Letra Dashurie!

Shko posht

Letra Dashurie!

Mesazh  Nimfa prej Thu Jun 26, 2008 1:00 am

'
'Ishulli i ndjenjave''

N nje ishull jetonin te gjitha ndjenjat. Siq ishin :ndjenjat e humorit,merzise,vetmise etj,si te gjitha ndjenjat tjera jetonte edhe ndjenja e dashurise.Nje dit ne ishull erdhi nje lajm i keq ,u tha se ishulli do te fundosej,e bashk me te edhe dashuria. Aty pran kaloi pasuria.Dshurija kerkoi ndihme nga ajo,pasuria i'u pergjigj: ketu kam plot ar dhe argjend,sa qe te gjitha mund ti fundosi. Tani po kalon humori.Dhe dashuria kerkoi ndihme dhe ng ajo.Humori nga gezimi nuk e degjoi fare. Tani po kalonte krenaria.Dashuria i tha: krenari a munde te me marresh me vete? Krenaria i'u pergjigj:jam aq e merzitur sa qe dua te rri vetem. Keshtu dashuria kerkoi ndihme nga te gjith por,asnjera nuk i ndihmoi. Dashuria u fundos gati e tera ku papritmas nje z u ndegjua!? Eja dashuri se une te marr me vete.Dashuria e habitur harroi ta pyes zerin se kush ishte dhe si quhej!? Ky z e percolli deri ne breg te detit dhe papritmas u zhduk.Dashuria u habit dhe u tmerrua sa qe vendosi ta pyes diturine se kush i ndihmoi.Dituria i'u prgjigj:ishte koha,dashuria e habitur tha pse? Dituria i'u pergjigj: sepse vetem koha e din se sa e vlefshme eshte dashuria ne jete.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Letra Dashurie!

Mesazh  Nimfa prej Thu Jun 26, 2008 1:02 am

''Nje flete nga ditari''

Veshtire e kam kur e mar ne duar ditarin tim ne te cilin me lot ne sy filloj ti shpalos kujtimet qe mbaj per ty.Koha po kalon por plaget s'mi sheron dot.Ne shpirtin tim dhembja ka ven gure-themele dhe kushedi se sa do te zgjas ky mure qe po radhitet si lapidar me vuajtjet e pasosura. Ditet kan ngrire ne vend dhe nuk ecin dot,zakonisht monotonia mbreteron me temen e njejt-mungesen tende.Pritja ska te ndalur.Ka kohe qe ste kam pare.Me mban gjalle kujtimi kur ishim me te lumturit ne bote.Me kujtohen qastet kur ishim bashk,bisedat e gjata ,mbremjeve plot freski. Keto jane kujtime te pashuara.Keto jetojne te pavdekshme mbrenda shpirtit tim.E lumturine tone po e vjedh koha,largesia po e mban ne gjirin e saj. Shpesh mbetem e shtangur ne nje vend,flas me ererat qe sillen rreth meje dhe po te me degjonin ato do t'ja jepja porosine qe te mi dergonin atje,ne ate vend ku gjendesh ti i dashuri im...Sa rend qenka largesia.Mendoj ne kete moment ti te ishe me mua e jo qe te dy me tjeterkend...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Letra Dashurie!

Mesazh  Nimfa prej Thu Jun 26, 2008 1:03 am

Nj ast malli...!

Nuk po t shkruaj pr t t'thn se t dua shum, jo as pr t t'thn se pr ty po derdh lot n kto momente. Ajo q sot m shtyn t shkruaj sht malli q kam pr ty. Vrtet n kto momente po ndjej mall. Respekti pr ty sht e vetmja ndjenj q m ka mbetur brenda meje dhe nuk po dua ta zhduk. Dhe malli n kto momente nuk po m l vrtet t qet. Sot me erdhn n mendje kujtimet dhe ndrrat q thell I kam varrosur n shpirt. Ato miliona ndrra q vrtet kan kohe q kan filluar t treten. Por sot vetm malli q po m shtyn t t' shkruaj m bn q t bashkoj edhe nj her eshtrat e tyre, pr t t' kujtuar ty edhe nj her si nj mike t vjetr q kurr nuk arrita t'ia hap vertet zemrn.

E vetmja ndjenj q vrtet pr ty nuk e kam shuar sht respekti pr nj njeri q dikur e kam pasur thell n zemr. Po sot … Kjo ndjenj po m on n mallin q kam pr ty. Malli q kam pr t t' par dhe t t' shtrngoj nj her fort pas vetes, dhe t ulem me ty n nj tavolin kafeneje si dikur dhe t bj muhabet pr kohn kur nuk kemi qen pran dhe pr t patur disa aste t bukura prsri bashk thjesht si miq t vjetr. Dhe ndrsa u ktheva me fytyr nga muri me doln dy pika lot nga syt e mi. Nuk e kuptova se po qaja po vetm kur lott m lagen faqet kuptova se ishin duke br rrugn e tyre q kishin koh pa e br. Vrtet sa shum koh q kan kaluar… Q kur kam pa t par? Sa keq. Dhe ndrsa ende po mendoj se sa mund t kesh ndryshuar shtrngoj syt fort pr mos nxjerr lot t tjer po nuk i mbaj edhe dot me force brenda meje. Vetm ajo ndjenja e mallit m bn t shpalos edhe nj her tr kohn e kaluar me ty. Ndjej vrtet mall. Megjithese e urrej t flas pr nj koh t shkuar sepse sht vrtet dika q ka kaluar. Sot dua t'i kujtoj vetes tr momentet e bukura me ty. Mundohem t t' mbaj mend si nj njeri q do jet mikesha ime prjet. Un prap t them se respekti q un kam pr ty m bn se ti n jetn tnde kurr nuk do harrosh se…
Dikur … Dikush … Diku!…

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Letra Dashurie!

Mesazh  Nimfa prej Thu Jun 26, 2008 1:04 am

Leter Dashurie


...u ndave nga une por malli dhe dhembja per ty kurr nuk do te shuhen.

Veshtir qenka te maresh lapsin dhe te shkruash por ja qe nuk mund te rri. Te prita te vish me buzeqeshje por ti me erdhe me fjalen qe asnjehere nuk kisha dashur ta degjoja. Dhembja per ty dita dites po me shtohet se bashku me lotet e mi. me ka marr malli per cdo gje: per zerin tend, buzeqeshjen tende, budallaleqet e tua, syt e tu ...
Largimi yt i hershem shkaktoi plag te medha ne zemren time, nuk ka ilac qe do te mi sheroje keto plage edhe pse disa thone koha sheron cdo plag un nuk besoj. Sa me teper kalon koha aq me teper ndjej mungesen tande. Me shpirt te venitur, me zemer te thyer dhe kthes te pakthyer, me lot ne sy deri sa te jetoj nuk do te harroj. Kush e di sa dite pa diell, pa lule, pa gezim do te kalojne, kurse ne zemren time vetem lot, vuajtje dhe mall per fjalet dhe buzeqeshjen tende te embel. Dhembja nuk ka fund kurse lotet nuk kan fuqi te shprehin pikellimin per ty. Gjithmon do te mbetesh ne zemren time edhe pse ike pa thene lamtumir. Me shpirt te venitur, zemer te thyer, me shpres te pa shpres, si dje, si sot, si neser une i perlotur te pres te kthehesh, te ma kthesh besimin ne dashuri, te ma ktheshy lumturin dhe gjith ate qe pata kur ishim se bashku. Mungesa yte ne cdo vend po ndihet. Ditet pa ty vetem une e di se si i kaloj. Malli dhembja per ty kurre nuk do te shuhen. Do te dua edhe me shum se sa te kam dashur, edhe me shum se sa e dua veten, por kur te bindesh atehere ndoshta do te jete shume vone. Une do te jem ne shpirt vetem i yti e ti vendos vet per lumturin qe mund ta kemi se bashku...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Letra Dashurie!

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi