Pergjaken zgjedhjet n Maqedoni. Aktivisti i plagosur i BDI,

Shko posht

Pergjaken zgjedhjet n Maqedoni. Aktivisti i plagosur i BDI,

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 6:56 pm

PDSH: BDI, autorja e incidenteve

SHKUP-Pas akuzave nga BDI, nderkaq vjen reagimi nga PDSH. Shefi i Shtabit te PDSH-se, Ermad Fejzullahu duke folur per News24, i beri thirrje BDI te heqe dore nga sulmet qe shkaktojne incidente qe prishin imazhin e vendit dhe te shqiptareve te Maqedonise. “Banda te BDI sulmuan policine dhe PDSH-ne. Aktiviste te BDI te armatosur shkaktuan incidentet ne Shkup e tetove. I bej thirrje Ali Ahmetit te pranoje humbjen dhe se akuzat qe ben ndaj nesh jane shpifje. Ahmeti te pranoje humbjen!” tha Fejzullahu duke shtuar se cdo incident eshte denoncuar nga ana e PDSH ne strukturat e policise.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
Nimfa
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Pergjaken zgjedhjet n Maqedoni. Aktivisti i plagosur i BDI,

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 6:56 pm

SHKUP

Ministria e Brendshme: 1 i vdekur 7 te plagosur ne haracine

Ora 13:10-Ministria e Brendshme ne Maqedoni konfirmoi vdekjen e nje personi dhe plagosjen e 7 te tjerevegjate nje shkmbimi me arme zjarri sot ne Haracine te Shkupit. Agjenci te lajmeve maqedonase konfirmojne se hyrjet daljet e ktij vendbanimi me shqiptar jan bllokuar nga policia, dhe disa metra m larg familjar t t plagosurve dhe personit t vrar kan vn bllokada. Mesohet se incidenti ka ndodhur pasi policia kishte tentuar t ndrpriste grupin q si thuhet po tentonte t mbushte kutit e votimi
t.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
Nimfa
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Pergjaken zgjedhjet n Maqedoni. Aktivisti i plagosur i BDI,

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 01, 2008 6:56 pm

7 t plagosurit e airit n spital

LAJM

N Spitalin e Qytetit dhe n Qendrn Urgjent kan mbrritur shtat persona t plagosur, gjasht prej t cilve me arm zjarri, ndrsa nj i lnduar leht nga rrmuja e krijuar. Q t shtat t plagosurit vijn prej incidenteve t ndodhura n Shkup, ndrsa pr t plagosurit e Harains nuk dihet se ku gjenden. Drejtori i Spitalit t Qytetit, Viktor Kamillovski informoi se njri prej personave t plagosur me arm zjarri sht n rrezik jete, ndrsa pacientja e lnduar nga rrmuja e krijuar pas mjekimit sht drguar n shtpi.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
Nimfa
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Pergjaken zgjedhjet n Maqedoni. Aktivisti i plagosur i BDI,

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi