Histori tė vogla dhe tė bukura pėr shpirtin

Shko poshtė

Histori tė vogla dhe tė bukura pėr shpirtin

Mesazh  Nimfa prej Mon Nov 03, 2008 1:50 pm

Histori tė vogla dhe tė bukura pėr shpirtin
1. DORA.

Njė fėmijė doli tė bėjė pazarin pėr nėnėn e vet.
U bė i saktė dhe i kujdeshėm.
Bakalli, pėr t’ia shpėrblyer zellin e tij, mori nga dollapi njė kuti plot me karamele, e hapi dhe ia dha ato fėmijės.
“Merre! O vogėlushė!”
Fėmija mori vetėm njė karamele dhe bakalli e inkurajoi atė duke thėnė:
“Merre tė gjithė ato karamele qė i zenė dora jote!”.
Fėmija e shikoi atė me sytė e tij tė mėdhej dhe tha:
“Ah! Atėherė, merri ti pėr mua!”
“Pse?” vijoi bakalli.
“Sepse dora jote ėshtė mė e madhe!”

Kur tė luteni, mos i matni pyetjet tuaja me dobėsitė e fesė tuaj.
Le tė pėrkujtojmė se dora e Zotit ėshtė mė e madhe.

Torrkerry

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi