KRIJIME DASHURIE

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko posht

Re: KRIJIME DASHURIE

Mesazh  *Illira* prej Sun Jan 25, 2009 2:22 am

Krkova

Tr jetn udhtova si njeri pa sy
krkova nj engjll, nj njeri
m kalonte jeta ,vetmia s`durohej
vuajtja n shpirt sa vinte e m shtohej

dilema me lidhte nyje e s`gjeja shptim
mungonte dashuria thell n shpirtin tim
m mungonte ai q ndjenjat mi trazonte
shpirti im binjak mua m mungonte

Krkova lumturin q fshihej te nj njeri
krkova disa ndjenja te forta,dashuri
i gjeta t gjitha n at dit me fatmirsi
i gjeta at dit q t gjeta TY.....
avatar
*Illira*
advancues
advancues

Numri i postimeve : 242
Localisation :
Registration date : 27/12/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KRIJIME DASHURIE

Mesazh  ~Luna~ prej Fri Jan 30, 2009 3:15 pm

Urime ju lart per vargjet.Keni me te vertete nje stil individual..Frymezim te metejshem!
avatar
~Luna~

Numri i postimeve : 10
Localisation : ~ne ♥ time je ti ★ im~
Registration date : 30/01/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KRIJIME DASHURIE

Mesazh  Nimfa prej Fri Apr 22, 2011 12:21 pm

Zemer, kam filluar te jetoj,
te qesh, dhe te shpresoj
si me pare, dhe...
a e di perse...??
Sepse te gjeta ty...
Ti, qe je jeta ime,
rrezja ime e diellit,
shpresa ime,
dashuria ime me e madhe,
dhe me e vertete!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KRIJIME DASHURIE

Mesazh  Nimfa prej Fri Apr 22, 2011 12:22 pm

Zemra ime,
eshte burgosur,
qe kur te njoha ty..
Zemra ime,
s'eshte me e lire,
si me pare..
Megjithate,
kurre s'jam ndjere,
kaq e lire..
As vete se besoj
sa mire ndihem,
kur fryme marr...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KRIJIME DASHURIE

Mesazh  Nimfa prej Fri Apr 22, 2011 12:23 pm

Sonte ti fle prane meje
Ste kam dashur kurre kaq shume!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KRIJIME DASHURIE

Mesazh  Nimfa prej Fri Apr 22, 2011 12:24 pm

Ti je si flladi i mngjesit
Je si drita e diellit
Je si ylli i par i qiellit
Ti je vet bota me mendime
Asnj s`t ndan nga zemra ime
Tije gjja me e shtrent pr mua
Ndaj dhe t dua.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KRIJIME DASHURIE

Mesazh  Nimfa prej Fri Apr 22, 2011 12:25 pm

Kujt i shkoi nder mend te me binte nje dhurate si ti?
Atje lart...mendokan dhe per mua...atje lart?
Kush i pergatit surprizat...atje lart?
Pse pikerisht mua nje dhurate kaq te bukur si ti?
Kush mi njeh shijet,deshirat dhe kenaqesite kaq mire qe te krijonte nje krijese kaq perfekte sa ti?
Ma thua dot?

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KRIJIME DASHURIE

Mesazh  Nimfa prej Fri Apr 22, 2011 12:25 pm

DASHURIA

Dalldisje mes nj rruge t stisur
Aventura e syve t ka uar
Sinonimin e nj jete t re pr t nisur
Hutimin e astit pr ta harruar.
Urdhr i papritur i ndjesis s brendshme
Rrugtimin e saponisur ta stis
I yti shprthim tejfundoset
Atje ku piktakimi retinor nise.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KRIJIME DASHURIE

Mesazh  Nimfa prej Fri Apr 22, 2011 12:27 pm

ne anen tjeter te nates se gjere,
ne ate distance te madhe qe na ndan,
une gjej kohe te mendoj
per ty!
Dhome e qete,
e dermuar nga lodhja,
kapsallit syte
pa mendim.
Cfare kenaqesie,mund te thote dikush!
Sa e trishtueshme,mund te them une!
Per nje cast
filloj te kendoj nje kenge te pamundur deshire,
nje kenge ,qe ti smund ta degjosh!
La,la,la,- E shikon?
Mbyll syte
dhe imagjinoj
kodrat dhe detet e erresuar qe do te kaloje
per te ardhur aty,
ne qytettin tend,
tek ti!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KRIJIME DASHURIE

Mesazh  Nimfa prej Fri Apr 22, 2011 12:30 pm

I gjunjezohem fjales, leht e ndjej ne brendesi,
mbytem ne heshtje, e perbi mir e mire,
fytyra u sjell imazhin tim bashke me qetesi
i gjunjezohem fjales vetem qe mos te ndjeheni keq,
e mbaje ne gjoks brenda aty tek durimi
ngaterrohem nje fije me shkronjat
e me ngrisin ne qiell ,ne kete nate pa shoqeri
me fusin mijra fjal te bukura e plot dashuri,
imagjinata ne disa minuta me mban te qete
I gjunjezohem fjales se lehte te embel
si nje shpirt ne agim te rri

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KRIJIME DASHURIE

Mesazh  Nimfa prej Fri Apr 22, 2011 12:32 pm

Shiko... kush tė erdh nė derė,
Unė mikesha yte, pėrjetė!
Nuk erdha tė tė ngushėllojė,
Por vetėm me tė pėrshėndetė!

Shiko... kush tė erdh pėrsėri,
Jo nuk kam ardhur tė tė kėrkoj mėshirė,
Por vetėm tė tė shoh ty!

Shiko... kush troket pa ndalur,
Tė kam thėnė tė kesh durim,
Se njė ditė kam pėr tė ardhur,
Pėrvcsē nėse mė merr rruga e pakthim!

Shiko... edhe njėherė,
Nėse ėshtė hera e fundit,
Dhe mė trego a tė tė pres, a po jo,
Pastaj ma jep ilacin e gjumit?!

Shiko... si shkoj nga kjo botė,
Pa asnjė frikė nga VDEKJA,
Pasi qė mė shumė mė pėlqenė kjo,
Se sa pa ty, pėrplotė t'mė ėshtė JETA!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: KRIJIME DASHURIE

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi