ZEMĖR E NDARĖ

Shko poshtė

ZEMĖR E NDARĖ

Mesazh  shaban cakolli prej Mon Aug 20, 2007 6:41 pm

Shaban Cakolli
ZEMĖR E NDARĖ
O zemer e ndare
ku le nenen dhe babane
ku le motren ku le vellane
ku le token e te pareve tane?
Ike shkove aq larg
ne porten ku nuk gjene fat?
O zemer e gjora
ti me je sikur ora
disa kohe punon
nje dite nga jeta pushon.
Po te vdisje per toke shqiptare
do te ngriheshin lapidare
po qe se vdiqe ne toke Evrope
do te humb varreza jote.
shaban cakolli
shaban cakolli
advancues
advancues

Numri i postimeve : 606
Registration date : 12/08/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi