Nano, n projektet e Partis Socialiste

Shko posht

Nano, n projektet e Partis Socialiste

Mesazh  Nimfa prej Wed Jun 04, 2008 5:27 am

Kur mori vesh pr lvizjet e Fatos Nanos gjat muajit t nxeht t gushtit, kryetar i PS-s, Edi Rama, deklaroi dhe nj her se Nano nuk sht m n axhendn e partis. Kjo deklarat duket se nuk u prit mir nga Nano, i cili msohet se u tha miqve t tij se ai nuk mund t jet m n axhendn e Rams, por Rama sht n axhendn e tij. Ndrsa deputeti Taulant Dedja, i revoltuar nga vendimet e fundit t Edi Rams u shpreh se, “Rama ka t drejt kur thot se Fatos Nano mund t mos kandidoj m pr deputet i PS-s, ka mundsi t bhet kryetar i partis”.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Nano, n projektet e Partis Socialiste

Mesazh  Nimfa prej Wed Jun 04, 2008 5:28 am

Madhi: mblsira r n fund
I xhelozoi paksa kryetart e partive t djatht fakti Presidenti Topi nuk po u a var m. N 15 ditt e para t detyrs, Topi takoi nj nga nj ose dy nga dy pothuaj t gjith krert e majt. Me Ramn u zhgnjye pak, pr shkak t atleteve sportive. Ndrsa me Cekn e rregulloi muhabetin. “Me q t pata rival t dobt, po t fal makinn time q kisha kur isha deputet”. Mirpo, Ceka, nj njeri i apasionuar pas gjrave antike, e pranoi ofertn vetm kur pa se makina ishte nj prodhim i epokave moderne. Gjith kjo sajdisje q Topi u bri t majtve i la thuajse pa mend t djathtt. Bujar Nishani u b gati t niste nj tjetr sulm kundr Presidencs, duke sjell ndonj gj pr Sollakun ndrmend. Mirpo, Berisha e frenoi duke i thn se ishte dhn aq shum pas puns sa ka harruar q Moisiu ka ikur prej kohsh. Kt qejf-mbetje ndaj takimeve e shprehu hapur kryetari i Grupit t Partis Republikane, Arian Madhi. N nj konferenc pr shtyp Madhi e plasi bombn, por edhe diti t trhiqej m pas. Kur gazetart e pyetn se, prse nuk sht takuar q n fillim me Topin, Madhi tha se, “mblsira lihet pr n fund”.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Nano, n projektet e Partis Socialiste

Mesazh  Nimfa prej Wed Jun 04, 2008 5:28 am

Selia roz “pastron armt”
N shtator n PS bhet nami. Ca thon q mund t bhet dhe Nano. Megjithat, deputett jan shprndar npr plazhet e Mesdheut, ndonjher dhe m larg, nuk ia kan haberin se far ka ndodhur kto dit. N nj mesazh telefonik, nj deputet i PS-s nga Ibica i thoshte kolegut t tij n Maiemi, se kush sht akoma kryetar i Partis Socialiste. Kolegu ia kthen se, “ditn sht Rama, ndrsa natn Nano”. Por ka dhe nga ata q punojn. N PS qarkullojn fjal se n zhegun e vaps “Ushtria e Paqes” e ish-kryeministrit po bn strvitje serioze pr t betejn e shtatorit. Ka nisur hapja e trasheve n baz. N Elbasan kalaja po fortifikohet dhe socialistt e deputetit Durim Hushi i drguan Rams nj ultimatum ku shkruhej: “Ja do bhet Durimi prap deputet, ja PS-s nuk sht parti”. Ndrsa deputett e tjer mbshtets t Nanos bllokuan dhe trafikimin e armve n Azerbajxhan me argumentin se duhen pr prdorim vetjak n Shqipri. Por edhe nga kampi i Rams nuk sht m pak. Thuhet se Rama prve basketbollit dhe koshave ka nisur t bj dhe aerobi, jo n kushtet e shtpis, por n ato t partis. Gjithsesi, sipas deputetit t LSI-s, Ndre Legisi, nj gj sht sigurt n PS, “n shtator ose bhet nami ose do bhet ndonj gj me Nanon”.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Nano, n projektet e Partis Socialiste

Mesazh  Nimfa prej Wed Jun 04, 2008 5:29 am

Petro mes anos dhe Rams
Rebeli i prjetshm i Partis Socialiste, deputeti Petro Koi, duket se sht n dilemn pr t zgjedhur mes ish-kryetarit dhe kryetarit. Duke qen se pr nj far kohe u ka munguar faqeve t para t gazetave dhe titrave t lajmeve televizive, gazetart u vun n krkim t deputetit socialist. Dhe, pas shum krkimesh u gjend te vendstrehimi veror i Koit. Nj nga pyetjet q duket se e mundonte shum gazetarin, ishte ajo se me k do t dilte hapur Koi n shtator, me Nanon apo me Ramn. Mirpo Koi nuk e zgjati shum. “Jam me pushime”, tha.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Nano, n projektet e Partis Socialiste

Mesazh  Nimfa prej Wed Jun 04, 2008 5:29 am

Ditari i deputetit
I dashur ditar! Sa shpejt q erdhn pushimet kt vit. Ka koh q s’kam shkruar, po jam diku brigjeve t atdheut dhe problemet e shumta politike nuk m ln koh t reflektoj. Ka 15 dit q bredh riviers dhe gjat gjith rrugs nuk gjeta nj hotel me uj. N fakt qeveria e ka thn se do kishte 24 uj non stop. Po ne, si mazhoranc, tham se duhet t ket ca mungesa, ndryshe nuk kemi far t premtojm n zgjedhjet e tjera. Ca thon se nuk ka dhe drita. Por, n fakt nuk m duket ashtu. Rrugs kishte aq shum zjarre sa nuk ishte fare nevoja e elektricitetit. Mirpo, hajde dgjo elektoratin q na kap pr xhakete sa her q na sheh n baz. Hajde shpjegoi njerzve t thjesht se far sht politika e madhe, ajo q luhet t lokalet apo t sallat luksoze t Parlamentit. T paktn nj gj sht e rndsishme, q nuk m duhet t shpik ndonj slogan tjetr prve atyre q kam 15 vite q i prdor. “Me mua do kini 24 or drita dhe uj”. </TD></TR></TABLE>Tirana Observer

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Nano, n projektet e Partis Socialiste

Mesazh  Nimfa prej Wed Jun 04, 2008 5:29 am

Kur mori vesh pr lvizjet e Fatos Nanos gjat muajit t nxeht t gushtit, kryetar i PS-s, Edi Rama, deklaroi dhe nj her se Nano nuk sht m n axhendn e partis. Kjo deklarat duket se nuk u prit mir nga Nano, i cili msohet se u tha miqve t tij se ai nuk mund t jet m n axhendn e Rams, por Rama sht n axhendn e tij. Ndrsa deputeti Taulant Dedja, i revoltuar nga vendimet e fundit t Edi Rams u shpreh se, “Rama ka t drejt kur thot se Fatos Nano mund t mos kandidoj m pr deputet i PS-s, ka mundsi t bhet kryetar i partis”.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Nano, n projektet e Partis Socialiste

Mesazh  Nimfa prej Wed Jun 04, 2008 5:30 am

Madhi: mblsira r n fund
I xhelozoi paksa kryetart e partive t djatht fakti Presidenti Topi nuk po u a var m. N 15 ditt e para t detyrs, Topi takoi nj nga nj ose dy nga dy pothuaj t gjith krert e majt. Me Ramn u zhgnjye pak, pr shkak t atleteve sportive. Ndrsa me Cekn e rregulloi muhabetin. “Me q t pata rival t dobt, po t fal makinn time q kisha kur isha deputet”. Mirpo, Ceka, nj njeri i apasionuar pas gjrave antike, e pranoi ofertn vetm kur pa se makina ishte nj prodhim i epokave moderne. Gjith kjo sajdisje q Topi u bri t majtve i la thuajse pa mend t djathtt. Bujar Nishani u b gati t niste nj tjetr sulm kundr Presidencs, duke sjell ndonj gj pr Sollakun ndrmend. Mirpo, Berisha e frenoi duke i thn se ishte dhn aq shum pas puns sa ka harruar q Moisiu ka ikur prej kohsh. Kt qejf-mbetje ndaj takimeve e shprehu hapur kryetari i Grupit t Partis Republikane, Arian Madhi. N nj konferenc pr shtyp Madhi e plasi bombn, por edhe diti t trhiqej m pas. Kur gazetart e pyetn se, prse nuk sht takuar q n fillim me Topin, Madhi tha se, “mblsira lihet pr n fund”.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Nano, n projektet e Partis Socialiste

Mesazh  Nimfa prej Wed Jun 04, 2008 5:30 am

Selia roz “pastron armt”
N shtator n PS bhet nami. Ca thon q mund t bhet dhe Nano. Megjithat, deputett jan shprndar npr plazhet e Mesdheut, ndonjher dhe m larg, nuk ia kan haberin se far ka ndodhur kto dit. N nj mesazh telefonik, nj deputet i PS-s nga Ibica i thoshte kolegut t tij n Maiemi, se kush sht akoma kryetar i Partis Socialiste. Kolegu ia kthen se, “ditn sht Rama, ndrsa natn Nano”. Por ka dhe nga ata q punojn. N PS qarkullojn fjal se n zhegun e vaps “Ushtria e Paqes” e ish-kryeministrit po bn strvitje serioze pr t betejn e shtatorit. Ka nisur hapja e trasheve n baz. N Elbasan kalaja po fortifikohet dhe socialistt e deputetit Durim Hushi i drguan Rams nj ultimatum ku shkruhej: “Ja do bhet Durimi prap deputet, ja PS-s nuk sht parti”. Ndrsa deputett e tjer mbshtets t Nanos bllokuan dhe trafikimin e armve n Azerbajxhan me argumentin se duhen pr prdorim vetjak n Shqipri. Por edhe nga kampi i Rams nuk sht m pak. Thuhet se Rama prve basketbollit dhe koshave ka nisur t bj dhe aerobi, jo n kushtet e shtpis, por n ato t partis. Gjithsesi, sipas deputetit t LSI-s, Ndre Legisi, nj gj sht sigurt n PS, “n shtator ose bhet nami ose do bhet ndonj gj me Nanon”.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Nano, n projektet e Partis Socialiste

Mesazh  Nimfa prej Wed Jun 04, 2008 5:30 am

Petro mes anos dhe Rams
Rebeli i prjetshm i Partis Socialiste, deputeti Petro Koi, duket se sht n dilemn pr t zgjedhur mes ish-kryetarit dhe kryetarit. Duke qen se pr nj far kohe u ka munguar faqeve t para t gazetave dhe titrave t lajmeve televizive, gazetart u vun n krkim t deputetit socialist. Dhe, pas shum krkimesh u gjend te vendstrehimi veror i Koit. Nj nga pyetjet q duket se e mundonte shum gazetarin, ishte ajo se me k do t dilte hapur Koi n shtator, me Nanon apo me Ramn. Mirpo Koi nuk e zgjati shum. “Jam me pushime”, tha.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Nano, n projektet e Partis Socialiste

Mesazh  Nimfa prej Wed Jun 04, 2008 5:31 am

Ditari i deputetit
I dashur ditar! Sa shpejt q erdhn pushimet kt vit. Ka koh q s’kam shkruar, po jam diku brigjeve t atdheut dhe problemet e shumta politike nuk m ln koh t reflektoj. Ka 15 dit q bredh riviers dhe gjat gjith rrugs nuk gjeta nj hotel me uj. N fakt qeveria e ka thn se do kishte 24 uj non stop. Po ne, si mazhoranc, tham se duhet t ket ca mungesa, ndryshe nuk kemi far t premtojm n zgjedhjet e tjera. Ca thon se nuk ka dhe drita. Por, n fakt nuk m duket ashtu. Rrugs kishte aq shum zjarre sa nuk ishte fare nevoja e elektricitetit. Mirpo, hajde dgjo elektoratin q na kap pr xhakete sa her q na sheh n baz. Hajde shpjegoi njerzve t thjesht se far sht politika e madhe, ajo q luhet t lokalet apo t sallat luksoze t Parlamentit. T paktn nj gj sht e rndsishme, q nuk m duhet t shpik ndonj slogan tjetr prve atyre q kam 15 vite q i prdor. “Me mua do kini 24 or drita dhe uj”.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Nano, n projektet e Partis Socialiste

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi