POEZI PĖR RAMUSHIN

Shko poshtė

POEZI PĖR RAMUSHIN

Mesazh  xheladin prej Thu Apr 03, 2008 10:44 pm

xheladin hamza


POEZI PĖR RAMUSHIN
(akrostih)

Kosovė nuk tė lejojnė Dielli tė shkėlqejė mbi Ty
Ujqit nga tė gjitha anėt tėrbueshėm ulėrojnė
Shumė tė etshėm pėr gjakun Dardan janė
Trimat lindin qė tė mos vdesin kurrė
Ulėroni egėrsira ulėroni sa tė doni
Asnjė moment nuk mund tė na frikėsoni
Ramushin kurrė nuk do ta gjunjėzoni
Robėrinė e popullit nuk e durove dot
Armėt me vėllezėrit i shtrėnguat
Mbėshtetje shpirtėrore nga gjithė Kosova e kishe
Urata e jonė le tė mbėrrijė tek i Madhi Zot
Shėrbėtor i askujt nuk dėshirove tė jesh
Heroizmin nė luftė dhe nė paq e tregove
Afėrsinė Tėnde tė gjithė ne e shijuam
Radhitemi pas teje tė gjithė njė nga njė
Agresorit ballė pėr ballė pa frikė t’ia dalim
Dardaninė tonė tė pėrgjakur ta mbrojmė
Ishe Komandant qė mburret e gjithė shqiptaria
Nėna qė Ju lindi qoftė e bekuar nga i Madhi Zot
Agu i mėngjesit dhe drita e Diellit pėr Kosovė je Ti
Jeto pėrgjithmonė o RAMUSH se Ti je engjėlli hyjnor
Ti je shndėrruar nė ēdo pikė tė gjakut nė trupin tonė.


10. 03. 2005.
avatar
xheladin
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 42
Registration date : 11/07/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi