sporti pėr tė stėrvitur mendimet.

Truri rregullon edhe prodhimin e hormoneve seksuale. Shkencėtarėt kanė zbuluar qė edhe hormoni Prolaktinė rritet tepėr gjatė seksit, si tek meshkujt edhe tek femrat. Deri tani dihej vetėm qė ky hormon ndikon nė krijimin e qumėshtit tė nėnės. Por duket tė jetė i rėndėsishėm edhe pėr orgazmėn. Kėshtu meshkujt kanė nevojė pėr pushim pas arritjes sė orgazmės pasi niveli i Prolaktinės ėshtė shtuar shumė nė trupin e tyre.

_________________
pershendetje te gjithve.rrespekte
avatar
STINE
Administator
Administator

Numri i postimeve : 360
Age : 32
Localisation : gjithandej lale
Registration date : 07/07/2007

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi