DIALOG ALA BLEDIKORCARI DHE NARDLUSHNJA

Shko poshtė

DIALOG ALA BLEDIKORCARI DHE NARDLUSHNJA

Mesazh  Loreta prej Wed Jul 02, 2008 8:46 pm

AFERIM AFRIME !!!


Bledusha:

I dashur,
Dua ti harroj sot fjalet
le te flasin veshtrimet,
le te flase dora qe dridhet,
tė shfaqen ndjenjat, kujtimet !

Nardisi :

E dahsur,
Se kur erret bie nata
nje drite ndizet brenda meje,
njerezit fytyrat fiken,
asgje tjeter s'ndjej vec teje.

Bleduasha:

Aman! Nėpėr jave rrjedh trishtimi
cigaren prape kam filluar!
Nuk je ndryshe nga te tjerėt
vetem une kam nryshuar.


Nardis :

E terhqeh imazhin tend,
dhe veten neper gjume
jemi bashke, deri nė agim,
pederish t'i bėmė ca punė.


Bledusha :

Te shoh me qarte kur ti je larg,
afrohu, afrohu se shumė te dua
dhe nese kjo eshte lojė,
nuk e di pse jam martuar !

Nardis :

Dicka mire e kam ditur
vajzat vdesin porsi lulet !
Se Blde Bledusha qe me solli jeta
kaq lezeqem vjen e mė ulet.


Bledhusha e Nardisi

Po mor po kjo ėshtė dashuria
qė na e pengonte Shqipėria
Le ta marrė vesh nga larg...
se si veprojn njė Bled e Nard !

Loreta

Numri i postimeve : 18
Registration date : 23/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: DIALOG ALA BLEDIKORCARI DHE NARDLUSHNJA

Mesazh  Loreta prej Wed Jul 02, 2008 9:58 pm

URATA PėR BLEDNARD ĒIFTIN


Te na rroje partia
U bu bu u bo qameti,
u ēudit i gjithė mileti,
gjith mileti e gjith bota
kaNė LIDH KURORė bLED@ nARD KOTA.

Shumė urata kanė fillu,
dit e nat mileti zgju,
lajme treja tuj nigju
analiza tuj lexu
e komentet skan t’maru.

Nė forume u bėjnė reklamė
Moderushėt janė ngritė mė kambė.
Ai farė Andi te Atdheuynė
gojėn mbushur plot pėshtymė
Nuk pushon as Albemigranti
pordhėt kris sikur naganti !


S'ka ngel pas Zemra shqiptare
me Toptan e me kankare
radhisin, fshijnė e kėrkojnė deviza
Tė dalin BledoNardot si Monaliza!

Nuk janė rrena po t’verteta.
Ne miting na ka dal Meta.
Do tė sjell normė nė Kushtetutė
tė sanksionohet ēdo prostitutė
tė bėhet legjitime kurora e parė
pėr Bled Korēėn e Nardin Lushnjarė
qė kruajnė prapanicėn me ....!

“Pa degjoni mor aman,
ketij i thone politikan
me vizion evropian.
Pra kush ndryshe sot gjykon,
hapa mbrapa ne na ēon,
me Evropen na largon.
Pra te gjith breket ti heqim,
botes duke i treguar,
se ne jemi te qyteteruar.”

BledoKorca i emocionuar,
pederizmin e ka vazhduar
e keshtu po nis e flet;
“Se dija qe ka gjith ate alet.
U bu bu more aman,
E dua Nardon e kam shum xhan!
Jetė te gjate i uroj,
mezi pres qe ta provoj”


Prapa s'ngel as Nard Lushnjari.
shumė i lezetshėm i duket k...
sikur ėshtė lis prej ari !

E merr fjalėn Nardis mekaniku:

“Pa degjoni more shoke,
nje jete gjithēka kam germuar,
ēfare s’kam prekur me keto duar,
por si vegla e tija nuk kam zbuluar.

E ka more shoke unik,
ndaj do ta provoj pa frike.
se jemi bėrė pedero ashikė”


S'qėndron Bledua, pėsherretin;
“Ah more shoke ajo e tija,
per te do te flas historia”
Pra kendoni fusha, kendoni pyje
kendoni male me debore,
Shqiperia sesht me e gjore,
se ka lindur patriotė
qė nuk e shkojnė kohėn kot.
Shkojnė majtas, shkojnė djathtas,
nė ēdo forum kanė bėrė qender”
qendrojne drejt e vrasin shtrember.

Bėhen lesh e shkruajnė lesh,
hapin temat vesh e m'vesh,
ca me ngjyra, ca pa ngjyra,
hallakamė siē i ka bė natyra.


Pa abdes, dalin pa la,
shtyhen , ngrihen per hava.
Pa hesapė pederdashurohen
hungurima me ha ha ha !
Sa me erė e sa pa erė,
dimerin na e bejnė verė.
ēifti bukur dy pederė !

Shumė zili i ka JUnani
Shumė zili i ka Evropa,
ua ka hapur dyer edhe porta.
Qė ta ndjejė Shqipėria gėzimin
njėkohėsisht me pederimin
qė ta bėjė integrimin!

Se BledoNardi janė patriotė
nuk veprojnė kot e kot
i kundėrvihen Greqisė
pėr tė mirėn e Shqipėrisė !

“Nuk duam koqe nga Greqia,
I provojmė nga Shqipėria”.
Po pėr to nuk bohet vone,
I prevojmė nė bythėn tonė!

Pra rroftė BledoNardi pederia,
qė zbatojnė ligjet qė u jep Greqia!!
__________________

Loreta

Numri i postimeve : 18
Registration date : 23/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: DIALOG ALA BLEDIKORCARI DHE NARDLUSHNJA

Mesazh  $ol..** prej Thu Jul 03, 2008 7:20 pm

Eshte e admirueshme menyra "jofshatareske" dhe "inteligjenca artistike" e autorit/autores se ketyre vargjeve qe deshmon karakterin e saj "heteroseksual" dhe ndjeshmerine e nje zemre te vetmuar e te plagosur.Dhe njehere,per shume here URIME.
avatar
$ol..**

Numri i postimeve : 12
Registration date : 01/07/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: DIALOG ALA BLEDIKORCARI DHE NARDLUSHNJA

Mesazh  Loreta prej Sat Jul 05, 2008 11:27 pm

PĖRKUSHTIME PėR ēIFTIN BUKUROSH

bLEDKORCARI @ nARDLUSHNJA


Se BLedkorcarit iu prish kandari
Turravrap Te NardLushnja shkoj i pari

Se Mekaniku punonte dite e nate
e gruas nė shtpi i rrinte barut i thate

Po NardLushnja punonte dimer e vere
i rraskapitu , pa pushuar asnjehere

Dhe tregohej se ishte i lehte si me flete
ndaj e mbante koken perpjete

Dhe Bledkorcarit iu duk trim i rralle
ndaj iu fut ta kap si zockė tė gjalle

Tė rropaten neper shpella
t'i zgjėronin prapanicat me bira tė thella !

Se nuk e dinin ēka u kishte ngjar
tė menduar rrinin pėr k...!

Dhe kur ben ftohte e dimer shume
BledoNardi s'bėnin dot gjume

Sepse ēift pederash ishin permalluar
gjuetine e zhvillonin se ka rralluar

Nė Shqipėri nuk kishte dalė kjo njomė
si BledNardushė bythromė

qė krijuan shprehinė t'u giciliset
nė futeqitje t'u kaperdiset

Tu Giciliset t'u ēilet nuri
pederisht- pamjen ta kenė prej burri

Ashtu nė Greqi fillon dhe e do zanati
e bėri Bledi dhe Nardi tek shtrati !

I versulen njėri tjetrit me ngjale
drejt bythbirushkės ku ka dale.

Loreta

Numri i postimeve : 18
Registration date : 23/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

BLEDI E NARDI ĒIFT I PARĖ

Mesazh  Loreta prej Sun Jul 13, 2008 12:41 am

Bledi e Nardi mėrgimtarė
kanė vendosur qysh mė parė
tė bėhen shembull i vatanit
tė kurorėzohen sipas ligjit tė Junanit !


Por, ndjenjat e urrejtjes
vallen e trazojnė,
herė ngrisin vithet si tallaze
e herė herė hingėllojnė !

Te mahnitet bota,nga Bled pela
tė knaqen si hingėllon kali
janė ēift unikat kjo mostėr
Bledo lulja e Nard buzeran djalli ...

Tė dy i ngrisin larg supet
japin shenjen se janė krenar;
sazet pernjeher nga Atdheuynė
ua nis Andi me flak e zjarr!

Hajde, djalo Toke ! thotė MaryVlora
me nazet boll, shtrihet kanjusha
do ta degedisim Bledot me lule kurvėrie
Sa ka bėrė mali edhe fusha!

Komshiu me Borbardhėn hipur nė kal
nga Albemigranti gjuajnė mbi re,
Super - moderatorėt e forumit i kemi
Tė lumit ne o tė lumit ne!

Gėzimi derdhet sipėr Konospolit
Pėr Bledushėn - krisi dyfek;
NardLushnja ai kopili i hakmarrjes
i pėrshurrur turret ne cdo breg!

Kuku! piskėllon - tani erdhi dita
nga Zemrat shqiptare - tė lashė cdo hesap
se dredhitė junaniste mirė i prita
Pėr to mė shpiejnė nė kasap!

Kruspulloset grusht ! Habitet kali
Hingėllin lavirshėm, sikur do tė qeshė;
Mendueshėm pėshpėrit " c“te jet kjo valle;
Prej trishė ma tė gjatin ka peshqesh?!"

U lajthita !Shoket me than
Me hile ta ndez zjarrin permbi mal,
ti bėj hi gerxhet edhe pyjet,
te trazoj dhe ujin si kristal!

Nuk shikova larg unė mendja e kalit
ja se c“ nxjerr shoqėria ne shesh
E lehtė mu duk e " c“te jet kjo valle
qe mė dridhen kėmbė pershesh?!"

Thua zjarrin e kanė ndezur
Kush janė ēobenjte mbi stane;
Ishte njė Iriska, ja ketej tė shpie
Po ajo u humb nga rruga si virane !

Loreta

Numri i postimeve : 18
Registration date : 23/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: DIALOG ALA BLEDIKORCARI DHE NARDLUSHNJA

Mesazh  Loreta prej Sun Jul 13, 2008 12:42 am

Bledushka rrudh ballin... mendohet
befas dhe koken; e tund
Hapni rrugė ! Ashtu le te behet
Peder tė bėhem vendosa me ne fund!

Qysh se jetova mbi gryken e ujkut
Nė Korēė hapte krahet nje shpend;
Kėtu nė Selanik c“iu kujtua cunit
Dritat e kuqe janė i miri vend...

I doli pėrpara kujtimi i ēikės
Sa jetoi nė zemer kishte therrė,
O plasa ! Tha ia vė fundin pikės
dua tjetoj ndryshe, si peder!

U ngrit rrėmbimshm e pushoj vallja,
Pėrndryshe do t“ju zhduk!
Eja Nardo futmu me atė mjeker,
tė bėjmė punėn tonė qė ka duk!

Ngriu ēdo gjė! Fillimi i valles
Pushoi! Dhe levizi si me zor,
Filluan nga sytė tu nxjerr shkendija
stralli i pederėve nėn uror!

Bledushka - Hop hidhet perpara,
Nardos ia ve doren ne shok
si lumturohet kurva mendon se u erdhi
casti i lumutur - gjithė meshkujve sot !

Krahėt i hap Nardi shqyen sytė si kali
I ngarati jeton me shumė verbersi
kush behet peng ne atė punė djalli
qė kėrkon dije, qėndrim po dhe dashuri!

Nuk i hyn kaq thell ky Djall i shashtrisur
pėrkundėr ngre koken si kot
fitova nga rasti tė bėhem i begenisur
ato qė janė shkruar janė shkuar per kot!

S“ka rėndėsi asgje thot me vete
Nardlushnja djali dijetar
atė ēa e kėrkova nga Junani e mora
pėr gjithēka do tė bėhem i parė!

Edhe Bledusha strategjike e shashtrisur
si xhirafė ngre koken mė lart se njė kot!
Mė ndihmoni o djaj plangpishės Shqipėrie
Se Tereza Lezbik ish ! Po e shpallėn " ZOT" !

Loreta

Numri i postimeve : 18
Registration date : 23/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: DIALOG ALA BLEDIKORCARI DHE NARDLUSHNJA

Mesazh  Loreta prej Sun Jul 13, 2008 12:43 am

Bledi-Nardi

Lum ti moj Korēė thash
dy pedera kur i pashė
Bledkorcarin nuse lule
Nardlushnjen dhenderr me kule

dy pedera dy heroj
qė n'forume jane langoj
vjellin zjarr e vjellin zi
kujtojne se bejnė trimėri

por kanė ngel si karkalece
shkojne e dridhen si purteka
se shqiptaria di ēka bėn
nuk te pyet pėr darka e dreka

nga pėrshurren nė forume
keto palaqo moderatorė
edhe grekėt ua shkerdhejnė femijėt
dhe mendojnė se kanė gje nė dorė.

Loreta

Numri i postimeve : 18
Registration date : 23/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: DIALOG ALA BLEDIKORCARI DHE NARDLUSHNJA

Mesazh  Loreta prej Sun Jul 13, 2008 12:43 am

DIELLI PO NGROH

Ēifti Bled@Nadrlushnja
mes turnes po duken;
trufullojne nga gėzimi ;
por si pedera struken !


Bled djaloshi ēubuku
qendron madheshtor,
pranė tij i ngordh ndjenjat
Nardi qesh me zor,

Para i presin grupe;
kur te dalin kėta dy;
bythshkerdhyer ecin;
veshtrohen ne sy!


Bledushka shqetsohet
vendi nuk e mban,
kur shef se Bledushkut
***** shumė i han!


Nardushka shkrifrohet :
- turmat do levizin !
Mbi kolltuk Aleks Gjoni
me shokė t'ia ngjizin!

zerin e Bled Pederit
Bledusha s“e perfill;
tik-take nė zemėr,
i rrahin pėr bandill !

Loreta

Numri i postimeve : 18
Registration date : 23/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: DIALOG ALA BLEDIKORCARI DHE NARDLUSHNJA

Mesazh  Loreta prej Sun Jul 13, 2008 12:44 am

Hajde, Bledo Hajde
C“kerkon tani, fol,
ja pra, ku te solla
dhe ne Konispol....

Arabaja e Nardit,
gjurm le nga pas;
talikat e renda
s“ndahen nje cast,

Qente angullojnė
cdo gje nxin e nxin
pa yje e pa henė
e bėjnė pederinė !

Levizjet plot zhurme
zinxhiret ne fyt;
ve doren mbi krah
Mekaniku i ndytė !

Si i humbur shtrihet
Bledi koken tund,
kujtimet nga Korēa
nga vetja si shkund;

shqyen syt Bled djali
c“esht ky milet sot
e humb torun
vetvtes zė i thotė!

Prej burri u bera
Pederush i marrė
me kėmb' pėrpjet rrij
dhe vuaj per ka. .!

Ngjiten malit perpjet
Ēifti bėjnė duva
ulerėrijnė pederqe
shkerdhehen nė hava....

Loreta

Numri i postimeve : 18
Registration date : 23/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: DIALOG ALA BLEDIKORCARI DHE NARDLUSHNJA

Mesazh  Loreta prej Sun Jul 13, 2008 12:46 am

Mirse dolet O BledNadrush -
lumturine tuaj se ka askush!
Armatosur gjer nė dhėmbė
Ne pėrqafime ditė e natė
tė rrėzoni tradicionalizmin
Tė pederisen burrat, tė plasin gratė.Armatosur gjer nė dhėmbė
Me njė shall tė kuq tek gusha
Bota me pedera arriti nė hėnė
Ne hapnim transhe nė fusha.Armatosur gjer nė dhėmbė
Ne ēift burrash dorė mė dorė
Mu nė rruget e Junanisė
dashuri bėjmė si hamshorė.


Armatosur gjer nė dhėmbė
Jemi ēifti nė vijė tė parė!
Pederizmit i bėjmė udhė
Tė dalin ēifte e tė bėjnė garė.


Armatosur gjer nė dhėmbė
Dalim nė fusha shkojmė nė mal
Me pederinė tonė mbi supe
Integrimin nė NATO e kemi fal!Armatosur gjer nė dhėmbė
Ballas i dolėm armikut
Prapanicėn kemi pritė
Ia kthejmė gjithkund ashikut...!

Loreta

Numri i postimeve : 18
Registration date : 23/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: DIALOG ALA BLEDIKORCARI DHE NARDLUSHNJA

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 05, 2009 10:13 pm

Poezite me lart ja te poetit Ferit Ramadani

Me kerkesen e personaliteteve ne fjale Tema mbyllet
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: DIALOG ALA BLEDIKORCARI DHE NARDLUSHNJA

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi