Suzana Zisi: Kordinatat mistike t nj poeti...

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko posht

Re: Suzana Zisi: Kordinatat mistike t nj poeti...

Mesazh  Nimfa prej Wed Jun 11, 2008 7:59 pm

Pr ty
I tera
lott.
S’i kreh m
flokt,
Pa ty,
bota,
duket e mjer...
Pr t t par
edhe nj her,
zogun
e fundit,
t shpress,
e ther...!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Suzana Zisi: Kordinatat mistike t nj poeti...

Mesazh  Nimfa prej Wed Jun 11, 2008 7:59 pm

E bukura knga plak
At,
kurr
s’e kndova...!
N lindje,
u mundova.
Dhe...
solla
n jet,
nj foshnje - plak.
Rrudhat,
t thella.
Buzt,
me jarg.
Syt,
tr gjak.
Dhe,
rend
ajo,
ngado
me mua.
E bukura,
knga plak.
E mbla,
q,
kurr
s’u kndua…!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Suzana Zisi: Kordinatat mistike t nj poeti...

Mesazh  Nimfa prej Wed Jun 11, 2008 8:00 pm

No limit
...pastaj
kufomn,
neurozat,
ma glltitn…!
Zemra,
m mendi
me tiktaket
e saj.
Plaent e ndyr
ti,
bota ime…!
S’ke faj!
…pastaj,
neurozat,
n shpirt
m gdhendn,
nj humner
t thell,
infinit...
Fluturojn
copat
e trupit,
drejt ndrrash
skandaloze,
duke klithur:
No limit!!!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Suzana Zisi: Kordinatat mistike t nj poeti...

Mesazh  Nimfa prej Wed Jun 11, 2008 8:00 pm

Mulliri i kafes
Ti bluan,
bluan
skelete.
Prtyp
kafka,
mbeturina brinjsh,
cdo dit.
Ti,
bluan.
Bluan
hije,
linjash,
konturesh,
gjinjsh.
Ti,
bluan,
zhurmat,
klithjet,
prkdheljet.
Bluan
dashurit…!
Bashk
me t ligun,
bluan
dhe t mirin.
Ti.
Mulliri i kafes,
q,
s’ta mbush
syrin...!!!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Suzana Zisi: Kordinatat mistike t nj poeti...

Mesazh  Nimfa prej Wed Jun 11, 2008 8:01 pm

Sikur…
Sikur…
t kisha
zemra
me shumic,
Do t’ua falja
atyre,
q,
s’kan zemr.
Sikur…
t kisha
mendje
me shumic,
Do t’ua falja
atyre,
q kan mbetur
pa emr.
Sikur…
t kisha
para
me shumic,
Do t’ia falja ,
Dashuris.
T nisej larg.
Larg…
Mrguar…
N ndonj vend
pa jet.
Dhe,
t’ia niste
nga fillimi.
T mbetej,
kjo koshere
grenxash,
e that,
dhe,
e shkret…!
Ndrtuar,
mbi themele,
dshtimi!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Suzana Zisi: Kordinatat mistike t nj poeti...

Mesazh  Nimfa prej Wed Jun 11, 2008 8:01 pm

Anija dhe pirati
Ti,
kujton
se e pushtove?
Por,
e di vall?
Ajo,
nuk hesht – si stuhia.
Humbet
n nj vend,
por,
lind
n nj tjetr.
Si n prrall...
Ndalet,
nj ast.
Krenohesh
ti,
krenohesh…!
Por,
n duart e tua,
nuk bie srish…
Si stuhia,
prplaset pas shkmbit.
Dhe ahet!
Dhe vdes!
Por…
S’jepet
anija…!!!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Suzana Zisi: Kordinatat mistike t nj poeti...

Mesazh  Nimfa prej Wed Jun 11, 2008 8:01 pm

Miku im i vogel
Kush tha
q,
syt
ti mori errsira?
Dhe,
q
buzqeshja,
fluturoi n re?
Ti,
je
ktu,
Miki,
miku im i vogl.
Je,
ktu,
me ne!
Ende
sht
mes nesh,
frymmarrja jote…
T bukurn
buzqeshje,
ktu e ke!!!
Endesh
si nj ngjll,
npr ditt tona.
Syt e tu
t brisht,
i shoh
dhe n gjum.
Jeta,
sht
e shkurtr,
do shihemi, Miki.
Miku im
i vogl,
q,
m mungon,
kaq shum...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Suzana Zisi: Kordinatat mistike t nj poeti...

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi