FOTO TE SHQIPTAREVE TE SHQUAR.

Shko posht

FOTO TE SHQIPTAREVE TE SHQUAR.

Mesazh  Nimfa prej Sat May 31, 2008 7:49 pm

ketu do veme fotot e personaliteteve te shquar shqiptare neper epoka te ndryshme,ata qe kane luftuar per atdhe,kane dhene jeten e tyre per atdheun tone,ata qe kane mbresa ne shpirtrat tane kane nje vend te vecante ne zemrat tona dhe nuk do ti harojme kurre.

MIHAL GRAMENO,atdhetar dhe luftetar ne ceten e CERCIZ TOPULLIT.
ARISTIDH KOLA arvanitas dhe mbrojtes i gjuhes dhe zakoneve shqipe ne zemer te grekut.mbrojti gjuhen shqipe dhe arvanitasit e tjere me jeten e tij,u helmua nga greku ne vitin 2000 sepse nuk i pelqenin ato qe thoshte.NAUM VEQILHARXHI shkrimtar dhe atdhetar i madh qe luftoi me penen e tij per gjuhen shqipeASDRENI (aleksander stavre drenova) atdhetar,poet,shkrimtar i madh.krijues i vargjeve te hymnit kombetar.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: FOTO TE SHQIPTAREVE TE SHQUAR.

Mesazh  Nimfa prej Sat May 31, 2008 7:50 pm

SKENDERBEU(gjergj kastrioti) heroi kombetar i kombit shqiptar
AZEM DHE SHOTE GALICA atdhetare dhe luftetare qe dhane jeten per liri.

ADEM JASHARI hero i popullit kosovar dhe i gjithe shqiptareve qe dhe jeten per lirine e kosoves.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: FOTO TE SHQIPTAREVE TE SHQUAR.

Mesazh  Nimfa prej Sat May 31, 2008 7:51 pm

aleko prodani.


dritero agolli,shkrimtar.tefta tashko koco,kantautoree madhe


_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: FOTO TE SHQIPTAREVE TE SHQUAR.

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi