MAQEDONIA

Shko poshtė

MAQEDONIA

Mesazh  Nimfa prej Fri May 30, 2008 1:52 pm

BAST se kush fiton??

A ka mundesi gjithe te vendojme bast se kush do te fiton???
PDSH apo BDI


Ta bejme ne forme te ankandit dhe gjithe te ofrojme nga nje shume parash.OK

une per fillim ofroj 1000 denar qofse fiton DUI.

Do te deshiroja te mos jete kjo mashtrim apo vetem loje,por pergjegjsi.

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
Nimfa
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: MAQEDONIA

Mesazh  Nimfa prej Fri May 30, 2008 2:00 pm

Brodeci:
YouTube - Masakra e Brodecit

KUSH DHE PSE E FORMOI PDSH
YouTube - KUSH DHE PSE E FORMOI PDSH

Ali Ahmeti -Asnjeher nuk i kemi thirur ne VELLAVRASJE
YouTube - Ali Ahmeti -Asnjeher nuk i kemi thirur ne VELLA-VRASJE

Ali Ahmeti -Turpi PDSH-se
YouTube - Ali Ahmeti -Turpi PDSH-se

Ali Ahmeti-2006 nuk do te perseritet ME
YouTube - Ali Ahmeti-2006 nuk do te perseritet ME

Rrugaceria Parlamentare e PDSH
YouTube - Rrugaceria Parlamentare e PDSH

Pse PDSH dhe VMRO nuk e pranojne Kosoven
YouTube - Pse PDSH dhe VMRO nuk e pranojne Kosoven

Cili eshte ai i cili te tjeret i quan te Papergjegjeshem
YouTube - Cili eshte ai i cili te tjeret i quan te Papergjegjeshem

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
Nimfa
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: MAQEDONIA

Mesazh  Nimfa prej Fri May 30, 2008 2:06 pm

Disa pamje nga Tetova.


_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
Nimfa
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Flijimi i njė maturanti

Mesazh  Nimfa prej Fri May 30, 2008 2:06 pm

Nė Tetovė u promovua libri pėr dėshmorin Ismail Mehmeti

Flijimi i njė maturanti

Arsim Sinani

Nė ambientet e restaurantit Arra nė Tetovė u bė promovimi I librit “Flijimi I njė maturanti” nga autorėt Isuf Sherifi dhe Memet Selmani, kjo monografi I kushtohet dėshmorit tė kombit Ismail Mehmeti qė rra dėshmor nė luftimet e vitit 2001 nė Drenovc tė Tetovės.
E vogėl ishte salla pėr ti pritur mysafirėt qė kishin bardhur nga tė gjitha viset shqiptare pėr ta nderuar figurėn e dėshmorit tė kombit Ismail Mehmeti. Bashkėluftarė, familjarė, miq e shokė kishin ardhur ti bėjnė nderime familjės Mehmeti nga Drenoci I Tetovės.
Monografia pėr dėshmorin Ismail Mehmeti ėshtė nė autorėsi tė krijuesit Isuf Sherifi dhe profesorit Memet Selamani. Monografia ėshtė botuar nga Shtėpia botuese “Arbėria Design” nga Tetova ndėrsa pėr te ėshtė pėrkujdesur Shoqata Kulturore Shqiptare nė St Gallen tė Zvicrės. Pėr jetėn dhe veprėn e Ismail Mehmeti foli krijuesi Isuf Sherifi I cili elaboroi nė mėnyrė tė thuktė veprimtarinė e familjes Mehmeti dhe nė vecanti tė dėshmorit maturant Ismail Mehmeti. Ismail Mehmeti hyn nė rradhėn e luftėrarėve tė liriszė qė me gjakun e tyre shkruan faqer tė reja tė historisė tonė kombėtare tha nė mes tjerash Isuf Sherifi. Aktivitetin e pėrshėndeti edhe deputeti I Parlamentit tė Kosovės Memli Krasniqi I cili e vlerėsoi veprimtarinė atdhetare tė dėshmorit. Ismail Mehmetit. Nė emėr tė shokėve pėrshėndeti shoku i tij Aliberi I cili shumė I emocinuar tha se kurrė nuk do ta harrojnė Ismailin dhe veprėn e tij. Cdo ditė e ndijmė mungėsėn tėnde por fjalėt e tua na mbeten ngushėllimi I vetėm pėr ty.
Poashtu u kėndua edhe njė kėngė pėr Ismail Mehemtin dhe u recituan poezitė e dėshmorit ismail Mehmetit.nė fund autorėt Sherifi dhe Selmani I dhuruan nga njė libėr dhe nga njė maicė mė foton e djalit tė tyre prindėrve tė dėshmroit Ismail Mehmeti.

SHKOVA
Shkova pėr shkak tė vetmisė
Shkova pėr hir tė lirisė
Shkova se u deshtė tė shkojė
Se nė kėtė botė s’munda tė roj.

Ju o shokė mos mė qani
Por ju lutem tė mė kėndoni
Sdua tė qitni as njė lot
Se unė nuk shkova kot

Dhe ta dini ta dini se kam shkuar
Duke kėnduar me plot mallėngjim dhe gėzim
Qė ky vend tė jetė nė liri

Unė shkova por ju mos shkoni
Qė lirinė mandej ta gėzioni
Nga gjaku im I kuq
Dhe trimat qė janė me mua
Prandaj ju lus
Dhe me mend nė strehim ju fus
Qė tė shpėtoni
Dhe lirinė ta gėzoni

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
Nimfa
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: MAQEDONIA

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi