Stafete Brezenish

Shko poshtė

Stafete Brezenish

Mesazh  arla prej Tue Oct 02, 2007 1:35 pm

Stafetė breznishė ankthpafinishuar kurrė,
Ndėr shtjellkarnavalet ritėmllastuara ekzibicionit mjeror,
A si kqyrni pra tek ēdo klithėz gjethet e fytyrave,
Sa bukurisht instiktazi ua humusojnė genet kanceroze stina’stinės,
Ani pse seicili bredh alurime me kryet shpata krenimash,
Ligmi i vuan sikletet heretikėzore tė rrufesė-pėr vete,
E tinzisht tok betohen si dishepuj kryqėzimi,
Pse jeta qenka fort hijegjatė dielltirave tej trokthit tė shkrumbėtirės,
E pa cak brir’oshėti’bujare-ngjethim papendimit,
Pėr gjithkėnd qė po i qeth mendimet sa e sa e sa shkurt,
Kur me flokė virtytesh hajnur-sixhadekohėn
Flamurijnė-harruar pa pėrskuqur fjalėve karbonizuar tredhm’ideve,
Para se t’a riciklin nėntvdekėshen dhembė,
Me njollėn ndjellkaltėrt hėnore tė shvirgjėrimit gjak’klasik,
Stampuar thelli nė flatrėn nesėrmdjegur tė ekstazės,
Krokodiluar pėrkėdhelive nė cektina pishinash tė retorikės politike,
Teksa ndėr vitrinat greminuar kuintave tė pėrvjetorėve,
Ngjyrenjat ndėrrojnė reklamat e brisqeve,
E rruspat e hallateve shembin kėmbanare lejepa,
Ritualit pėr t’a pasur mė koblehtė shkruarjegrisjen eposvargėzuar,
Edhe nėse unė e ti vendosim t’ia tjetrim kahun origjinės,
Pse qindrashekujsh pushtuesit skalisin ende emrat,
Mbi limanin pritpėrcjellės tė vaginėndrrės,
Qė gjithsesi jo! nuk harron pa e ngjizur me heshta populli-detyrėn
avatar
arla

Numri i postimeve : 15
Registration date : 01/10/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Stafete Brezenish

Mesazh  arla prej Tue Oct 02, 2007 2:13 pm

L - otet qe me rrjedhin zemra me coptohet..
A - ndaj te kalueres qe tani me kujtohet..
M - e fjalet e fundit,tani po te shkruaj..
T - e them LAMTUMIR dhe ti mua me thuaj..
U - re kaluese te jet kjo dashurija ime..
M - e tjetren te shprehi urime..
I - riu gabon njeher ne jet..
R - asti yne ka qen dhe dote jet i shkret
avatar
arla

Numri i postimeve : 15
Registration date : 01/10/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

BOTA E DASHURISĖ

Mesazh  shaban cakolli prej Fri Jan 11, 2008 4:18 pm

Vitet ikin sikur lum
por jo,jo nuk plakem unė
kam hapur portė pėr dashuri
vend pėr mua-vend pėr ty
ti te unė,unė te ti
rrojmė vetėm pėr dashuri

E shejta dashuri
s“ka plakje
vetėm jetėsi
pėr mua,pėr ty.
avatar
shaban cakolli
advancues
advancues

Numri i postimeve : 606
Registration date : 12/08/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Stafete Brezenish

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi