Gazmore

Faqja 2 e 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:27 am

Nje Oficer marine kthehet ne shtepi pas dy vjet mungese dhe e gjen gruan me nje femije te porsalindur ne gji
I nxehur jashte mase filloi te kerkoje llogari
- Mos ishte gje Hasani , shoku im me i ngushte?
- Jo
-Mos ishte Hyseni ai shoku im i shkolles?
-Jo
-Po kush nga shoket e mi e beri kete gje?
-Pse vetem ti paske shok mo?

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:27 am

Katr murgj kishin marr vendim q nj muaj dit do t heshtnin.
Mir kishin filluar, por pas dits s par nj murg tha:
"Nuk e di, a e kam mbyll dern e dhoms sime para se dola prej kuvendit."

Murgu i dyt i tha: " I marr! Kemi vendos t heshtim nj muaj dit,
kurse tani u kry puna, ti e prishe heshtjen."

Murgu i tret tha: "E ti? Po edhe ti e prishe!"

Ndrsa i katrti tha: "Falminderit Zotit, un jam i vetmi q ende nuk
e thash asnj fjal!"

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:27 am

N varrim t nj njeriu shum t pasur kishin vrejtur disa nj
t huaj t mrzitur dhe q qante me z si t tjert n varrim.

Njri e pyeti:
"A e keni pasur ndoshta dika t afrm t ndjerin?"
"Jo."
"Prse ather qani?"
"Pikrisht pr kt arsye."

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:28 am

i thot brunja bjondines

e bera testin e shtatezanise

a ishin pyetjet e veshtira-pyet biondina

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:28 am

Nusja me dhenderin

Martohet nje person dhe naten e pare te Marteses nderkohe qe disa prej miqeve po flinin,degjohet zeri i dhenderit qe i thosh Nuses : Te kuj jane Syte ? Syte jane te Tute ia kthente Nusja .te kuj jane Buzet ? Buzet jane te Tuat .E kuj eshte Bytha ?Nusja heshte ,se i vinte turp te permendete nje emer te tille .Mirpo Dhenderi nugulte kembe dhe e ngriti me shume zerin. Atehere nje prej Miqeve bertiti : Amani ore a ka ndonje qe i del per t'zot asaj bythe se na la tere naten pa gjume !!!!

Humori i drejtorit

Ne kohen e Monizmit servilizmi ndaj eproreve ish me se i nevoishem, nje dite nje drejtor i nje ndermareje po tregonte mes punetoreve disa ndodhi gjoja gazmore por qe ne fakt nuk kishin piken e humorit .Megjithate punetoret qeshnin ,njeri nuk po qeshte dhe kur e pyeti drejtori se perse nuk qeshte tha une s'jam punetor i kesaj ndermareje.......

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:28 am

Te mos dish nuk eshte turp, mjafton te mos e vsh re...

1.Kush nget shpejt gjen belane, at q nget ngadal e gjen belaja ...
2.Njeriu q sht njeri merr vesh me te folur, Politikani qe eshte politikan merr vesh me grushta e shqelma.
3.Punn e sotme mos e lr pr nesr...shtyje sa t mundesh...
4.Jo do gjel kndon ne cifligun e vet, ca jan apkn.
5.Gabimet e doktorrit i mbulon vetem dheu.
6.N provim mora 0 po e rndsishme sht t marrsh pjes.

Burrat dhe grate...

1.Pyetje: Sa periudha ka ne jeten e grave?
Pergjigje: 6 periudha. 1-Femijri, 2-Vajze, 3-Grua e re, 4-Grua e re
5-Grua e re, 6-Grua e re.
2.Pyetje: A mund ta beje nje grua burrin e saj milioner?
Prgjigje: Po, nse burri eshte milardier.
3.Pyetje: ila eshte ngjashemeria qe ka ndrmjet gruas dhe mikroskopit?
Prgjigje: T dy e bjn qimen tra.
4.Pyetje: Cili eshte ndryshimi midis nje Ore muri dhe nje gruaje llafazane?
Prgjigje: Ora e murit edhe pushon ndonjher.
5.Pyetje: Cili eshte ndryshimi midis 2 diskutuesve meshkuj e atyre femra?
Prgjigje: Dy burrat diskutojn pr njri tjetrin, ndrsa 2 gra pr nj grua te tret.

1.Burr i zoti sht ai qe arrin t fitoje aq sa harxhon gruaja,
ndrsa gruaja e zonja, ajo q arrin te gjej nje burr t till.
2.Pr te qen i lumtur me nj burr duhet ta kuptosh shume dhe ta duash sadopak;
ndrsa pr te jetuar i lumtur me nj grua duhet ta duash shum dhe t mos lodhesh
fare ta kuptosh .
3. Nj burr i martuar jeton m shum se nj burr beqar... por e dshiron vdekjen m shum se beqari.
4.Nj grua kur martohet shpreson se nj dit burri do t ndryshoj, por ai po ai, ndrsa nje burr kur martohet shpreson q gruaja te mos ndryshoje kurr por grat ndryshojn.
5.Nse nj burr i hap dern e makins gruas te jeni te sigurte qe :
Ose gruaja eshte e re ose makina. ...

1. Ne vitin e par te martess flet burri dgjon gruaja. N t dytin gruaja flet, burri dgjon.N t tretin flasin t dy dgjojne komshinjt.
2. Nse nje burr i sapomartuar eshte i lumtur arsyeja eshte e qart.
Nese nje burre i martuar per 10 vjet eshte i lumtur cuditemi...
3.Nje djalosh pyet te atin"Baba, sa kushton te martohesh?".
I jati "Se di bir, un vazhdoj ta paguaj.."
4.Burri i pamartuar eshte nje gjysm, kur martohet tretet fare...
5.Te gjithe hidhen se do ndreqin boten, po asnje nuk ndreq vetveten.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:29 am

Nje dite djali vete e i thote babes ...o babe o babe me pelqe
goca komshijes tone.... jo jo i thote baba ske pune me gocen e
komshies se i bie ta kesh moter....hmmm thote djali e vete i thote mamase,
o ma o ma me pelqe goca komshies po me tha babi jo se i bie ta kem moter...
Ik pa merak i thote mamaja te siguroj une qe nuk e ke gjo po sdi gjo babi.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:29 am

Polici dhe psikologu

Nje polic takohet me nje Psikolog dhe e pyet se c'pune ben Psikologu ? Po ja psh Une pyes nje person nese e han peshkun ? Nese thote Po, une kuptoj qe atij i pelqen Deti ,i pelqen Plazhi i pelqejne Femrat etj . Te nesermen takon polici nje shokun e tij dhe i thote e di ti se c'do te thote te jesh Psikolog ? Jo ia kthen ai. Ta them une : Ty te pelqen Peshku ? JO .Atehere qenke Pederast !!!!!

Petet e byrekut

Ne kohen qe Kosovaret ndodheshin ne Shqiperi ne nje vend po shperndaheshin ndihma per to,konkretisht ishin lines per femrat .Nderkohe vjen nje Xhaje dhe pyet djalin qe po i shperndante : C'fare shperndani ketu ? Peta byreku ia kthen ky ,meqenese e shikon qe nuk ish Kosovar .Plaku vihet ne radhe para tij ish nje kosovare qe po i lutej Djalit t'i jipte Dy pako se nuk i mjaftonte nje .Djali s'pranonte se ish racion Nje pako Per Femer.Plaku duke degjuar biseden nderhyn dhe thote: Po jepia more Djale se kushedi se sa e ka tepsine Kjo Zonja !!!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:29 am

Ishte nje here nje xhaje nga Fieri qe vinte ne Vlore ky miku dhe i kepuste nga nje kafe ....se i shijonte anes detit.
Kafja bente tre leke dhe sa mbaronte kafen xhaja, dhe i vinte rradha per te paguar, i hidhte ato leket.....nje lek nga njeri cep, lekun tjeter nga cepi tjeter dhe te fundit me larg akoma. Kamarieri i varfer ....vlonjat ky...te Sheshi i Flamurit e kishte shtepine....vinte e i mblidhte ...ca do bente ky, gjynah. Dite per dite Xhaja, kete pune kishte. Kamarierit i vinte shume inat dhe mendohej si tja punonte xhajes. Nje here pasi mbaron kafen xhaja, therret kamarierin dhe i nxjerr nje peselekeshe, dhe i kerkon dy leke resto. Kamarieri u gezua se i erdhi rasti per t'u hakemarre ndaj xhajes. Ia hedh leket nje andej e nje ketej. Xhaja duke kerruajtur k.qet, nxjerr nga xhepi nje njelekeshe, dhe ia dha kamarierit ne dore duke i thene......"beme dhe nje kafe tjeter, re laco".

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:30 am

Kjo eshte dicka e vertete por gazmore qe me ndodhi gjate fluturimit Tirane-Washington ne dhjetor,

Isha duke ardhur per ne USA ne dhjetor, dhe sic ndodh ne te tilla raste do ndihmosh dhe gjithe tufen e Shqiptareve qe nuk dine gjuhe( Normale, me pelqen ta bej kete duke u ardhur ne ndihme sepse disa e kane per here te pare apo nuk dine gjuhe), por me e lezecmja ishte se nuk ishin nje e dy por 4 cifte pleqsh te "rrjedhur" fare qe ma cuan buzen prapa veshit. ...

Ok, u futem ne aeroplan dhe secili zuri vendet, une paraprija grupin sikur te isha tour-guide edhe gjithe ciftet, vec ti shifnit njeri me i bukur se tjetri.
O po sdo ti qe pas 5 minutash te ngritjes se aeroplanit nisen tekat, njeri smerte fryme, tjetri kerkonte wc, tjetri ja bente kam frike nga lartesite....Ok, beme si beme me te keq arritem ne Frankfurt. Ishte shume bukur aty
Ne Frankfurt ndodheshin 2 terminale, dhe ne ishim ne terminalin e pare( International fligts)...mu desh me se nje ore ti sqaroja ata se duhet te vinin me mua ne kete terminal sepse sic ndodh gjithmone ne Shqiptaret do bejme te kunderten
Jo vetem kjo, po arritem ke check-in desk pas mese 1 ore,( sepse mezi ecnin) sepse dhe mua me desh te hec me shpejtesi -1m/s , dhe aty fillonte dhe kontrolli i gjithe customers!

Policeman: Please take off your hat...
Man(plaku): Eta, ca thote ky tkeqen xhaxhai...

Une qe smbaja dot te qeshuren

Eta: Thote qe hiqe pak kapelen.
Man(plaku): Po kete cta heq, skam vendosur bombat ketu une...

O cme gjeti thash me vete, do humbas fluturimin me keta se me lodhen, sa ti coj atje ke aeroplani i tyre...

Policeman: Do u have anythin in pocket?
Man(plaku): Pakete jo te keqen xhaxhai, skam...E me ne fund arritem aty ke vendi pritjes se avjonit dhe i thashe se ata duhet te prisnin se bashku me mua sepse fluturimi ishte i njejte per ne Washington....
E i mora me vete, 10- ore ta mbaj mend ate fluturim!

Arritem ne Washington, i nxorra nga aeroporti se mos me humbisnin, se thash me vete i solla mire e bukur deri ketu sikur sia vlente ta prishja punen keshtu ...

I dorzova dhe te miqte e tyre dhe ika...me vrap ke makina time...
Shyqyr qe arrita thash ... E di qe gjysma e studenteve te cilet jetojne jashte u ka ndodhur kjo ... Gjithsesi eshte nice ...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:30 am

Me doli mjekra

Nje cift po behej gati te dilte .Del Gruaja dhe shikon burrin te pa rruajtur i thote eshtu pa rruajtur do te dalesh?Jo moj Grua une u rruajta por me doli mjekra perseri duke te pritur ty te behesh gati.

Tasi me mjalte

Nje person kish shkuar per mik tek nje njeri i tij. I zoti i shtepise e qeras me nje tas me mjalte , dhe per nje moment del jashte ,miku pyet nje femije te tij qe ish aty : A keni shume mjalte ? Po kemi , Dy Qypa por miqeve u japim nga ai qe ka rene miu brenda ! Miku i revoltuar e hedh tasin matane .Djali therret o baa e theu tasin e qenit !!!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:30 am

Deputeti ne fushate

Nje deputeti ne nje takimin qe kish me elektoratin e tij i vjen nje person dhe i thote qe ska shtepi dhe Ky i thote do e maresh i vjen dhe nje tjeter dhe ky pa shtepi edhe ketij keshtu i premton do te jap banese .I vjen nje tjeter dhe ketij i thote edhe ty do te jap shtepi, nuk dua shtrepi ,dua te me japesh floke se shikon se nuk kam leshn ne koke?
Po mos u merzit o Byrazer se leshte do te marin te gjithe .

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:31 am

Humor nga psikologjia si dhe rreth psikologjise.

"Z. Doktor un gjithmon dgjoj zra, por nuk shoh asnjri." - "Kur ndodh kjo?" -"Gjithnjher kur un foli n telefon."

"M falni, po krkoj stacionin e trenit." -"S'ka problem, po ju fali. Vetm vazhdoni t krkoni."

"Ju uroj. Ju kam shruar nga mania." -"ka ka ktu pr t m uruar. Dje isha Napoleoni, kurse sot nuk jam askushi."

N dhomn e pritjs tek nj psikolog, ngritet nj person n kmg dhe rrah gjoksin duke brtitur "Un jam tarzani!" Hyn doktori dhe e pyet "Kush ju ka thn kt?" -"Zoti i dashur." Lajmrohet nj tjetr nga qoshja e dhoms "ka paskam thn un?"

Vjen nj nymfomane te psikologu. Ai "Shtrijuni n couch ju lutem..." Ajo shndrrit nga gzimi "Nga e ditt kaq shpejt, se ka m mungon?"

"Z. Doktor kam ndjenjn se ashkush nuk m merr seriozisht." "Po bn hajgare."

"Z. Doktor vuaj nga humbja e kujtess." -"Qkur ndodh kjo?" -"ka ashtu?"

Nje njeri vjen me vajzen e tij te psikiatri. " Zoti Doktor, duhet te na ndihmoni. Vajza jone beson se eshte pule." "Qe sa kohe mendon keshtu?" "Ka tri vite." "E pse nuk keni ardhur me heret, por tash?" "Sepse tash kemi nevoje per ve"

Nje psikiater i thot shokut te tij, poashtu psikiater: "E kam nje rast shume te rralle ne terapi momentalisht. Pacienti jo vetem qe beson se perbehet nga dy persona (trupa) - jo, ai edhe paguan per te dyte."

Pacientja i thot mjekut: "Me puthni." Psikiatri:" Nuk ben, ne fakt une as qe duhej te isha i shtrire ketu me ju ne couch."

Takohen dy psikolog ne rruge. "Hallo, si ndihem une sot?" "Shume mire, po une?"

Pyet psikiatri pacientin e tij te ri: "A vuani nga illuzionet perverse?" "Perkundrazi, une i shijoj ato."

Nje paciente te psikologu: "Zoti psikolog me mua nuk deshiron askush te flas." Psikologu: "Le te hyje tjetri."

Psikoterapeuti e pyet pacientin: "A keni te aferm?" Pacienti: "Nje vella binjak. Gjithemone na kane ngaterruar. Kur ai ka bere dicka, me kane rrahur mua. Por tani ia kam kthyer (i kam marre hak)." Terapeuti: "Po si ia bere?" Pacienti: "Javen e kalur kam vdekur une, por ate e kane varros."

Nje psikolog hyp i rraskapitur ne nje taxi. Vozitesi: "Ku deshironi te shkoni?" Psikologu: "Me voziteni ku te doni, per mua ka nevoje gjitheku."

Nj njeri mbeti i pamartuar, sepse tere jeten kerkonte femer te persosur. Kur u be 70 vjear, dikush e pyeti:
"Ke udhetuar tere boten. Si nuk e gjete nje femer te persosur?" Plaku u pikellua shume dhe tha: "Njehere isha afer nje femre te tille." Tjetri vazdoi: "Po 'ndodhi? Perse nuk u martove me te?" Plaku, edhe me tej i pikelluar, ia ktheu: "'te beja. Ajo po ashtu kerkonre mashkullin e persosur."

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:31 am

1.Ne fillim Zoti krijoi boten dhe beri pushim
Me pas Zoti krijoi burrin dhe beri pushim
Me pas Zoti krijoi gruan
e qe atehere as Zoti as burri skane me pushim!

2.Pacienti : Doktor , doktor kam dhe vetem 59 sekonda jet..
Doktori : Prisni nje minute ju lutem

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:31 am

1.Thon se Enver Hoxha pati thrritur njher nj plak t vjetr q ti tregonte prralla. Kshtu ai e mori plakun tek kopshti i tij me lule pr tia treguar prrallat aty.
- Shum t bukur e paske br kopshtin me lule - i tha plaku
- Un kopsht t till me lule kam br tr Shqiprin - ia preu Enveri duke gjetur rastin pr t br pak propagand.
- A kam ardhur un t t tregoj prralla ty, apo ke ardhur ti t m tregosh prralla mua ? - e pyeti plaku

2.Bene si bene Shqiptaret shkuan deri ne Kine.
Presidenti Kinez e merr lajmin pak me vonese.
Lajmeruesi: Zoteri, Shqiptaret u futen ne Pekin
Presidenti: Kush jane Shqiptaret?
Lajmeruesi: Nje popull ne Evrope
Presidenti: Sa vete jane keta?
Lajmeruesi: 3 milione Zoteri
Presidenti: Ne cili Hotel jane vendosur?

3.3 vajza kthehen vone nga PUB-i dhe sic e kane ato zakon nje pakete 3 vajza dhe nje shkrepse qe iu lag.
Te dehura kthehen nga PUB-i dhe kishin mbetur pa zjarr per te ndezur cigaren
Shohin nje xhaje te mbeshtetur ne nje erresire me kapele republike dhe i kerkojne ndihme.
Xhaja na doli pak ambicioz dhe u kthehet vajzave. Ua fal cakmakun per nje seks oral.
Te dehura vajzat, duke ditur qe s'po i sheh njeri dhe qe s'do merrej vesh pranojne.
Pasi mbaron pune ajo me djegura me xhajen i thote xhajes ma ndiz pak tani se mu cane hundet.
Dhe xhaja qe duke ndezur cakmakun dhe duke i ndricuar fytyren i thote :
Ada, vajza ime, ti pi cigare!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:32 am

Bimi dhe telefoni

Ra telefoni te shpia bimit.

Bimi-ALO, ALO, kush eshte?

Tjetri-Alo, mirmbrema Dalipi jam

Bimi - kush?

Tjetri- Dalipi o Dalipi , sme mban mend?

Bimi - kush dalip?

Tjetri - ai qe ta hipi . Bej shaka o bej shaka luli o luli jam

Bimi - kush lul

Tjetri - ai qe ta ngul

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:32 am

Shkon ni shqiptar ne amerik , edhe hyn ne nje super market , dhe i pelqen nje magnetefon dhe pyet shitesin : sa dollar ben , shitesi i thote 100 $ , si i bohet per 80 $ , jo nuk bon se nuk ulen cmimet ne super market , aman ule , ok mere 80 $ , a ma ul 60 $ jo nuk e ul , aman aman ule ok merre a ma ul 40 $ jo jo nuk e ul , aman ule se jam fukara , ok mere a ma ul 20 $ iiiiiiiiiiiiii nxefet shitesi dhe shkon e i thote pronarit , pronari i thote falja , shitesi i thote mere se ta kemi falur , kurse shqiptari i thote : A ma jep dhe nje per vellain tim

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:32 am

Ishte nje cun i ri i cili kishte degjuar shume x stilin 69,por asnjehere nuk e kishte bere,ishte fiksuar keq dhe nje dite pyete nje shokun e tij si este ky stili 69?e ke bere ndonjehere?ai i shkreti i thote nuk e di,te them te drejten kam nje shokun tim qe ka ca prosituta dhe jane shume te zonjat ta bejne kete stil,po deshe te jap nr.e tij!po i xgjigjet ky i shkreti,te nesemen niset tek ai burri dhe i thote me ka derguar shoku yt dua te bej stilin 69,ky padroni i jep celsat e dhomes dhe i thote ik tek dhoma 59 aty ke nje goce qe te pret.sa futet ne dhome sheh nje goce te bukur sa zhvishen dhe vihen nex pozicione kesaj goces i shpeton nje pordhe,ky cuni ngrihet i nevrikosur dhe ithote ato 68 pordhat e tjera ike beja ne goje mamase tende!!!!!!!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:33 am

Zoti kishte marre vesh se njerezia ishte prishur,ishin bere te tere hajdute, koprace, imorale. Keshtuqe vendos te behet si njeri dhe zbret ne toke te shikoje gjendjen. Takon nja dy tre veta dhe u kerkon cigare. Ik ore p!rdhu i thone keta, do cigare ti shkerdha'te....Nderkohe shikon njerin te germuqur, ulur ne bordure, duke pire cigare. Me jep nje cigare, i thote zoti. Une te jap, i pergjigjet ky, por eshte me mire te mos pish, se po pive nga kjo fillon e flet budallalleqe pastaj...Po cke ti, i thote zoti, me jep njehere, po le te flas, ska problem. Dhe i jep ky zotit nga cigarjae vet dhe e thith nja dy tre here zoti. Pasi piu cigaren zoti mendon se eshte i pari njeri bujar qe gjeti ne toke dhe vendos ta shperbleje....
Degjo, i thote zoti, unee vleresoj shume bujarine tende. Une jam zoti dhe per kete do te te plotesoj cfare deshire te kesh ti....
I kethn ky : A te thashe more byrazer mos pi nga kjo se fillon e flet budallalleqe pastaj, po sme degjove...nejse nejse, na thithe dhe njehere...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:33 am

Shkojne Nano dhe Berisha me vjedh molle . Kur arrijne Nano i thote Berishes :
- Une po bej roje poshte kurse ti hip lart !
Sa hipen Berisha vijne rojet dhe e kapin Nanon dhe e rrahin se po vidhte molle .Nje dite tjeter vijne prape Nano dhe Berisha po kesaj rradhe i ndryshojne vendet (sipas urdhrit te Nanos ).Kur vijne rojet thone :
-Hajde rrahim kete lart sot se kete poshte e rrahem rradhen e kaluar!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:33 am

zonja Hubert do te bleje nje papagall. Shkon ne dyqanin e kafsheve dhe shef ne kafaz dy papagajt e fundit. Zonja Hubert I drejtohet shitesit dhe I thote..:
- Dua kete papagallin ketu
Shitesi I thote:- Nuk mund te jap vetem njerin..
-Dhe pse thote zonja Hubert…
- Sepse njeri flet vetem spanjisht dhe tjetri eshte perkthyes…

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:34 am

Nje majmun i vogel pyet mamin:
O ma, po ne majmunet pse jemi kaq te shemtuar?
Shshshsh te keqen mami -i pergjigjet ajo- duhet te jemi te kenaqur me paraqitjen qe kemi, te shikosh kete qe po lexon barsoleten tani sa i/e shemtuar eshte....!!!!!!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:34 am

Vjen nje Amerikan ne Tirane, hyp ne nje taxi dhe shetit neper qytet. Kalon afer stadiumit dhe e pyet vozitesin: Cfare eshte kjo?
Vozitesi: Eshte stadium.
Amerikani: Nje stadium te tille ne Amerike e bejne per shtate dite.
Kalojne afer SKY TOWER dhe Amerikani e pyet: Cfare eshte kjo?
Vozitesi: Eshte nje biznes qender, quhet SKY TOWER.
Amerikani: Nje te tille e bejne ne Amerike per me pak se shtate dite.
Vozitesi dalngadale fillon te nervozohet. Kalojne ke Kullat Binjake. I sheh Amerikani dhe e pyet taksistin: Po keto, c'jane?
Vozitesi: Bo booo, c'jane keto mer? Ne mengjes kur kalova ketu s'ishin. Me siguri do i kene ndertuar sot.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:35 am

I thote mesuesi nxenesit: Dil ne derrase dhe vizato nje molle?
Nxenesi ia kthen: Te tharret apo te embel e don?

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:35 am

Vit per vit, ne gjermani, austri dhe poloni shkojne me mijra turiste cifute, qe vizitojne kampet e perqendrimit. Diku ne nje rruge te humbur te Gjermanise, autobuzi plot me turiste cifute ndalon, dhe shoferi lajmeron se i ka mbaruar benzina.
Del nga autobuzi dhe drejtohet per nga nje shtepi e vetmuar mes pyetje. Troket, dhe deren ja hap nje plakaruq 90 vjecar gjerman.
Te lutem - i thote shoferi - kam nje autobuze me cifute aty poshte, por me ka mbaruar benzina. A mund te me ndihmosh?
Po cte te bej une - i thote plaku - Une vetem nje sobe te vockel me gaz kam???!!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Faqja 2 e 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi