"Feniksėt e lirisė"

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

"Feniksėt e lirisė"

Mesazh  Nimfa prej Wed Nov 26, 2008 7:09 am

Dėshmorėt e Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės
(Monografi)

Kryeredaktor
Nezir MYRTAJ
Kolegjiumi i Redaksisė:
Dilaver Goxhai
Ahmet Qeriqi
Bedri Tahiri
Sheremet Krasniqi
Remzie Zeqiri
Bedri Zyberaj
Murat Musliu
Ruzhdi Jashari
Xhavit Sadriaj
Anėtarė nderi tė Redaksisė:
Adem Demaēi
Rifat Jashari


Radhitja kompjuterike
Kadrie Gashi

Realizimi kompjuterik
Rrezart Galica

Fotografia
Habib Zogaj

Dėshmorėt e Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės
(Monografi)

Prishtinė
2001


Edituar pėr herė tė fundit nga Rrezon@ nė Sat Nov 29, 2008 2:12 am, edituar 1 herė gjithsej

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Feniksėt e lirisė"

Mesazh  Nimfa prej Wed Nov 26, 2008 7:10 am

PARATHĖNIE

Me daljen nė dritė tė vėllimit tė parė tė monografisė “Feniksėt e lirisė”, lexuesit shqiptar i jepet mundėsia tė njihet me jetėn dhe veprėn e dėshmorėve tė rėnė nėn emblemėn dhe me betimin e Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, nė luftėn e udhėhequr prej saj pėr ēlirimin e trojeve tė pushtuara shqiptare.
Hapin pėr botimin e monografisė "Feniksėt e lirisė", Redaksia Dėshmorėt e UĒK-sė e ka marrė duke u mbėshtetur nė vendimin e Kuvendit Themelues tė Veteranėve tė Luftės tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, i mbajtur mė 23 shtator 2000, nė Prishtinė.
Qėllimi i kėtij botimi, ėshtė prezentimi nė mėnyrė sa mė tė plotė, sa mė proporcionale dhe tė paanshme tė heroizmit e tė sakrificės sublime tė dėshmorėve tė luftės tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės. Ky heroizėm do tė pėrjetėsohet si pjesė e historisė sonė tė shkruar, e cila brezave tė ardhshėm do t'u dėshmojė se u desh tė derdheshin lumenj gjaku qė Kosova tė ēlirohej nga pushtuesi serb.
Redaksia Dėshmorėt e UĒK-sė pėr botimin e monografisė "Feniksėt e lirisė" ka marrė hapin ta fillojė kėtė punė kolosale duke u nisur nga obligimi qė duhet tė ndijė secili shqiptar para veprės heroike tė dėshmorėve tė rėnė nė luftė pėr lirinė kombėtare, gjaku i tė cilėve qėndron nė ēdo shkėndijė lirie qė ne gėzojmė sot dhe nė themelin e lirisė tė cilėn do ta gėzojnė brezat e ardhshėm.


_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Feniksėt e lirisė"

Mesazh  Nimfa prej Wed Nov 26, 2008 7:10 am

Duke pasqyruar jetėn dhe veprėn e pavdekshme tė dėshmorėve tė kėsaj periudhe historike, nė shėrbim tė lirisė sė atdheut, mbi bazėn e fakteve tė mbledhura nga shokėt dhe nga bashkėluftėtarėt e dėshmorėve, nga anėtarėt e familjeve dhe tė afėrmit e tjerė tė tyre, monografia "Feniksėt e lirisė" do tė jetė njė mjet i fuqishėm i edukimit atdhetar pėr brezat tanė. Nė kujtesėn e kėtyre brezave, heroizmi i dėshmorėve tė lirisė do tė tingėllojė zėshėm si porosi jetėsore se si duhet jetuar dhe si duhet vdekur , duke mos e bėrė rrojtjen vdekje tė pėrditshme, por luftė dhe punė nė shėrbim tė idealeve tė lirisė e tė atdheut.
Siē dihet, Ushtria Ēlirimtare e Kosovės lindi dhe u rrit me njė shpejtėsi marramendėse pėr njė periudhė shumė tė shkurtėr, si nė asnjė rast tė luftėrave ēlirimtare botėrore. Duke u bazuar nė faktin se ajo bėnte njė luftė tė drejtė pėr t’u ēliruar nga njė ushtri dhjetėra herė mė e madhe nė numėr e shumė herė mė e armatosur me armėt mė moderne tė kohės, Ushtria Ēlirimtare e Kosovės fitoi pėrkrahjen dhe simpatinė e mbarė botės pėrparimtare liridashėse. UĒK-ja ishte aleate ex officio e NATO-s dhe e SHBA. Prandaj, lufta qė bėri Ushtria Ēlirimtare e Kosovės ishte lufta mė madhėshtore, ndėrsa akti i flijimit tė pjesėtarėve tė saj ishte njė heroizėm i pashoq.

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Feniksėt e lirisė"

Mesazh  Nimfa prej Wed Nov 26, 2008 7:11 am

Nismėn pėr ngritjen dhe funksionimin e Redaksisė pėr botimin e monografisė "Feniksėt e lirisė" e mori njė grup intelektualėsh profesionesh tė ndryshme, politikisht tė shėndoshė, e partiakisht tė paanshėm, i cili rreth vetes arriti ta afrojė njė numėr kuadrosh, qė edhe gjatė kohės sė luftės qė bėri Ushtria Ēlirimtare e Kosovės, kishin dėshmuar zell e profesionalizėm, duke kryer me sukses obligimet kombėtare.
Duke marrė parasysh faktin mbi aktivitetin qėllimmirė, por tė pakoordinuar, nė pasqyrimin dhe pėrjetėsimin e veprės sė dėshmorėve tė UĒK-sė, si dhe mungesėn e pėrkujdesjes pėrkatėse institucionale, Kėshilli Nismėtar kishte projektuar ngritjen e njė redaksie nė nivel vendi, me njė kuadėr profesionalisht tė pėrgatitur, e cila do t'i qasej punės pėr publikimin, nė dhjetėra vėllime, tė shėnimeve tė domosdoshme faktografike e dokumentare pėr tė gjithė dėshmorėt e luftės qė udhėhoqi Ushtria Ēlirimtare e Kosovės. Ngritja e Redaksisė u bė pas prezentimit tė kėtij projekti, gjithsesi ambicioz, para asociacioneve pėrkatėse siē janė: Shtabi i Pėrgjithshėm i TMK-sė, Shoqata e Veteranėve tė Luftės tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, Shoqata e Invalidėve tė Luftės tė UĒK-sė, Shoqata e Familjeve tė Dėshmorėve tė Luftės sė UĒK-sė, si dhe para personaliteteve kyēe, politike e ushtarake, drejtuese tė luftės sė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės. Nėnshkrimet e pėrfaqėsuesve tė kėtyre asociacioneve e tė kėtyre personaliteteve, nė shenjė pėlqimi tė kėtij projekti, kishin domethėnien e legjitimitetit moral pėr Redaksinė e ngritur dhe pėr punėn e filluar nga ajo. Si e tillė, ajo ėshtė dhe do tė jetė derėhapur pėr tė gjithė ata krijues, individė e institucione, tė cilat shprehin vullnet dhe angazhim pėr tė ndihmuar nė realizimin e projektit pėr botimin e monografisė "Feniksėt e lirisė", qė ka njė rėndėsi tė veēantė kombėtare. Mbi bazėn e kėtij legjitimiteti, Redaksia do tė funksionojė deri nė krijimin e kushteve dhe tė rrethanave, tė cilat do tė mundėsojnė marrjen nėn pėrkujdesjen institucionale tė kėtij projekti. Me ngritjen dhe funksionimin e strukturave qeverisėse nė tė gjitha nivelet e Kosovės, Redaksia Dėshmorėt e UĒK-sė shpreson tė forcohet e tė pėrkrahet edhe mė fuqishėm nė punėn e saj, duke qenė pjesė obliguese e institucionit pėrkatės pėrgjegjės.

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Feniksėt e lirisė"

Mesazh  Nimfa prej Wed Nov 26, 2008 7:11 am

* * *
E ndėrgjegjshme se do ta kryejė vetėm njė pjesė tė obligimit tepėr tė madh dhe se do tė mbetet edhe shumė mė tepėr pėr tė bėrė pėr dėshmorėt tanė tė mėhershėm e pėr ata tė ardhshėm, Redaksia Dėshmorėt e UĒK-sė e ka vlerėsuar si nevojė tė ngutshme dhe ka parashikuar si tė mundshėm botimin e monografisė "Feniksėt e lirisė", nė tė cilėn do tė pėrfshihen tė gjithė dėshmorėt e evidentuar deri tash nė regjistrat zyrtarė tė dėshmorėve tė rėnė, qė nga paraqitja e parė publike e Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, mė 27 nėntor 1997, e deri nė pėrfundim tė tėrheqjes sė shpallur tė forcave tė pushtuesit serb nga Kosova, mė 21 qershor tė vitit 1999*)(Nė kėtė monografi do tė pėrfshihen, gjithashtu, edhe dėshmorėt qė kanė rėnė nė luftėrat e mėvonshme pėr ēlirimin e trojeve shqiptare nė Preshevė, Medvegjė e Bujanoc, si dhe nė Maqedoni). Meqenėse Redaksia Dėshmorėt e UĒK-sė nuk ėshtė kompetente t'ia pėrcaktojė ndokujt statusin e dėshmorit, gjatė punės sė saj, ajo do t'i konsiderojė si zyrtare regjistrat pėr dėshmorėt tė formuluar nga shtabet e zonave tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės (derisa ekzistonte ajo) dhe nga shtabet e Trupave tė Mbrojtjes tė Kosovės, mė pas. **)(Redaksia do t’i konsiderojė si zyrtare, po ashtu, edhe regjistrat e pėrpiluara nga organet pėrkatėse tė pushtetit vendor, pas konstituimit tė tij). Evidentimi nė kėta regjistra i dėshmorėve tė UĒK-sė dhe tė luftės sė saj nuk ėshtė kompetencė e Redaksisė. Shpallja e tyre dėshmorė ishte e drejtė e komandave dhe e shtabeve tė rendimeve ushtarake tė UĒK-sė, e Shtabit tė Pėrgjithshėm tė saj gjatė periudhės sė luftės, si dhe e pushtetit vendor pas konstituimit tė tij. Regjistrat janė siguruar nga ish-shtabet dhe komandat e batalioneve e tė brigadave tė zonave operative tė UĒK-sė dhe mė vonė nga ato tė Trupave tė Mbrojtjes tė Kosovės. Po ashtu, Redaksia ka shfrytėzuar edhe regjistrat ekzistuese tė dėshmorėve, tė pėrpiluara nga organet pėrkatėse tė pushtetit vendor.
Redaksia Dėshmorėt e UĒK-sė ka parasysh faktin se kėta regjistra nuk do tė jenė pėrfundimtarė dhe se numri i dėshmorėve tė lirisė tė periudhės sė luftės tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės do tė rritet krahas ndriēimit tė argumenteve tė reja mbi sakrificat e atyre qė u flijuan pėr Kosovėn e pėr trojet shqiptare. Ajo, po ashtu, ka parasysh edhe faktin tjetėr, se ky numėr i dėshmorėve do tė ndryshojė edhe pas krijimit tė institucioneve tė Kosovės dhe pėrcaktimit nga ana e tyre tė kritereve ligjore lidhur me statusin e dėshmorit tė atdheut. Prandaj, nė vėllimet e monografisė "Feniksėt e lirisė", Redaksia nuk do ta pėrkufizojė numrin e dėshmorėve tė kėsaj periudhe nė vetėm rreth 1800, sa ai konsiderohet sot. Nė kėto vėllime do tė pėrfshihen edhe ata qė nesėr, nė bazė tė kritereve tė caktuara, do ta gėzojnė statusin e dėshmorit. Prandaj, nė kėtė drejtim, puna e filluar nga Redaksia Dėshmorėt e UĒK-sė do tė jetė njė ndihmė e ēmueshme edhe pėr strukturat e ardhshme tė pushtetit lokal e tė atij qendror nė Kosovė, sepse do ta bėjė mė tė lehtė procesin e korrigjimeve e tė plotėsimeve tė nevojshme nė listat e dėshmorėve tė rėnė nė luftėn e udhėhequr nga Ushtria Ēlirimtare e Kosovės.

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Feniksėt e lirisė"

Mesazh  Nimfa prej Wed Nov 26, 2008 7:12 am

Gjatė punės sė mėtejme, Redaksia Dėshmorėt e UĒK-sė parasheh botimin e vėllimeve tė posaēme edhe me biografitė e dėshmorėve tė rėnė para dhe pas periudhės sė pėrfshirė nė monografinė "Feniksėt e lirisė". Duke u pėrqendruar nė fillim, brenda kėsaj periudhe, ajo nuk harron faktin se dėshmorėt qė dje ranė gjatė luftės nė Kosovė, kishin pėr ideal jo vetėm ēlirimin e saj, por edhe bashkimin kombėtar. Ishte ky ideal shekullor, qė pastaj u ndez nė luftėn pėr liri nė trojet shqiptare nėn pushtimin serb, nė Preshevė, Medvegjė e Bujanoc dhe nėn atė maqedonas, nė Ish-Republikėn Jugosllave tė Maqedonisė. Vazhdimi i luftės nė kėto troje, ndonėse, pėr shkak tė rrethanave tė caktuara kombėtare e ndėrkombėtare, nėn uniformat e modifikuara tė Ushtrisė Ēlirimtare, ishte njė pėrpjekje dhe vazhdim pėr ta jetėsuar aspiratėn e tė gjithė atyre qė mė parė u flijuan nė Kosovė, nėn emblemėn e Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės. Duke pasur parasysh kėtė element shumė tė rėndėsishėm, Redaksia, dėshmorė tė radhėve tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės i ka konsideruar edhe tė gjithė ata dėshmorė qė dikur kishin luftuar nė kuadrin e kėsaj ushtrie, porse mė vonė kanė rėnė duke luftuar si pjesėtarė tė UĒPMB-sė ose tė Ushtrisė Ēlirimtare Kombėtare. Po pėr kėtė arsye, ajo ka synuar qė monografinė kushtuar dėshmorėve tė lirisė tė rėnė nė Kosovė, gjatė luftės sė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, ta titullojė me titullin, domethėnia figurative e tė cilit do ta pasqyronte nė mėnyrėn sa mė tė qartė rizgjimin dhe ringjalljen e idealeve tė tyre. Ėshtė Vlerėsuar se emėrtimi “Feniksėt e lirisė” ***)(Feniksi ėshtė zog mitologjik, i cili ka vetinė tė digjet e tė ringjallet nga hiri i tij) simbolizon nė mėnyrė tė kėnaqshme figurėn e pėrjetshme tė dėshmorėve dhe idealin e tyre.

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Feniksėt e lirisė"

Mesazh  Nimfa prej Wed Nov 26, 2008 7:12 am

Seria nė vėllime “Feniksėt e lirisė" fillon me regjistrin e dėshmorėve tė luftės sė UĒK-sė, si nė asnjė rast tė ngjashėm tė kėtij lloji. Redaksia u pėrcaktua qė ky botim tė niste me kėtė veēori, pasi Kosova, duke qenė nėn protektorat, nuk i ka ende strukturat e veēanta tė ligjshme, tė cilat do t'i evidentonin normalisht dėshmorėt e luftės. Pėr shkak tė kėsaj rrethane, ėshtė vlerėsuar se renditja nė regjistėr, sipas radhės alfabetike, e jo sipas numrit rendor, do tė jetė mė e qėlluar. Renditja alfabetike nis me emrin dhe jo me mbiemrin e dėshmorit, duke pėrfillur specifikat e traditės shqiptare nė kėtė ēėshtje. Nė krye tė renditjes alfabetike tė dėshmorėvė qėndron emri i Komandantit Legjendar, Adem Jashari, i cili, qė nga shpėrthimi i luftės nė Kosovė u bė legjendė, jo vetėm pėr popullin e Kosovės e pėr luftėtarėt e UĒK-sė, por edhe pėr gjithė kombin tonė. Shqiptarėt, pa asnjė porosi institucionale, pa asnjė dekret shtetėror dhe pa asnjė imponim tė ēfarėdoshėm, kudo filluan ta radhitin portretin e tij pėrkrah atij tė Skėnderbeut. Pavarėsisht se institucionet shkencore dhe ato ligjore, ende nuk e kanė vėnė nė rendin e ditės pėr diskutim vlerėsimin e kėsaj figure madhėshtore, Redaksia Dėshmorėt e UĒK-sė e respekton vendimin e kėsaj vetėvendosjeje mbarėkombėtare.
Vėllimi i parė i monografisė "Feniksėt e lirisė", me regjistrin e emrave tė dėshmorėve, paraqet tė dhėnat pėr vitin e pėr vendin e lindjes, si dhe pėr vitin e pėr vendin e rėnies. Tė dhėnat e tjera biografike janė parashikuar tė jepen nė monografitė e shkurtra e tė veēanta, qė do tė vijojnė nė vėllimet pasardhėse. Numri i dėshmorėve, biografitė e tė cilėve do tė botohen nė secilin vėllim vijues, ėshtė paraparė tė pėrcaktohet nė bazė tė kritereve tė caktuara, duke pėrfillur edhe pėrfaqėsimin proporcional nė pėrputhje me numrin e dėshmorėve tė rėnė sipas zonave ushtarake. Me qėllim qė secili vėllim tė jetė gjithėpėrfshirės pėr tė gjitha krahinat e Kosovės e tė trevave tė tjera shqiptare nga kanė ardhur vullnetarė nė radhėt e UĒK-sė, nė ēdo vėllim do tė ketė dėshmorė nga tė gjitha kėto vise, nė bazė tė raportit qė ata zėnė nė numrin ekzistues tė regjistrit tė pėrgjithshėm tė dėshmorėve tė kėsaj periudhe.
Nė kėto vėllime synohet tė pėrfaqėsohet tėrė Kosova, por edhe tė gjitha trevat shqiptare qė dėrguan djemtė e tyre pėr ēlirimin e saj .

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Feniksėt e lirisė"

Mesazh  Nimfa prej Wed Nov 26, 2008 7:13 am

Hartimi i biografisė sė dėshmorėve do tė bėhet duke u mbėshtetur mbi materialin faktografik tė mbledhur nė terren, sipas tė dhėnave tė parashtruara nė pyetėsorin e formuluar nga Redaksia. Pėrpunimi i kėtyre tė dhėnave do tė jetė rezultat i punės sė pėrbashkėt tė kolegjiumit tė Redaksisė. Pėr pasqyrimin sa mė tė plotė tė jetės dhe tė veprės sė dėshmorėve, si material shtesė faktografik, Redaksia do t'i shfrytėzojė edhe burimet e ndryshme tė shkruara, sikurse qė janė publikimet e veēanta nė shtypin e pėrditshėm e nė atė periodik, si dhe botimet e ndryshme monografike, letrare, historike, publicistike e tė tjera. Nė treguesin e emrave e tė tė dhėnave, nė fund tė secilit vėllim tė monografisė, Redaksia do tė shėnojė emrin e autorėve, publikimet e tė cilėve janė shfrytėzuar. Nė vėllimin e parė tė monografisė "Feniksėt e lirisė", toponimet pėr vendlindjet dhe pėr vendin e rėnies sė dėshmorėve janė tė periudhės sė paraluftės e tė gjatė luftės tė bėrė nga Ushtria Ēlirimtare e Kosovės. Kjo mėnyrė e shkrimit tė kėtyre toponimeve u kushtėzua pėr shkak tė vėshtirėsisė teknike qė krahas tyre tė vendoseshin edhe toponimet e reja. Mirėpo, ky korrigjim do tė realizohet nė monografitė e veēanta pėr secilin dėshmor, ku krahas emėrtimit tė vjetėr, tė vendosur brenda kllapave, pėr ēdo fshat, komunė, qytet, krahinė e tė tjera, do tė shėnohet edhe toponimi i ri.


_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Feniksėt e lirisė"

Mesazh  Nimfa prej Wed Nov 26, 2008 7:14 am

Kushtet nė tė cilat Ushtria Ēlirimtare e Kosovės ka zhvilluar njė luftė, skajshmėrisht tė pabarabartė me pushtuesin serb, kanė bėrė qė njė numėr i pjesėtarėve tė saj tė bijnė nė fushėn e nderit, e qė tė dhėnat pėr ta tė mos mund tė kompletohen sot e kėsaj dite. Disa prej tė rėnėve janė trajtuar, apo edhe mund tė trajtohen ende si persona tė zhdukur. Redaksia ka bėrė pėrpjekje qė regjistrat me emrat e dėshmorėve, tė vėnė nė dispozicion nga shtabet e zonave, tė verifikohen hollėsisht pėrmes bashkėpunėtorėve nė terren dhe tė ekipeve tė saj tė posaēme. Megjithatė, ajo nuk ka arritur t'i kompletojė shėnimet e domosdoshme pėr tė gjithė dėshmorėt nė regjistėr, madje pėr disa prej tyre nuk ka arritur ta sigurojė asnjė shėnim tė vetėm. Arsyeja pse njė numėr dėshmorėsh tė evidentuar mbetet pa tė dhėna tė plota qėndron nė faktin se familjet dhe tė afėrmit e tyre tashmė ndodhen nė vendbanime tė ndryshme pa adresė, kurse disa prej tyre edhe jashtė Kosovės. Arsyeja tjetėr e mungesės sė plotė tė tė dhėnave qėndron nė faktin se ata figurojnė nė regjistrin e dėshmorėve, ashtu siē kanė mundur tė shėnohen pas rėnies nė vijėn e frontit, vetėm me emėr e mbiemėr, apo vetėm me emėr e me mbiemėr tė pasaktė e tė pėrgjithėsuar dhe pa asnjė tė dhėnė tjetėr. Me gjithė keqardhjen pėr kėto mangėsi, Redaksia e ka vlerėsuar tė nevojshme paraqitjen e emrit tė kėtyre dėshmorėve nė vėllimin e parė tė monografisė "Feniksėt e lirisė", me po aq tė dhėna sa ka pėr ta, me shpresė dhe me kėmbėngulje qė nė botimet dhe nė vėllimet e tjera tė kėsaj monografie, tė dhėnat pėr ta tė paraqiten tė plota. Shpresojmė se lexuesi dhe sidomos familjet dhe tė afėrmit e kėtyre dėshmorėve do tė kenė ndjenjė mirėkuptimi ndaj vėshtirėsive nė tė cilat ka hasur Redaksia nė kėtė drejtim, me bindjen se mė e mirė ėshtė njė rreze e vetme drite, se njė terr i plotė.

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Feniksėt e lirisė"

Mesazh  Nimfa prej Wed Nov 26, 2008 7:14 am

* * *
Duke iu qasur punės pėr ndriēimin e jetės e tė veprės, tė idealit e tė sakrificės sublime tė dėshmorėve tė rėnė si pjesėtarė tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, nė monografinė "Feniksėt e lirisė", Redaksia Dėshmorėt e UĒK-sė nuk pretendon ta rishkruajė historinė, tė cilėn kėta dėshmorė e kanė shkruar me gjakun e rrjedhur nga damarėt e zemrave tė tyre. Ajo, me monografinė "Feniksėt e lirisė", do ta servojė vetėm lėndėn e parė pėr shkrimin e historisė pėr kėta dėshmorė dhe materialin bazė, mbi tė cilin do tė mund ta marrin fillin vepra tė mėdha historike, letrare e artistike. Po t'ia arrinte kėtij qėllimi, Redaksia do tė ndihej e lehtėsuar nga barra e rėndė qė me vetėdashje ia ka ngarkuar vetes dhe njėkohėsisht do tė ndihej e gėzuar pėr shlyerjen e njė pjese tė obligimit tė pėrjetshėm qė kemi ndaj atyre qė dhanė jetėn dhe derdhėn gjakun pėr lirinė dhe bashkimin e kombit.

Redaksia ėshtė e vetėdijshme se nė kėtė vėllim, nė tė cilin janė publikuar emrat e dėshmorėve, mund tė jenė pėrvjedhur gabime, andaj ajo do t’u jetė mirėnjohėse tė gjithėve qė me vėrejtjet dhe sugjerimet e tyre do tė ndihmonin pėr korrigjimin e kėtyre gabimeve me rastin e botimit nė vijim tė vėllimeve tė monografisė.
Redaksia

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Feniksėt e lirisė"

Mesazh  Nimfa prej Wed Nov 26, 2008 7:15 am


Emri dhe mbiemri Viti dhe vendi i lindjes Viti dhe vendi i rėnies

Adem Shaban Jashari 1955 Prekaz 1998 Prekaz
Abaz Isuf Thaēi 1964 Ozdrim 1999 Koshare
Abdullah R.Tahiri 1956 Malishevė 1999 Dubravė
Abdullah Sh. Baftiu 1965 Dubravė (Kaē.) 1999 Biēec
Abdumexhid Shahini 1987 Sllupēan 2001 Sllupēan
Abdurrahman Xh. Gerdelaj 1974 Rrenc 1999 Gorozhup
Abdyl Islam Duēi 1937 Ponoshec 1998 Smolicė
Abdyl R. Nimani 1954 Reēicė 1999 Demahmet
Abdyselam A. Ahmeti 1979 Greme 1999 Mollopolc
Abedin A.Vojvoda 1958 Llaushė 1998 Qyqavicė
Abedin Bujupi 1978 Arllat 1998 Negroc
Abedin Dervishaj 1967 Zabllaē 1999 Vrellė
Abedin Hysen Murtezi 1975 Mollopolc 1999 Koshare
Abedin Isė Salihaj 1970 Shushicė 1998 Shushicė
Abedin S. Rexha 1969 Vojnik 1998 Kllodernicė
Abedin Sh. Ferizi 1943 Pasomė 1998 Pasomė
Abedin Tahir Merlaku 1978 Gremnik 1999 Dubėl
Abedin Ukė Sumaj 1975 Strellc 1998 Strellc
Abit Isuf Rrahmani 1978 Lubovec 1999 Mitrovicė
Abit P. Sinani 1980 Murgullė 1999 Ahishtė
Abit R. Dullovi 1966 Biēec 1999 Kaēanik
Abush Liman Loku 1978 Kotlinė 1999 Koshare
Adem Ajet Lushtaku 1960 Prekaz i Po. 1998 Qyqavicė
Adem Feriz Gashi 1961 Bajqinė 1999 Kolovicė
Adem Hysni Trepēa 1965 Vidishiq 1999 Bajgorė
Adem Isuf Morina 1958 Drenoc 1998 Drenoc
Adem Misin Delia 1956 Zhebel 1999 Zhebel
Adem R. Kamberi 1948 Jashanicė 1999 Pejė
Adem Ramadan Ademi 1968 Galicė 1998 Padesh
Adem S. Berisha 1963 Buqe 1999 Prizren
Adem S. Rakoci 1959 Kaēanik 1999 Rakoc
Adem Sadik Bajrami 1956 Ponoshec 1998 Smolicė
Adem Shaban Mulaj 1940 Tėrstenik 1999 Tėrstenik
Adem Zeqė Ukėhaxhaj 1964 Carrabreg 1998 Carrabreg
Adile Bahtjar Jashari 1959 Prekaz 1998 Prekaz
Adnan Adem Berisha 1971 Pozhar 1998 Pozhar
Adnan Ilmi Maliqi 1979 Orllan 1999 Miradi
Adnan N. Krasniqi 1981 Prizren 1999 Nerodime
Adnan R. Loku 1978 Kotlinė 1999 Kotlinė
Adnan Sadik Shyti 1979 Oshlan 1999 Pirē
Adnan SH. Bunjaku 1979 Studime 1999 Studime
Adonis Haxhi Beci 1979 Gjakovė 1999 Devė
Adrian Rexhep Krasniqi 1972 Vranoc 1997 Kliēinė
Afėrdita S. Ukshini 1976 Rahovec 1999 Bellacerkė
Afete Hamėz Jashari 1981 Prekaz 1998 Prekaz
Afrim B. Krasniqi 1958 Leskovec 1999 Nė burg (Dubravė)
Afrim Bahtir Isufi 1972 Shtuticė 1998 Baks
Afrim Bislim Selmanaj 1978 Savrovė 1999 Koshare
Afrim Buēaj 1963 Lladrofc 1998 Luzhnicė
Afrim Fazli Hajdaraj 1975 Abri e Epėrme 1998 Abri

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Feniksėt e lirisė"

Mesazh  Nimfa prej Wed Nov 26, 2008 7:16 am

Afrim Haki Morina 1973 Istog 1999 Istog
Afrim Halil Behrami 1967 Izbicė 1999 Izbicė
Afrim Halim Thaēi 1972 Poterk 1999 Poterk
Afrim I. Musliu 1970 Belinc 1998 Pashtrik
Afrim Isa Gagica 1969 Gjilan 1999 Gjilan
Afrim Isė Berisha 1976 Tėrstenik 1999 Trubuhoc
Afrim Krasniqi 1975 Lladroviq 1998 Rahovec
Afrim M. Krasniqi 1968 Tėrpezė 1999 Koshare
Afrim Miftar Kiqina 1970 Baicė 1998 Abri
Afrim Qazim Meshi 1967 Lubozhdė 1999 Lubozhdė
Afrim Rrahim Krasniqi 1966 Sibofc 1999 Sibofc
Afrim Sadri Gashi 1978 Kryshec 1998 Llaushė
Afrim Selim Gjuraj 1970 Radafc 1999 Bukel
Afrim Sinan Hajrizi 1965 Mitrovicė 1999 Vaganicė
Afrim Syla 1975 Reēak 1999 Reēak
Afrim V. Kalanica 1980 Jezerc 2001 Sllupēan
Afrim Vitia 1981 Marec 1999 Bullaj
Afrim Xh. Bajraktari 1971 Polluzhė 1998 Polluzhė
Afrim Xhafer Gashi 1969 Ajvali 1999 Koshare
Agim A. Matoshi 1976 Greme 1999 Doganaj (Kaē.)
Agim A. Nalli 1972 Krushė 1999 Krushė
Agim A. Shala 1970 Jeshkovė 1998 Jeshkovė
Agim Abaz Mazrekaj 1970 Sllup 1998 Koshare
Agim Ajet Duraku 1954 Burojė 1999 Dubravė
Agim Ali Selmanaj 1978 Gllogjan 1999 Ratishė
Agim Bardh Zeneli 1962 Jabllanicė 1999 Rogovė
Agim Brahim Gashi 1961 Sferkė 1999 Dush
Agim Brahim Zekaj 1970 Raushiq 1998 Myleshec
Agim E. Bajrami 1971 Randobravė 1999 Randobravė
Agim H. Ramadani 1963 Zhegėr 1999 Koshare
Agim Halil Mėziu 1974 Morinė 1998 Nė kufi
Agim Hasan Sadiku 1976 Vidishiq 1999 Studime
Agim I. Kelmendi 1973 Bellacerkė 1998 Bellacerkė
Agim Jusufi 1968 Dumnicė 1999 Uglar
Agim Murat Islami 1971 Taraxhė 1999 Taraxhė
Agim Q. Bajrami 1964 Stagovė 1998 Gabrricė
Agim Rrahim Ramadani 1960 Prekaz i Epėrm 1998 Oshlan
Agim Sadri Dervishi 1960 Qikatovė e Vj. 1999 Verbofc
Agaim Nebiu 1977 Haraēinė 2001 Haraēinė
Agron Berisha 1976 Therandė 1999 Bukosh
Agron H. Krasniqi 1975 Hoēė 1999 Nagafc
Agron Halil Gashi 1978 Sferkė 1999 Dush
Agron I. Bytyēi 1978 Prizren 1999 Romajė
Agron Ismet Rama 1969 Shkabaj 1999 Shkabaj

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Feniksėt e lirisė"

Mesazh  Nimfa prej Wed Nov 26, 2008 7:16 am

Agron M. Ramadani 1972 Godanc 1999 Godanc
Agron Niman Mehmetaj 1978 Gllogjan 1998 Gllogjan
Agron Osman Ramaj 1973 Smolicė 1999 Rogovė
Agron Rrahmani 1971 Ballofc 1998 Prishtinė
Agron Sadik Krasniqi 1967 Llapushnik 1998 Nė kufi
Agron Sadri Gjocaj 1977 Baballoq 1998 Baballoq
Agron Shaban Gashi 1974 Sibofc 1999 Sibofc
Agron Sherif Berisha 1976 Vasilevė 1999 Vasilevė
Agron Mehmeti 1973 Shtrubullovė 1998 Nė kufi
Agush Asllan Gjoci 1976 Rashiq 1999 Rogovė
Agush Zenel Isufi 1971 Gjyrishec 1999 Kamenicė
Ahmet Alush Pantina 1979 Gllarevė 1998 Llazicė
Ahmet Bajram Krasniqi 1966 Dardani 1998 Graboc
Ahmet Deli Shala 1969 Loxhė 1998 Loxhė
Ahmet Ferid Xhikolli 1980 Pejė 1999 Gjakovė
Ahmet H. Shabani 1982 Demahmet 1999 Ahishtė
Ahmet Hoxha 1945 Pleshinė 1999 Nė burg (Dubravė)
Ahmet Ibish Haxha 1981 Bajgorė 1999 Maja e Zezė (Shalė)
Ahmet Idriz Pulatani 1976 Morinė 1998 Morinė
Ahmet Ismet Baēaj 1965 Drenoc 1998 Drenoc
Ahmet Kaēiku 1964 Biti e Epėrme 1999 Reēak
Ajdin S. Rrahmanaj 1982 Kobaj 1999 Kobaj
Ajet Cenė Rexhaj 1967 Jabllanicė (Pejė) 1999 Nė kufi
Ajet Halil Beqiri 1960 Padalishtė 1999 Izbicė
Ajet Halil Rukiqi 1940 Verbofc 1999 Verbofc
Ajet Rexhep Rrahmani 1973 Tėrstenik 1999 Trubuhoc
Alajdin F. Elshani 1980 Brestofc 1999 Brestofc
Alajdin M. Berisha 1964 Lez 1998 Lez
Alajdin N. Xhezahiri 1974 Prizren 1999 Jeshkovė
Alban Daut Halilaj 1978 Tėrdec 1999 Kishnarekė
Alban Muhamet Ahmeti 1977 Radishevė 1998 Radishevė
Alban R. Popaj 1975 Bellacerkė 1999 Bellacerkė
Alban Shaqir Ajeti 1978 Gjilan 1999 Zhegoc
Albert Ismet Rama 1983 Shkabaj 1999 Shkabaj
Albesian Sali Mataj 1982 Gjakovė 1999 Osek Pashė
Albrim Z. Fanaj 1978 Vėrmicė 1998 Vėrmicė
Ali Daut Ivaja 1967 Cernillė 1999 Koshare
Ali Dibran Ahmeti 1942 Prellofc 1999 Baks
Ali H. Krasniqi 1977 Ēabiē 1998 Nė kufi
Ali H. Krasniqi 1977 Ēabiē 1998 Kufi
Ali Halil Krasniqi 1977 Qabiq 1998 Nė kufi
Ali Hazir Kalimashi 1961 Kodrali (Deēan) 1998 Kodrali
Ali I. Thaēi 1951 Ēifllak 1999 Koshare
Ali Mahmuti 1981 Hasanbeg 2001 Mateē
Ali Miftar Hasi 1951 Cėrmjan 1999 Padesh
Ali Murat Paēarizi 1963 Dragobil 1998 Dragobil
Ali R. Beqa 1973 Kaēanik 1999 Reēak
Ali Rifat Zeneli 1965 Mazhiq 1999 Reshan
Ali Sadik Fejzullahu 1972 Bajgorė 1999 Molliq
Ali Vitia 1960 Marec 1999 Bullaj
Ali Zogaj 1972 Lladroviq 1998 Llapushnik
Altin Sadri Haskaj 1978 Irzniq 1998 Poberc
Alush F. Mustafa 1966 Reēak 1999 Reēak
Antigona Agush Fazliu 1979 Gradicė 1999 Verbofc
Arben Avdyl Ukshini 1976 Morinė 1998 Morinė
Arben Aziz Haliti 1976 Ozdrim 1998 Ozdrim
Arben Bajram Ahmetaj 1970 Gllogjan 1998 Irzniq
Arben Hetem Nura 1978 Aēarevė 1999 Aēarevė
Arben Istref Krasniqi 1978 Grabanicė 1998 Grabanicė
Arben M. Mehmeti 1976 Jabllanicė 1999 Rakoc
Arben R. Hyseni 1980 Godanc 1998 Pashtrik
Arben S. Bytyēi 1974 Denjė 1998 Denjė
Arben Sh. Salihaj 1978 Shushicė (Istog) 1998 Shushicė
Arben Shaqė Qerimaj 1976 Gllogjan 1998 Rastavicė
Arben Skėnder Isufi 1976 Cernicė 1999 Koshare
Arben Tahir Hajdaraj 1976 Shaptej 1998 Gjakovė
Arben Xhemajl Januzaj 1976 Lubozhdė 1999 Burim
Arian Q. Ibrahimi 1978 Shkodėr 1998 Rahovec
Arif Demush Gjoci 1965 Gjocaj 1998 Zhare

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Feniksėt e lirisė"

Mesazh  Nimfa prej Wed Nov 26, 2008 7:17 am

Arif Gashi 1965 Studenēan 1999 Samadraxhė
Arif Halil Hysenaj 1965 Istog 1999 Sejnovė
Arif Ibrahimi 1969 Llopatė 2001 Strimė
Arif Ramė Berisha 1968 Qeskovė 1998 Qeskovė
Arif Shpend Dautaj 1959 Gegaj 1998 Babaj Bokės
Arif Spahiu 1980 Samadraxhė 1999 Samadraxhė
Armend Sefedin Qymyri 1976 Gjakovė 1999 Shishman
Armend Tafil Kukleci 1975 Pejė 1998 Drenoc
Arrnaud Pierre Paillard 1971 Paris 1999 Vrojtore
Arsim A. Zogiani 1976 Halilaē 1999 Dubravė
Arsim Arif Rama 1973 Rashkoc 1999 Kodradiq
Arsim Arif Tahiri 1979 Pasomė 1999 Pasomė
Arsim Bali Gashi 1970 Kryshec 1999 Kryshec
Arsim Hamdi Pėrgjegjaj 1976 Lumbardh 1999 Lumbardh
Arsim Nazmi Muzaēi 1978 Vushtrri 1999 Melenicė
Arsim R. Poniku 1979 Prizren 1998 Tuzus
Arsim R. Zeqiri 1979 Hallaē 1998 Jezerc
Arsim Rexhep Rexhepi 1975 Sazli 1999 Koshare
Arsim Shefki Isufi 1976 Rahovicė 1999 Rahovicė
Arsim Sylejman Bega 1978 Jezerc 1998 Planejė
Arsim Tahir Tahiri 1976 Klinė (Skėnderaj)1999 Klinė (Skėnderaj)
Artan Nezir Qorraj 1980 Carrabreg 1998 Carrabreg
Artim Sejdi Jashari 1974 Prekaz 1998 Mitrovicė
Arton Adem Lekaj 1983 Lumbardh 1999 Lumbardh
Arton Ahmet Mehmetaj 1979 Gllogjan 1999 Ratishė
Arton Isė Hasanaj 1976 Rakoc 1998 Gllogjan
Arton Shaip Haxhiu 1976 Poklek 1998 Poklek
Arton Sheh Zogaj 1979 Kaliēan 1999 Koshare
Asllan Can Dinaj 1980 Skivjan 1999 Rugovė
Asllan D. Kleēka 1947 Rahovec 1998 Celinė
Asllan Dinė Rexhepaj 1979 Hereē 1998 Hereē
Asllan Emrulla Berisha 1930 Lez 1998 Lez
Asllan Ramadan Cimili 1972 Melenicė 1999 Melenicė
Asllan Sadik Botusha 1980 Baballoq 1999 Piskotė
Asllan Salih Nikqi 1976 Shtupeq 1999 Shtupeq
Asllan Sefer Berisha 1965 Rogovė 1999 Rogovė
Asllan Zymer Fazliu 1963 Gradicė 1999 Gradicė
Asret Sylė Poniku 1964 Prizren 1998 Prizren
Astrit Gafurr Bytyēi 1975 Ferizaj 1998 Pashtrik
Astrit Istref Berisha 1981 Ruhot 2001 “Bondstill”
Astrit Xhafer Hadėrgjonaj 1977 Sllup 1998 Koshare
Astrit Xhavit Belegu 1970 Pejė 1999 Pejė
Avdi Fazli Shala 1949 Jeshkovė 1998 Jeshkovė
Avdi I. Gjaqku 1971 Hogosht 1999 Pashtrik
Avdi Mustafa 1955 Haraēinė 2001 Sllupēan
Avdi Smajl Bėrdynaj 1955 Radafc 1999 Radafc
Avdi Smajl Kelmendi 1968 Lutogllavė 1999 Tėrstenik
Avdullah Ali Morina 1947 Astrazub 1998 Astrazub
Avdullah Gj. Avdullahu 1975 Popoc 1998 Smolicė
Avdullah K. Kodra 1975 Prekaz 1999 Prekaz
Avdullah Z. Bugari 1962 Rahovec 1998 Rahoveca
Avdurrahim D. Shehu 1960 Kaēanik 1999 Nė burg (Dubravė)
Avdyl Ali Jasiqi 1966 Jasiq 1998 Zhare
Avdyl Beqiraj 1966 Greikoc 1999 Greikoc

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Feniksėt e lirisė"

Mesazh  Nimfa prej Wed Nov 26, 2008 7:17 am

Avdyl Brahim Hasani 1926 Gjakovė 1998 Smolicė
Avdylgafurr. D. Luma 1969 Kaēanik 1999 Nė burg (Dubravė)
Avni A. Hajredini 1963 Koshtovė 2000 Mitrovicė
Avni Adem Pėrgjegjaj 1966 Lumbardh 1998 Isniq
Avni Ali Xhabota 1969 Shtupel 1998 Aēarevė
Avni B. Thaēi 1976 Reti 1999 Samadragjė
Avni Bali Sinanaj 1978 Baballoq 1998 Deēan
Avni Buēaj 1980 Lladroc 1999 Lladroc
Avni Dudi 1975 Llaushė 1999 Prishtinė
Avni H. Shehu 1976 Doganaj 1999 Doganaj
Avni Hajdin Klinaku 1973 Bivolak 1999 Strofc
Avni Hodaj 1976 Samadraxhė 1999 Samadraxhė
Avni Hysni Saraēi 1969 Bivolak 1998 Vushtrri
Avni Jetullah Dibrani 1977 Vaganicė 1998 Vėrrnicė (Mitrov.)
Avni Nezir Ymeri 1975 Gllamnik 1998 Vendenis
Avni Osman Avdimetaj 1968 Strellc 1998 Nė kufi
Avni Rasim Shabani 1972 Dedi 1998 Mazhiq
Aze Zekė Brahimaj 1961 Jabllanicė 1998 Jabllanicė
Azem B. Hajrizi 1970 Kotorr 1998 Radishevė
Azem Babiqi 1968 Marec 1999 Prapashticė
Azem Behluli 1968 Mushtisht 1999 Maēitevė
Azem Kastrati 1945 Nekoc 1999 Zborc
Azem M. Hajdaraj 1974 Abri 1999 Ticė
Azem Q. Zymberi 1968 Prelloc 1999 Morinė
Azem Ukė Musliaj 1972 Shaptej 1999 Gramaēel
Aziz Bajram Gashi 1975 Balincė 1999 Koshare
Aziz R. Tolaj 1965 Potoēan 1999 Koshare
Abdullah Zenė Jashari 1982 Prekaz 1998 Prekaz
Adem Idriz Jasiqi 1952 Jasiq 1998 Hereē
Afrim Nezir Gjokaj 1977 Terstenik 1999 Ēiktovė
Afrim Maliqi 1968 Dobratin 1998 Prishtinp
Afrim Qamil Shehu 1977 Dobrashec 2000 Blinajė
Afrim Rrahim Kdrasniqi 1970 Sibovc 1999 Sibovc
Ajvaz Kajtaz Jashari 1980 Prekaz 1998 Prekaz
Ali Ramadan Jashari 1940 Prekaz 1998 Prekaz
Alirizan Selimi 1973 Tetovė 1999 Gorozhu
Ardian XH. Kelmendi 1980 Kusuriq 1999 Gllavicė
Arif B. Mahmutdemaj 1952 Strellc 1998 Strellc
Arton Guraliu ? Poradec 2001 Shkup
Asret Sylė Poniku 1964 Prizren 1998 Prizren
Avdullah Adem Ēerkezi 1969 Stanovc 1999 Stanovc
Avdyl Ali Osdautaj 1963 Isniq 1999 Myleshc
Avni Bislim Kutllovci 1977 Sfėrēak 1998 Nė Kufi
Bafti Nexhip Haxhiu 1965 Gjylekreshtė 1999 Gorozhup
Bahri Fazliu 1971 Llaushė 1998 Nė kufi
Bahri Ferat Kuqi 1971 Dolak 1999 Sukė -Balincė
Bahri Gallopeni 1978 Therandė 1998 Reshtan
Bahti Buēaj 1956 Lladroc 1999 Lladroc
Bahti Shala 1969 Mushtisht 1999 Bukosh
Bahtir Jahiri 1975 Verbicė (Gjilan) 1999 Marec
Bahtjar Avdyl Morina 1975 Lubizhdė 1999 Rugovė
Bahtjar S. Gashi 1953 H. e Vogėl 1999 Zaqisht
Bajram A. Murati 1937 Llapashticė 1998 Llapashticė
Bajram B. Sallahaj 1959 Koznik 1999 Rahovec
Bajram H. Sylejmani 1965 Sadovinė 1998 Jezerc
Bajram H. Veliu 1967 Rahovec 1998 Bllot
Bajram Hakif Latifi 1962 Dumnicė 1999 Prishtinė
Bajram Jashar Berisha 1958 Shtuticė 1998 Shtuticė
Bajram Mehmet Aliu 1968 Likoc 1999 Verbofc
Bajram Metė Kastrati 1955 Polluzhė 1999 Skėnderaj
Bajram Rr. Lataj 1974 Carrabreg 2000 Deēan
Bajram Rrustem Gashi 1974 Vėrmicė 1999 Negroc
Bajram Rrustem Gogaj 1943 Deēan 1998 Deēan
Bajram T. Rexhepaj 1968 Zaberxhė 1999 Aēarevė
Bajram Thaēi 1963 Lubeēevė 1999 Lubeēevė
Bajram Ukė Musliaj 1969 Shaptej 1999 Shavare (Shalė)
Bajram Xh. Musa 1981 Bajgorė 1999 Maja e Zezė (Shalė)
Bajram Xhemė Zekaj 1963 Abri 1999 Abri
Bajrush R. Mehmeti 1972 Jabllanicė 1999 Rakoc

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Feniksėt e lirisė"

Mesazh  Nimfa prej Wed Nov 26, 2008 7:18 am

Baki Sali Pacolli 1955 Marec 1999 Marec
Bardhyl Osmani 1972 Gjilan 2001 Rahovicė
Bashkim Avdi Leku 1972 Baicė 1998 Junik
Bashkim Azemi 1967 Zllakuqan 1998 Gorozhup
Bashkim I. Suka 1976 Bllacė 1998 Jeshkovė
Bashkim Idriz Kerolli 1971 Polac 1998 Nė kufi
Bashkim J. Krasniqi 1962 Hoēė 1999 Nagafc
Bashkim Kabashi 1979 Leshan 1998 Hoxhaj-Shqipėri
Bashkim Krasniqi 1977 Zllakuēan 1998 Nė kufi
Bashkim Mustafė Idrizi 1967 Gjakovė 1999 Koshare
Bashkim Qazim Meshi 1966 Lubozhdė 1999 Lubozhdė
Bashkim R. Vishi 1977 Kaēanik 1998 Jezerc
Bashkim Ramadan Jasiqi 1977 Jasiq 1999 Koshare
Bashkim S. Emini 1976 Vojnovc 1998 Planejė
Bashkim Tahir Muleta 1971 Korroticė 1998 Vasilevė
Bashkim Xh. Mehmetaj 1976 Rudicė 1998 Dobėrdol
Bashkim Xh. Selishta 1971 Kranidell 1999 Miresh
Basri Hajzer Beqiri 1975 Okrashticė 1998 Nė kufi
Bastri Beqir Hyseni 1970 Skromė 199 Studime
Bastri Canolli 1976 Marec 1999 Marec
Beamir Rr. Memaj 1973 Zhur 1998 Buēe
Bedri Ahmeti 1969 Llapashticė 1999 Llapashticė
Bedri Bajram Berisha 1977 Volljakė 1999 Nafafc
Bedri Bajrami 1974 Shtedim 1999 Majanc
Bedri H. Gashi 1967 Arllat 1999 Pashtrik
Bedri Hajdin Mustafa 1974 Siēevė 1999 Dobėrdol
Bedri I. Bislimi 1976 Ballofc 1999 Ballofc
Bedri Isuf Deliu 1959 Rezallė 1999 Rezallė
Bedri Maloku 1956 Bradash 1999 Bradash
Bedri Musli Demaku 1976 Arbri 1999 Abri
Bedri Veli Shala 1969 Gjergjicė 1998 Junik
Bedrush A. Gashi 1964 Drenoc 1999 Drenoc
Behar Begolli 1978 Tėrnavė 1999 Sharban
Behetjar Avdyl Morina 1975 Lubizhdė 1999 Rogovė
Behram Hazir Morina 1959 Gllobar 1998 Ēirez
Behram S. Behrami 1954 Pollatė 1999 Pollatė
Behxhet Brajshori 1961 Sharban 1999 Sharban
Behxhet I. Karaxha 1969 Ēitak 1998 Gllobar
Behxhet Shaban Hamza 1965 - 1999 Koshare
Bejtė A. Kajdomēaj 1959 Lugishtė 1999 Koshare
Bejtė N. Nebihu 1973 Damanek 1999 Plluzhinė
Bejtė Pajazit Rexhepi 1974 Korroticė 1999 Vasilevė
Bejtė Xhemajl Rexhepi 1972 Korroticė 1999 Vasilevė
Bekė Sefer Hadėrgjonaj 1976 Sllup 1998 Koshare
Bekim A. Sylka 1972 Rahovec 1999 Rahovec
Bekim Ahmet Doroci 1974 Braboniq 1999 Zmiē (Mitrovicė)
Bekim Bekteshi 1981 Samadraxhė 1998 Zaqisht
Bekim Fazli Berisha 1967 Graboc 1998 Junik
Bekim H. Mani 1973 Pėrpllac 1999 Pėrpellac
Bekim H. Osmani 1979 Jezerc 1998 Jezerc
Bekim Halil Kelmendi 1973 Llabjan 1999 Staradran
Bekim Halit Krasniqi 1975 Negroc 1999 Negroc
Bekim I. Gashi 1976 Krushė e M. 1999 Krushė
Bekim Lushaku 1978 Podujevė 1998 Dobratin
Bekim Lutfi Thaēi 1968 Dushanovė 1999 Padesh
Bekim Fazli Berisha 1967 Graboc 1998 Junik
Bekim M. Berisha 1971 Lez 1998 Lez
Bekim Maliqi 1976 Batllavė 1998 Kaqandoll
Bekim Nezir Toverlani 1968 Klinac 1999 Koshare
Bekim Q. Bytyēi 1978 Denjė 1998 Pashtrik
Bekim Salih Alia 1974 Hereē 1998 Koshare
Bekim Sefer Mavraj 1977 Staradran 1999 Trubuhoc
Bekim Sh. Isma 1971 Rahovec 1999 Rahovec
Bekim Shaban Zenuni 1973 Beēiq 1999 Beēiq
Bekim Shaqir Kodra 1981 Prekaz 1999 Llapushnik
Bekim Shefqet Mazrekaj 1976 Sllup 1998 Koshare
Bektesh Nuhė Haliti 1975 Gllavotinė 1998 Apterushė
Beqė Binak Lokaj 1968 Sllup 1998 Koshare
Beqė Sefer Gashi 1959 Buēan 1999 Zhebel
Beqir Brahim Rexhepi 1968 Ēirez 1998 Likoshan
Beqir Haxhė Qufaj 1977 Prejlep 1998 Prejlep
Beqir Kamer Hyseni 1959 Skromė 1999 Studime

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Feniksėt e lirisė"

Mesazh  Nimfa prej Wed Nov 26, 2008 7:18 am

Beqir Losh Mehmetaj 1969 Isniq 1998 Mylyshec
Beqir Nebih Mehaj 1936 Prekaz 1999 Ēubrel
Beqir Sefė Gashi 1966 Mleēan 1998 Nė kufi
Beran M. Gashi 1974 Prizren 1999 Gorozhup
Besim A. Kabashi 1972 Opterushė 1999 Dubravė
Besim Ali Rama 1963 Batushė 1999 Shishman
Besim Berisha 1976 Sharban 1999 Sharban
Besim Bilall Ukėhaxhaj 1962 Carrabreg 1998 Carrabreg
Besim Daut Halilaj 1967 Tėrdec 1998 Llapushnik
Besim Hamėz Jashari 1982 Prekaz 1998 Prekaz
Besim Isė Vitia 1969 Marec 1999 Viti
Besim Ismail Nuka 1972 Mitrovicė 1999 Koshare
Besim M. Berisha 1970 Rogovė 1999 Rogovė
Besim M. Bishtazhini 1968 Gjakovė 1999 Gjakovė
Besim M. Krasniqi 1972 Negroc 1998 Baicė
Besim Parallangaj 1972 Lugishtė 1999 Lugishtė
Besim R. Shala 1963 Jeshkovė 1998 Jeshkovė
Besim Rexhep Muleta 1975 Korroticė 1998 Vasilevė
Besim Rizah Tiku 1977 Verbofc 1999 Shtuticė
Besim S. Qarri 1979 Greiēec 1998 Koshare
Besim Saqip Rexhepi 1974 Ferizaj 1999 Koshare
Besim Sh. Sopa 1979 Gjurkovc 1999 Zborc
Besim T. Fazliu 1970 Koshare 1999 Ferizaj
Beslim M. Aliaj 1970 Dujakė 1999 Gllogjan
Besnik L.Begunca 1972 Gabrricė 1998 Gabrricė
Besnik Musė Lajēi 1971 Pepaj 1999 Qafė e Hajles
Besnik Pėrzhaku 1977 Studenēan 1999 Samadraxhė
Besnik S. Muēaj 1972 Korishė 1999 Vraniq
Besnik Salih Jasiqi 1981 Jasiq 1999 Prishtinė
Besnik Veli Maroca 1975 Druar 1999 Marec
Bexhet Ajet Shabani 1965 Baks 1999 Koshare
Bilall Ali Shala 1950 Ngucat (Malish.) 1998 Nė burg (Ferizaj)
Bilall Idriz Mazrekaj 1972 Drenoc 1998 Prejlep
Bislim Kamer Imeri 1975 Gurbardh 1998 Gurbardh
Bislim Maliq Trepēa 1958 Vidishiq 1998 Tamnik
Bislim Zekolli 1953 Bllacė 1998 Bllacė
Blerim Agim Saraēi 1980 Gllavatin 1999 Strofc
Blerim Ahmet Likaj 1974 Irzniq 1998 Carrabreg
Blerim Ali Ahmeti 1981 Kralan 1999 Kralan
Blerim Bajram Ukshini 1976 Morinė 1998 Morinė
Blerim Bekteshi - Ferizaj 1998 Nė kufi
Blerim Halil Kelmendi 1977 Llabjan 1999 Dobrushė
Blerim Hamėz Jashari 1985 Prekaz 1998 Prekaz
Blerim Hamit Zuēaku 1968 Vushtrri 1999 Vushtrri
Blerim Miftar Durmishi 1978 Shipol 1999 Shipol
Blerim R. Raka 1965 Kaēanik 1999 Kaēanik
Blerim Ramė Januzaj 1968 Dujakė 1998 Koshare
Blerim Selman Lokaj 1975 Prejlep 1998 Drenoc
Blerina Hamėz Jashari 1981 Prekaz 1998 Prekaz
Brahim Avdullah Nura 1945 Prellofc 1999 Prellofc
Brahim Islam Gashi 1952 Drenoc 1999 Drenoc
Brahim Selman Mazreku 1969 Malishevė 1999 Lladrofc
Brahim Tafė Demaliaj 1949 Strellc 1998 Strellc
Bujar Beqir Shala 1979 Rashiq 1999 Shishman
Bujar Buzhala 1979 Budakovė 1998 Budakovė
Bujar Esat Sylaj 1974 Gjakovė 1999 Shishman
Bujar Haki Roka 1974 Gjakovė 1999 Gjakovė
Bujar RexhepVisoēi 1979 Llukafc (Istog) 1999 Vrellė
Bujar Rrahman Neziri 1978 Tėrstenik 1999 Trubuhoc
Bujar Salih Jasiqi 1979 Jasiq 1999 Zhare
Bujar Sh. Thaēi 1978 Reti 1999 Samadraxhė
Burhan M. Dervishaj 1980 Irzniq 1998 Mylyshec
Burhan M. Zeneli 1975 Kaēanik 1999 Kaēanik
Burim A. Greiqeci 1980 Prishtinė 1999 Koshare

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Feniksėt e lirisė"

Mesazh  Nimfa prej Wed Nov 26, 2008 7:20 am

Burim Ilaz Vitia 1980 Marec 1999 Viti
Burim Rr. Veliqi 1981 Polluzhė 1999 Rezallė
Burim S. Rexha 1981 Kaēanik 1999 Kaēanik
Burim Sadik Mustafaj 1977 Gllogjan 1999 Dashinoc
Burim Zenun Hamza 1981 Smolicė 1998 Smolicė
Bylbyl Hazir Breqani 1974 Markaj 1999 Shkozė
Bahtije Jashari ? Prekaz 1998 Prekaz
Baki Shefqet Hoxha 1970 Domanek 1999 Verboc
Bejzat Zenel Krasniqi 1967 Negroc 1998 ?
Bekim Xhmajl Hysenaj 1974 Drenas 1999 Terstenik
Beqir Bajram Jashari 1958 Prekaz 1998 Prekaz
Besim Faiku ? Tėrnoc 2001 Tėrnoc
Bislim M. Aliaj 1970 Dujakė 1999 Gllogjan
Blerim Ahmet Dėrvishaj 1974 Irzniq 1998 Gramaēel
Blerim Zenė Jashari 1993 Prekaz 1998 Prekaz
Brahim Ademi 1973 Koshare 2001 Tanushė
Bujar Hoxha 1977 Shalė 1999 Mekoc
Canė Mehmet Ēelaj 1967 Strellc 1998 Strellc
Cen E. Loku 1964 Kaēanik 1999 Kotlinė
Cen Tafil Dugolli 1966 Nekoc 1998 Nė burg (Ferizaj)
Curr Asllan Aliēki 1973 Kosuriq 1999 Kotradiq
Ēaush Sinan Dakaj 1977 Cerovikė 1999 Cerovikė
Dalip H. Alshiqi 1945 Sharban 1999 Sharban
Dalip Isuf Behra 1962 Krushė 1999 Krushė
Danush M. Kurtaj 1961 Gabrricė 1999 Nė burg ( Dubravė)
Dashmir A. Krasniqi 1982 Gjakovė 1999 Qabrat
Daut I. Pllana 1973 Bardh i Madh 1998 Bardh i Madh
Daut I. Zagragja 1971 Banjė(Istog) 1999 Rogovė
Daut Rakoci 1956 Kaēanik 1999 Rakoc
Daut Sh. Dervishi 1946 Kopiliq 1999 Kopiliq
Daut Z. Halilaj 1933 Tėrdec 1999 Tėrdec
Demė Avdyl Shala 1966 Dujakė 1999 Nė burg ( Dubravė)
Demir B. Haziri 1954 Jashanicė 1999 Burojė
Demir Demiraj 1971 Samadraxhė 1999 Samadraxhė
Demir J.Vitia 1979 Marec 1999 Viti
Demush Kamer Mavraj 1949 Staradran 1999 Kashicė
Dervish Sylė Sylaj 1965 Ratishė 1999 Dubravė
Dinė Rexhep Aliaj 1935 Hereē 1998 Hereē
Dominik Tush Pėrgega 1982 Gjakovė 1998 Gllogjan
Driton Azemi 1979 Bradash 1999 Llapashticė
Driton G. Loku 1979 Kaēanik 1999 Hani i E.
Driton Kadri Islami 1975 Talinofc 1999 Slivovė
Driton Mujė Zeneli 1972 Piskotė 1998 Jabllanicė
Driton Musli Demaku 1982 Arbri 1999 Tėrdec
Driton Mustafė Veliu 1971 Mitrovicė 1999 Mitrovicė
Driton Shaban Ibrahimi 1976 Prekaz 1998 Dubofc
Driton Shaban Paēarizi 1981 Dragobil 1999 Kleēkė
Driton V. Krivaēa 1977 Kamenicė 1999 Kamenicė
Dukagjin Ruzhdi Vula 1978 Gjakovė 1999 Koshare
Driton Gani Veliu 1971 Polac 1999 Nė Kufi
Edmond Hysni Hoxha 1975 Junik 1997 Pustovė
Ejup Dibran Ukshini 1957 Prekaz 1999 Vojtesh
Ejup Hasan Dushkaja 1961 Kaēanik 1999 Rakoc
Ejup Jakup Kryeziu 1972 Pagarushė 1999 Senik
Ekrem Ibėr Berisha 1976 Shaptej 1999 Shavare
Ekrem Ramė Berisha 1974 Ruhot 1999 Nabėrgjan
Ekrem Sh. Gudaēi 1960 Stagovė 1999 Stagovė
Ekrem Zekė Lulaj 1980 Berliq 1998 Mylyshec
Elez Mustafė Berisha 1976 Ruhot 1999 Jabllanicė
Elez Ramė Geci 1951 Llukė 1999 Pozhar
Elfir Behrami 1977 Metohi 1999 Kaqandoll
Elham Curri 1981 Hani i Elezit 2001 Malinė
Elhami Sh. Hasani 1973 Ferizaj 1999 Jezerc
Elmaz M. Peci 1964 Rahovė 1999 Rashan
Elmi B. Kamberi 1981 Reēak 2001 Sllupēan
Elmi M. Lestrani 1976 Baicė 1999 Baicė
Elmi Sadri Aliu 1964 Izbicė 1998 Jashanicė
Elton Gėzim Zherka 1979 Gjakovė 1998 Junik
Emėrllah Mexhid Kuēi 1976 Kotlinė 1999 Kotlinė
Emin I. Troshupa 1969 Godanc 1999 Belinc
Emin Mic Berisha 1945 Tėrstenik 1999 Trubuhoc
Emin Ruzhdi Kryeziu 1975 Rogoēicė 1999 Padesh
Emredin I. Ēengaj 1964 Prizren 1998 Jeshkovė
Emri Pajazit Curri 1971 Han i Elezit 1999 Koshare
Emrush Buzhala 1968 Budakovė 1999 Vraniq
Emrush Ēeta 1972 Trubohoc 1999 Rogovė
Emsale Zijadin Frangu 1981 Kaēanik 1999 Rakoc
Enver Olluri 1979 Kroimir 1998 Nė kufi
Enver B. Topalli 1959 Greme (Ferizaj) 1999 Nė burg (Dubravė)
Enver Bytyēi 1977 Peēan 1999 Semetisht
Enver E. Duraku 1979 Krushė 1999 Pagarushė
Enver Hasan Avdimetaj 1969 Strellc 1998 Strellc
Enver Hasan Halilaj 1962 Gllogjan 1998 Gllogjan
Enver Hyzri Rashiti 1977 Petrovė 1999 Reēak
Enver Istref Musa 1971 Vushtrri 1999 Melenicė
Enver Jahir Tahiri 1977 Strofc 1999 Qyqavicė
Enver Malė Dobraj 1968 Carrabreg 1999 Dashinoc
Enver Metė Kastrati 1958 Polluzhė 1998 Galicė
Enver N. Maloku 1960 Batllavė 1998 Batllavė
Enver Nebi Buēaj 1975 Dushanovė 1999 Dushanovė
Enver Sh. Berisha 1970 Siēevė 1999 Grashticė
Enver Sh. Miftari 1974 Verbicė (Gjilan) 1999 Verbicė
Enver Sinan Bajra 1973 Izbicė 1999 Izbicė
Enver T. Gashi 1960 Shtime 1999 Shtime

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Feniksėt e lirisė"

Mesazh  Nimfa prej Wed Nov 26, 2008 7:21 am

Enver Tahir Alaj 1975 Drenoc 1998 Loxhė.
Ernest S. Zariqi 1972 Prishtinė 1999 Koshare
Ersan M. Mazreku 1981 Prizren 1999 Reti
Esat Ali Shabani 1966 Sferkė 1999 Trubuhoc
Esat Berisha 1965 Godishnjak 1999 Dyz
Esat I. Berlajolli 1971 Pejė 1998 Drelaj
Esat Maliq Imeri 1977 Shipol 1999 Shipol
Esat Muhamet Meholli 1976 Melenicė 1999 Melenicė
Esat Rr. Kastrati 1978 Zatriq 1998 Zatriq
Esat Sami Axhami 1967 Kaēanik 1999 Llanisht
Eset H. Ibrahimi 1967 Dumnicė 2000 Klinė
Eset I. Maloku 1957 Bradash 1999 Bradash
Eset Xhafer Ibishi 1969 Bajgorė 2000 Lugmir
Eshfredin R. Kastrati 1979 Drenoc 1998 Drenoc
Estref Ramadan Emini 1973 Belinc 1999 Belinc
Edmond Hysni Dabiēaj 1976 Prejlep 1998 Gllogjan
Ejup Tafil Kosumi 1976 Stanofc 1999 Gorozhub
Elfije Sadik Jashari 1970 Prekaz 1998 Prekaz
Elheme Jashari 1953 Prekaz 1998 Prekaz
Emin P. Sinani 1949 Murgull 1999 Murgull
Emin Sadri Krasniqi 1947 Negroc 1999 Negroc
Enver Salik Kukaj 1955 Terstenik 1999 Poklek
Fadil A. Krasniqi 1966 Negroc 1998 Negroc
Fadil Bajram Jakupi 1974 Livoē 1999 Livoē
Fadil Bajram Nimani 1967 Gjakovė 2001 Vaksincė
Fadil Bajrush Rashiti 1975 Petrovė 1998 Pashtrik
Fadil Elshani 1956 Sopi 1999 Sopi
Fadil Halil Maloku 1978 Gjocaj 1999 Koshare
Fadil Ismet Deliqi 1956 Mitrovicė 1999 Vaganicė
Fadil Kabashi 1959 Sopi 1999 Bukosh
Fadil M. Balaj 1979 Rimanishtė 1999 Rimanishtė
Fadil Muhamet Balaj 1977 Korishė 1998 Pashtrik
Fadil R. Ferati 1963 Randbravė 1999 Randobravė
Fadil S. Krasniqi 1968 Pastasel 1999 Pastasel
Fadil Sejdiu 1972 Bradash 1998 Kaqandoll
Fadil Tafil Franca 1968 Mitrovicė 1999 Shipol
Fadil Xhevat Bunjaku 1966 Biēec 1999 Biēec
Fadil. Izahir Ēaka 1961 Bobaj 1999 Rakoc
Fahri Bici 1979 Prishtinė 1999 Prishtinė
Faik Ali Dragaj 1979 Leqinė 1999 Leqinė
Faik B. Hajrizi 1972 Kotor 1998 Radishevė
Faik Beqir Ēabrati 1982 Planejė 1999 Koshare
Faik H. Rama 1972 Rahovec 1998 Rahovec
Faik Ibrahimi 1981 Kumanvė 2001 Mateē
Faik Imer Goxhuli 1976 Makėrmal 1999 Tėrstenik
Faik Jahė Ukėhaxhaj 1963 Carrabreg 1998 Carrabreg
Faik Qabrati 1982 Planejė 1999 Pashtrik
Faik Tafil Mjekiqi 1964 Grabofc 1998 Grabofc
Faruk Brahim Murati 1981 Treboviq 1999 Sejnovė
Faruk I. Rama 1976 Shkabaj 1999 Shkabaj
Faruk Kamer Elezi 1977 Gjergjevik i V. 1998 Grabanicė
Faruk Nazmi Beqiri 1974 Ceceli 1999 Melenicė
Faruk Vesel Dogani 1968 Kaēanik 1999 Rakoc
Faruk Zymer Zekaj 1978 Radafc 1999 Jabllanicė
Fatime Hamėz Jashari 1989 Prekaz i Po. 1998 Prekaz i Po.
Fatime Zeqir Hetemi 1977 Bistricė( Shalė) 1998 Gllanasellė
Fatmir Avdyl Horuni 1956 Biēec 1999 Kaēanik
Fatmir F. Berisha 1969 Prizren 1998 Jeshkovė
Fatmir H. Hyseni 1976 Sllatinė 1999 Guri Bardhė
Fatmir Ibishi 1964 Uglar 2001 Konēul
Fatmir Hajrush Ahmeti 1976 Lubovec 1998 Lubovec
Fatmir Haki Kėrēeli 1969 Softaj 1999 Koshare
Fatmir Imer Hoti 1974 Jashanicė 1998 Burojė
Fatmir Jonuz Krasniqi 1974 Pagarushė 1999 Pagarushė
Fatmir R. Isufi 1970 Qikatovė 1998 Baicė
Fatmir Rexhep Doēi 1978 Tropojė 1998 Smolicė
Fatmir Sh. Selmani 1976 Repė 1999 Repė
Fatmir Smajl Nimanaj 1973 Gllogjan 1999 Zhebel
Fatmir Xh. Shala 1971 Kopiliq 1998 Kopiliq
Faton Nazif Xhylani 1981 Baicė 1998 Junik
Faton Qerim Gashi 1978 Sferkė 1999 Sferkė

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Feniksėt e lirisė"

Mesazh  Nimfa prej Wed Nov 26, 2008 7:22 am

Faton Zeqir Nikqi 1978 Hereē 1999 Shtupeq
Fatos E. Zhuniqi 1955 Bellacerkė 1999 Bellacerkė
Fatos Muhamet Ademaj 1980 Katundi i Ri 1999 Padesh
Fatos Sherif Krasniqi 1970 Negroc 1998 Negroc
Fazli Binak Beqiri 1952 Aēarevė 1999 Aēarevė
Fazli Fetahu 1971 Podujevė 1999 Surdull
Fazli Halit Krasniqi 1974 Negroc 1999 Negroc
Fazli Haxhi Jakupi 1971 Baks 1999 Dashefc
Fazli Kabashi 1961 Mohlan 1999 Dubravė
Fehmi Bajrush Rama 1976 Likoc 1999 Rakinicė
Fehmi Kastrati 1978 Kishnarekė 1998 Lladroc
Fehmi M. Lladrovci 1956 Gllanasellė 1998 Gllanasellė
Fehmi Miftar Shala 1977 Cėrmjan 1999 Kralan
Fehmi Nazif Demiqi 1972 Abri 1999 Beleg
Fehmi Vesel Preteni 1974 Melenicė 1999 Tamnik
Fehmi Ymer Berisha 1964 Rogovė 1998 Rogovė
Fehmi Zukė Fetahu 1979 Ēirez 1999 Shtuticė
Feim A. Gashi 1971 Drenoc 1998 Bellacerkė
Feim Morina 1966 Samadraxhė 1998 Shqipėri
Fejsal Skėnder Hoti 1978 Krushė 1998 Tuzus (Prizren)
Fejzė Feriz Ramadani 1975 Shtuticė 1998 Shtuticė
Fekė Fejzė Durmishi 1954 Rakinicė 1998 Rakinicė
Ferat B. Aliu 1980 Pėrpellac 1999 Pėrpellac
Ferid Esat Curri 1974 Mazgit 1999 Grabofc
Feride Ramadan Jashari 1954 Prekaz 1998 Prekaz
Feriz A. Susuri 1969 Zhur 1999 Jeshkovė
Feriz Bibaj 1974 Lladrofc 1999 Lladrofc
Feriz F. Guri 1970 Nikaj 1999 Gorancė(Kaēanik)
Feriz Hasan Blakaj 1964 Vrellė 1999 Lubozhdė
Feriz R. Selimi 1966 Radishevė 1998 Vitak
Feriz Sh.Thaēi 1975 Llapushnik 1999 Llapushnik
Ferki Ali Aliu 1970 Pantinė 1999 Kēiē
Fetah Adem Selca 1971 Beran 1999 Gllavicė
Fetah Ali Kiqina 1976 Baicė (Gllogovc) 1999 Baicė
Fetah Gega 1966 Studenēan 1999 Shirokė
Fetah Hasan Krasniqi 1972 Gjergjevik 1998 Dobrosh
Fetah O. Rexhepi 1954 Randobravė 1999 Randobravė
Fetah S. Sylejmani 1968 Shajne 1999 Gorozhup
Fetah Sylejman Sylejmani 1968 Shajne 1999 Koshare
Feti J. Haxholli 1975 Marec 1999 Viti
Fisnik Bajram Salihu 1978 Morinė 1999 Koshare
Fitim Adem Jashari 1981 Prekaz 1998 Prekaz
Fitim I. Duraku 1975 Krushė 1999 Pagarushė
Fitim Selman Rexha 1981 Jabllanicė 1999 Rakoc
Fitush Rr. Kukaj 1982 Prishtinė 1999 Koshare
Fitush Rrustem Kukiqi 1982 Prishtinė 1999 Nė Kufi
Flamur Perteshi 1982 Duhėl 1998 Greiēec
Florim Baki Maliqi 1977 Ferizaj 1999 Koshare
Florim Elez Sejdiu 1976 Smolicė 1999 Shishman
Florim Nebih Krasniqi 1979 Drenoc - Drenoc
Florim S. Imeri 1976 Zllatar 1999 Zllatar
Flurim Gashi 1969 Mohlan 1968 Budakovė
Franēesko Giuseppe Bider 1961 Itali 1999 Koshare
Fadil Agush Kuēi 1974 Lutogllavė 1999 Istog
Faik Tahir Jashari 1963 Prekaz 1998 Prekaz
Fatime Bazaj 1979 Prekaz 1998 Prekaz
Fatime Sadik Jashari 1972 Prekaz 1998 Prekaz
Fatmir Dalip Selmani 1976 Gllamnik 1998 Llapashticė
Faton Vesel Sharani 1978 Gėrdoc 1999 Dyz
Fitim Dinė Jakupaj 1975 Cerovikė 1998 Negrovc
Gafurr Xh. Loku 1949 Paldenicė 1999 Paldenicė (Kaēanik)
Gani Bislim Musa 1964 Bajgorė 1999 Bajgorė
Gani Halit Helshani 1955 Kroikovė 1998 Nė kufi
Gani Hamdi Saramati 1968 Petrovė 1999 Gorozhup
Gani Hasan Zogaj 1973 Rixhevė 1998 Nė kufi
Gani Kastrati 1975 Nekoc 1998 Luzhnicė

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Feniksėt e lirisė"

Mesazh  Nimfa prej Wed Nov 26, 2008 7:22 am

Gani Musė Balaj 1960 Isniq 1998 Isniq
Gani Paēarizi 1964 Lubizhdė 1998 Bellacerkė
Gani Qerim Kelmendi 1948 Lutogllavė 1999 Tėrstenik
Gani Ramadan Smajli 1972 Zhebel 1999 Rogovė
Gani Salih Uka 1972 Ticė 1999 Ticė
Gani Vehbi Bajrami 1966 Randobravė 1999 Randobravė
Gani Xh. Paēarizi 1967 Lubizhdė 1998 Rahovec
Gani Xhemė Paēarizi 1967 Lubizhdė 1998 Sopniq
Ganimete A. Xhylani 1979 Baicė 1998 Aēarevė
Gaspėr Ndue Karaēi 1961 Ujzė 1999 Bishtazhin
Gazmned Arifi 1983 Tanushė 2001 Malinė
Gazmend Aliaj 1978 Mushtisht 1999 Mushtisht
Gazmend Fazli Imeri 1976 Ponoshec 1999 Nė burg (Dubravė)
Gazmend Hasan Ramaj 1972 Hereē 1998 Koshare
Gazmend Hysen Mehmetaj 1978 Gllogjan 1998 Gllogjan
Gazmend Qerim Baliu 1977 Mitrovicė 1999 Vaganicė
Gazmend Selman Lokaj 1974 Prejlep 1998 Drenoc
Gazmend Zenel Berisha 1968 Pejė 1999 Koshare
Gazmend Zeqir Zeqiri 1972 Kopiliq 1999 Kopiliq
Genc Mustafė Bytyēi 1971 Gjakovė 1999 Vrojtore
Gėzim Hamza 1963 Rahovec 1998 Rahovec
Gėzim F. Mullabazi 1977 Rahovec 1998 Rahovec
Gėzim H. Morina 1976 Arllat 1999 Koshare
Gėzim Hajdin Duēi 1975 Ponoshec 1998 Smolicė
Gėzim Hamza 1963 Rahovec 1998 Rahovec
Gėzim Haxhi Morina 1976 Gjergjicė 1999 Molliq
Gėzim Miftar Pepshi 1977 Junik 1998 Ponoshec
Gėzim Qazim Ademaj 1981 Ratish 1999 Rogovė
Gėzim Rasim Rama 1978 Kollė 1999 Strofc
Gėzim S. Sahiti 1974 Pojatė (Ferizaj) 1999 Koshare
Gėzim Shaban Dervishaj 1978 Irzniq 1998 Gerdajė
Gjokė Hilė Ndrecaj 1962 Bitesh 1999 Dubravė
Gjylsere Sahiti 1978 Hotėl 2001 Nakushtak
Gursel H. Sylejmani 1961 Sadovinė 1998 Jezerc
Habib A. Zeka 1956 Rakinicė 1998 Kaqandoll
Habib B. Sejdiu 1964 Smirė 1999 Smirė
Habib Halil Berisha 1965 Gurbardh 1998 Rahovec
Habib J. Gashi 1979 Nagafc 1999 Hoēė
Habib Zogaj 1973 Lladrofc 1998 Luzhnicė
Hadie M. Spahiu 1966 Rahovec 1999 Bellacerkė
Hafir Elshani 1963 Sllapuzhan 1998 Vraniq
Hafir Imri Bajrami 1980 Zborc 1998 Pashtrik
Hajdar A. Shala 1977 Hatmagje 1999 Jashkovė
Hajdar Idriz Ademi 1974 Ponoshec 1998 Smolicė
Hajdar Ramadan Lokaj 1975 Sllup 1998 Koshare
Hajdar Ramadan Thaēi 1962 Hereē 1998 Koshare
Hajdar Sylė Agaj 1945 Deēan 2000 Gramaēel
Hajdin Misin Abazi 1968 Zhabel 1999 Zhabel
Hajdin S. Haliti 1961 Orllan 1999 Orllan
Hajredin Bajrami 1962 Leletiē 1999 Blinajė
Hajriz Haxhi Morina 1973 Drenoc 1998 Drenoc
Hajriz Muhadin Muhadini 1971 Dremjak 1999 Mollapolc
Hajrullah S. Abdullahu 1949 Krilevė 1999 Krilevė
Hajrush Avdullah Demaj 1974 Dobrushė 1999 Beleg
Hajrush Mehmet Elezaj 1973 Radafc 1999 Lubozhdė
Hajrush R. Berisha 1958 Brestofc 1999 Brestofc
Haki Abaz Ahmetxhekaj 1975 Rudicė 1998 Dobėrdol
Haki Ali Krasniqi 1959 Vranoc 1999 Lajthi (Gllogovc)
Haki Behlul Prokshi 1974 Verbofc 1999 Verbofc
Haki Dinė Kameraj 1963 Lebushė 1998 Lebushė
Haki Liman Krasniqi 1973 Negroc 1998 Negroc
Hakif Zejnullahu 1962 Lladrofc 1997 Pestovė
Halil Bajraktari 1969 - 1999 Koshare
Halil Haxhi Alia 1975 Kodrali 1998 Kodrali
Halil Islam Thaēi 1951 Ēifllak 1999 Strellc
Halil Mehmet Bajraktari 1969 Gllogoc 1999 Molliq
Halil Meta 1967 Kroimir 1999 Divjakė
Halil Muhamet Gashi 1972 Landovicė 1999 Burrel
Halil N. Ahmetaj 1970 Kabash 1999 Kabash
Halim M. Ēallapeku 1958 Tėrstenik 1999 Gllobar
Halim R. Bajraktari 1978 Gllogoc 1999 Kosmaē
Halim Sefer Brahimi 1969 Kozhicė 1999 Kozhicė
Halit Asllan Asllani 1961 Brovinė 1998 Smolicė
Halit Qerkin Salihu 1967 Druar 2000 Vushtrri
Halit R. Coka 1974 Ballore (Tiranė) 1999 Ratishė
Halit Rizah Coka 1974 Tiranė 1999 Ratishė
Hamdi Berisha 1958 Carravran 1998 Rahovec
Hamdi Bilall Ēeta 1968 Trubohoc 1999 Kashicė

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Feniksėt e lirisė"

Mesazh  Nimfa prej Wed Nov 26, 2008 7:23 am

Hamdi Brahim Sheremeti 1976 Shipol 1999 Nė kufi
Hamdi Gashi 1932 Peēan 1999 Semetisht
Hamdi Ibish Berisha 1977 Ruhot 1999 Rogovė
Hamdi Ismet Krsaniqi 1966 Zhilivodė 1999 Studime
Hamdi K. Hasani 1940 Kllodernicė 1999 Kllodernicė
Hamdi Kadri Ferati 1971 Ēirez 1999 Verbofc
Hamdi Qazim Ferati 1959 Sfarēak 1999 Studime
Hamdi Qemajl Hajrizi 1973 Strofc 1998 Apterushė
Hamdi S. Sejdiu 1958 Repė 1999 Repė
Hamdi Sadri Berisha 1958 Gurbardh 1998 Rahovec
Hamėz Ali Thaēi 1963 Xerxė 1999 Koshare
Hamėz Arif Ukaj 1955 Romajė 1998 Pashtrik
Hamėz Shaban Jashari 1950 Prekaz 1998 Prekaz
Hamit Halit Lladrofci 1920 Gllanasellė 1998 Gllanasellė
Hamit Hysen Jashari 1934 Prekaz 1998 Prekaz
Hamit Maliq Hyseni 1953 Oshlan 1998 Oshlan
Hamit Shaip Thaēi 1970 Landovicė 1999 Jeshkovė
Hamzi Bytyēi 1965 Peēan 1998 Peēan
Hamzi Hysen Zyberi 1976 Madanaj 1999 Madanaj
Hanif Ali Muja 1964 Struzhė 1999 Stuzhė
Hanumshahe A. Abdullahu 1961 Gjilan 1999 Zhegoc
Harun Nebih Beka 1951 Gushafc 1999 Koshare
Harun Sh. Kosumi 1982 Sllupēan 2001
Hasan Bajram Hasani 1971 Poklek 1998 Poklek
Hasan Bajram Tahiri 1953 Hereē 1998 Koshare
Hasan Hazir Osmani 1972 Nivokaz 1998 Deve
Hasan R. Jashari 1976 Brecė 1999 Ahishtė
Hasan S. Dema 1970 Pollatė 1999 Pollatė
Hasan Sali Ēerkini 1975 Zaskok 1999 Koshare
Hashim N. Gashi 1962 Landovicė 1999 Landovicė
Hashim Qazim Zeka 1955 Vojnik 1999 Turiēec
Hasim J. Maliqaj 1966 Billushė 1998 Lubiēevė
Hasim Misin Halilaj 1973 Gllogjan 1999 Zhebel
Hasim S. Berisha 1957 Lez 1998 Lez
Hasip Emerllahu 1961 Hotėl 2001 Mateē
Haxhi Hajdar Kleēka 1976 Kleēkė 1999 Rugovė
Haxhi Halil Hoti 1967 Rogovė 1998 Pashtrik
Haxhi Haxhaj 1967 Greikoc 1999 Gallushė
Haxhi Mustafė Tolaj 1960 Prejlep 1998 Voksh
Haxhi R. Krasniqi 1964 Prapaēan 1998 Prapaēan
Haxhi Shala 1973 Kleēkė 1999 Rugovė
Hazir Avdyl Mala 1941 Tipla 1998 Bajram Curr
Hazir Selimaj 1954 Greikoc 1998 Gorozhup
Hazir Selman Kryeziu 1945 Bubavec 1998 Bubavec
Haziz Rasim Tolaj 1965 Prizren 1999 Padesh
Hetem A. Hasaj 1964 Gabrricė 1999 Gajre
Hetem Cenė Rexhaj 1969 Jab. 1999 Nė kufi (M. Zi)
Hida I. Hoti 1976 Krushė 1998 Pashtrik
Hidajet Hasan Mazreku 1975 Gotiq 1999 Semetisht
Hidajete Rifat Jashari 1980 Prekaz 1998 Prekaz
Hilmi Binak Morina 1954 Vrojakė 1998 Bratatin
Hilmi H. Hoti 1980 Carrallukė 2001 Hotėl
Hilmi Isa Shala 1978 Dubovik 1998 Mylyshec
Hilmi Osman Bėrdynaj 1966 Radafc 1999 Radafc
Hilmi Sokol Sheqiri 1967 Baks 1999 Verbofc
Himė Rasim Haradinaj 1981 Gllogjan 1998 Gllogjan
Hisen N. Rexhepi 1970 Celinė 1999 Jeshkovė
Hyra Emini 1975 Ferizaj 2001 Gosivarė
Hysen Avdyl Ademi 1944 Molliq 1999 Koshare
Hysen Hoti 1976 Samadraxhė 1999 Samadraxhė
Hysen Kadri Bujupaj - Istog 1998 Bishtazhin
Hysen Malė Arifi 1964 Pacaj 1998 Dobrosh
Hysen Mon Mehmeti 1967 Gjakovė 1999 Bogiqe
Hysen Rifat Sopi 1972 Janqist 1999 Magjare
Hysen Rr. Elezi 1948 Sllatinė 1999 Sllatinė
Hysen Shaban Salihaj 1975 Shushicė (Istog) 1998 Shushicė
Hysen Ukė Komoni 1980 Dardania 1998 Gorozhup
Hysni Emin Berisha 1979 Tėrstenik 1999 Trubuhoc
Hysni H. Jetullahu 1954 Damanek 1998 Nė kufi
Hysni Idriz Dvorani 1971 Tėrstenik 1999 Verbofc
Hysni Kajtazi 1979 Tėrnė 1998 Koshare
Hysni Murseli 1966 Nekoc 1998 Murg
Hysni Nezir Bilalli 1972 Shtuticė 1999 Shtuticė
Hysni R. Morina 1971 Landovicė 1999 Dobėrdelan
Hysni Sadik Ramaj 1975 Loxhė 1999 Devė
Hysni Shaip Kajtazi 1979 Tėrrn (Ferizaj) 1998 Koshare
Hysni Sylė Temaj 1976 Kushnin 1999 Koshare
Hysni Xh.Duraku 1961 Krushė 1998 Pashtrik
Hysni Xheladin Dautaj 1976 Deēan 2000 Carrabreg
Hyzri H. Talla 1963 Podujevė 1998 Prishtinė
Hafije Jashari 1938 Prekaz 1998 Prekaz
Hajrie Jashari ? Prekaz 1998 Prekaz
Halil Bajram Jashari 1960 Prekaz 1998 Prekaz
Halil Ukė Ukaj 1974 Ceovikė 1999 Cerovikp
Halim Rr. Statovci 1971 Batllavė 1999 Batllavė

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Feniksėt e lirisė"

Mesazh  Nimfa prej Wed Nov 26, 2008 7:24 am

Halit Sokol Ēallapeku 1965 Terstenik 1999 Terdec
Hamdi Hajzer Ēallapeku 1951 Terstenik 1999 Terstenik
Hamdi Sadik Jashari 1965 Prekaz 1998 Prekaz
Hamide Jashari 1928 Prekaz 1998 Prekaz
Hamit Hus Jashari 1936 Prekaz 1998 Prekaz
Hamit Maliq Hyseni 1953 Oshlan 1998 Oshlan
Hanife Zymer Jashari 1982 Prekaz 1988 Prekaz
Hisa Fazliu 1974 Gostivar 2001 Tanushė
Hysni Shaban Salihaj 1981 Shushicė 1998 Shushicė
Ibėr Sherif Metaj 1962 Hereē 1999 Dubravė (Istog)
Ibish Daut Mavraj 1963 Staradran 1999 Trubuhoc
Ibrahim Beqir Shabani 1962 Vojnoc 1998 Dremjak
Ibrahim Kadri Asllani 1973 Devė 1999 Shishman
Ibrahim Krasniqi 1956 Grashticė 1999 Grashticė
Ibrahim M. Osmani 1977 Prizren 1998 Lez
Ibrahim M. Uruēi 1968 Bresalc 1999 Marec
Ibrahim Mazreku 1969 Malishevė 1999 Lladroc
Ibrahim Sylė Nikēi 1958 Shtupeq 1999 Kukės
Ibrahim Xh. Pacolli 1960 Marec 1999 Verbicė (Gjilan)
Ibrahim Z. Mushkolaj 1954 Deēan 1998 Deēan
Idriz Bajram Ngucati 1952 Polac 1998 Jabllanicė
Idriz Halil Balaj 1952 Gllarevė 1998 Vuēak
Idriz Hamit Gajraku 1945 Gajrak 1999 Gajrak
Idriz Mehmet Mehmeti 1969 Reēak 1999 Shtime
Idriz Salih Salihu 1955 Ticė (Skėnderaj) 1998 Ticė
Igballe Rifat Jashari 1987 Prekaz 1998 Prekaz
Ilaz Bali Hyseni 1915 Kaqanoll 1998 Kaqanoll
Ilaz Maliq Javori 1962 Llazicė 1998 Gjergjicė
Ilaz Selimi 1958 Repė 1999 Repė
Ilaz Smajl Kodra 1966 Prekaz 1999 Verbofc
Ilir Ahmet Hoxha 1979 Dushanovė 1999 Koshare
Ilir Ali Sadriaj 1972 Kosuriq 1999 Kusuriq
Ilir E. Zharku 1976 Biēec 1999 Rakoc
Ilir Hazir Asllani 1969 Makėrmal 1998 Nė kufi
Ilir Hoxha 1979 Prizren 1999 Koshare
Ilir Konushefci 1969 Llugė 1998 Bajram Curr
Ilir Masar Hoxha 1981 Cėrmjan 1999 Gėrgicė
Ilir Mazllum Soba 1971 Gjakovė 1998 Kralan
Ilir Rexhep Merturi 1970 Klinė 1999 Rogovė
Ilir Sinan Koca 1950 Polac 1999 Tėrstenik
Iljas Mehmeti 1977 Mateē 2001 Mateē
Ilmi B. Morina 1954 Vranjak 1998 Vranjak
Ilmi Bytyēi 1971 Nishor 1999 Leshan
Ilmi Ismail Bahtiri 1965 Blaē 1999 Koshare
Ilmi Sadri Malushaj 1964 Kotradiq 1998 Koshare
Ilvi Kemajl Demiri 1973 Smirė 1999 Smirė
Imer Alushani 1964 Komaran 1998 Llapushnik
Imer Fazli Dvorani 1957 Tėrstenik 1999 Verbofc
Imer Fazli Vila 1958 Hani i Elezit 1999 Drenushė
Imer Isak Kryeziu 1955 Pagarushė 1999 Koshare
Imer Isuf Lokaj 1970 Sllup 1998 Koshare
Imer Ramė Krasniqi 1957 Carrallukė 1998 Bllacė
Imer Sadik Shala 1971 Miradi 1999 Miradi (Fushė K.)
Imer Sylė Jetishi 1978 Katund i Ri 1999 Katund i Ri
Imri Elezi 1978 Shkup 2001 Nė Kufi
Imer Sylė Ahmeti 1953 Katund i Ri 1999 Katund i Ri
Imri H. Halili 1976 Gaēkė 1999 Jezerc
Imri P. Curri 1971 Hani i E. 1999 Koshare
Indrit Cara 1971 Kavajė 1999 Gallushė
Isa Adem Ferati 1979 Ēirez 1999 Verbofc
Isa Ahmeti 1969 Hotėl 2001 Mateēė
Isa Havolli 1943 Llapashticė 1998 Llapashticė
Isa Kastrati 1947 Hogosht 1999 Marec
Isa Lushė Kuqi 1955 Deēan 1998 Deēan
Isa M. Morina 1958 Vranjak 1998 Pashtrik
Isa Olluri 1979 Kroimir 1998 Nė kufi
Isa Zymer Tafaj 1957 Junik 1998 Junik
Isak Adem Hoti 1974 Krushė 1998 Pashtrik
Isė Hajdin Balaj 1972 Isniq 1998 Mylyshec
Isė Salihaj - Shushicė (Istog) 1998 Shushicė
Isė Shaban Mernica 1952 Veskofc 1999 Pasomė
Isen R. Elezi 1948 Sllatinė 1999 Sllatinė
Islam Azem Asllani 1963 Makėrmal 1999 Tėrstenik
Islam H. Neziraj 1981 Mollopolc 1999 Reēak
Islam Halil Ademaj 1954 Jabllanicė 1999 Rakoc
Islam Kastrati 1964 Kishnarekė 1999 Berishė
Islam Rekaliu 1975 Dobratin 1998 Dobratin
Islam Rexhep Krasniqi 1957 Gjakovė 1999 Beleg
Islam Sali Berisha 1969 Ēallapek 1999 Gllavicė
Ismail I. Kuēi 1978 Kotlinė 1999 Kotlinė
Ismail M. Gashi 1967 Krushė 1999 Nagafc
Ismail Milaim Raka 1955 Kaēanik 1999 burgu (Ferizaj)
Ismajl A. Luma 1975 Kraishtė 1999 Reēak

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Feniksėt e lirisė"

Mesazh  Nimfa prej Wed Nov 26, 2008 7:24 am

Ismajl Ahmetaj 1974 Maēitevė 1999 Maēitevė
Ismajl Bytyēi 1954 Arllat 1998 Bukosh
Ismajl I. Kuēi 1978 Kotlinė 1999 Kotlinė
Ismajl Istref Isufi 1959 Shtuticė 1998 Baks
Ismet Haxhi Prokshi 1953 Verbofc 1999 Verbofc
Ismet Asllani 1955 Prapashticė 1999 Lypian
Ismet Daut Hoti 1975 Krushė 1998 Pashtrik
Ismet Dėrguti 1971 Brainė 1998 Obranēė
Ismet Hamit Rrahmani 1962 Aēarevė 1998 Klinė (Skėnderaj)
Ismet Hasan Osmani 1957 Izbicė 1998 Izbicė
Ismet Hazir Ukaj 1976 Strellc 1998 Strellc
Ismet J. Haliti 1943 Balincė 1998 Balincė
Ismet Jashari 1967 Kumanovė 1998 Luzhnicė
Ismet Kodra 1977 Leshan 1999 Samadraxhė
Ismet Latifi 1978 Majanc 2001 Mateē
Ismet M. Beqiri 1956 Peran 1999 Peran
Ismet M. Gashi 1967 Krushė 1999 Nagafc
Ismet Mustafa - Ēerkez 1999 Koshare
Ismet Mustafė Bicaj 1958 Vrellė (Istog) 1999 Vrellė
Ismet R. Aliu 1981 Greme 2000 Dobrosin
Ismet S. Spahiu 1957 Vitak 1999 Vitak
Ismet Sadik Rama 1964 Ēirez 1999 Verboc
Ismet Salih Uka 1958 Ticė 1998 Hade
Ismet Sokol Morina 1959 Qeskovė 1999 Pejė
Isuf Ademi 1959 Kushevicė 1999 Mramor
Isuf Balaj 1958 Korishė 1999 Skorobisht
Isuf Brahim Dinaj 1975 Skivjan 1999 Skivjan
Isuf Camė Mazrekaj 1938 Voksh 1998 Voksh
Isuf Ferizi 1951 Prapashticė 1999 Lisicė (Podujevė)
Isuf Isa Mula 1954 Vitak 1999 Vitak
Isuf Muharrem Sadikaj 1974 Shushicė (Istog) 1998 Padalishtė
Isuf Pollomi 1963 Herticė 1999 Herticė
Isuf R. Berisha 1968 Drenoc 1999 Dubravė
Isuf R. Morina 1950 Grabanicė 1998 Grabanicė
Isuf Ramadan Ahmeti 1945 Stubėll 1998 Stubėll
Isuf Shaban Aliēkaj 1975 Llaushė 1999 Llaushė
Isuf Shaban Rexhaj 1951 Graboc 1999 Qyshk
Isuf Tahir Olluri 1959 Rakovinė 1998 Rakovinė
Izahir G. Troni 1960 Kovaēec 1999 Kaēanik
Izair Mustafė Berisha 1932 Lez 1998 Lez
Izet Ali Beqiraj 1980 Baballoq 1999 Koshare
Izet Islam Morina 1961 Astrozub 1999 Koshare
Izet Rexhep Shatri 1969 Tomoc 1999 Vrellė
Izja I. Loku 1976 Kotlinė 1999 Kotlinė
Igball Rifat Jashari 1984 Prekaz 1998 Prekaz
Ilir Durmishi 1978 Shajkovc 1998 Prishtinė
Ilir S. Lushtaku 1972 Prekaz 1999 Prekaz
Ismajl Mehmeti 1982 Tetovė 2001 Totovė
Jaha T. Hasani 1971 Bėrvenik 1999 Kalinė
Jahė Sali Kabashi 1968 Zahaē 1998 Zahaē
Jahir Sadik Agushi 1948 Drenoc 1999 Nė burg (M. e Sremit)
Jahir Shaban Mazreku 1969 Malishevė 1998 Rahovec
Jahja Rehan Danuza 1971 Rahovec 1999 Bėrkoc
Jakup Bajram Demaliaj 1981 Srellc 1999 Strellc
Jakup Sokol Agushi 1963 Drenoc 1998 Drenoc
Januz Mehmet Krasniqi 1971 Dushanovė 1999 Koshare
Januz Qazim Zejnullahu 1975 Gjylekreshtė 1999 Koshare
Januz S. Zeneli 1942 Sharban 1997 Nė spital
Januz Zenė Jashari 1959 Strofc 1999 Qyqavicė
Jashar Zejnullah Jashari 1962 Strofc 1999 Shishman

Jehona S. Raka 1976 Kaēanik 1999 Rakoc
Jemin M. Musliu 1974 Shtime 1999 Budakovė
Jetė Hasani 1956 Godanc 1998 Resinoc
Jeton A. Kabashi 1982 Opterushė 1999 Samadraxhė
Jeton Avdyl Tėrstena 1974 Vushtrri 1998 Pantinė
Jeton Idriz Dedushaj 1975 Pejė 1999 Dashinoc
Jeton Idriz Hoxha 1973 Cėrmjan 1998 Cėrmajn
Jeton Kabashi 1982 Opterushė 1999 Samadraxhė
Jeton Zeqir Dabiēaj 1975 Prejlep 1998 Prejlep
Jetullah Kastrati 1978 Obranēė 1998 Obranēė
Jetullah M. Islami 1950 Dyz (Podujevė) 1999 Dyz
Jonuz M. Krasniqi 1971 Arbanė 1999 Koshare
Jonuz Q. Zejnullahu 1975 Gjylekar 1999 Koshare
Jusuf H. Pollomi 1963 Herticė 1999 Herticė
Jusuf Ibush Hoxha 1967 Komaran 1999 Koshare

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Feniksėt e lirisė"

Mesazh  Nimfa prej Wed Nov 26, 2008 7:25 am

Jusuf Maliq Balaj 1958 Korishė 1999 Skorrobisht
Jusuf Skėnder Kelmendi 1975 Shaptej 1998 Shaptej
Jusuf Z. Ferizi 1951 Prapashticė 1999 Prapashticė
Kadri A.Trena 1969 Kaēanik 1999 Rakoc
Kadri Ēollaku 1981 Bllacė 1999 Ngucat
Kadri Haki Ademaj 1975 Petrovė 1998 Pashtrik
Kadri Jahir Gashi 1980 Balincė 1999 Nė kufi
Kadri Kokollari 1965 Budakovė 1998 Dardhishtė
Kadri Miftar Mehmeti 1975 Prekaz 1998 Dubofc
Kadri Muhamet Berisha 1966 Pozhar 1999 Shishman
Kadri Qerimi 1968 Katunishtė 1999 Pakashticė
Kadri R. Karaēica 1965 Gllanasellė 1999 Gllanasellė
Kadri Selim Latifaj 1977 Prejlep 1998 Gerdaja
Kadri Shyqėri Syla 1967 Reēak 1999 Reēak
Kadrush H. Ilazi 1966 Firajė 1999 Koshare
Kamer Alush Bacaj 1958 Gremnik 1999 Shupkofc
Kapllan A. Tahiri 1964 Radishevė 1998 Vitak
Kasim Ibish Uka 1970 Ponoshec 1999 Koshare
Kasim Rexhep Shala 1981 Ruhot 1999 Bishtazhin
Kasim S. Zhuniqi - Bellacerkė 1999 Bellacerkė
Kastriot Sahit Baftiu 1985 Gjilan 1999 Zhegoc
Kemail H. Thaēi 1955 Runjevė 1999 Runjevė
Kemajl H. Hazizi 1970 Lubishtė (Viti) 1999 Verban
Kemajl H. Kolshi 1966 Doganaj 1999 Biēec
Kemajl R. Hetemi 1968 Ferizaj 1998 Jezerc
Kenan Idriz Halimi 1978 Gjylekreshtė 1999 Suharekė
Kjani M. Bela 1965 Kaēanik 1999 Rakoc
Kolė Gjon Lleshi 1967 Vraniq 1998 Vraniq
Korab Masar Binxhiu 1961 Gjakovė 1999 Koshare
Kreshnik Avdi Ademaj 1982 Katund i Ri 1999 Padesh
Kujtim Avdyl Ēollaku 1978 Baballoq 1999 Kralan
Kujtim Hajzer Ahmeti 1981 Ternafc 1999 Mitrovicė
Kujtim Sinan Krasniqi 1976 Domanek 1999 Senik
Kurtish B. Hasani 1957 Randobravė 1999 Randobravė
Kushtrim Adem Jashari 1984 Prekaz 1998 Prekaz
Kushtrim N. Hoxha 1978 Gjakovė 1999 Gjakovė
Kadri R. Dushi 1948 Lumi i Madh 1999 Nadakoc
Kajtaz Jashari 1954 Prekaz 1998 Prekaz
Labinot G. Krasniqi 1978 Carrallukė 2001 Mateē
Labinot Hysni Morina 1981 Loxhė 1998 Loxhė
Latif Beqir Lajēi 1969 Pepaj 1999 Pepaj
Latif Shukaj 1981 Samadraxhė 1999 Samadraxhė
Lavdim Rexhep Likaj 1978 Carrabreg 1998 Carrabreg
Lec Bislim Ukaj 1954 Gradicė 1998 Qyqavicė
Liman Aziz Rekaj 1973 Prelez 1999 Koshare
Liman Gegaj 1965 Fshat i Ri 1998 Rahovec
Liman Latif Morina 1975 Drenoc 1999 Nė kufi
Lirie Hamėz Jashari 1983 Prekaz 1998 Prekaz
Llokman Neziri ? Hotėl 2001 Hotėl
Luan Avdi Smajli 1978 Jabllanicė 1999 Rogovė
Luan Binak Krasniqi 1975 Tėrstenik 1999 Kashicė
Luan H. Krasniqi 1976 Hoēė 1999 Nagafc
Luan Hilmi Haradinaj 1973 Gllogjan 1997 Nė kufi
Luan Islam Nimanaj 1978 Gllogjan 1999 Zhebel
Luan Isuf Qerimaj 1980 Gllogjan 1999 Shaptej
Luan Ramė Ēelaj 1977 Strellc 1999 Strellc
Luan Ruzhdi Gashi 1977 Hoēė 1999 Koshare
Lulėzim Sh. Guta 1980 Jezerc 1998 Jezerc
Lulėzim Bylykbashi 1975 Samadraxhė 1999 Samadraxhė
Lulėzim Gani Morina 1972 Hallaē i V. 2000 Osek
Lulėzim J. Jashari 1975 Batllavė 1998 Batllavė
Lulėzim Nail Veselaj 1976 Reēan 1999 Tiranė
Lulėzim O. Rexhepi 1964 Randobravė 1999 Randobravė
Lulėzim Veseli - Reēan - Koshare
Lumni Musė Surdulli 1969 Samadraxhė 1998 Loxhė
Lumnie Sh. Raka 1978 Kaēanik 1999 Rakoc
Lutė Sh. Vitia 1976 Marefc 1999 Marefc
Lutfi Avdush Musiqi 1968 Svaraēak 1999 Koshare
Lutfi H. Bilalli 1957 Reēak 1999 Reēak
Lutfi S. Haxhidema 1954 Manastirc 1999 Manastirc
Liman Sinan Koca 1950 Polac 1998 Prekaz
Lutfi Latif Krasniqi 1963 Sibovc 1999 Sibovc
Mahi Sh. Loku 1972 Kotlinė 1999 Kotlinė
Mahir Haxhi Lajēi 1981 Pejė 2001 Gllogjan
Male Avdyl Zenaj 1954 Irzniq 1998 Irzniq
Maliq Fetah Ademi 1964 Shtuticė 1999 Shtuticė
Maliq Hamėz Karaēica 1947 Balincė 1999 Balincė
Malush Halil Ahmeti 1959 Rezallė 1999 Rezallė
Man Karavidaj 1958 Mazrek 1999 Dubravė
Man Metė Maēi 1978 Shishman 1999 Shishman
Man Metė Sejfiaj 1969 Gramaēel 1998 Deēan
Man Sallauka 1968 Budakovė 1999 Biraq
Manush A. Berisha 1980 Krushė 1999 Randbravė
Mark Tunė Lleshi 1926 Vraniq 1998 Vraniq
Mark Z. Sopjani 1950 Dobidol 1998 Ēifllak
Maxhun Brahim Berisha 1962 Prapaēan 1999 Pozhar
Maxhun Malė Ēekaj 1941 Irzniq 1998 Gėrdaja
Mazllum A. Kastrati 1979 Zatriq 1998 Zatriq
Mehdi A. Musliu 1961 Dumnicė 1999 Studime
Mehdi Adem Zabeli 1968 Lum i Madh 1999 Shishman
Mehdi Bytyēi 1963 Arllat 1999 Arllat
Mehdi Halit Cakiqi 1966 Tėrstenik 1999 Shtuticė

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Feniksėt e lirisė"

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi