HERONJTĖ S'VDESIN KURRĖ

Shko poshtė

HERONJTĖ S'VDESIN KURRĖ

Mesazh  xheladin prej Thu May 08, 2008 2:16 pm

xheladin hamza

HERONJTĖ S’VDESIN KURRĖ
(Akrostik kushtuar Heroit kombėtar Luan Haradinaj)

Liria e Kosovės, fle mbi supet e tua o Trim
U njom toka, me gjakun tėnd rinor
Aurora e shenjtė nga qielli zbriti pėrmes faqeve tua,
Ndriti fytyra jote, nė sytė e ēdo shpirti shqiptar.

Heronjtė lindin njėherė, por tė mos vdekur kurrė
Armėt e kukuvajkės, qėlluan mbi trupin tėnd
Ramushi vėllau ynė, me duart e tij varrin hap,
Aty kokėn tėnde vendosi pėr pushim tė pėrjetshėm
Dritat nė gjithė Kosovėn nė atė moment u fikėn – ERRĖSIRĖ
I rrokėn armėt sėrish, Dragonjtė me Ramushin nė krye
Ndėr Bjeshkėt e Nemuna jehon emri yt o vėlla LUAN,
Anadrinia me ty, o HERO hap faqen e historisė sė re
Jeton Kosova, feston Shqipėria,
....................................... me ty lidhet dhe Ēamėria!


Rahovec, 07. 05. 2008.
avatar
xheladin
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 42
Registration date : 11/07/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi