HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko posht

HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Mesazh  Nimfa prej Fri May 30, 2008 10:42 am

BOT-BOT, LARAMANE!Eh, bot, bot laramane,

Plot paralele e meridiane,

a e ndien ’prmban?Sa ikanak e ardhacak

Tutje-thu e posht e lart…

E gjora ti ’prmban!’paske mbi vete, a e di?

T gjitha sojet... eh, ’turli!

S’di k lndon e shan…Mbi kurmin tnd gjen prnjheri

T krejta ngjyrat e ylberit…

E lumja ti ’prmban!O bot e sert, bot e mbar,

Ti ve njerin ke thesar.

Hej, lumja ti ’prmban!Prsjashtmi na njohke mir.

Por, psbrendshmi…sa vshtir!

Meraku t prthan…!I ardhke diellit rreth e qark.

Rrotull vetvetes – dit e nat.

Her qesh dhe her qan...Her e ashpr e her e but

Z e peshon njerzi nga trut

Oj, oj e broj - aman!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Mesazh  Nimfa prej Fri May 30, 2008 10:43 am

RRFEHET TOKAGith t mirat i kam me vete

Ujrat,

gjallesat,

blerimin.

M zhvokshin vullkane, trmete.

Dot nuk kuptoj

njerzimin…

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Mesazh  Nimfa prej Fri May 30, 2008 10:43 am

RRFEHET QIELLIM ka tretur e bren nj merak:

“Fronin…

ku e paske, o Zot?

Jam i pakapshm...

i pamat;

Ve... s’mund t bhem Fuqiplot.

Edhe ret s’i bj dot zap.

Bredhin…

Si dhe njerzit

mbi tok

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Mesazh  Nimfa prej Fri May 30, 2008 10:43 am

RRFEHET DETII bj gjithher dobi njeriut.

Mbi kurrizin tim ai bredh

ngaq bregu n breg.

Po o m hipn prej vetiu

nj inat

apo nj duf i sert...

do gj e prlaj.

Vetes i ngja

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Mesazh  Nimfa prej Fri May 30, 2008 10:44 am

BOST E FAJDEVEAta:

“Ne trhoqm sr-sr

Goxha.. nj popull t tr.

Pup, ’nam do kishim ln…!Gjykatsi:

Me kdo q i hngri “vrima”;

ju u shfaqt kryetrima.

M ju lumin bark e trap!

Dhe me m thell,

n u ardhshin prap!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Mesazh  Nimfa prej Fri May 30, 2008 10:44 am

GJAKMARRSIGjykatsi:

“’krkoke, o zemrnxir?

Dashke vdekjen me pahir?Ai:

“Nuk lihet haku pa marr.

Kshtu thot Kanuni i par.Gjykatsi:

“Ha ca vjet burgun s paku;

Ndryshe... do t t’mbyllet pragu....

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Mesazh  Nimfa prej Fri May 30, 2008 10:45 am

PENGMARRSIGjykatsi:

“A e di se far t prt?Ai:

“Aman, nj dnim t leht!

Se... kam gruan n kurbet.Gjykatsi:

“Jo, more!

Kur t’jesh liruar,

t m marrsh peng

dhe mua?!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Mesazh  Nimfa prej Fri May 30, 2008 10:45 am

KRIMINELIBrodhi nga brodhi krimineli,

Mendoi se di i mungonte...

“T mungon shpirti! – gojn eli,

Dikush q tmerrin po “shijonte”...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Mesazh  Nimfa prej Fri May 30, 2008 10:45 am

LAJKATARII stis lajkat radh-radh

Npr rafte e sirtar.

T tjerat – hazr te xhepi..

Por... ’e do... i mungon Shefi!

Oh, i gjori, sa ndien zor!

E kan ln

pa... Drejtor...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Mesazh  Nimfa prej Fri May 30, 2008 10:46 am

PROSTITUTAShpirt ke boll.. shum t gjer.

I “gostit” meshkujt t tr.

Ke dhe trupin… sa t but!

’t mungon? Nuri a trut?!Nuk e dim, pse po trete?!

Pr t tjert a pr vete?

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Mesazh  Nimfa prej Fri May 30, 2008 10:46 am

GAZETARTNj qmton ve t kqiat.

Tjetri prcjell “bukurit”…

Dikush merret me thrrmijat;

Si ia servirin partit…

Nga shtati duket t urt.

Gati jan t nxisin “luft”

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Mesazh  Nimfa prej Fri May 30, 2008 10:47 am

TELEKRONISTINa jep kronikn e bardh

E pas saj nj sfond t pist.

’t gjykojm ne m parpr at mishmash kronik

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Mesazh  Nimfa prej Fri May 30, 2008 10:47 am

FOLSI TELEVIZIVBuzgaz e serioz flet

me etik e pa koment.

Jo si ca koht e fundit,

q ia mbytin kot – katundit...Ndokush flet nga kok’ e tija;

sa gafil zihet Regjia…

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Mesazh  Nimfa prej Fri May 30, 2008 10:47 am

FALSIFIKATORISa monedha, pasaporta

porsi mjeshtr riprodhove.

Duart n’ “unazat e forta”

nprmend kurr s’i shkove.

Pakz t t’i zgjidhnin duart...

’do kishe falsifikuar?

Fletlirimin sigurisht

Ve i lir falson lirisht...!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Mesazh  Nimfa prej Fri May 30, 2008 10:48 am

SPIUNITjetrsoj spiuni nxjerr krye;

strukur mes fircave t rendit.

Sinjalet ia drgon shklqyer

mikut t vet – kriminelit.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Mesazh  Nimfa prej Fri May 30, 2008 10:48 am

SKAFISTI I NATSNga vetvetja marrke “frym”,

a mos nga tjetr “burim”?

Sidoqoft, o Kryetrim,

Ti..jet njerzish ke ushqim…Ve... ty dheu s’do t t tret.

E ke emrin Antijet.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Mesazh  Nimfa prej Fri May 30, 2008 10:49 am

PERSEKUTORIRastsisht ju u prballt

n t ngushtin ashensor.

Ule syt’ e tkurre ballt

para tij, Persekutor!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Mesazh  Nimfa prej Fri May 30, 2008 10:49 am

I PERSEKUTUARI“Mikun” e njohe… sa shpejt!

Shtrngove grushtat , “buzqeshe”.

Me buzqeshjen tnde shigjet

persekutorin krejt e zhveshe..

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Mesazh  Nimfa prej Fri May 30, 2008 10:50 am

VOTLYPSITSi t majt dhe t djatht

Na prkdhelin pa mas.

Sa pr vot na prkdhelin.

Pastaj na ln “engelin”,

Ku t varim shpresat tona.

’do na shohin syt’ akoma?..

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Mesazh  Nimfa prej Fri May 30, 2008 10:50 am

NEUTRALISi i tret u ndodhe n ashensor.

Ngjaje sikur vzhgoje me zor.

Byrekat prtypje me nge.

Nga gazrat shtrngoheshe…he-he…!

Shum s’e durove trysnin.

Mikromjedisit i dhe tjetr “klim”…

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Mesazh  Nimfa prej Fri May 30, 2008 10:50 am

KOPRRACI (Natyr e qet)Nj der e pahapur kurrfar.

Nj kafe q kurr s’sht pir.

N nj kamare”euro” dhe “dollart”.

Ai n mes – si nj kec i shtir.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Mesazh  Nimfa prej Fri May 30, 2008 10:51 am

DY T “POSRADASHURUAR”Ajo: “Ja, pra, gushn ta fala.

I dashur, ti ’m dhuron?

Ai: “Yjet t jap si gjerdan,

Diellin – si medalion...

Ai (me vete): “T m bhet xhepi tamam,

As trupi yt nuk mjafon...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Mesazh  Nimfa prej Fri May 30, 2008 10:51 am

DY KUNATASec u pleksn, se u grin

Nga brenda gjer jasht ports.

Burrat mendjeaguridh

Mbetn “lolo” – gaz i bots…

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Mesazh  Nimfa prej Fri May 30, 2008 11:03 am

DY VLLEZRNjri-tjetrin shum e “donin”.

U grindn pr nj hendek.

Njri me fjal qlloi, Kurse tjetri me… dyfek

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Mesazh  Nimfa prej Fri May 30, 2008 11:03 am

DY MILITANTNjri blu dhe tjetri roz

Dy-tre fjal hodhn n shesh...

Krisi sherri tym e bloz,

Sa turinjt bn prshesh.

Pr shoqi-shoqin mllefi – boz.

Mot e jet – vath n vesh.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi