Valdete Berisha

Shko posht

Valdete Berisha

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 2:59 am

PR TY

Mendoj pr ty
Pr qiellin e prhimt
Pr jetn q djeg dhe ikn

Pr ty mendoj
Pr bukurin tnde

Kur ti nuk flet
Nuk di asgj pr ty

T shikoj si ekziston
Afr jets sime

Sikur nj ndrr e fundit
Sikur e vetmja ndrr...


Edituar pr her t fundit nga Rrezon@ n Tue Nov 25, 2008 4:46 pm, edituar 1 her gjithsej

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Valdete Berisha

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 2:59 am

QETЁSIA

Larg shum larg
Era fishkllen npr val
Trenat s’bjn zhurm npr nat

Un shikoj dritat npr shtpit
Nga nj dritarez e vogl
Gshtenjat q valzojn n kt er
Ngjyrn e prhimt t qiellit q rrnohet

S’ndjej lvizje rreth meje
Dika m z frymn
Shpirti do t m dal

Kt qetsi t rnd
E kam mike


Edituar pr her t fundit nga Rrezon@ n Tue Nov 25, 2008 4:46 pm, edituar 1 her gjithsej

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Valdete Berisha

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 3:00 am

LARG TEJE

Larg teje ndrrova
Pr trenat q shkojn
Duke bartur trupa t rinj
Q treten npr qytetet e huaja

N ort e ndrrave
Q shprthejn rrugve
Theva neonin tnd

Ty q t dua m shum se veten
T pash t zvogluar n at vend
Duke pritur kalimtar q pyesin pr orn

Kjo sht ajo jet e jona
Q na flakron
Pr t’u shuar diku n dekor dimri

Koh buzqeshjesh
Koh vuajtjesh bashk


Edituar pr her t fundit nga Rrezon@ n Tue Nov 25, 2008 4:47 pm, edituar 1 her gjithsej

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Valdete Berisha

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 3:00 am

ILUZION

Nj siluet u ndal posht shtpis sime
Ndoshta je ti apo hija jote
Ndoshta iluzion i hapave tu
sht vetm nj taksi q pret dik


Edituar pr her t fundit nga Rrezon@ n Tue Nov 25, 2008 4:47 pm, edituar 1 her gjithsej

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Valdete Berisha

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 3:00 am

KЁTU

Qetsia e qytetit m pshprit si zakonisht
Era rrshqet npr dritat e nats
N krkimin e nj shikimi q ka dallim

Kjo nat me kt qetsi misterioze
Pasqyron syt e fiksuar
N nj imazh t sakt t dshirs

Nj fytyr u prngjan
Fjalve dhe parfumeve
Q ndihen n kt qytez
Ku njoh disa rrug ktu
Dhe nj liqe...


Edituar pr her t fundit nga Rrezon@ n Tue Nov 25, 2008 4:48 pm, edituar 1 her gjithsej

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Valdete Berisha

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 3:01 am

KA DIMЁ

Dim t ledhatojm nj lkur
T puthim nj goj

Ne dim t’iu themi
Tung! Mir! Ju si jeni?
Njerzve q mezi i njohim

Ne kemi frik t jetojm
Dhe vdekjes ia kemi frikn

Shpesh na ndodh
Q t mos dim ka duam

Nuk kemi kurrfar knaqsie


Edituar pr her t fundit nga Rrezon@ n Tue Nov 25, 2008 4:48 pm, edituar 1 her gjithsej

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Valdete Berisha

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 3:01 am

VONЁ

Harrova se kush ishe
Von u b pr mua
Zemra m fluturoi
As q mundohesh ta zsh

Syt m shklqejn
Nga idet e zbehta

Bota ime sht e kristalt
do gj e tejdukshme

Vuaj n qetsi


Edituar pr her t fundit nga Rrezon@ n Tue Nov 25, 2008 4:48 pm, edituar 1 her gjithsej

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Valdete Berisha

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 3:02 am

TЁ PRITA

T prita gjat
T kthehesh
Me dit me jav me muaj
Ndoshta m shum

Derisa e kuptova
Se nuk m do m

Dhe as q do t m kthehesh
Ndonjher...


Edituar pr her t fundit nga Rrezon@ n Tue Nov 25, 2008 4:49 pm, edituar 1 her gjithsej

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Valdete Berisha

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 4:45 am

BESOJA

Qetsia sht tradhti
E mbshtjell me dhimbje

Gjja e fundit q vdes sht shpresa
Ti do t jesh gjithmon n mua
N ndrrat e mia.

Besoja n dashuri t prjetshme
I besoja qiellit

Me vite ndryshuan ndrrat
Ylberit iu zbehn ngjyrat

Nj jet nuk m mjafton
T t harroj


Edituar pr her t fundit nga Rrezon@ n Tue Nov 25, 2008 4:50 pm, edituar 1 her gjithsej

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Valdete Berisha

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 4:46 am

PSE

Hidhrohem
Pse t desha
Pse t dua
Pse do t t dua
Prgjithmon

Hidhrohem
Pse i pata
Syt e mbyllur
Kur t pash


Edituar pr her t fundit nga Rrezon@ n Tue Nov 25, 2008 4:51 pm, edituar 1 her gjithsej

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Valdete Berisha

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 4:46 am

Hyre n jetn time
I tejdukshm

N zemr asgj
Nuk m gzon

Ato dit nuk do t’i ndrroja
As me margaritart e bots

Asgj nuk shklqen
M shum n syt e mi

Larg teje
Plot dhimbje


Edituar pr her t fundit nga Rrezon@ n Tue Nov 25, 2008 4:51 pm, edituar 1 her gjithsej

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Valdete Berisha

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 4:46 am

DUHET

Duhet t jetoj q t ekzistoj
Duhet t kndoj q t mos qaj
Duhet t buzqesh q t mos vuaj
Duhet t dashuroj q t mos harroj

Megjithat jeta vazhdon
Edhe pa Ty


Edituar pr her t fundit nga Rrezon@ n Tue Nov 25, 2008 4:51 pm, edituar 1 her gjithsej

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Valdete Berisha

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 4:47 am

TI

Edhe njher
Le buzt e tua
T rrshqasin n t miat

Edhe njher
Dua t ndjej prekjet e tua
Edhe pse m bjn
Q trupi t m rrqethet

Dua t mos zgjohem kurr
Nga kjo mrekulli
E fsheht shpirtrash


Edituar pr her t fundit nga Rrezon@ n Tue Nov 25, 2008 4:52 pm, edituar 1 her gjithsej

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Valdete Berisha

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 4:47 am

NJЁ ЁNDЁRR ME TY

Aurora e nj udhtimi
Numronte njmij e nj net
Val npr mjegulla
Duke krkuar kohn q ik
Qenie t larguara
T mashtruara me yjet
T bashkuara me dritn e hns
T prkundura n zemrn time
T pushuara n kujtimet q flen
E prjetoj dashurin ton
T prqafoj
Nj ndrr me ty
M lehtson jetn
Ende t dua


Edituar pr her t fundit nga Rrezon@ n Tue Nov 25, 2008 4:52 pm, edituar 1 her gjithsej

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Valdete Berisha

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 4:47 am

DASHURI E HUMBUR

Mbrmja bie
Me peshn e saj
Mbi liqe
Shoh zjarr

Afrohem
Syt m shklqejn
Qaj vajtoj
Pr nj dashuri t humbur

Ndoshta jam n ndrr
ndrrat jan t paqarta
Edhe shum t zeza jan
Fundja e fundit do t’i ngjyros
Do t prziej ngjyrat e tyre

Botn nuk e kam larg
I shoh dritat
Edhe toka mund t bj zhurmn q do
Dikush do t m ndiej

Ndoshta krkoj tepr
Do t ndaj ngrohtsin e shpirtit
N qoft se bota ndryshon...


Edituar pr her t fundit nga Rrezon@ n Tue Nov 25, 2008 4:53 pm, edituar 1 her gjithsej

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Valdete Berisha

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi