Poezi te preferuara

Faqja 3 e 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Shko posht

Re: Poezi te preferuara

Mesazh  Nimfa prej Sun Dec 07, 2008 1:29 am

Ditlindja jote ne kutine e postes

Ti nuk do te jesh aty ne ditlindjen tende
kutia e postes do presi urimet per ty,
Urimet, pergezimet, perqafimet
Mbase edhe puthjet ajo do t'i prese
Po si do ti nxer valle?

Ato do te shtohen, do shtyhen,
nga pritja e gjate do merziten,
ndoshta zemerohen, qetesohen

e pastaj
njera tjetres do i bejne vend,
me durim do presin sa te kthehesh
per te te lene pa mnd!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Poezi te preferuara

Mesazh  Nimfa prej Sun Dec 07, 2008 1:29 am

Lere pluhurin e harreses te bjere..

Ndjenjat kapertheheshin ne germa te zeza, te kuqe
zvariteshin ne shenja pafundsie nenkuptimesh
ne kotesira enderimesh qe beheshin pluhur
ne ardhje agimesh…
Keta ishim ne, dy te panjohur qe misteri i panjohjes
deshira, tundime na ngacmonte
etje e pafund per te thurur rrjeta merimangash
neteve pa gjume

Ndaj lere pluhurin e harreses te bjere..
Mos u pendo qe se kaperceve muzgun
e as agimin, per te bere "trimin"
Qe permes ekranit duart s'i kalove dot, mos u pendo
Me mire keshtu, pa dhimbje, pa lot.

Lere pluhurin e hareses te bjere
te mbuloje germat kembeshtrembra
dhe merimangen me rrjeten e saj kacavirese
qe nuk mundi te na zinte, te na mbyste
lere edhe ate, te jerre,
poshte te bjere.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Poezi te preferuara

Mesazh  Nimfa prej Sun Dec 07, 2008 1:29 am

M dhmb miqsi e humbur

Me dhemb miqesi e humbur
Me dhemb o shok vertet
Ta harroj me thua?
Nuk mundem..
Duhet te harroj Ty vete

Sa keq me vjen o shoku im,
Me dhemb ne shpirt, vertet,
se miq si ishim,
m s'behemi dot
Te pakten jo ne kete jete

Cili gaboi?
Kjo s'ka me rendesi
fajin te tere mbi vehte e marr,
ve te kthehesha
edhe nje here tek ti

U nis me aq kujdes
u latua me aq dashuri
mbi pellembe te dores
e vume
dhe ishte thjesht… miqsi

Ah, si e humbem miqesine
Si e humbem…
Per te do na marre malli
qe shume e bukur per tu besuar
U be xheloz vete djalli.

Tinzisht prane nesh kaloi,
nje pelerine pruri me vehte,
mbi koke te na i hidhte,
te flisnin perart te dy
rrugen mos dinim nga binte…

Oh, sa keq me vjen
per shoqerine e humbur
sa keq!
Shume humba une
por edhe ti ndoshta …shume!

Me dhemb per miqesine e humbur
(Sa shume na merrte malli!)
Mos! Pikerisht kete mos e thoni
Se do tu ngaterroje
vete Djalli!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Poezi te preferuara

Mesazh  Nimfa prej Sun Dec 07, 2008 1:29 am

Moment

U ktheve nje moment
sa te shkembenim lotet,
vetem nje sekond
sa te me ngrije koken
u largove i kerrusur
duke mallkuar boten..

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Poezi te preferuara

Mesazh  Nimfa prej Sun Dec 07, 2008 1:30 am

Mos me thoni "mire se erdhe"

Mos m thoni "mire se erdhe"
Se nuk po u sjell dashuri
Kengen e braktisjes sjell
Dhe boten te shplare ne gri

Le te trokase shiu i veres
mua m s'do m ngacmoje
Le te vije Vjeshte e Mios
nje tjeter do te frymezoje

le te bien gjethet
shumengjyreshe
mbi asfaltin e zi,
sixhade Persie
nuk krijoj m me to..
Luledeleve,
s' u kepus m petalet
duke pyetur me do, s'me do..

Le t'i afrohet vala bregut
emrin tend per ta rrembyer
Ai fshire do jete prej kohesh
S'do e kujtoj si gje e vyer..

Ju thashe
te mos me thoni "mireseerdhe"
Se s'jam m ajo e para,
Por mshire nga ju nuk dua,
Dhe as te me quani zemr vrara.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Poezi te preferuara

Mesazh  Nimfa prej Sun Dec 07, 2008 1:30 am

Dashuri adoleshentesh

U be tre dite i dashur
qe s'jemi pare
'po ndodh me ty? Ku je?
Malli s'te ka marre ?

Kam vrare buzen e dashur
e ti nuk e di
sa po me mend mendimi
qe s'te puth dot ty

Lerme mua keasj radhe
nuk do t'e lendoj,
ku i dihet , i dashur
mund te te sheroje

Edhe une kisha vrare doren
ate dite qe m' the te dua,
buzet vure lehte mbi plagen,
dhe oh, dora mu sherua!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Poezi te preferuara

Mesazh  Nimfa prej Sun Dec 07, 2008 1:31 am

E shkuara

Mos e kerko vehten tende
ne poezine time, se nuk je me,
ve hija e se shkuares ka mbetur,
mbase dhe per pak do te mbese
derisa koha ta tres..

Mos e gjurmo vehten tende
ne vargjet e mija,
fantazma po iken, po shket
zemra ka vdekur qekuri,
goja per te folur, m s' flet

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Poezi te preferuara

Mesazh  Nimfa prej Sun Dec 07, 2008 1:31 am

Kujtimet e shiut

Iku vape e mbremjes
Vape e zagushi
Po vjen mengjes i fresket
sjell ca pika shi

'me pelqen ky shi i veres
Gjithnji me ka pelqyer
Qoft me pikla harrakate
Qoft kur vjen si lum rembyer

Se me ve ne enderime
Kujtime te bukura me sjell
Ndonjehere kam deshire
dhe tek ju t'i percjell…

1
Dite pranvere ishte,
ja nje shi i lehte si sot
I prekur nga po-ja ime,
syrit ti fshije nje lot

Dhe u ulem nen nje peme
Paskesh qene pem mani
shiu vu papritur zuri

me mana 'mu mbush fustani

Zume te qeshnim , zume te lozin
Shih 'behet o fisnik
Per kete dite te gezuar
edhe vete mani na gostit!

2
Nje here tjeter ne Tirane
ra nje shi i rralle,
thuhej shi te atille
as gjysherit s'kishin pare

Mori do gje perpara,
hoqi gure e hoqi lluce
Ishte per te qeshur
te te shihnin me kepuce..

Djemte perveshur pantallonat,
vajzat mbi gjunj ngrinin fustanet
Cadra thyer rruges gjeje,
adra, kepuce edhe nallane

Tek nje qoshk i lagjes sone
Nje gjol i madh qe krijuar
E vetme ngecur ne ate gjol
Une shushatur e turperuar

Njerzit gjolin rethuar kishin
Djem, vajza, te moshuar
ca therrisnin, ca qeshnin
Ca me fjale po me ngisnin

Ti si engjell shpetimtar
(Si u shfaqe aty, s'e di,)
Ndoshta Zoti te dergoi
per te bere nje mrekulli

Isha une a s'isha une?
S'po u besoje syve
per gjitonen kryenee
shllap-shllup ne uje hyre

Mbahu for tek une, me the
(Une u preka, u perlota)
neser me shaj sa te duash
Po sot do te marr hopa..

Rashe te flija po nuk fjeta
Beja udi me vehte
I trembesh, e i iken rastit
dhe ja, si ta sjell jeta!

Ne telefon te mora..
"Faleminderit" per dje,
por…sandalet e mija,
te kujtohet ku mi le?

Ha! ha! ha!I kam ketu tek dera
Por mendohu mire kesaj radhe
O do vish t'me thuash PO
o do shkosh te blesh te tjera!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Poezi te preferuara

Mesazh  Nimfa prej Sun Dec 07, 2008 1:32 am

Zemra dhe sedra

Te lashe vete te ikje
Se qe me mire per ty
(Jo se mu bere i huaj)
Tani qe sedra eshte e kenaqur
Zemra le te vuaj.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Poezi te preferuara

Mesazh  Nimfa prej Sun Dec 07, 2008 1:32 am

TI q..

Ti qe me hodhe e perdrodhe
qe me shtype, me shtrydhe
me bere te mos fle,
hije, shpirt, a dreq 'je ?
me shkatrove gjumin
me more naten
si fantazem me ndoqe
ne endera me dogje,
e pastaj me shtyve
piper hedhur syve:
Se sheh kush jam
si mund te te dua,
as une s'jam per ty
as ti s'je per mua!

Tani te shoh si qan me lot,
Se zemren nga mendja
S'e shkule dot,
se edhe une me mendjen jam,
zemren e koracova
e bera kurban,
tani s'me kthen dot tek ty,
se s'kam me zemer
dhe s'kam me as sy!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Poezi te preferuara

Mesazh  Nimfa prej Sun Dec 07, 2008 1:32 am

Kokfortsi

Sa e udime je moj aman,
pse behesh si femije,
me zor do te te thote tjetri:
Te kam xhan?!
Kjo fare kerkon ti,
Nuk eshte dashuri
Lot mos derdh kot
eshte kokefortesi
per ate qe s'arrin dot
Kokeforte, sederlnduar
Pse s'shikon ate q te do
Po per nje tjeter
Kot se koti vuan?

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Poezi te preferuara

Mesazh  Nimfa prej Sun Dec 07, 2008 1:33 am

Ti ishe nje aksident

Ti ishe nje aksident,
u pengova, rash
pak gjurin vrava
mu b me pluhur
e fshiva
u ngrita perseri
e perpara ngava

tani di te eci
e s'me ben dot magji
Mesova te dalloj
edhe pengesat si ti

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Poezi te preferuara

Mesazh  Nimfa prej Sun Dec 07, 2008 1:33 am

Kush e shpiku Lamtumiren ..

Ai qe shpiku Lamtumiren
dhe Heshtjen
duhet ti kete shpikur te dyja bashke.
Se ne fillim me the "lammtumire,"
pastaj me the "mos me kerko m"
dhe pastaj
heshte…pergjithnje!

Apo e shpiku Lamtumiren
per te terhequr pas saj Heshtjen
q t mbulohej koke e kmb
ndersa hante vehten me dhmb?

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Poezi te preferuara

Mesazh  Nimfa prej Sun Dec 07, 2008 1:34 am

Frymezimi

'qe ky frymezim i gjate
q m dhe..
I gjate dhe i pafund
sa ballsh valle
ky trmet qe,
q zemren ende
po ma shkund ?

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Poezi te preferuara

Mesazh  Nimfa prej Sun Dec 07, 2008 1:34 am

E Vetme nje mengjes

Dhe ja si vjen puna
te ngrihesh nje mengjes
e te mos shohesh askend
qe te prese zgjimin tend..
As arome kafe perreth
qe te hap syte dhe arome cigare jo e jo

Ne net s'gjen as nje "miremengjes "
nga ata qe mengjesin dite e kane
ve lajme te vjeteruara gjen
nga ato te nates se shkuar..

Ku iken te gjithe keshtu ?
Si kaq papritur vetem te lane..
Te harruan, vaten , shkuan,
Nje fjale s'te thane

Terheq kembet ne kuzhine
ve kafene qe ta pish
e vetme e helmohesh
Do kete edhe dite
kur do jesh vetem ne jete
Eh, e dashur do mesohesh..!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Poezi te preferuara

Mesazh  Nimfa prej Sun Dec 07, 2008 1:35 am

Shinat

Ndjenjat si trena te mendur
vrapojne mbi shina paralele
perjetesisht
Afrohen, renkojne, ulurijne e ndahen
per te thyer qafen diku tjeter
perfundimisht

Shina qe zgjaten ne pafundesi
Me destinim per te mos u takuar
kurre
Njera isha un dhe tjetra ishe Ti…

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Poezi te preferuara

Mesazh  Nimfa prej Sun Dec 07, 2008 1:35 am

Prsri zgjuar

M gjeti zgjuar edhe ky mngjes,
Mbi libra, fletore, shnime
Mbi nje tavoline t gjere, t bardh
Menduar gatuaj t ardhmen time..

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Poezi te preferuara

Mesazh  Nimfa prej Sun Dec 07, 2008 1:35 am

Mngjesi

E keni vn re?
Ktu mngjezi vjen me cicrima zogjsh
jo me kng gjelash
bari br dush me ves te ftoht
ujin e teprt hedhur kangjellash

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Poezi te preferuara

Mesazh  Nimfa prej Sun Dec 07, 2008 1:36 am

Ekuiliber

Vetm nj tis i holl
E ndante miqsin nga dashuria
Sa u kujdesm t mos shkisnim!
S'mundm..
tani i qajm pr t dyja!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Poezi te preferuara

Mesazh  Nimfa prej Sun Dec 07, 2008 1:36 am

Tinguj

'dhurat pr mua sot,
ky koncert n pjano e violin
monotonine e prditshme tutje hedh
si vjetrsir flak vetmin
Zrat e pranvers sjell
prplasje flatrash- zogj n fluturim
gurgullim ujrash,
zambak t bardhe n oborrin tim
nj der e magjishme q hapet,
nje qilim i gjelber dhe i pafund
arome e barit te posa mbir..
Lshohem n ngazllim shpirtror
jastk nuk dua pr t'u shtrir…

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Poezi te preferuara

Mesazh  Nimfa prej Sun Dec 07, 2008 1:36 am

Mjaft!

Mjaft me vargje pr dashurin
m thoni ju,
Ato ta kane prpir krejt mendimin
Ndal !
I them vehtes edhe un
dhe shoh..
si bota ndal rrotullimin

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Poezi te preferuara

Mesazh  Nimfa prej Sun Dec 07, 2008 1:37 am

Ti nuk m do m..

se m deshe ve qngj t but
edhe vetm pranver
por une ashtu nuk behesha dot
se ashtu s'do isha e plot
kater stinshe jam,
si shum t tjer..

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Poezi te preferuara

Mesazh  Nimfa prej Sun Dec 07, 2008 1:37 am

Mos m shiko ashtu

Mos m shiko ashtu n sy,
kur e di 'ndodh me mua,
q si fmi i besoj syt e tua
Ndaj mos m shih m ashtu,
m mir fshihi syt diku
dhe pse malli t ka mar
t zgjosh tek un pranver,
Ti q m'ike hern e par
a thua s'do iksh kt her?

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Poezi te preferuara

Mesazh  Nimfa prej Sun Dec 07, 2008 1:38 am

Pse ke mbetur pamartuar?!

'pyetje e shmtuar,
Kur ja thua shoqes
qe ndan kafen me ty, kur mir'e di
Q eshte me e shkolluar se ty
Q eshte me e menur se ty
Q eshte me e bukur se ty
q edhe ne bisnes ka br emr
vetem sepse ti je Mashkull
dhe "gezon " te drejten e lashte
pr t fyer nj femr..

E di pse "ka mbetur pamartuar"?
Ta them un:
Se tr jetn i kane mbir n sy
Njers medioker, t veckl si ty
Se edhe ktu n Amerik e ndoqn prsri
Pompuan vehten, u fryn si kaposha,
Mesuan edhe gjuhet te huaj,
por fjalet njlloj u doln,
fodullve sarhosha!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Poezi te preferuara

Mesazh  Nimfa prej Sun Dec 07, 2008 1:39 am

Mbroje miqesin,

Mbroje miqesin,
Eshte m e mueshme
se nje diamand
se ai mund te mos thyhet
por shkmbehet me para,
Oh, jo! Miqsia e vertete
t shkmbyer s'ka!

Eshte dhurat qe i jepet shpirtit,
Atij t sinqert
e mbjell t njom filiz
e ruan e forcon, bhet lis,
Dhe nuk eshte e lehte ta shkulesh,
se t dhmb,
me mikun e vjetr
t prishsh edhe nje ast,
t behet plag
s'ka melhelm q e prqas.

Do 10 milion? Sa do?
Merri, mbulohu po deshe
me to, kok e kmb,
por s'do te japin kurr
as babe, as nn dhe
as mik te vertete
s'kan pr t dhn.

Mikun e vrtet
si lypsar do e krkosh
der m der,
thesin e parave pas kurrizit
do e fshehsh si koler.
Do marrsh rrugt,

n oqean do zhytesh
do gjesh margaritare
por jo thesarin e rall

I mbuluar me flori,
me "buzeqeshje" rethuar
ke gjithshka dhe s'ke asgje
pr pak shpirt njeriu vuan
q mban brenda
at q t duhet ty
t magjishmen Miqsi.

Ndaj gzohu per shokun
kur i gzohet shpirti
e i qeshin syte
Qesh edhe ti me iltersi
si bjn ilimijte,
dboje djallin n qofte diku
mos harro
shkrettira e shpirtit,
n sy shfaqet po ashtu

O mik,
Mbroje miqesin
Eshte nga te rallat thesare q jeta ka
Ve nuk shitet, as blihet me para
Mbahe fort kur t dhurohet
Pr t, shkuar kan t vdesin,
pr t.. ja vlen t rrohet!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Poezi te preferuara

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Faqja 3 e 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi