Humor

Faqja 1 e 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Shko posht

Humor

Mesazh  Nimfa prej Sun Jan 11, 2009 9:14 pm

Televizori Nj njeri e kishte drguar televizorin te mjeshtri pr ta riparuar. Mjeshtri e pyet:
-'ka ka televizori?
-S'di pr nder, isha duke e kruar veshin me gjilpr, kur, papritmas iu ndal zri televizorit!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Sun Jan 11, 2009 9:15 pm

Dy pyetje

Femra e re erdhi te falltari. Ai i krkoi 20 dollar dhe tha se do t'i

prgjigjet vetm n dy pyetje pr at shum t hollash.
Zonjusha e re pas mdyshjes, megjithat pagoi parat dhe e pyeti:
-"A nuk sht tepr shtrenjt pr vetm dy pyetje?"
-"Po, tepr shtrenjt sht" -iu prgjigj falltari, "e cila ishte pyetja e dyt?".

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Sun Jan 11, 2009 9:16 pm

Femra e prsosur
Njeriu mbeti i pamartuar, sepse tr jetn krkonte femr t prsosur. Kur u b 70 vjear, dikush e pyeti:
-"Ke udhtuar tr botn. Si nuk e gjete nj femr t prsosur."
Plaku u piklluar shum dhe tha: -"Njher ishaafr nj femre t till".
Tjetri vazhdoi: -"Po 'ndodhi? Pse nuk u martove me t?"
Plaku, edhe m tej i piklluar, ia ktheu: -"'t bj? Ajo po ashtu krkonte mashkullin e prsosur."

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Sun Jan 11, 2009 9:16 pm

Shptimtarja
N ditarin e nj gruaje q kishte udhtuar me anije shkruante...
-E mart, sht dita e tret e udhtimit n anije. Sot mu afrua kapiteni i anijes dhe po m vardiset...
-E mrkur, kapiteni i anijes m ftoi pr drek n kabinn e tij...
-E enjte, kapiteni i anijes krkon q ta kaloj natn me mua....
-E premte, Kapiteni i anijes m'u krcnua se nse nuk pranoj t flej me t do ta fundos anijen me gjith 387 pasangjert....
-E shtun, i shptova 387 pasangjert nga anija jon!!!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Sun Jan 11, 2009 9:17 pm

Lepuri
Lepuri ishte duke i mprehur dhmbt. Kalon ujku dhe e pyet
-"'ka po bn o lepur"
-"Po i mpreh dhmbt se dua ta haj luanin"-ia kthen lepuri.
-"'ka po bn o lepur?"- pas pak kalon ariu dhe e pyet.
-"Po i mpreh dhmbt se dua ta haj luanin"-ia kthen lepuri.
-"'ka po bn o lepur?"- e pyet luani i cili kishte dgjuar afern e lepurit dhe kishte vendosur t bindet.
-"Qe bre luan, po i mpreh dhmbt dhe po flas pa lidhje" -ia kthen lepuri.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Sun Jan 11, 2009 9:17 pm

Prizrenalia
-"Prej nga jeni" - pyet nj udhtar prizrenalin n autobus.
-"Nga Prizreni" - i prgjigjet ky
-"Po ti?"
-"Edhe un jam nga Prizreni" - i prgjigjet tjetri
-"Je nga Prizreni do dit t javs apo vetm t mrkureve" - ia kthen prizrenalia.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Sun Jan 11, 2009 9:18 pm

Livadhi
-"E dashur, n zemrn time sht nj livadh, e n at livadh sht nj lule, e ajo lule je ti" - i thot djali vajzs.
-"I dashur, edhe n zemrn time sht nj livadh, n at livadh sht nj kali, e ai kali je ti" - ia kthen vajza.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Sun Jan 11, 2009 9:19 pm

Shahisti
-"E dashur, dua t martohem me ty" - e propozon djali vajzn.
-"Mir i dashur por sht ktu nj problem. Vshtir se do t pajtohet babai im!" -prgjigjet ajo.
-"Pse?" -pyet ai
-"Ngase ai sht shahist" -prgjigjet ajo.
-"Ani, ka ka lidhje kjo me martesn ton?" - pyet djali i habitur.
-"Po ai kurr nuk e jep mbretreshn pr kali" -ia kthen vajza

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Sun Jan 11, 2009 9:19 pm

Nusja e vjehrra
-"'sht kjo pun moj nuse, shoqet e tua zgjohen n ora 8 e ti n 12 dhe at do dit" -i ankohet vjehra nuss.
-"Po shoqet e tua? T gjitha shoqet e tua i kan letrat n bander e ti 'ka po pret!?" -ia kthen nusja

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Sun Jan 11, 2009 9:20 pm

Kamarieri
-"Beni sa bjn 20 + 20", e pyet msuesja Benin
-"20 + 20 bjn 80" -prgjigjet Beni
-"Kush t mson ty matematik Beni q t llogaritsh kshtu" - pyet srish msuesja
-"Babi" -prgjigjet Beni
-"'ka punon babi yt" - pyet msuesja
-"sht kamarier" -prgjigjet Beni.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Sun Jan 11, 2009 9:21 pm

Vetm nj her
-"Sikur t mund t lindeshe edhe nj her, 'do t dshiroje t bhesh?" - e pyet njeriu shokun e vet.
-"Paj, 't them, ndoshta do t dshiroja t lindi kali" - ia kthen ky.
-"Jo, jo, nuk bn dy her t lindesh i njjt" - ia kthen shoku.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Sun Jan 11, 2009 9:21 pm

Vetm nj her
-"Sikur t mund t lindeshe edhe nj her, 'do t dshiroje t bhesh?" - e pyet njeriu shokun e vet.
-"Paj, 't them, ndoshta do t dshiroja t lindi kali" - ia kthen ky.
-"Jo, jo, nuk bn dy her t lindesh i njjt" - ia kthen shoku.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Sun Jan 11, 2009 9:23 pm

Vullkanizuesi
Vullkanizuesi i posamartuar, e sjell nusn e re n banjo, e mbush kadn plot uj dhe i thot:
-"Zhvishu dua t t provoj se je apo jo e virgjr". Nusja zhvishet me habi dhe e pyet:
-"Po pse ktu, le t shkojm n shtrat!?"
-"Hyr n uj, dhe nse paraqiten fluskat s'kemi pse t shkojm n shtrat" - ia kthen ky.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Sun Jan 11, 2009 9:23 pm

Hajni i shkatht
Hajnit t dnuar me vdekje, i thot prifti:
-"Rrfehu, dhe t gjitha dyert e parajss do t happen pr ty…"
-"S'ka nevoj, nuk ekziston der q s'mund ta hap un" - ia kthen hajni.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Sun Jan 11, 2009 9:24 pm

Gruaja e shpejt
-"I dashur, pritm edhe dhjet minuta,jam gati s rregulluari dhe shkojm pastaj n banket" - i thot gruaja - burrit.
-"'far shkuarje, bre grua? Un sapo u ktheva nga banketi!" -prgjigjet ky i habtur.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Sun Jan 11, 2009 9:25 pm

Vetm tre her
-"Grua, a m ke tradhtuar ndonjher?" - e pyet futbollisti gruan.
-"Oh i dashur, e do t vrtetn?" - ia kthen ajo
-"Po t vrtetn ma thuaj" -insiston ky.
-"Mir ather, t kam tradhtuar vetm tre her. Dhe kt e kam br prher pr ty!" - shton gruaja.
-"Kur m ke tradhtuar pr t parn her?" - pyet futbollisti i tronditur.
-"A e mba mend kur nuk t donte gjyqtari fare, dhe gati sa s'ta dha kartonin e kuq" - i thot gruaja.
-"Po, m kujtohet" - i prgjigjet ky.
-"Menjher filloi t t doj dhe pr do gabim tndin e dnonte tjetrin lojtar. Kjo ishte hera e pare" - i arsyetohet ajo.
-"Po mire, po hern e dyt pse m tradhtove?" -pyet ky
-"Po trajneri yt fare nuk t donte dhe nuk lejonte t hysh n loj. Fjata me t dhe filloi t t quaj yll. T kujtohet?" - e pyet gruaja.
-"Po, po… tash po m kujtohet." -prgjigjet futbollisti. Dhe e pyet: -"Po t trtn here kur m tradhtove?"
-"A t kujtohet kur t urente publiku, dhe menjher filluat t t adhurojn ty dhe vetm ty?" - e pyet ajo
-"Po, m kujtohet!" -prgjigjet ky i habitur.
-"Ja pra kjo ishte hera e tret - fjeta me publikun!?" -ia kthen gruaja me krenari.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 2:52 am

Kqyrin hutat

N Prishtin nj serb me uniform doganieri, plagosi pa kurrfar shkaku Ali Fazliun (40) pr vdekje dhe pr m se 10 minuta nuk e lejua asnj shqiptar q ta ndihmoi t plagosurin, edhe pse atypari gjindeshin nja 100 sish.
Kshtu e ka demokracia me fjal t buta e t mbla, sidomos kur krcet alltia... Mos met zoti pa i marrue ttan aty q jan qillue, po a kqyr burri por si grue... -thot knga popullore.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 2:52 am

Sikur t ishte e mundur

Dit vere. Vap e madhe. Samiu nga Prekazi tek po mihte misr e kishte djegur dielli keq n shpin. Dikur n mesdit, i lodhur e i djegur po i thot shokut t vet: -Ah sikur t kishte qen e mundur q pasdite ta qitja barkun n shpin!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 2:52 am

Si na u ndan rrugt?!

U takuan dy veta q njiheshin. Njri nga kta nuk e kishte br kurr qejfin ederr pr shtjen e atdheut, kurse tjetri kishte vuajtur npr burgje t Serbis dhe kishte qen i persekutuar me bab e gjysh nga regjimet jugosllave. Ky q kishte qen lojal me bab e gjysh ndaj jugosllavizmit -e tani ish goxha n kt pluralizmin, po i thot t perseku-tuarit: -More, si
na u ndan rrugt kshtu? Ti shkove n at far lvizjen e nuk erdhe me ne!
-E ke gabim zotri, rrugt tona kan qen t ndara kaher q nga gjyshrit e baballart tan

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 2:53 am

Ku mbeti nusja?

Dikur moti udhtohej me qerre kuaj ose qe. Nj far burri i sapomartuar, nga fshati Saradran shkoj pr ta marr nusen e tij q ndodhej n gjini. Ky ecte para qeve dhe nuk shikonte mbrapa, sepse burrat nuk shikonin mbrapa. Afr nj lumi qet krcyen me vrull. Nusja u rrzua e ky nuk e shikoi fare. Ai
vazhdonte rrugn pa u shqetsuar. Kur shkoi n shtpi i doli e ma prpara dhe po e pyet: -Ku mbeti nusja?
Ky edhe nga inati se ka mund ti kishte ndodhur nuses u prgjigj: -Burri nuk e kthen kokn mbrapa pr nj nuse, nn!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 2:53 am

Drenic jemi me ty!

Gjat lufts s fundit n Kosov nj familje e Drenics shkon n Prishtin pr tu strehuar pr nj koh t shkurt.
Nj pronar shtpie po i thot se qiraja sht kaq, dhe se kto para duhet ti paguaj m pardhnie pr 6 muaj!
-Po mir bre shoq, po i thot drenicari, -ju e keni shkyer grmazin duke brtitur -Drenic jemi me ju...!
-Hajt he burr, ia priti ai, -po ne sikur t ishim me ju, ja ku sht Drenica 40 km.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 2:53 am

Duke qeshur me zor

Zek Fazlija i Qubrelit kishte patur miqsi t vjetr me Mehajt e Prekazit.
Kur shkonte Zeka te Mehajt tuboheshin krejt lagja, dhe e gdhinte mngjesin duke biseduar e br shaka. Kur Zeka u plak u smurnd nga mushkrit, e drguan te mjeku. Mjeku i tha se mushkrit i ke shum keq. Njerzit q e vizitonin Zekn e pyesin: -ǹt gjeti kshtu mor Zek?
-E more burra, -prgjigjej ai, -mushkrit m jan shterrur duke qeshur me zor te Mehajt e Prekazit!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 2:54 am

Me dorza boksi!

Nj student, i cili n ndrkoh edhe ushtronte ngapak boks, nj dit dimri i
kishte harruar dorzat e boksit n shtpin e tij n fshat. Babai i tij para se t nisej pr treg, duke krkuar dorzat, rastsisht i gjen dorzat e boksit t t birit. Eh, kto duhet t jen t nxehta, thot me vete, dhe i fut n duar e del n treg! Ato edhe ashtu t mdha, duart nuk mundte q ti
fus n xhepa, dhe tr ditn npr treg, njerzit ruheshin prej ti se mos ka luajtur...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 2:54 am

ka mund t jet ky?

Nga babai, mbret, musliman. Nga e ma hungarez, katolik. Nga e shoqja australian, protestant, afrikan! Vet i biri i mbretit, shqiptar, muslimano-katoliko-protestant, shqiptaro-hungarezo-afrikan! Po nipi i mbretit, pra i biri i Leks s Par, trashgimtari i ardhshm i fronit, kush e di se do t jet, pr nder le ta ket!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 2:55 am

Zeq Baksi

Nj Zeq Baksi i Drenics, pasi i vdiq i ati, mbeti q t kujdesej pr shtpi dhe burrri. Nj mik i tij kishte dasm dhe e thirri. Zeqa i mori dy kuti cigare, dhe u nis pr n dasm. Para se t shkonte n dasm, u ndal te nj livadh me kumbulla dhe tha me vete q t msohem pak ndr burra. Ja nisi e po flet me z, duke iu thn kumbullave -iu ngjat jeta burra! Pr hajr
dasma i zoti i shtpis, -i tha nj kumbulle q ishte si m e vjetr dhe ia gjuajti dy cigare. Nga dy ua gjuajti edhe disa kumbullave q ishin si m t vjetra duke iu thn meraba edhe ju burra. Kurse disa kumbullave q ishin si m t rejat, iu hodhi vetm nga nj cigare, duke ju thn: meraba edhe ju
djem. Ndrkaq, iu hargjuan cigaret, dhe disa pipave t ri t kumbullave iu tha: ju fmijt nuk e pini.
Ja mori mendja se mir e qiti rendin dhe u nis tek i zoti i dasms. E pritn e nderuan, dhe i vun duhan pparara si ishte zakoni. Ky po ua bn dasmn prhajr, dhe po do me ja dhn at rendin e vet si e kishte menduar, por
kur i futi duart n xhepa e i nxori kutit e pa se ato ishin that, sepse cigaret i kishin mbetur te kumbullat. Ashtu i zn ngusht me kuti cigaresh t thata n duar u tha, -meraba burra dhe n koft se m ndigjoni mu, shkojm deri te kumbullat dhe e dhezim nga nj .

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Faqja 1 e 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi