Humor-

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:46 pm

4. Kjo m nuk durohet


N nj fshat, diku n Kosov, banort kishin

ikur para ofenzivs serbe dhe ishin fshehur

n nj mal. Ata, nga mali i shihnin shtpit duke

u djegur nga kumbart e deridjeshm serb.

Kur shkjet hyn edhe npr kopshtet me perime

dhe shkatrruan edhe serrat, njri nga ata brtiti:

-Vllezr, kjo m nuk durohet. Kush sht i gatshm

t vdes, le t vij pas meje.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:46 pm

5. Do ta ndajm oborrin


Nj familje nga Drenica, me nj kerr fmij,

ia msyn Mitrovics dhe vendoset tek nj

familje e cila e pranon me ngrohtsi.

Pas pak ditsh, drenicaku kishte bler drrasa.

I zoti i shtpis e pa duke i shkarkuar dhe e pyeti:

-ka po t duhen ato drrasa, o lum miku?

-Burr, vendosa ta ndajm oborrin. Shum fmij,

po przihen e besa edhe po lazdrohen.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:46 pm

6. Mos i qaj tapetat


Njri nga Drenica gjat lufts s 98-s ishte

vendosur n nj familje n Mitrovic. I zoti i

shtpis e kishte pritur mir, por nj dit

ishte ankuar tek mysafiri se fmijt kishin

nisur t`ia shkatrrojn tapetat n mur.

Drenicaku ia ktheu:

- Qysh bre nuk po t vjen marre, mua ma

kan djegur shtpin e nuk u b nami e

ti ankohesh pr tapetat, lri burr fmijt

le t luajn.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:47 pm

7. Veturn po e blej un


Nj familje kishte ikur nga lufta dhe ishte

vendosur n Mitrovic. i zoti i shtpis

nuk kishte qen edhe aq i fort ekonomikisht,

por kishte vendosur ta mbante me shpenzime

t vetat. Kur iu harxhuan parat, ai i tha mysafirit

se kishte vendosur ta shiste veturn. Ky far trimi

e kishte pasur nj du marka me vete, por q nuk

e kishte shpenzuar asnj cent, po i thot:

-Veturn po e blej un, sa e merr tjetrkush.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:47 pm

8. Kta kan vdekur, jo un


Nj ushtar i UK-s nga Drvari ishte plagosur

rnd gjat luftimeve t ofenzivs serbe t

shtatorit n Qyqavic. Kur e gjejn disa shok

e trheqin prej aty dhe e vendosin n nj vend

t sigurt, i lajmrojn edhe shokt tjer.

Derisa vijn t dytt, ushtart i z gjumi,

kurse ushtari plagosur nuk mund t flinte nga

dhembjet. Me t arritur, ata e pyesin:

-A nuk ke vdekur, a?

-Jo, un jo, por kta shokt-iu prgjigjet

ushtari n shaka.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:47 pm

9. E kam nem viin


N Prekaz t Poshtm, derisa ishte si zon

m e lir, ishin vendosur disa familje nga

fshatrat ku ishte m rrezik nga luftimet.

I zoti i nj shtpie q kishte shum mysafir

e kishte prer nj vi. Pas dy ditsh aty

shkoi edhe nj nip nga Gllobari.

Daja po i thot nipit:

-Rras mish se e kam prer at viin q

i thosha t hngrshin qent.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:48 pm

10. A e biem puln o bab?


Njri kishte pranuar n shtpi disa t

zhvendosur. Nj mbrmje derisa hanin dark,

ka kishte qlluar, nj fmij po i thot t

zotit t shtpis:

-A e biem puln o bab?

-Jo, jo, prit edhe pak!

Mysafirt merrnin ngapak, por nuk largoheshin,

duke menduar se njmend do t bijn edhe pul.

Prit e prit, pasi pula nuk erdhi, ata u larguan

nga sofra.

Ather plaku i tha atij fmijs:

-Bjere babo tash puln!

Pasi i hngri trohat e buks, puln e przun prjashta.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:48 pm

11. Uji n benzin


Gjat lufts, Qirezi ishte ende zon e lir

dhe e kontrolluar nga UK-ja. Aty bhej

njfar tregu dhe njerzit furnizoheshin

me artikuj t ndryshm.

Njri duke shprazur nj kanistr me

benzin, e mbante ombrelln sipr kapakut

t rezervoarit pr t mos rn pikat e shiut.

Njri duke e shikuar kt sken i tha:

-O lum jarani, hiqe at ombrell, se uji ka hyr

moti n kanistr.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:49 pm

12. O bab, hajde ngjitma bishtin


Derisa Besimi punonte n hapjen e istikameve

t UK-s n Polac, kishte thyer bishtin e kazms.

Kur kthehet n shtpi, e sheh t atin duke qndruar

me nj fqi.

Nga larg e thrret e i thot:

-O bab, hajde ngjitma bishtin!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:49 pm

13. Kmba n fyt


Gjat lufts edhe Bilalli nga Polaci, nj koh

t gjat me familje kishte qndruar n luginn e

Tushils, n nj tend najloni.

Nj natje i kishte thn gruas:

-Allahile, a mundesh me i ra n fije nj ndrre

q e kam par mbrm?

-H, hajrli qoft- ia ktheu e shoqja.

-Gati m ka dal shpirti, disi njfar trau m

kishte rn n fyt dhe ma zinte frymn-ia ktheu ai.

Ndrkaq, ajo duke qeshur ia ktheu:

-Mos u bn merak, se nuk ka qen tra,

por ishte kmba ime.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:50 pm

14. Andej ka prplot polic


Njfar Sadiku nga Kozhica, nj dit ishte

nisur kmb pr n Polac. Diku n rrug e

takon njrin me vetur q shkonte n drejtim

t Qirezit. Ai u ndal dhe e pyeti plakun:

-A mund t shkohet pr n Qirez?

-far Qirezi, more burr, andej nga Beiqi,

po vijn forca t shumta. Ai e ktheu veturn,

e mori edhe plakun dhe kur arritn n Polac,

Sadiku po i thot atij:

-Mua ndalma ktu se e kam nj motr e po

zbres e ti nse ke ndonj pun shum me

rndsi, shko n Qirez, se ndoshta m kan

br syt se s`ka polic.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:50 pm

15. O ti njeri u kall


N kodrn Te Lisat e Xanit n fshatin Polac,

nj koh t gjat ka qndruar nj punkt i

policis serbe. Ata dit e nat gjuanin me

arm t ndryshme, kurse fshatart vshtronin

mos po vijn m afr.

Nj grua, nj dit po i thot t shoqit:

-O ti njeri, u kall !

-Ai turrevrap nga dera e oborrit, t shikoj

mos po digjet fshati, kurse e shoqja ia pret:

-Jo, jo, nuk u kall fshati, por…

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:50 pm

16. Dikush po lyp hu n kt shtpi


Njri q e kishte shtpin afr me at ku

ishte vendosur njfar komisioni i emergjencs,

nj dit duke kaluar pran murit t oborrit t

vet, i vrejti dhjetra kuti t shprazta t

gullashit. Shkoi n shtpi dhe iu drejtua s ms:

-Nn, dikush po lyp hu n kt shtpi. Si bn

q tinz t hahen gullashat e neve po don me

na bi n bark pasuli i emergjencs.

-Jo, djali i nns, nuk jan ata gullashat tan,

po ata po i gjuajn mbi mur n oborr tonin.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:51 pm

17. Do t vdesim t gjith


Gjat kohs s bombardimeve t NATO-s mbi

caqet serbe, njerzit e patn shum vshtir

nga sulmet e parreshtura t forcave serbe.

Nj plak q i kishte humbur shpresat se do t

shptonin gjall, iu thot disa ushtarve t UK-s:

-Edhe nse shptojm nga granatat, t gjith

do t vdesim nga uria.

-Jo, axh, liria sht afr, dy jav mbahemi

me qumsht.

-E pastaj- `bjm?- tha plaku.

-Pastaj edhe dy jav e shtyjm me mish, i presim lopt.

-Jo, jo, t gjith do t vdesim- kmbngul plaku.

-Ishalla akshami nuk na pret-ia kthu njri.

Ather plaku u kthjellua pak e tha:

-Mos bre djal, mos fol ashtu, a e din q e kemi

zotin, ai na ruan e na shpton.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:51 pm

18. Rojet e lara n`gjak t lops


Dy ushtar t UK-s nj mbrmje kishin dalur

n roje. Shokt e tyre n “shtab” pr nevojat e

ushtarve kishin prer nj lop aty n oborr.

Kur filluan gjuajtjet nga punkti i policis serbe,

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:52 pm

19. ka po sheh?

Nj ushtar i UK-s q kishte dylbi prpiqej

t`i prcillte fluturimet e avionve t NATO-s.

Nj shok i tha:

-A po sheh dika?

-Po-iu prgjigj ai-piloti e ndezi nj dunhill,

kurse un e ti po pim dushk mali t mbshtjell

me letr t thasve.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Nimfa prej Sun Jun 15, 2008 8:52 pm

20. Abeja ia sosi prapanicn policit


Katr pes shok, ushtar t UK-s kishin

zn pozit t mir prball nj punkti t policis

serbe, por nuk kishin arm t tjera pos

kallashve. Ata gjuanin n drejtim t policis,

por pasi q plumbat nuk arrinin deri atje, polict

ua shplonin prapanicn dhe talleshin me ta.

Pas pak aty arrin Bekim Berisha-Abeja dhe kur

i sheh t mrzitshm i pyet:

-ka keni, mos iu kan mbytur xhemit n deti?

-Jo, i than ata-por kta kallasht tan nuk po

na bjn pun.

-Hajt gjuani ju njher-iu tha Abeja.

Ata gjuajtn, kurse polici q u zhvesh, m nuk

u ngrit n kmb, nga snajperka e Abes.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor-

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi