Humor-

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:34 pm

Kafshimi

Nje biznesmen vendos te kaloje pasditen kendshem me sekretaren dhe pasi drekojne, shkojne bejne dashuri ne nje motel. Kur po kthehej ne shtepi, burri shikon ne pasqyre se sekretarja i kishte lene nje shenje kafshimi ne qafe. I shqetesuar mbrrin ne shtepi. Shikon qenin qe po luante me nje top llastiku ne oborr dhe i hidhet menjehere siper duke bere zhurme. Ne ate kohe del gruaja.
-Zemer, shiko si me kafshoi qeni ne qafe. – i thote ai.
Sakaq gruaja ja kthen:
-E di shpirt e di, shiko si ma ka kafshuar edhe mua gjoksin..

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:35 pm

Zezaku n tunel

N nj televizion shqiptar po jepej programi, ndrkaq spikerja thot se pas 5 minutash, publiku do t ndjek nj film t bukur. Kalojn 5 minutat dhe ekrani nxihet sterr. Asgj nuk dallohej pr gati 90 minuta, derisa n monitor rishfaqet srish spikerja, e cila thot:
-T dashur teleshikues sapo ndoqt filmin “Zezaku n tunel”...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:36 pm

Humor me Sali Berishn dhe t djathtn e tij

***N partin ton politike ne bjm at q premtojm
***Ve budallenjt mund t mendojn q
***Ne nuk do t luftojm kundr korrupsionit
***Sepse pr ne sht dika e sigurt
***Ndershmria dhe transparenca jan bazat pr qllimet e idealeve tona
***Ne do t tregojm se sht budallallk i madh t besojm q
***Mafia do t vazhdoj t bj pjes n qeveri si n t kaluarn
***Ne ju sigurojm pa as m voglin dyshim se
***Drejtsia sociale do t jet qllimi kryesor i mandatit ton
***Fatkeqsisht nga kjo, ka njerz t marr q paramendojn q
***Mund t vazhdojm t qeverisim
***Me m t ligt e politiks s vjetr
***Kur ta marrim votn tuaj , ne do t bjm mos q
***T'i japim fund situatave t privilegjuara dhe bartjen e ndikimit t pozits
***M nuk do t lejojm n asnj rast q
***Fmijt tan t vdesin nga uria
***Ne do t arrijm qllimin ton edhe nse
***Reservat ekonomike t zbrazen t trat
***Ne do t ushtrojm pushtetin deri ather kur
***Ju do t kuptoni q nga ajo dit se
***Ne jemi me Sali Berishn, , me t "djathtn e bashkuar".

Tash lexo nga posht lart pr t kuptuar m drejt Sali Berishn dhe t djathtn e tij

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:36 pm

Prejardhja

Miri i thot Benit:
-O Beni, e di ti q ne e kemi prejardhjen nga majmuni? Kshtu m tha babi dje...
Dhe Beni qe ja kthen:
-E ’m duhet kjo mua? Nuk ngatrrohem me problemet tuaja familjare...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:36 pm

Pinguinet me syze

Nje polic shef njerin qe po ngiste nje kamion te mbushur me pinguina mbrapa. E ndalon dhe i thote:
- Ku shkon me gjithe keta pinguina ti ? Coji ne kopsht zologjik.
Te nesermen polici duke drejtuar trafikun shef prap kte tipin me kamionin plot me pinguina dhe secilit i kishte vene syze. E ndalon prap dhe i thote:
- Or ti, nuk te thashe ti coje ne kopsht zologjik dje?
- I cova mor shef - pergjigjet shoferi. - Sot po i coj ne plazh.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:37 pm

Shkollimi

Komandanti i Stacionit Policor i urdheroi policet e stacionit qe te rreshtoheshin sipas shkolles qe kishin te kryer.
U formuan rreshtat: me 4 vjet shkolle, me shkolle fillore, te mesme, te larte, fakultet,... mirpo nje polic i gjore sillej verdall nga rreshti ne rresth.
Dikur Komandanti u zemrua dhe e pyeti:"q'ka eshte puna me ty qe s'un po ze vend askund"?
"Paj une nuk kam shkolle fare" u pergjegj i gjori.
"Ti dil pas meje" i tha Komandanti.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:37 pm

Kur ka lindur martesa?

Nj form kontrate mes burrit dhe gruas ka ekzistuar q para 4 mij vjetsh m par tek Babilonasit. T gjith popujt q njihen, kan rituale sociale q sanksionojn bashkimin mes nj burri dhe nj gruaje. Dshmia m e hershme e ktij lloji sht ajo e Kodit t Hammurabit (1792-1750 para Krishtit), n t cilin prcaktohet q martesa sht e vlefshme vetm nse ekziston nj kontrat "blerjeje" (t gruas nga burri) e shkruar. Filozofi antik grek, Aristoteli ishte i mendimit q mosha ideale pr martes ishte: 37-vje pr burrat dhe 18 pr grat.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:40 pm

Meti

Dy ushtar kishin dal npr fshat gjat pushimit dhe duke ecur shikojn n nj kopsht nj pem plot me mana t kuqe flak.
Ngjiten ushtart sipr dhe nisin t han mana derisa vjen plaka e u brtet. Njri prej tyre hidhet posht dhe ikn me vrap, ndrkoh q plaku nis ta ndjek nga pas me bastun. Ushtari tjetr, sikur mos kishte ndodhur gj, vazhdonte t hante mana i qet. N at moment del jasht plaka.
-Zbrit ore nga mani, – i thot.
-Ik oj plak, m lr rehat se po zbrita do t t bj zbor, - ia kthen ushtari.
-Zbrit ore maskara, - shfryn plaka.
Ushtari zbret dhe i nevrikosur e z plakn dhe e prdhunon.
Kur ishte duke ikur plaka pyet:
-Si e ke emrin?
-Meti.
Dhe plaka duke knduar i thot:
-Met o Met, kisha 40 vjet pa e ndjer kt lezet, eja prap nesr mbrma, t hash mana ti te nna...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:40 pm

Ferri pa zjarr

Vdesin dy shok. Njri shkon n parajs, ndrsa tjetri n ferr. Pas disa kohsh ky q ishte n parajs mendon t shkoj e ta shoh shokun e tij se si po ia kalon n ferr. Kur shkon, hyn n ferr dhe shikon nj errsir t madhe dhe asnj zjarr, ashtu si e priste. Pasi takon shokun, e pyet i habitur:
-Ore, po far ka ndodhur ktu q nuk shikoj asnj zjarr?!
-Po ku t l njeri ktu q t ulesh e t mbledhsh shkarpa...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:40 pm

Si kam lindur?

Fmija i vogl nj dit shkon dhe pyet t atin:
-O ba, si kam lindur un?
-Po ja, – i thot ai, - un me mamin iu lutm shum Zotit q t na jepte nj djal t mir dhe t nesrmen t gjetm ty mbi nj trndafil.
-O ba, o ba, po ti si ke lindur?
-Mua, t keqen baja, m gjeti gjyshja mbi nj borzilok.
-O ba, po gjyshi si ka lindur?
-Gjyshin e gjeti strgjyshja mbi nj karafil.
Dhe fmija q ia kthen i irrituar:
-O ba, a bn kush seks n kt shtpi?!...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:41 pm

ndrra e Policit

Nj polic duke fjetur shikon n ndrr sikur kap dik n kundrvajtje:
Polici:
-Hap krahun! Hape krahun, t thash! Ke 100 mij lek gjob pr shkelje t rnd.
Shoferi:
-O shef, po nuk kam aq lek...
Polici:
-Mos e zgjat, 100 mij lek gjob t dhash.
Shoferi:
-Kam vetm 80 mij lek shef.
Polici:
-100 mij n dor t thash, ose do t t bllokoj makinn dhe do t shtoj gjobn!
N kt koh polici zgjohet dhe e kupton q ishte n ndrr. Pasi kthehet n ann tjetr e merr srish gjumi dhe kthehet te ndrra ku e kishe ln.
-Ore ti, m’i bjer shpejt ato 80 mij lekt dhe mos t shoh m ktej! – i thot shoferit.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:41 pm

Pa titull

Arabi, afrikani dhe shqiptari po debatonin me t madhe pr vendet e tyre se ku ishte m ngroht. Hidhet i pari arabi:
-N Arabi mjafton t lshosh ujin mbi asfalt dhe zien...
Afrikani:
-N Afrik nuk kemi nevoj pr furra, buka piqet nga dielli...
Shqiptari:
-Ne n Shqipri i japim puls akullore q t mos na bj vez t ziera...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:41 pm

Gjirokastriti

N nj banj publike hyn nj gjirokastrit. Papritur atij i bie nga xhepi nj dyqind leksh. Bhet t ulet q ta marr, por dikush e shikon shtrembr dhe i thot:
-Pse kaq keq qenke q do t ulesh posht pr t marr nj 200 leksh?
Gjirokastriti mendohet pak dhe nxjerr nga xhepi nj mij lek t tjera dhe i hedh posht.
-Pr 1200 lek ia vlen t ulesh, – thot ai.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:42 pm

Pavijoni numr 3

N Pavijonin numr 3 budallenjt ishin shtuar shum dhe doktort vendosn t’u bnin vizit. N kt mnyr ata do mund t lironin pacientt q ishin shruar, d.m.th. q nuk ishin aq t smur. Mirpo n kt pavijon t gjith psikopatt kishin shum koh pa u lar dhe vdisnin pr pishin. Doktort vendosn t’i testojn duke i vn para nj pishine pa uj budallenjt, pr t par se cili nuk do t hidhej. Sapo ua treguan pishinn, t gjith pacientt u lshuan me vrap dhe u hodhn n t. Ve njri prej tyre mbeti, ndrkoh q doktort me vrap shkojn ta marrin pr t’i dhn lajmin e mir.
-Prisni ore ju njher... Nuk hyj n bisedime un pa u lar, se nuk jam budall... – u thot i menduri dhe hidhet n pishin.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:42 pm

Bashkshortt

Nj grua me gjoks t vogl hyn n dyqan me burrin e saj dhe shikon nj pal reipeta, t cilat i plqejn.
-Kto m plqejn dhe do t'i blej, - i thot t shoqit.
-Me at gjoks q ke ti ato nuk t shrbejn, – i thot burri.
-Po t jet ashtu, edhe ty nuk sht se t shrbejn shum t mbathurat..., – ia kthen gruaja.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:42 pm

Dhoma

-Sa kushton nj dhom dyshe n hotelin tuaj? – pyet klienti.
-Varet nga pozicioni q ju zgjidhni, – thot sportelistja.
-Un zakonisht fle n krahun e djatht...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:43 pm

Polici dhe telefoni

Nj polic shkon n pun me t dyja faqet e djegura.
-Po ku e ke djegur faqen kshtu, more derzi? - e pyet shefi.
-Po ja, ra telefoni... un isha duke hekurosur dhe duke menduar se kam n dor telefonin ngrita hekurin e u dogja.
-Mir, – i thot shefi, - po faqen tjetr si e dogje?
-Epo, kur dogja njrn faqe, vendosa t telefonoj ambulancn...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:43 pm

Kuptimi i diets
-Pra diet do t thot q t mos hash aq shum sa dshiron?
-Jo, e keni gabim. Diet do t thot t hash sa t duash prej atyre ushqimeve q nuk t plqejn fare.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:43 pm

Kumbari

Nj dit, djali i vogl shikon t atin duke urinuar dhe e pyet se far po bnte.
- sht ezm, t keqen babi, po vadis barin... – i thot ai.
Pas disa ditsh, djali i thot t atit:
- Babi, babi, e di far kam par sot? Mamin q pinte uj te ezma e kumbarit...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:44 pm

Lepuri

Luani vendos q pr kafsht e pyllit t hapet nj banj publike pr t kryer nevojat n mnyr t kulturuar. Ditn e par, punt shkonin mir. Ditn e dyt, luani shikon lepurin rrz nj shkurreje duke kryer nevojat. I shkon afr dhe e kritikon pr ndotjen e ambientit.
- Ke t drejt mbret, - ia kthen lepuri, - por po hyri ariu n banjo do dy cop si puna ime pr t fshir prapanicn ...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:44 pm

Shtpia publike

Nj tip hyn n nj shtpi publike dhe i drejtohet nj bjondine:
- Jam shpejt... far mund t m bsh brenda tri minutave?
- Nj vez t zier, – prgjigjet ajo.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:44 pm

Hera e par

Nj i smur q kishte hyr n salln e operacionit, shum i emocionuar e i friksuar, i drejtohet me gjysm zri doktorit:
- Kam shum frik doktor. Kjo sht hera e par pr mua q operohem dhe nuk di si do t m dal.
- Mos u shqetso fare vlla – ia kthen doktori – se edhe pr mua sht hera e par q operoj dhe nuk di t them si do t m dal.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:45 pm

1. N kodr t qyqarve


Gjat ofenzivs s forcave serbo-etnike, n vern

e vitit 1998, nj familje nga Drenica shkoi n Prishtin.

Kur u paraqit n Kshillin e Emergjencs, ata pasi e

shikojn nj list, i thon:

-E kemi nj shtpi t lir n Kodr t Trimave, mund

t`ju vendosim nse doni?

-Jo- ua ktheu drenicaku- mua ma gjeni nj shtpi

n Kodr t Qyqarve, se po t isha trim, un do

t isha tash n Drenic, e jo ktu.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:45 pm

2. Prej nga je?Gjat ofenzivs serbe t shtatorit t vitit 1998,

n malet e Qyqavics u strehuan shum familje

nga Drenica. Aty dgjova kt dialog:

-Kah t patm oj shoqe?

-Nuk di as vet. Kam qen e martuar n Polac.

Dy jav ndejta n Galic, nj muaj n Dubofc,

dy muaj n Koll e qe tri dit jemi ktu n

bjeshk. E ti a po e din ti tash nga jam?

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:45 pm

3. A po qesin?


Gjat luftimeve n Prekaz, n mars t vitit

1998, disa gra e fmij erdhn n lagjen ton.

Baqica i kishte mjel lopt dhe hyri n shtpi.

Njra nga grat mysafire e pyet:

-A po qesin? Baqica duke aluduar tek lopt, i prgjigjet:

-Po valla, po qesin boll.

-Uh, qyqet na, don me ardh edhe kndej-ia kthei ajo.

-Qysh mori qyqet na, ka kishin me pi fmijt?

-Uh, gru, gru, un mendova mos po gjuajn shkjet

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi