Gazmore

Faqja 4 e 4 Previous  1, 2, 3, 4

Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:45 am

Ishte nje tip qe kishte nje papagall. sa here qe ikte ne pune ky tipi, papagalli perjgjigjej ne telefon dhe i shante te gjithe nga robt e shpise. E kuptoi ky tipi se po i mbanin inat gjithe njerezit dhe i tha papagallit se po ta kapte edhe nje here do ta ngulte me gozhda ne mur. kur iku ne pune mori ne telefon ne shpi dhe iu pergjigj papagalli: alo! U te .....mamin ku ta kesh!
u kthye tipi ne shpi, e kapi papagallin dhe e nguli ne mur nga krahet. duke ndejtur papagalli shikon ne mur perballe nje kruq me krishtin dhe i thote:
-Po ti o robo sa kohe ke qe je aty?
-Dymije vjet, i thote krishti
-Puuuu i paske punu telefonit......

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:45 am

Nje femi i vogel pyet te emen e vete..
- O mami,po ajo teta pse e ka barkun aq te madh?
- Mami - Sepse pret nje bebe te vogel te keqe mamushi.
Pasi hecin te dy "Mama" e " Bire" shkojne pran stacionit te autobuzit.
Djali i habitur shef nje burr me barkun deri ke goja dhe shkon e pyet ter kuriozitet!!
Djaloshi - O Xhaxhi,o xhaxhi!!
Xhaxhi - Po xhane i xhaxhit!?
Djaloshi - Po ti cfare po pret ?!
Xhaxhi - Une!Autobuzin te keqen xhaxhi.
Djaloshi - uuuuuu sa qefffffffffff..PO DOLI BICIKLET DO MA JAPESH MUAAAAA

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:45 am

Hajduti:Nj hajdut shkon n Pazar pr t shitur rrobat q kishte vjedhur, por nj hajdut tjetr ia vjedh.N dark e shoqja e cila e sheh t mrzitur e pyet: "S'fitove gj a?" - Hajduti duke qeshur: "-Ksaj here i shita me mimin q i mora.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:46 am

3 shok Nje Tropojan, nje Shkodran dhe nje Gjirokastrit, shkojne ne pub me pi nje birr.
Ja u sjell birrat banakjeri, por ne te 3 gotat kishte nga nje mize:
------Tropojni e shef mizen ne got dhe nuk e pin birren nga neveria.
-----Shkodrani e shef mizen ne got, e heq mizen nga gota, dhe vazhdon ta pije sikur mos te kishte ndodh asigjo.
-------Gjirokastriti,,,,e shef mizen ne got te birres, e kap dhe e kthen me krye posht dhe vazhdon ta shkundi mizen siper gotes.....
Tropojani i thot, hej ca je tuj bo mer?
Gjirokastriti i thot, po i nxjerr birren qe kishte pi, un nuk kam lek te paguaj edhe per miza hahaha.
Hajgaret Alla Shqiptarce jan mo te mirat!!!!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:46 am

Plaka i thote plakut: O plako do kujtojme kohen e rinise se me ka ik menja me kete monotoni.
Ok thote plaku edhe del jashte. Pasi del fillon te fishkelleje plakes. Plaku fishkelle plaka hic fare nuk dilte ne ballkon. Atehere gjith nerva ngjitet plaku edhe i thot: Pse nuk dole moj kur te fishkelleva??? Po nuk me le mami Pergjiigjet plaka

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:46 am

Ne avion duke udhetuar dhe nje gjirokastrit qe po shkonte ne New-York. Diku nga mesi i udhetimit del stjuardesa,piloti te tmerruar duke theneotorrat jane fikur,po biem poshte me shpejtesi,do te vdesim te gjithe!
Gjirokastriti-mire qe nuk e bleva bileten vajtje - ardhje!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:46 am

Nje shqiptar dhe nje grek po udhetonin bashke me avion pa e njohur njeri-tjetrin. Avioni prishet dhe ben nje ulje emergjente ne nje ishull te panjohur. Shqiptari gjen nje lum dhe pi uje por me pas veren se gjithandej ka kafshe te ngordhura dhe kupton qe uji do kete qene i helmuar.
Me pas afrohet greku dhe meqe ishte shume i etur drejtohet tek lumi.
Shqiptari i thote: Mos pi uje aty se eshte helmuar.
Greku: I am Greek. I don't understand. (Jam grek - s'kuptoj).
Shqiptari ia kthen: Drink it slowly. It's cold. (pije ngadale se eshte shume i ftohte).

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:47 am

N hotel
ifti i ri i sapo martuar vjen ne hotel.
- “Ju lutem dhomen me te mire per tri netet e ardhshme”, thote burri.
-Recepcionistja e hotelit i peshperit gruas se re:
“ Ju qenkeni me fat zonjushe, zakonisht ky e merr dhomen vetem per ca ore”

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Nimfa prej Tue Jun 03, 2008 1:47 am

Kishin qene tre shoke, dhe nje dite shkojne ne nje lokal per te pire nga nje pije.
Njeri kerkon shfeps, tjetri fanta, kurse I treti thote: a keni coca cole?
Kamarieri thote jo coca cole por, koka kolle .- Ky ia kthen : e si ashtu?
Atehere edhe shoku im qe e ka emrin Cali, a me thirre kali a ??????????????

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Gazmore

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Faqja 4 e 4 Previous  1, 2, 3, 4

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi