Humor

Faqja 5 e 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:34 am

Loja me fjal

Nj mbrmje n nj kafene diku n Kosov, nj i ri e vuri nj mask n kok
dhe filloi ti legjitimonte klientt, dhe at n gjuhn serbe, si
lina-karta, sharje e fyerje tjera. Nj nga t pranishmit nuk mundi ti
duronte me sjelljet e tij dhe e theri me thik, duke e pandehur pr
provokator serb.
Kshill: Edhe nse bni shaka bni ato n gjuhn tuaj, se ju marrin pastaj
pr t huaj.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:34 am

Fill pas drejtorit

Njri kishte ardhur nga Kosova pr nj vizit n Zvicr te nj mik i veti.
Ky edhe e priti mir dhe kaluan nj koh bukur t gjat duke biseduar e duke
e mallur. Pas nj kohe, vizitori duke e vrejtur se shoku i tij i pasksh
rregulluar punt pr merak, mendoi se ky do ta ket nj vend t mir t
puns dhe m t ardhura t majme. Filloi ngadal e po e pyet: -Ti, lum miku,
pun bn ktu?
-Jam fill mas drejtori, - ia ktheu ky.
-Zvends apo nndrejtor?, - e pyeti ai srish.
-Jo, jo, -ia ktheu ky. -Kur mbaron punn drejtori e niset pr n shtpi,
fill pas tij futem un n zyr me fshes n dorŠ

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:35 am

Nuk sht pr ju

Njri kur e kishte martuar djalin, kishte br nj dasm t madhe.
Kur erdhn krushqit dhe nusja, plasi vallja dhe gzimi. Nusja kishte qen
shum e pashme. T nesrmen dasmort kishin filluar t shkonin npr shtpi
t tyre, por disa t rinj po silleshin ende aty pari dhe kishin dshir q
ta shihnin nusen edhe njher. I zoti i dasms ishte lodhur dhe kur i diktoi
t rinjt, u thot: -Hajtni bre bac se vallahi nuk sht pr ju. Nusja e ka
t zotin e besa edhe nuk sht mir me i kqyr senet e huaja.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:35 am

Dika kemi nuhatur

Pas disa vrasjesh t policve serb n Kosov, nj grup intelektualsh ishin
ndar n dy grupe: njri q e pranonte ekzistencn e UK-s dhe tjetri q e
mohonte kt fakt.
Njri nga t pranishmit po u thot: Zotrinj, m vjen keq q edhe nuk
doni t i shihni gjrat realisht, ngase nuk merrni vesh n t nuhatur. E ke
gabim, i tha njri. Pr t nuhatur edhe ne kemi nuhatur dika, por t
nuhaturit sht aftsi e shqisave t zagarit e jo t intelektualit.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:35 am

Qysh i kemi punt?

Po e pyet njri shokun e vet: -Allahile qysh i kemi punt n politik?
-Punt a? Si puna e kusherirs sime.
-Po si sht puna e kusherirs sate?
-Kusherira ime, u martue dhe kur erdhi spari te shpija, po e pyesin shoqet:
-Allahile qysh e kalove natn e par me burrin?
-ka tju them, -tha ajo. Pasi u bra gati me ra, po e bj mend se qysh me
ra. Me u kthye kah burri, thash se do tmendoj se jam kurv. Me ia kthye
shpinn, do tmendoj se jam budallic! Ather rash n kokrr tshpins dhe
thash tbht ka t bht!
Si duket, edhe ne ktu n Kosov jemi n kokrr t shpins, si ajo
kushrira ime, po i thot ai...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:36 am

Kush ia ngreh kmbn

Nj semimaturant nga fshati, sa kishte mbaruar filloren. Pr ta vazhduar t
mesmen duhej shkuar n qytet ku edhe mund t takohej me milic serb, t
cilt at koh i maltretonin edhe nxnsit. Ky duke e ndjer rezikun, po e
pyet nj t rritur: - A ssht mir me i vra milicin serbe?
-Po, -ia ktheu ai.
-Po nuk kam revole, - i tha nxnsi.
-Edhe revolen ta gjej un.
-Nxnsi u mendua pak dhe pyeti: -E kamn kush me ia ngreh?
-E, q besa, kamn nuk po ia ngreh sot gjithkush!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:36 am

T rrahn prap, a?

Sa her q zbriste n qytet Agimi e bnte nga nj eksces t vogl dhe shpesh
rrahej me milicin serbe. Nj dit u kthye n shtpi i rrahur dhe i drrmuar
nga milicia.
-A prap t rrahn, a?, -e pyeti e shoqja.
-Po, ia ktheu ky.
-Eh, moj qyqe, -i tha e shoqja, -me qen pak ma sabrli, nuk t kishin
rrahur kurr.
-E si t sillem un moj grua kur t dal n pazar?
-Po merr yrrnek pak, nga kta sabrlit!
-Hajt moj m sjell nj got uj se milicia kan pun me burra e jo me
sabrli!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:36 am

Eh sikur t plciste edhe nj her!

Tek po e shihnin nj film dokumentar pr UK-n, nj burr po qante me lot.
-Mbaje vehten he burr, -po i thot e shoqja.
-Eh sikur t plaste lufta edhe njher, -tha ai, -qe besa nuk e l kurr
pa u bashku me UK-n.
-Po lufta ishte, -ia priti ajo.
-Ishte, por m zuri n befasi e t paprgatitur.
-Si t paprgatitur, kur lufta zgjati gati tri vjet!
-Qe besa edhe tridhjet vjet me pas zgjat ty gjithmon t gjen ta
paprgatitur, -ia ktheu ajo!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:37 am

Po na sheh zoti!

Dy dilinxhi q n kohn e LKJ-s nuk kishin ln gj pa br, kur u
plakn, filluan ti kthehen rrugs s zotit. Mbanin ramazanin dhe luteshin.
Nj dit tek po e falnin drekn, n oborr t xhamis, po i thot
njri-tjetrit, afr veshit: -A futemi nn at moll dhe e falim drekn?
-Pse t futemi nn moll?, e pyeti tjetri.
-Sepse aty fshihemi e ndoshta nuk na sheh zoti, se bani e na pa q ne dy po
falemi, na vret te dyve dit e mdrek.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:37 am

Ku sht Shtabi?

Kur UK-ja luftonte, shpalli prfaqsuesin e saj politik, zdhnsin,
Shtabin etj. Disa nuk donin t besonin se kjo sht e vrtet.
U ngrit njri n nj tubim dhe po thot: -Eh, sikur t kishte shtab
UK-ja, do t tregonte se ku e ka vendin ky shtab n Kosov!
-Mir e ke besa, ia priti tjetri, - edhe Beogradi sht shum i interesuar
q ta dij se ku sht ky shtab, e besa pr kt edhe paguan majm!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:37 am

Nal ta qes nj cigare

Tek po kalonte qytetit t Deanit nj i sapoliruar nga burgu, shum njerz
q e njihnin po e shihnin me simpati. Por edhe shum spiun jugosllav po e
shihnin me sy t keq. Njri nga ata spiun po e thrret nga ana e tjetr e
rrugs: -O Jashar, eja ta qes ni cigare!
Jashari ia ktheu: -Qe besa ni paqet po ta blej vetm e vetm mos t t shoh
me sy.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:38 am

Iu ngulet fort, bile!

N ish-sistemin, disa pushte-tar nga Gjakova vendosn ta hapin nj kurs
politik edhe pr grat e tyre. Pas dy-tre muajsh, personi q e kishin
angazhuar pr t mbajtur kursin, shkon n komun dhe u thot burrave t
ktyre grave: -Un nuk iu jap msim m grave tuaja!
-Pse?, - i than ata.
-Sepse q tre muaj po mun-dohem me ua ngul msimin n kok, por kot se nuk
po iu ngulet!
-Ngadal, ngadal, se iu ngulet, si jo, -i than ata.
-Un po them se nuk po iu ngulet msimi n kok bre bac, se atje ku po
thuani ju, iu ngulet fort bile!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:38 am

Po besa

Po bisedojn dy veta: -T gjith t burgosurit politik kishin pas qen
bashkpuntor t UDB-s, madje edhe demonstratat e 81-s i ka organizuar
Serbia!
-Po besa, edhe un ashtu mendoj, sepse, nse t kujtohet, pas vitit Œ81 kur
kta ishin npr burgjet e Serbis, mua edhe ty disa her na ka pas thn
edhe Jovica!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:39 am

Shkarkimi

Pak koh pas lufts, nga QPK-ja u shkarkua nj ministr dhe vendimi iu b i
njohur me shkrim. T nesrmen ministri i shkarkuar u shpreh pr opinion:
-Mua mund t m shkarkoj vetm z. Kushner!
Dikur nj nuse e kishte ndar i shoqi. Shoqet e saj po i thon: -Moj, sikur
kemi dgjuar se t ka ndar burri?!
-Jo besa, e keni gabim. Mua mund t m ndaj vetm plaku i katundit e jo
burri im!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:39 am

Me cigare n pleme

Nj burr zbret nga fshati n qytet dhe futet me cigare n goj n nj
barnatore, pr marr ca ilaqe.
Farmacistja po i thot: -Axh, t lutem fike cigaren! Ky po shikon
prreth dhe po i thot farmacistes: -Hajt moj shoqe, un bashk me Sefn
para dy ditsh kemi pi duhan n pleme me kasht mbi dy or, e sa kan
rrezik, le ma ktu q nuk paska ka kallet!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:40 am

Mbasi ram

N nj dasm pr dy dit me radh, daire e aheng. Grat duke u marrur me
dasmn, kishin harruar fare pr tiu qitur lopve sann n grazhd.
Ato duke i rn defit dhe duke vallzuar mbi divanhann e ahurit, thyhen
trent dhe disa nga grat bien mbi koshin e sans, t mbushur q para dy
ditsh.
Pasi ran, njrs iu kujtua e tha: -Allahile mori gra, mbasi ram posht
a tu qesim lopve pak san.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:40 am

E pres lisin

Nj vajz e dashuruar n nj djal t ri kishte qitur fjaln, o e marr
Gazmendin, o do t varem nLis tkronit!
Disa shok q kishin dgjuar pr kt po e pyesin Gazmendin se ka do t
bnte. Ai u tha: -M vjen keq. Un nuk mund ta marr, por kam vendosur q ta
shptoj!
-Si?, - e pyetn shokt.
-Do ta pres lisin, u tha Gazmendi.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:41 am

Qysh sht dreqi, hoxh?

Shaban Sadiku i ans s Deanit, edhe pse n mosh dhe haxhi, e ngiste
motoikletn dhe ta bnte tym e pluhur.
Nj dit po e ngiste motoikletn me shpejtsi npr Dean dhe ashtu n
shpejtsi e ndali para imamit t Irzniqit. Hoxhn e mbuloi pluhuri nga
shpejtsia e motorrit dhe i hyri frika n palc. -Hoxh, -po i thot Haxhi
Shabani, -me mkallxu a ka dreq edhe si sht dreqi?
-Po bre haxhi, -po i thot hoxha, dhe dreqi sht qeshtu sikur ti, me kapuq
t haxhis n krye, hypun nmotorr, q ta bn pluhur e mjegull e tbn
turr me tshkel.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:42 am

Sa pr naj llaf

Nj i Drenics kishte mbetur vejan, si mos m keq. Kaloi nj koh bukur e
gjat dhe ai nuk u martua. Nj nat i shkojn tre katr shok n konak.
Gjat biseds njri nga shokt po i thot: Pash besn, pse su martove hala?
Ti edhe nuk je aq i vjetr.
-Qebesa, -ia ktheu i drenicsi, -edhe un po e shoh q nuk bht pa u
martua. Jo aq shum pr ato punt tjera, sa pr at q kam mbetur fillikat
vetm pa pas me kand me ndrrue nj llaf.
Na dhash besn si shin m fell, sa pr naj llaf po ti sjellim grat
tona, burr, -po i thot mysafiri.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:42 am

Fol dika

Nebihu shkon tek nj Qerimi pr ta futur msit, n nj fshat prtej, pr t
birin. Qerimi e priti mir, po bisedojn, han drek, pin kafe dhe po pret
se sa msitni po i fol Nebihu pr ta kryer punn e msitit.
Nebihu nuk foli asgj. N ndej e sipr, ai po thot. Qerim, un nisa me u
que, por ti fol dika! A don me ma nxjerr tbijn e filanit apo jo?
Qerimi ia ktheu: -Jo, fol ti besa more Nebih, a don me i nxan djalit nuse a
jo?

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:43 am

Nj her majtas e nj her djathtas

Nj vejan, puntor n Gjermani, nj dit e thrret nj gjermank, shoqe e
puns, n dasm. Ditn e dasms gjermanka i afrohet kolegut vejan dhe n
shenj respekti i thot: -Eja ta hapim dasmn spari un e ti me nj
vallzim!
Ky edhe po e refuzon duke u arsyetuar se nuk ka haber nga vallzimi. Ngreu
se t msoi un, po i thot ajo.
Ia hodhi duart rreth qafe, u afruan trup m trup dhe ajo po i thot: ein
mal links, ain mal rechts (nj her majtas, nj her djathtas). Ky edhe
dikur u nxeh pak e po i thot n gjuhn e saj: -A bn drejt nj her bre
zoj se, mbaruam her majtjas e her djathtas!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:44 am

Kemi qen shok

Para disa vitesh, do burra t Prekazit paskshin luftuar me hyqymet t
Serbis. U shtrnguan dhe doln kaak, malit. Kshtu kaloi nj koh bukur e
gjat. Nj i shaljan u mbyll brend n shtpi. Nj dit po i thot e ma:
-ǹke more bir q ke mbetur ngujue? Ti vra knd nuk kie e as me hyqymet nuk
ke luftue?!
-E, moj nn, -ia ktheu ai, -un luftue nuk kam, por kam qen shok me ata
burrat e Prekazit q ia kthyen pushkn Serbis.
-Besa moj loke, nuk sht borxh me u shoqrue me trima kur nuk ia kie
hallin, se jet mshel, pasha loken!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:44 am

Ma presin dardhn

N nj dimr kishte rn bor e madhe. Ismet Domi i Gjakovs, po sa e sheh
born, merr rugn pr Zhabel, fshat ky i Dushkajs midis malit. N t dal
t qytetit takohet me do t njofshm dhe ata e pyesin: -Pr ku je nis Ismet,
n kt kijamet?
-Burra, ka ra gjith kjo bor e i ka nxan Zhebelin pa dru. Shkova se ma
presin dardhn!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:45 am

Mos shihni kusur

Nj i Zhebelit po e martonte djalin e madh. Natn e dasms e kishte t
shtunn. Dit tregu n Pej dhe i zoti i shtpis kishte shkuar n treg pr
t bler edhe ca cikrrime. Dasmort kishin filluar t mbledhen n od e su
qitte kush kafe as duhan, por her pas here u thonte i vllai i t zotit t
shtpis, -Burra, mos shihni kusur se na kini nxan gafil. Baca hala ska
ardh prej Peje!


Mehmet Bislimi lindi m 24 mars 1958 n fshatin Prekaz i eprm.
Shkolln fillore e kreu n vendlindje, gjimnazin - drejtimi i shkencave
natyrore n Skenderaj. Studjoi n Prishtin n Fakultetin e Shkencave
Natyrore n katedrn e Kimis.
N korrik t vitit 1981 burgoset dhe mban 5 vjet burg.
Pas daljes nga burgu (1986), antarsohet n LPRK. Ishte n t gjitha
instancat e organizats gjer tek antari i Kryesis s Prkohshme t saj.
Gjat lufts ishte barts i veprimtaris s Fondit t UK-s
Vendlindja Thrret. Gjat mandatit t QPK-s ishte Prfaqsues i
Prgjithshm pr Diaspor i Ministris s Financave n kuadr t QPK-s.
Pas formimit t Degs s PDK-s n Zvicr, Mehmet Bislimi zgjedhet kryetar i
Degs.
Me krijimtari letrare ka filluar t merret qysh n rini.
Shkrimet e para i ka botuar n revistn Bota e re, n Alternativa,
pastaj pak koh ka shkruar edhe pr t prditshmn Rilindja botimi n
Zvicr. Tri vite me radh ka shkruar n gazetn Zri i Kosovs artikuj t
ndryshm, si dhe pr kaq vite n kt gazet e ka mbajtur kndin me humor e
barcoleta me pseudoniminNgucakeqi. Poashtu ka shkruar edhe pr gazetn
Rruga jon shkrime t ndryshme dhe barcoleta me pseudonimin Gjembi.
Momentalisht jeton dhe vepron n Zvicr. Koh pas kohe shkruan edhe poezi si
dhe mendime t urta.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Faqja 5 e 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi