Nė gusht botohet libri i shkrimtarit Bedri Islami,

Shko poshtė

Nė gusht botohet libri i shkrimtarit Bedri Islami,

Mesazh  Nimfa prej Thu Aug 07, 2008 4:23 pm


Nė gusht botohet libri i shkrimtarit Bedri
Islami, kushtuar atdhetarėve Fehmi
dhe Xheva Lladrovcit

Tė nderuar bashkėkombas,
nė gjysmėn e dytė tė muajit gusht 2008 do tė
botohet libri (Monografi letrare) i shkrimtarit Bedri
Islami pėr jetėn dhe veprmitarinė e atdhetarėve tė
shquar Fehmi dhe Xheva Lladrovci.
Fehmi e Xheva Lladrovci
Libri ėshtė bazuar mbi njohjet nga afėr tė dy
personaliteteve, nga mė tė shquarit, tė pėrpjekjeve
vigane pėr sendėrtimin e Lirisė dhe shtetit tė
Kosovės, rrugėn qė kanė bėrė, pėrpjekjet dhe

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nė gusht botohet libri i shkrimtarit Bedri Islami,

Mesazh  Nimfa prej Thu Aug 07, 2008 4:24 pm

sakrificat.
Libri ėshtė ndėrtuar mbi bazėn e intervistave tė
shumta, bisedave, materialeve, dėshmive qė i janė
dhėnė autorit etj.
Megjithatė autori i librit, pėr tė dhėnė sa mė
shumė pamje reale tė jetės sė herojve, ju fton tė
gjithėve pėr ta ndihmuar me fotografi tė ndryshme
qė mund tė keni me herojtė, tė cilat mund tė jenė tė
pabotuara, ose edhe me kujtimet vetjake.
Ēdo ndihmesė ėshtė e mirėseardhur.
Fotografitė ose kujtimet tuaja mund tė dėrgohen
nė dy adresa tė internetit :
Nė adresėn e webseitit pashtriku.org pashtrikupz@
hotmail.de, ose nė adresėn e autorit:
B.islami@gmx.de
Pėrzemėrsisht nga:
- Autori i librit dhe
- Moderatori i pashtriku.org

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi