ALMA PAPAMIHALI

Shko posht

ALMA PAPAMIHALI

Mesazh  Nimfa prej Sun Nov 02, 2008 5:17 pm

ALMA PAPAMIHALI
Alma Papamihali ka lindur ne qershor te vitit 1974 ne Tirane.Shkollimin e kreu po ashtu ne Tirane,gjimnazin"Ismail Qemaili" dhe me pas studimet ne degen Gjuhe dhe Letersi.Ne moshen e re filloj te bashkepunoi me gazetat"Rinia";"Intervista", dhe"Pasqyra".Mirret me shkrime veqenarisht me poezi.Nder poetet e preferuar ka Migjenin,Naimin,Mjeden,Poradecin,Kadaren,Agollin;Spahiun,London;Pushkinin,HeinrichHeine,etj.....Alma,punon mesuese ne shkollen shqipe ne Frankfurt te Gjermanise. Shkrimet e saja jane hallke e forte qe e lidhin me atdheun.Kohe me pare ka botuar permbledhjen poetike"Nen Tingujt eNates":Poezia e saj pasqyron mallin,dashurine dhe nostalgjine.

MORALI
Mbeta nje njeri
i moralshem ne jete,
perderisa sjetova
ashtu si desha vete...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: ALMA PAPAMIHALI

Mesazh  Nimfa prej Sun Nov 02, 2008 5:18 pm

KOHA IME
Se fundi kuptova
qe sshte e thene
te dashurosh syte,
apo buzeqeshjen...

Ka dhe te tille
njerez ne bote,
qe dashurojne kohen,
me shume se prekjen...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: ALMA PAPAMIHALI

Mesazh  Nimfa prej Sun Nov 02, 2008 5:18 pm

ALMA PAPAMIHALI
QETSI
Asnje qindarke
spaskam ne xhep,
fundja te hollat dua...
qyteti sot qenka i shkrete
dhe spaskam kujt,
t jap qerasje hua...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: ALMA PAPAMIHALI

Mesazh  Nimfa prej Sun Nov 02, 2008 5:18 pm

ALMA PAPAMIHALI

Nje nate pa gjume,
lind nje dite te vdekur...
megjithate jetojme
dhe diten pa eprekur...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: ALMA PAPAMIHALI

Mesazh  Nimfa prej Sun Nov 02, 2008 5:19 pm

ALMA PAPAMIHALI
VLERA E KOHS

Qameti behet ne sekonde,
thone...
te presish minutin,
eshte teper vone...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: ALMA PAPAMIHALI

Mesazh  Nimfa prej Sun Nov 02, 2008 5:19 pm

NGJJT
A mund te flasin engjejt,
Levizin dhe dalin nga tabllote?
Ndalur...uditet kushdo,
Qe para saj kalon:
I lumshin ato duar,
Ǵpiktor gjenial qenka,
Me vete belbezon...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

MREKULLI

Mesazh  Nimfa prej Sun Nov 02, 2008 5:20 pm

Perla mblodha
ajrit te mengjeseve,
u bera krijuese
e nje mrekullie...
lumja une,
qe mbaja ne duar
trupin engjell
te nje femije...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: ALMA PAPAMIHALI

Mesazh  Nimfa prej Sun Nov 02, 2008 5:21 pm

LUMTURIA
Gjithka eshte si me pare
mos kthe koken pas,
asgje ska ndryshuar...
Nese i lumtur do te jesh
kerko dika tete mungoje,
e te lodhesh per t plotesuar...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: ALMA PAPAMIHALI

Mesazh  Nimfa prej Sun Nov 02, 2008 5:21 pm

Mall
Nuk ngrihem dot
kur rrezohem,
ne rrugen ku jam rritur...

Moskokearese,
rri shijoj,
takimin e shumepritur...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: ALMA PAPAMIHALI

Mesazh  Nimfa prej Sun Nov 02, 2008 5:22 pm

DHURATAT

Nuk eshte e thene patjeter,
Ta pelqesh pakon e dhuruar.
Kaedhe dhurata te tilla,
Qekane halle paketuar.

Nuk eshte e thene patjeter,
Surprize e bukur te jete,
Dersa surprizat befasojne,
Befasite, jo vetem te gezojne.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: ALMA PAPAMIHALI

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi