Jeta nuk matet me vitet e shkuara, por me veprat e bėra gjat

Shko poshtė

Jeta nuk matet me vitet e shkuara, por me veprat e bėra gjat

Mesazh  Nimfa prej Tue Oct 07, 2008 8:33 pm

Jeta nuk matet me vitet e shkuara, por me veprat e bėra gjatė saj
Letrat e lexuesveAdem Berisha: Jeta nuk matet me vitet e shkuara, por me veprat e bėra gjatė saj
E premte, 19-09-2008, 08:20pm (GMT+1)Adem Berisha
Jeta nuk matet me vitet e shkuara, por me veprat e bėra gjatė saj

Nga Adem Berisha

Zonjė e nderuar Fatmira Hajdari, kėtyre ditėve lexova intervistat tuaja, tė engjellushės dhe "kukullės" sė Azemit, Rudinės, percolla edhe emisione nėpėr TV dhe gjithė kėto me njė rrėnqethje tė tėrėsishme tė trupit tim, kuptohet nuk ishte kjo hera e parė nga se gjithė ngjarjet rreth familjės tuaj dhe heroit tė demokracisė e njėrit nga kolosėt e ēėshtjės kombtare shqiptare, vėllait e birit tė popullit Azem Hajdari, i kam pėrcjellur me kurreshtje tė veēantė. Por tash qė ishte ky pervjetor vetėm sa shtoi emocionet, dhėmbjen e pafund por gjithėsesi edhe krenarinė pėr faktin se ky popull lindi dhe rriti njė burr tė veēantė si Azemi. Unė jam i sigurt se edhe TI, pėrkundėr dhėmbjes qe tė pėrcjell dhe gjithė kujtimeve tė mira pėr te, ndjehesh e lumtur dhe krenare qė kėtė mbinjeri e kishe fat tė jetės tuaj me tė cilin ke lindur tre yjet e tu, Kirin, Rudinen dhe Azemin e vogėl - tė Madh, tash edhe ai ėshtė bėrė burr. Qofshin jetėgjatė, me fat tė mirė nė jetė dhe nga Zoti tė bekuar. Zonjė e nderuar Fatmira, me qėndrimin tuaj dinjitoz gjatė jetės sė pėrbashkėt me Azemin e mė pas dhe gjithė virtytet pozitive qe tė stolisin, TI e ke merituar Azemin por ēka t'i thuhet paradoksit qė ai aq heret fizikisht u nda prej teje. Unė dua dhe gjithėsesi besoj se TI dhe yjet e tu jeni dhe do tė jeni tė fortė e tė pėrballoni kėtė dhimbje tė madhe sepse 99,9% tė saj ua kanė marrė vėllezėrit e motrat tuaja
Fatmira - Azemi - Rudina
prandaj tek JU duhet tė ketė mbetur pak nga ajo. Mbahuni tė fortė dhe jetojeni jeten duke mos ndier shumė mungesen e Azemit sepse ai dhe vepra e tij e ndritur jeton me JUVE dhe gjithė neve qė e duam dhe ia dijmė vlerat. Mendova e ēmendova tė shkruaj apo tė mos shkruaj por nuk arrita qe tė pėrmbahem nga emocionet e tė mos bėj kėtė shkrim mbase edhe jo tė tillė ēfarė do tė dėshiroja do tė bėja. Fatkeqėsisht, nuk ėshtė edhe pėr t'u habitur pėr gjithė kėtė qė i ndodhi Azemit por edhe JUVE tė katėrve si edhe gjithė shqiptarėve tek tė cilėt sikur uji i Valbonės, gurgullon gjaku me ngjyren e sfondit tė shqipės tonė tė lavdishme dykrenare nė flamur, kur ky nuk ėshtė as rasti i parė e as rasti i fundit pas Azemit i kryer nga dora gjakatare, sherbtore e armiqėve tė pėrbetuar, tė burrave e atdhetarėve mė tė devotshėm tė kėtij kombi. Ata janė dhe pėjetėsisht do tė mbesin tė mjerė si dhe nė mos pėr tė gjallė, nė varr do t'i vras ndėrgjegjėja pėr veprat ēnjerėzore qė kanė bėrė. Tu drejtova kėsisoji ndonse nuk jam i sigurtė qe do tė kesh rastin tė lexosh kėtė mesazh, por megjithate, desha qė edhe nė kėtė mėnyrė tė shpreh dhėmbjen dhe tė bashkėndiej me TY e gjithė tė dashurit e Azemit. Zoti JU bekoftė dhe pėrherė pėrjetofshit vetėm e vetėm ēaste tė gėzuara.

Me rrespekt tė veēantė dhe pėrzemėrsi nga xhaxhi Adem Berisha nga Rahoveci, Republika e Kosovės tė cilen Azemi aq shumė e donte por nuk arriti qė kėtė realitet edhe tė pėrjetonte.

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi