Prshndetje me tinguj dhe kng!

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Shko posht

Re: Prshndetje me tinguj dhe kng!

Mesazh  Nimfa prej Mon Apr 13, 2009 4:04 pm


_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Prshndetje me tinguj dhe kng!

Mesazh  Nimfa prej Mon Apr 13, 2009 4:09 pm


_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Prshndetje me tinguj dhe kng!

Mesazh  Nimfa prej Mon Apr 13, 2009 4:14 pm


_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Prshndetje me tinguj dhe kng!

Mesazh  Nimfa prej Mon Apr 13, 2009 4:38 pm


_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Prshndetje me tinguj dhe kng!

Mesazh  Nimfa prej Mon Apr 13, 2009 4:41 pm


_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Prshndetje me tinguj dhe kng!

Mesazh  Nimfa prej Mon May 25, 2009 3:45 pm

KNGT TONA

- Hajde opa! Opa! OpA!

O kngn e Hajredin PashS!

Hajde burra! Kmbkryq! E opA!

Burrat me burra, n rrethin e burravE

T kapur dor-pr-dor, gju-m-gju t lidhuR

Ve me kngn e burrnis, hej, tu burrnue-burrnuE

-Prit trima! Se s’ka mbarue! Gurra e heronjve sa a zgjuE!

Edhe nj kng, pr ju, o burra, burrnisht, due me e knduE!

Vashat, rreth e rreth, belin me unaza, zgjaten, duke e rrethuE

Kpusin telat e iftelis, duke u zmbrapsur me gishtat e harresS

Vrenjt-e-vrenjt, qerpikt e lokeve po ngrejn ballin duke e zymtuE

-Of bre!Of-of more! Asnj kng pr mue! A m’kan harrue thuE?

-Prit se s’ka mbarue! Tashti nj kng pr vllaznin me e knduE!

Edhe nji pr djemat e Kosovs! Pr trimat, sokola t Shqiptaris!

Prit burra, bre burra se skam mbarue! Kndojini nans me muE!

-Of! Of! Luj venit! Hapni edhe nj vend pr mue! Ani ka u bA?

Knga pse tash me u pushue? E di, kam lind me verbnue. PriT!

Kam dit edhe me urdhnue edhe me kndue edhe me luftuE!

Ani! Pse s'keni ln asnj vend pr mue? Ah ku-ku-gruE!

Hapet rrethi, do hyjni t’bardha nga fund i shekujvE

Jan zgjue. Po aviten drejt kngs q po i ndjeLL

Gjujn Zanat deri n'shpirt duke i pervluE

-Hajde opa-opa! Uluni n'rreth me muE!

Knga e Teuts, Shota Galics! PriT

S’ka mbarue! S’kan t’mbaruE!

KNGT ‘TONA’!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Prshndetje me tinguj dhe kng!

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi