POEZI PROMERIALE

Shko poshtė

POEZI PROMERIALE

Mesazh  shaban cakolli prej Sun Nov 30, 2008 5:24 pm

Rrustem G e c i - poezi promemoriale


VETĖVENDOSJE

Prej kėtu fillon populli

betimin e tij pėr veten

se krimi nuk harrohet

as shtėpitė tona nė flakė

as fshatrat e shkretuara

as d h u n i m i i grave

as tė rėnėt e pagjetur

Prej kėtu fillon populli

tė vėrtetėn e tij pėr veten

se gjenocidi s“harrohet

s“harrohet as holokausti

as shpėrnguljet e mėdha

as vrasjet dhe burgosjet

as copėtimi trojeve tona

as vuajtjet 1 shekullore

as pushtimi qė kėrcėnon

Prej kėtu fillon populli

tė jetė vetja , vetvetja

guximi i tė gjitha fateve

pėrbashkimi shqiptarėve

Rrustem Geci - Dortmund
avatar
shaban cakolli
advancues
advancues

Numri i postimeve : 606
Registration date : 12/08/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi