Si ju duket pamja e re e forumit?

Shko poshtė

Si ju duket pamja e re e forumit?

7% 7% 
[ 1 ]
0% 0% 
[ 0 ]
33% 33% 
[ 5 ]
7% 7% 
[ 1 ]
53% 53% 
[ 8 ]
 
Totali i votave : 15

Si ju duket pamja e re e forumit?

Mesazh  STINE prej Sat Jul 07, 2007 12:15 pm

tregoni si ju duket forumi.tregoni sinqeritet
avatar
STINE
Administator
Administator

Numri i postimeve : 360
Age : 32
Localisation : gjithandej lale
Registration date : 07/07/2007

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ju duket pamja e re e forumit?

Mesazh  <<<blerta>&gt prej Sat Jul 07, 2007 3:51 pm

hahaha sinqerisht po flas te them te drejten sot nuk kam qa te them se esht dita e pare por me sa duket shum mire ja keni nisur
good luck
avatar
<<<blerta>&gt
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 3
Localisation : london
Registration date : 07/07/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

tregoni si ju duket forumi

Mesazh  gishteza prej Tue Jul 10, 2007 1:07 pm

eshte fillimi po do ece mire
avatar
gishteza
Administator
Administator

Numri i postimeve : 6
Registration date : 09/07/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ju duket pamja e re e forumit?

Mesazh  xheladin prej Wed Jul 11, 2007 9:01 am

Besoj se do tė keni sukses, prandaj, tė dėshiroj ēdo tė mirė dhe punė tė mbarė kolektive.
avatar
xheladin
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 42
Registration date : 11/07/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ju duket pamja e re e forumit?

Mesazh  kiss_today prej Fri Jul 13, 2007 12:17 pm

Eshte teper heret per te thene se ne c'nivel eshte ky forum. duhet te mbipopullohet pak, pastaj te shohim rezultatet. Per momentin, kendshem Smile
avatar
kiss_today
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 85
Age : 33
Localisation : Tirane
Registration date : 13/07/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ju duket pamja e re e forumit?

Mesazh  lepurushja_01 prej Fri Jul 13, 2007 4:40 pm

[quote="kiss_today"]Eshte teper heret per te thene se ne c'nivel eshte ky forum. duhet te mbipopullohet pak, pastaj te shohim rezultatet. Per momentin, kendshem
Dielli i mire duket qe ne mengjes...Edhe megjithese eshte fillimi per ju, per mendimin tim keni fillu sh mire...vertet sh bukur...urimet me te perzemerta dhe vazhdoni keshtu se keni per te hecur...

lepurushja_01
Administator
Administator

Numri i postimeve : 118
Age : 27
Localisation : Italia
Registration date : 13/07/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Si ju duket pamja e re e forumit?

Mesazh  STINE prej Sat Sep 15, 2007 4:45 pm

Mund te me thoni si ju duket kjo pamje qe edhe ne te dime cfar ti shtojme e cfar ti heqim.Ju flm per mirkuptimin tuaj.

_________________
pershendetje te gjithve.rrespekte
avatar
STINE
Administator
Administator

Numri i postimeve : 360
Age : 32
Localisation : gjithandej lale
Registration date : 07/07/2007

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ju duket pamja e re e forumit?

Mesazh  gishteza prej Tue Sep 18, 2007 2:03 pm

per momendin mire esht dhe shum ndyshime shpesh nuk para eshte mire
avatar
gishteza
Administator
Administator

Numri i postimeve : 6
Registration date : 09/07/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ju duket pamja e re e forumit?

Mesazh  lepurushja_01 prej Thu Sep 20, 2007 5:32 pm

Super ,vetem se te ishte pak me vivace...me e celur si te ta them me ne jete, shpresoj te me kuptoni

lepurushja_01
Administator
Administator

Numri i postimeve : 118
Age : 27
Localisation : Italia
Registration date : 13/07/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ju duket pamja e re e forumit?

Mesazh  arla prej Tue Oct 09, 2007 3:35 pm

ketu ndihesh sikur jeton ne pranvere.
Eshte vertet mire dhe sfondi te qeteson.ja vlen te punohet tek kjo faqe.
avatar
arla

Numri i postimeve : 15
Registration date : 01/10/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ju duket pamja e re e forumit?

Mesazh  STINE prej Wed Oct 10, 2007 8:47 pm

arla shume flm per komplimentin dhe te gjith flm kontriboni ne kete forum i cili eshte i te gjithve.

_________________
pershendetje te gjithve.rrespekte
avatar
STINE
Administator
Administator

Numri i postimeve : 360
Age : 32
Localisation : gjithandej lale
Registration date : 07/07/2007

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ju duket pamja e re e forumit?

Mesazh  shaban cakolli prej Fri May 23, 2008 8:40 pm

pamja dhe renditja duken mjaft bukur,lypset me shume kontribut nga anetaret.
avatar
shaban cakolli
advancues
advancues

Numri i postimeve : 606
Registration date : 12/08/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ju duket pamja e re e forumit?

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 10:51 pm

I shpejte i bukur, koha e ben te veten !

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Homazh veprės sė shquar tė Rilindasve Shtatė kėngė pikėllimi

Mesazh  Mihal Gjergji prej Mon Nov 17, 2014 8:27 pm

Homazh veprės sė shquar tė Rilindasve

Shtatė kėngė pikėllimi

Shqipėria ime,
as nė gjumė, as e zgjuar
Ėndrrat ja trazojnė frikshėm
shkjau, andartėt e djalli…
Evropa,
kurva plakė,
nė pesė copa e ndau.
Fle Shqipėria,
vetėm dhimbja rri zgjuar
Nata njė shekull e gjatė
Sa e zezė kjo natė!

Kollitet Atdheu,
pėrgjakur nėn thika traktatesh
nga Parisi, Berlini e Londra
Pėrgjunjet diku,
e prapė si Anteu!
Rilindja,
ngulmon e rėnkon nėn peshė tradhtie!
Nė shtigjet e shpresės
shikoj njė yll tė venitur…

Nė vėnd tė Krishtit paska ardhur Juda,
frika nė kėmbė tė Muhametit
Barktharėt,
lėngojnė e presin,
tė ndukin gjinjtė e shterur tė shtetit…

II.
Nė zjarrminė e etheve
Digjet Tirana
Ėshtė sėmurė, mė besoni
Jo gropat e zeza, as betonet pa fund,
Dėshpėrimin njerėzor lexoni

Ėshtė drobitur qyteti-si shteti
Kryeministri-jo, as ministrat
Asnjėherė i sėmurė Presidenti !


III.
Jemi skllevėr tė lirė,
pa pranga,
te kėmbėt pa zinxhirė
(S’mund tė thoni:
ėshtė gjėndje mjerane!)
Panairet e botės bredhim,
si statuja pa krahė
Nė xhep pasaportė evropiane !

IV.
Pėr lotėt e nėnave askush s’pėrgjigjet:
Pse kaq shumė rėndojnė ?
E ē’vlejnė:
Muzeu Prado, nė Madrid
Tate Modern, nė Londėr
Piramida e qelqtė, nė Louvre ?!
Se ē’kanė brenda lotėt
muzeumet,
s’kanė forcė ta tregojnė.

Brenda tyre janė brengat e dheut
prej mishi e gjaku,
psherėtimat e brezave, gjysh pas gjyshi,
tė pathėnat e tyre;
nga kėrthiu i njomė te plaku

Ē’tė bėj me ta ?!
Do t’ua nis mėrgimtarėve
Ylberin e dhimbjes shqiptare
T’ia pėrplasin nė fytyrė:
Evropės shurdhane
Botės sė akullt,
verbane…
T’ua tregojnė
Emisarėve-aktorė,
qė bujari e nderim u jep Shqipėria
Ndėrsa atyre,
mė shumė se sa goja, u flet interesi:
Okej Albania !

V.
Mes qytetit-nė zemėr tė shtetit
Kryevėndin ka zgjedhur njė kryq
Tundet e s’di ē’mallkon
(S’flet shqip!)
Njė korb kobėtar
‘lutjet’- lexon, nė gjuhė tė vet
Bien kambanat
Tė gjithė nxitojnė e askush s’ndalon
(Edhe koha s’ka kohė tė ndalojė!)
Gjysmėhėna
mes reve e fsheh pikėllimin

S’kam kė pyes:
Gjitonėt,
ē’ditė kobi na ndjellin,
e ē’helm brėnda ‘mjaltit’ na sjellin?!

Ēudi!
As njėrin, as tjetrin s’i ftuam
E harruam Diellin-Perėndi
Tomorrin me orakujt e shenjtė
Veten tonė e harruam

VI.
“Ushtar i panjohur”,s’ėshtė mė vetmitar
Hijet rreth tij mėrmėrijnė:
A ke punė zotni…?
Sa shumė anonimė e lypsarė !
Me Atdhe, por pa shpresė,
shtėpitė pa ēati e vatrat pa zjarr
si morti u qepet trishtimi…
Jemi nė Lindjen pa lindje,
jemi larg
Sa larg Perėndimi !

Gjallojnė “nga mshira e pamshirve”
lėvizin ngadalė, si shtatore
nga qėndra-pėrballė Parlamentit
Zemėrthyer ua shoh:
prangat dhe frikėn
Brenda syve tė tyre-
kamzhikėt e urrejtjes
godasin
kolltukėt e butė tė pushtetit
Mė kryqėzon shikimi i tyre
mė shpon gjer nė eshtėr

VII.
Nė Tiranė,
mirėsi prej tiranėve kėrkojmė,
qė Tetori i nxjerr kohė pas kohe
(Ky muaj, ē’mallkim qė mban brėnda
Pse lulet tė thahen,
e buqetat pertokė t’i rrėzojnė?!
Pas argjėndit tė vjeshtės
pse dalin hithra e gjėmba…?!)

Na ropėn njė grusht me kusarė
Na thinjėn bajraktarėt,
pa gjak, e pa shpirt, e pa nder
Dhe ajrin, dhe fjalėn, dhe jetėn,
tė gjitha i vėnė nė kandar
Kush vonon tė paguaj
qefinin
e ka nė defter.

Si thoni:
Tė hesht e tė lypi mėshirė?
Kam frikė
nga marazi mos plas
Ē’mendoni,
Tė presim tė biem martirė?
Kam frikė tė flas
Nata ėshtė mbushur me xhinde
e xhindet, t’i lexojnė mendimet
dhe nė heshtje ndėshkojnė…
Nė ballin e tyre
s’hap brazda mjerimi
As Zoti s’pergjigjet, por hesht!
Nga viset e mia,
njė qyqe do sjell
tė kėndojė kėtė kėngė trishtimi !
avatar
Mihal Gjergji

Numri i postimeve : 11
Age : 56
Localisation : Tirane Albania
Registration date : 17/11/2014

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ju duket pamja e re e forumit?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi