KALENDARI LETRAR

Shko poshtė

KALENDARI LETRAR

Mesazh  Nimfa prej Thu Aug 07, 2008 4:20 pm

Doli nė shitje revista ekskluzive pėr kulturė, letėrsi dhe artėKALENDARI LETRARLexues tė nderuar !

Pėrfaqėsues tė mediave !Doli nė shitje revista ekskluzive pėr kulturė, letėrsi dhe artė KALENDARI LETRAR. Revistėn, mund ta gjeni nė pikat shitėse tė ndėrmarrjes Rilindja, nė gjithė Kosovėn. Nė faqet e kėsaj reviste mund tė gjeni shumė shkrime studiuese, recensione, ese, poezi dhe analiza pėr pikturėn, muzikėn, letėrsinė pėr fėmijė. Njėkohėsisht, do gjeni edhe kronika kulturore, tregime, konkurse, reklama etj.Lexues tė nderuar, pėrfaqėsues tė mediave, artėdashės, krijues dhe intelektualė tė fushave tė ndryshme, nė faqet e revistės KALENDARI LETRAR mund tė mėsoni se:- Kur dhe ku doli revista “Flamuri i Arbėrit”…”

- Ēfar janė mesazhet krijuese tė poetėve…?

- Ēka thotė Dr. Rexhep Ismajli pėr Akademinė….?

- Ēfarė e bėn shkrimtarin tė pėlqyeshėm…?

- Cilat janė fjalimet qė ndryshuan botėn…?

- Ēka shkruajn pėr letėrsinė Roland Bartes, Ramadan Musliu, Nysret Krasniqi, Flamur Maloku, Ibrahim Ibishi…?

- Ēka thotė shkrimtarja holandeze Margriet de Moor pėr artin krijues...?

- Kush ėshtė mbretėresha e xhazit shqiptar...?

- Me cilin kėngėtar anglez kėndon shtatmbėdhjetėvjeqarja Rita Sahatēiu...?

- Gjithashtu, do keni mundėsinė tė lexoni edhe poezitė dhe tregimet e bukura tė Ramiz Gjinit, tė Sabit Rrustemit, tė Vudi Allenit, tė Roland Gjozės, tė Lumnije Thaēit etj.Nė faqet e revistės KALENDARI LETRAR, njihuni edhe me ngjarjet dhe evenimentet e ndryshme – tė mrekullueshme kulturore, muzikore, letrare qė zhvillohen nė hapėsirat tona komėtare dhe, mė gjėrė....Redaksia e gazetės KALENDARI LETRAR, ju fton pėr bashkėpunim. Faqet e KL janė tė hapura, pa censurė, nė shėrbim tė artit, letėrsisė dhe kulturės nė pėrgjithėsi.Me respekt

Fehmi Ajvazi - Kryeredaktor/ editor - MPA- etnik70@hotmail.com

- kalendari.letrar@yahoo.com

- Mob. 044. 159-023Prishtinė, 1 gusht, 2008

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi