Qeshur sa do pak me poezi dashurie!

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko posht

Re: Qeshur sa do pak me poezi dashurie!

Mesazh  Nimfa prej Sun Jul 06, 2008 5:49 pm

Gjeli

Gjeli eshte i pacipe
Eshte imaoral me vule
Ngeli cip mbi cip
Shetit pule me pule.

Zogjte fytafyt
Zihen pa pushim
S'eshte babai yt
Eshte babai im.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Qeshur sa do pak me poezi dashurie!

Mesazh  Nimfa prej Sun Jul 06, 2008 5:50 pm

Trap

Marr fjalorindhe e hap
Per te gjetur fjalen "trap"
Aty flitej per ca du
Qe u lidhkan me nje hu.

E lundroka lehte e lehte
Ne dash poshte, edhe perpjete
Pra u dashka fort ky mjet
Qe shkon lumit gjithe lezet.

Por nje gje, une dot s'po e kap
Na vjen keq, kur na thone " trap"...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Qeshur sa do pak me poezi dashurie!

Mesazh  Nimfa prej Sun Jul 06, 2008 5:50 pm

Une jam Bisha.

Une jam Bisha, person VIP
Ne pantallona, nuk mbaj rrip
Kur flas, jam tip humoristik
Ne mendime jam skeptik.

Kepucet i vesh, pa corape
Ne shkolle shkoj, gjithone me vrap
Mesuesja me mban me hater
Dhe kurre s'me ve neote mbi kater.

Kurre Gazetat si lexoj
Se genjeshtrat si besoj
Edhe lajmet, i urrej
Por sepse, nuk mund ta gjej.

Qe kur bleva gjenerator
Dritat i kam njezet e kater ore
Edhe uji s'me mungon
Se c'do dite blej nga nje bidon.

Nuk marr pjese neper votime
Sepse bejne manipulime
Dhe ne mitingje kurre nuk shkoj
Se asgje nuk mund te fitoj.

Me femrat, jam shume xheloz
Se kam ngrene, buke me kos
Nganjehere, jam edhe tolerant
Kur kane hedhur deordorant.

Pra sic e pate, une jam Bisha
Akoma jam ai, qe isha
Jam anetar, tek ky forum
Dhe te gjitheve, ju pershendes shume...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Qeshur sa do pak me poezi dashurie!

Mesazh  Nimfa prej Sun Jul 06, 2008 5:50 pm

Macja

Nje mace e re
Donte te martohej
Por kishte frike
Se mos gabohej.

Dy macoke
Nga pas i rrinin
Macen e vogel
Ne dore donin ta shtinin.

Njeri i kuq
E tjetri i bardhe
Macen e vogel
S'po e lenin rehat.

Me te bardhin
ajo kishte shkuar
Por kurre ndonjehere
Nuk ishte gezuar.

Macoku i kuq
E donte me te vertete
Por macja se kuptonte
Sepse ishte mendje lehte.

Por macja si perfundim
Qe ta merrni vesh edhe ju
Gjeti nje macok te zi
Me te cilin u martu...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Qeshur sa do pak me poezi dashurie!

Mesazh  Nimfa prej Sun Jul 06, 2008 5:53 pm

Me more ne qafe.

Me syt e tu te bukur
Me more mua ne qafe
Tek sa ecja e te veshtroja
Mw makine,shtypanje plake.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Qeshur sa do pak me poezi dashurie!

Mesazh  Nimfa prej Sun Jul 06, 2008 5:53 pm

Heren tjeter,me arbiter.

Une te putha
E ti me puthe
Une gjuhen ta kafshova
Ti dhembet,mi ngule
Une te rashe me shuplake
Ti ma fute ne grusht
Hmmm...,heren tjeter
Do te marrimarbiter patjeter

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Qeshur sa do pak me poezi dashurie!

Mesazh  Nimfa prej Sun Jul 06, 2008 5:53 pm

Me e mira n'pyll

Ti moj vajze e bukur
E mban veten per yll
Por mua per cudi
Ti moj vajze m'dukesh,
Si me e mira ne pyll...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Qeshur sa do pak me poezi dashurie!

Mesazh  Loreta prej Mon Jul 07, 2008 6:28 pm

Se humori t bn t qeshish
t gzon ta heq mrzin,
jo gjithher esht domosdoshm
se ndonjher ta humb virgjrin!

Dhe ngel n prak shum mendushm
gjen shum raste pr trillime
por humori n prmasn ton
sht dhe jeta me shum tundime!

Loreta

Numri i postimeve : 18
Registration date : 23/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Qeshur sa do pak me poezi dashurie!

Mesazh  Nimfa prej Fri Aug 08, 2008 2:07 am

na ishte njeher nje femer e bukur dhe afer kishte nje kishe dhe sa ere qe shkonte te lutej prifterinjet ia kerkonin kesaj se ishte shume e bukur dhe i le takim priftit te pare kjo ne orn 8 prifteit te dyte ne oren 8 e dy minuta dhe prftit te tret ne oren 8 e 4 minuta dhe keta i premtuane se po te kalonte kjo nje nate me ta do ti jepnin shume florinje.dhe vete prifti i pare sa fillon te puthi bie dera i thot priftit burri fshihu edhe fshihet ky vjene prifti i dyte sa fillon ta puthi bie dera fshihu i thot edhe ketij se erdhi burri hap deron kjo prifti i tret sa fillon ta zveshi ky bie dera i cili eshte burri fshiu i thot kjo po ku thot ky ne dhome thote ajo edhe prifti i tret futut ne dhome vjene burri ku jane ata i thot te shoqes ne dhome thote ajo me thiken ky edhe i vret nje e nga nje.dhe per ti equr nga shtepia gjene nje budalla i thot do te jap nje qeske me florinje po e hodhe kete priftin nga shkembi mire mire thot budallai edhe vete budallai e hedh priftin nga shkembi ne uje kur kthehet te meri florinjet gjene tek dera priftin e dyte i thot ai qe i vrau po ti nuk e hodhe e hodha thot budallai ja po iki edhe njeher thot budallai e hedhe edhe te dytin dhe kur kthehet gjene tek dera priftin e trete e mere me vete budallai ja cane koken me gurre i ve gure larte e mbylle thesi dhe e hedhe nga shkembi kur po kthehej budallai pa nje prifte tjeter i cili i kishte ipur gomarit dhe po ikte ne hesap te tije vete budallai dhe e vrete edhe priftin tjeter dhe kur kthehet ne shtepi per te marre florinjet i thot atij qe e pagoi ai shkerdhata vinte shpejte se i ipte gomarit..shpresoi tju pelqej tung

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Qeshur sa do pak me poezi dashurie!

Mesazh  Nimfa prej Fri Aug 08, 2008 2:13 am

NE PARK

Ne kete buzembremje
Ne nje stol te parkut
Per dashni jane ndezur
Ndjenjat e nje plaku.

Me plaken e tij prane
Ulur ne stol qendrojne
Me nostalgji e mall
Te kaluaren kujtojne.

Ju kujtohen vitet
Kur ishin te ri
Dhe heret e shumta
Qe benin dashuri.

Ndaj kjo nostalgji
Plakut na i ngjalli
Nje te zjarrte dashuri
Porsi ajo, e nje djali.

Mbi trupin e plakes
Duart i leshon
Por per fat te keq
Plaka nuk pranon.

Nuk eshte pune per ne
Thote plaka e rraskapitur
Ne jemi shume te vjeter
Dhe behet gati, per tu ngritur.

Plaku i kap doren
I thote, ku po shkon
Vertet jemi te vjeter
Por gjaku, po na vlon.

Duke i thene keto fjale
E puth ne buze lehte
Duart me ngadale
Mbi gjokse ia mbeshtet.

Mos keshtu, thote plaka
Se lame kokrren e namit
Ketu ne mes te parkut
Ne rreze te akshamit.

Sa per kete pune
Ti mos u merzit fare
Kete pune, thote plaku
E bejne, burra me kollare.

Duart, ia heq nga gjokset
Tek kofshet ia leshon
Plaku i eksituar
Qe veten me se kontrollon.

Plaka e shkrete nuk do
Por c'fare ti beje plakut
Qe i eshte mbushur mendja
Ta beje ne mes te parkut.

Mua po me vjen turp
Thote plaka e zene ngushte
Turpin e kane ngrene me buke
Thote i shkreti plakush

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Qeshur sa do pak me poezi dashurie!

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi