KUMTE DASHURORE

Faqja 3 e 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Shko posht

Re: KUMTE DASHURORE

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 9:00 pm

25. DIHET & DUHET
Edhe me budallai e di:
’ mekat,
kur permidis zemrash
hyn mosmesimi!
As q bhet fjal
pr dashuri.
N pezul t saj
ngre erdhen akullzimi.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KUMTE DASHURORE

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 9:01 pm

26. DORPRDOR
Duke ecur dorpdore
kurmin ma ngroh
behari puthjeve t tua
pjalmore.
Le t ecim, pra,
dorprdore!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KUMTE DASHURORE

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 9:01 pm

27. ASKURR!
Brenda nje idili t porsaelur
do t preferoja
dhimbje
e skamje.
Edhe lot prmallimi.
Askurr
lot zhgnjimi.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KUMTE DASHURORE

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 9:01 pm

27. SA HYRE TI
’qe kjo mbremje fatlume
pr ne t dy?
Kanatet ja hapa zemrs.
Sa hyre ti,
ia mbylla prsri.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KUMTE DASHURORE

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 9:01 pm

28. TERAPIA
Dhimbjet e shpirtit
s’m’ shron kush
kt pragmbrmje.
M mbulofshin terapi fjalsh
buruar prej zemre.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KUMTE DASHURORE

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 9:02 pm

29. KTHJELLTSI
Si e kaprceu
gardhin e qerpikeve
nj vransir
q po ta shoh n sy?
E di ’do m thuash:
“M mungon ti.”
Dhe un erdha,
ashtu si vajzat vijn.
Riktheja syrit tnd
kthjelltsin!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KUMTE DASHURORE

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 9:02 pm

30. PLAGOSJE
Rrshqanthi
ma hedh syn;
pa e ditur,
sa m vret.
Hapka plag
plumbi pa tym
edhe kur bn rikoshet.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KUMTE DASHURORE

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 9:02 pm

31. DRITHRITJE
Mbi buzt e mia
vallzojn
gishtrinjt e tu.
N zemr tende
vrapojn buzt e mia.
Trsoren
e drithron
drithria…

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KUMTE DASHURORE

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 9:03 pm

32. KUR…KUR…Kur m puth
syrin dhe ballin,
ndjehem si thllz mali.
Kur m puth
n buz e gush,
flatroj si flutur n fush.
Ku kalon n gjoks e llr,
prqafoj malet t tr.
Pp, kur bn sikur nuk sheh,
qaj pa z,
lot fsheh.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KUMTE DASHURORE

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 9:03 pm

33. SYT’ E MI
’ndjekam pr ty
sot, o djal,
s’mundem jo
ta shpreh me fjal.
T krkon,
’po mendoj un…
Syt’ e mi
a s’flasin shum?

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KUMTE DASHURORE

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 9:04 pm

SUMBULLA DASHURORE
(Nga Jorgo S. Telo)

B. ETJE DJALOSHARE

1. UN DHE TI
Ti j flaka q m tret.
Un jam qiriri.
N m do,
mos m lr
t bej “harakiri”.
Po humba un,
edhe ti hmbet.
Medet!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KUMTE DASHURORE

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 9:04 pm

2. PALODHSHMRI
Mbi blerimin
gjithprfshirs
pakursim
vrshojn rrezet.
Jemi ne t dy
si qengja pirs.
Lodhje s’ndiejm
nga prkdheljet.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KUMTE DASHURORE

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 9:04 pm

3. SHNDRITJE

Nuk do ta doja
t vakt dashurin.
As purtek
t drithrpohej
nga fshfrimat.
Hapur n sy
t na shndrij,
ashtu si shndrisin
vettimat.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KUMTE DASHURORE

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 9:04 pm

4. PRMIDIS
Zhbiron syri Zotit
midis dshirs
e dashuris..
E neve t dy
na lidh
me perin e art.
Zmrat na qendis…

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KUMTE DASHURORE

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 9:05 pm

5. STATUQUO
S’do doja
ta glltis dashurin,
si glltis tabletat
pr gjume.
Tek je
qndro m mir;
tek jam
t rri un

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KUMTE DASHURORE

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 9:05 pm

6. LIRIDALJE
Prse e mbyll zemrn
me qepena
para e mbrapa?
Si do ta ndiej kngn,
po s’doln tingujt
prjashta?

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KUMTE DASHURORE

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 9:05 pm

7. VEGIMTARE
E bukur je vrtet.
Dhe mbetesh vegimtare
n pasqyr.
Ve nuk kuptoj:
Pse s’ndihesh e qet?
Shpirtin ’ta ka ndrydh?

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KUMTE DASHURORE

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 9:06 pm

8. LULNAJ
Lidhja jon
t luloj
si lulnaj
do lndin.
ndrra ime je ti,
ti q di t sillesh
me dashurin.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KUMTE DASHURORE

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 9:06 pm

9. SHIGJETIM
Ngjasojm
si dy prushe.
Lidhzimi dashuror – sherbeti.
Syri yt- shnjestra,
Syri im – thepi.
E praruar
kjo jet-faz.
Na hedh n dehje
n ekstaz…
Na ngjizen buz e sy.
Nga shigjeta puthjesh
nuk vritemi kurrsesi.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KUMTE DASHURORE

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 9:06 pm

10. REZELLIM
Me dy smeraldt e tu
nn ballin fluror
m verbon…
M verbon,
sa her shkoj
tutje-thu.
Nuk ruhem
atij rrezellimi ndjesor.
Nuk ruhesh edhe ti
Gjithashtu.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KUMTE DASHURORE

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 9:06 pm

11. PASQYR
Vjen nj fllad valzuar.
Era e gjethes ter natyrn.
S’nginjem t t marr n duar;
t kqyr veten
n “pasqyr”.
Syt’ e tu – pasqyr e rrall
Derdhin
dashuri
dhe mall.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KUMTE DASHURORE

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 9:07 pm

12. NN VZHGIM
T rrokur na gjeti
pragmuzgu.
Sodisim perndimdiellin.
Ret e ndezura
zjarrmndafsh
“Parajsn” prcjellin.
Sikur na grishin
t ndizemi dhe ne
ndn nj vzhgim hnor,
teksa muzgu
zbret pr plazh.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KUMTE DASHURORE

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 9:07 pm

13. SIKUR
Eh, sikur t m kaplonte gjumi
mbi gjoksin tnd!
Vetm xixllonjave
dritflorinjta
do t’u hapja vend.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KUMTE DASHURORE

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 9:07 pm

14. PAJA-Do marr ca re t bardha,
mbi to do mbjell mjaft yje.
A nuk t erdhi
pr vello
radha?
“Pres t m sjellsh
si paj
blun e njelmt
t syve.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KUMTE DASHURORE

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 9:07 pm

15. MARTES
N dasmn ton, e dashur,
pr orkestr do kemi
tinguj qielli.
Si dasmor –
buqeta rrezesh dielli.
Do doja t kishim prqark
valle yjesh dhe drit hne.
Ndoshta t tra
do na bujisin
n shtrat
n pragmbrmje.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KUMTE DASHURORE

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Faqja 3 e 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi