Humor

Faqja 2 e 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 2:55 am

E rrahn pr lesh mjekrre

N postbllokun e policis serbe t Nedakocit, u rrah nj i ri shqiptar, nn pretekstin se ai e kishte lshuar mjekrrn q t ju bashkohet forcave t UK-s! Ky i shkreti n at hallakam e sipr ua kthente: Jo mor, se po qe me lesh mjekrre, dhjetra veta do t hynin n UK pr para meje si Qosja,
Gorani, Kraja, Shklzen Maliqi, Veton Surroi etj.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 2:56 am

Nga nj pako cigare pr Qeverin!

Tre student shqiptar nga Heidelbergu i shkruan Rilindjes ku i propozuan q rreth 100 mij shqiptar n diaspor t japin pr qeverin e Bukoshit,t paktn nga nj pako duhan n dit! Pr ata q nuk e pijn duhanin kjo nuk vlen tha njri: Kot e kan ata student, qeverin dhe Rugovn nuk ka
kush e ngop me duhan. Ata ta pin dynjan! Ather l ti mbaj qeveria cigaret pra. Jo mor t bj kontraband me to pastaj, -ia priti tjetri!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 2:56 am

Shtpit e zotit

N kishat q i ka prvetsuar Serbia, si manastirin e Deanit etj, milicia dhe forcat tjera paramilitare serbe i kan vendosur forcat dhe armatimin e tyre prej ku po vrasin shqiptar. Sa t parespekt jan serbt ndaj kishave!
LDK-ja kurr nuk e ka br nj gj t till, ta zm me xhamia. Ndonjher kan mbajtur ndonj mbledhje partiake, ndonj kuvend, mbase e kan dhn edhe ndonj pik muzikore, por kurr nuk kan vendosur fishek me rrethatore.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 2:56 am

Fascionuese

Gjat kohs s lufts TVSH e dha lajmin se shum t rinj nga Tetova dhe Gostivari shkuan n Kosov dhe u bashkuan me lufttart e liris - UK-n pr t ndihmuar luftn kundr okupatorit serb. ǹsht e vrteta lott m
rrshqitn pr faqe nga ky akt sa madhshor aq edhe emocionues. Nj shok i imi m tha: -Nj fjal e popullit thot, kur tia hash quranin Daks, lidhe tndin pr kmb tarks!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 2:57 am

Ti je i besueshmi i tyre

N kohn e ish-Jugosllavis n perndim ka patur shum klube, ku bashkatdhetart takoheshin e bisedonin, e besa ndonjri edhe spiunonte ngapak. I till kishte qen edhe kryetari i nj klubi. N nj mbledhje, ai t pranishmve po u thot: -Vllezr, ktu si e dini jemi n vend t huaj dhe duhet t ruhemi shum se po na spiunon kush!
-Nuk e besoj, foli njri. Fundi i fundit shoku kryetar ne sjemi duke br asgj t keqe kundr Jugosllavis, po edhe me ba dikush dika, para teje smundet kush me shkue e me lajmru, e na besa nuk jena tranue e me fol para teje...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 2:57 am

Nuk jam un ai?

U takuan dy shok dhe po bise-dojn:
-E, a po vjen edhe ti n partin time?
-Pse, kur e ke lshuar LDK-n?!
-Ehu, ka koh burro, ka koh.
-E n ciln parti je antarsuar tani?
-Jam antarsuar n nj parti t lufts.
-Mir, po i thot ai, -po far programi ka, dhe ka duhet t bj un teju?
-Programin e ka me vra pushtu-esin, dhe ti si djal i fort q je duhet ta djegsh stacionin e milicis serbe.
-Pasha besn m ke ngushtue, ve nuk jam un ai q po kujton. M beso q as kaftorrin n shtpi un smund e kall. Mos me qen nna un mrdhihem dimrit.
Un e njoh vetn dhe m mir po rrie n qet partin time tbut q nuk luan me zjarr, mor burr se ia kemi frikn mos po digjet kush!...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 2:57 am

E vajtuan si m pas vdekur!

N kohn kur Gjermaia i kthente azilkrkuesit shqiptar, pr nj t sapo kthyer, familja e tij n vend q t gzohej e paskan qar sikur t kishte vdekur.
-E sa kan ndryshuar kohrat! Dikur kur kthehej ndonjri nga kurbeti e gjith lagja tubohej, dhe e uronin q kishte arritur shndosh e mir n shtpi, e tani qajn familjet, pse u kthyen bijt n shtpi t vet! Mos harroni at thnien e urt poullore: Nuk sht mir pesh me u u, n vende t huaja me lakmu...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 2:58 am

Eh, ka ishte diktatura

Ja, pra, shyqyr q u ngopm edhe me demokraci po fliste nj mesoburr n nj tubim rasti. Qe besa kur ka qen Enver Hoxha gjall kemi pas shkuar kot more burra! As nuk mund t mbyteshim n det, as mund t vriteshim mes vete, as emrat nuk mund ti ndrronim e t bheshim grek, as automatikt e tanket nuk mund ti merrnim e t shtisnim pak me to, as parat nuk kishim ku ti fusnim, sepse nuk kishte piramida ather. Pbrapambeturi e madhe! Po t them m shum, -diktatur me nj fjal. Ja, tani kjo demokraci e gzuar:
nse don, mbytu n det, nse don, merr automatikun e vrit nja tre-katr vet pr qejf, nse don, hipi tankut e shtit rreth qytetit, paj nuk ka qen kshtu more burra as n koh t mbretit, nse don, futja minat urs... Paj,
ruajna zot prej diktaturs!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 2:58 am

Nuk tutet shosha me arush!

Nj aktivist i nj subjekti politik friksohej shum prej milicis, dhe
nj dit tek po mbante nj mbledhje n nj fshat, disa t rinj vendosn q
ta frigojn. Gjat asaj mbledhje nj i ri i ofrohet t veshi dhe po i thot:
-Zoti kryetar, m than se n oborr po sillen milicia dhe kan pyetur se
kush po mban mbledhje? Atij t gjorit sa nuk i ra t fikt.
-Dy burra doln n oborr. Pas pak u kthyen dhe po tregojn se n oborr nuk
ka kmb milici.
-Ky aktivisti duke dashur q t tregohet se nuk sht friksuar, tha:
-Vazhdojm burra, se nuk tutet shosha me arush!
Masa ia plasi gazit...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 2:58 am

N Gjakov

Para nja tridhjet vjetsh shkova n Gjakov pr me i ble do jorgana,
-tregonte nj plak.
-Hyra n nj akihane pr t ngrn pak buk. Nja katr djem t ri po
mvesin: prej nga je axho? Prej Drenice, ua ktheva.
-Eh ju Drenica nuk patt kurr nj njeri t zot e me shkoll. Na Gjakova po
e mbajm Kosovn dhe filluan e po mi numrojn Veli Devn, Mehmet Hoxhn,
Xhavit Nimanin, Fadil Hoxhn etj. Mjaft! -u thash se pasha mixhn po e
pranoj, se mos me kan qita djem moti na kish marr Shqipnia.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 2:59 am

E mashtronim me duartrokitje

Derisa bisedonin dy veta, njri e pyet tjetrin: -A keni qen ndonjher
kundr sistemit t Enver Hoxhs?
-T gjith kemi qen kundr or kosovar, t gjith. Kurr se kemi dashur at
sistem.
-Po mir, si nuk e diktonte ai q ju mbi tre milion njerz jeni kundr
tij?!
-Eee, e mashtronim me duartrokitje.
-Sa vite e mashtruat kshtu?
-Eee, pr dyzet vite rresht ia hodhem Enverit!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 2:59 am

Jan veshur t gjith!

Disa shok n nj bised tregonin se atje nga ana e Gjilanit, Suhareks,
Ferizajt, e Prishtins me rrethin, sikur nuk po e bjn asnj telashe me
Serbin! Po, nuk kan mundsi or ti, sht koh pune. Gjilani kan mbjellur
duhanin, Suhareka pas rrushit, n Ferizaj luhet bilardo, n Prishtin pihet
limonada...
Jo, -ia priti tjetri, -n Suharek jan veshur q t gjith besa! sht e
ndershme kjo q ju n Suharek qenkit veshur, -i tha Prishtinalia. N
Prishtin ske pse del, na bn gazin e bots, djem e vajza zhveshur!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 2:59 am

Ata bile sishin t ekologjis!

-A dgjove q Namik Hoti para disa dite ishte n Beograd!?
-Pse tani e paske marr vesh ti?
-Jo mor, moti e kam marr vesh, pse mos sht hera e par q ky po viziton
Beogradin?
-Ani pra ka ke mor kosovar? Ata tuajt pr do dit po shkojn n Beograd
q nga Brahimi e deri te kuriri i tij, e ne spo nxjerrim z!
-Jo, por habitem se edhe tant po shkojn, por ata nuk jan t Ekologjikes.
-Eh, kta t Ekologjiks s Namikut e kan n program q her pas her ta
ndyjn ambientin!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:00 am

A ta pyesim plakun?

Qmoti dy vllezr kishin vendosur q t ndaheshin. Ata shkuan pr ta pyetur
Plakun e urt se si ta ndanin pasurin mes vete
-Plaku i urt po u thot, -kot paski ardhur!
-Pse?, -po i thon kta.
-Po ju a jeni vllezr, - ua ktheu Plaku?
-Po besa, - iu prgjigjn ata?
-E pra, -u tha Plaku, - me vlla do gj e ke prgjysm, pasurin, t mirn
dhe t keqen!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:00 am

Mos dvet ka nuk dvetet!

Na pasksh qen nj her nj grua e cila kishte mbetur e ve dhe si dukej
kishte vendosur q t mos martohej m. Por, se si i vjen puna e martohet
srish. Pas disa kohsh burri i ri po e pyet: -Allahile grua - a ma i zoti a
kan ai burri i par, apo un?
Ajo po i thot: -Bre ti njeri, nuk sht borxh me dvet ka nuk dvetet se qe
besa burri i par na kishte mbajtur t dyve mbi shpin, dhe e kishte lvruar arn!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:00 am

Duku!

Nj fshatar shkoi pr t jetuar n qytet. Ai kishte shok shum dhe kur
bisedonte me ta n telefon u thonte, -mir u dgjofshim dhe dukuni!
E shoqja u lodh duke pritur e prcjellur mysafir dhe nj dit po i thot t
shoqit:
-Allahile ti njeri ka do me than kjo fjal duku? -I shoqi po i thot se
kjo sht kur e fton nj mysafir pr vizit. E me i than duku, ka i bjen?
Do t thot mos eja. Nj dit kur ai nuk ishte n shtpi, ajo, kujtdo q
telefonoj i tha: dukuni ju lutem!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:00 am

A ta bana qejfin?

Nasuf Oruqi, nj plak zotri e teraqi i madh e besa edhe merakli, nuk prekte
pun me dor. Zgjohej von e kafen e pinte tr naze. Sheti (fqinji i tij),
njeri puntor dhe i pa naze, shkon nj dit pr ta vizituar dhe pr ta pir
nj kafe me t. Rri bukur gjat dhe po e vren q Nasufi nuk po i bn
qehre. Ky nuk u durua dhe po i thot: Nasuf more! -Urdhro, -a ktheu ai.
Dika si pa qehre po m rri! Un kur u nisa thash me vete po shkoj te Nasufi
e po ja bj qefin pak...
-Valla more Shet bash dhie qefin ma kie sot!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:01 am

Pesqind dinar mixho

Nj fshatar i varfr, skishte gj para shpirtit vese nj buallic.
Ndrkoh ajo ndiqej pr buaj. Ja msyu nj zotrie q ishte i pasur dhe q
mbante buaj, por ky zotriu buallin e lshonte me t holla. Fukarai i gjor
nuk kishte para. Ai shkoj me shpres se mos do t mbaronte pun disi dhe po
i troket n der. Dual nj un i ri e po i thot: -Axho, pr buallin duhen
500 lek!
-Nuk kam, po i thot plaku, m shpres se mos po ia lshonte pa lek.
-Ke, ske, lekt ose ec nga ke ardhur e mos na pengo!
Plakut i hypn nervat e po i thot: -Ndgjo more djal: po ti kishte mixha
500 lek, nuk do t kishte ardhur t ju q tmi hypni buallics, po mixha do
ti kishte hypur vet, q besa!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:01 am

ysh e kam ftujen?

Iniciativa Familja ndihmon familjen u parodizua. Nj zotri, i cili
krekosej paksa, dual n pazar e bleu nj dhi dhe ia drgoi nj t varfri, i
cili ishte si mos m keq, por krenarin dhe shpresn pr t ardhmen nuk ia
kishte vrar varfria.
Coli i varfr sa her q dilte n pazar e takonte zotrin dhe ai e pyeste:
-Si e kam ftujn, si sht pr gjiri ajo fisnike? Coli i varfr gjithmon i
thonte mir, mir dhe i buzqeshte si pa dashje.
Nj dit e nj dhe Colit i erdhi shpirti te hunda dhe po i thot: -Ndigjo or
ti zotri, eja e merre ftujn se nuk mund t qeshi me zor shkaku i nj dhie
sa her q t takohemi.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:01 am

Pasha zotin hunda jeme paska qen!

Dikur kishte qen rrezik me u marr me kontraband duhani. Nj i Polacit dhe
nj i Prekazit shkojn n Gjilan pr t bler duhan. Udhtimi ishte me
rreziqe dhe bhj natn. I polacsi ishte me nj grip dhe me hund t zna.
Nga lodhja e madhe i fishkllon hunda dhe iu duk se fishklluan xhandarmria,
e i thot shokut ikim, dhe ia dhan vrapit. Vrapuan dy-treqind metra e u
ndaln pak pr t prgjuar. Atij prap hunda fiu, e ta marrin vrapin
prap. Mirpo, ky i Prekazit e vrejti q atij po i bn hunda e kapi pr
dore dhe po i thot: Ngadal vlla se na mbyte. Nuk ka xhandar, po hunda jote
po fishkllon! Ai u ndal dhe pr t vrtetuar po i fryn hunds.
-Pasha zotin hunda jeme paska qen!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:02 am

A do me t rrah dajak, a do me t vra kobure?

Nj Qaza, poreznik i Serbis krkonte tatimin prej populli dhe kush nuk
e paguante e bnte telashe me milic. Duke shkuar n nj fshat e takon Arif
Qorrin, i cili ishte shum i varfr. Pse nuk e paguan porezin?- iu
krcnua poreznik Qaza.
-Nuk kam ku me i marr - ja ktheu Arifi.
-Kam me ti marrur teshat e shtpis, -i tha porezniku!
-Prit pak se po ta paguaj, tha Arifi, dhe nga gardhi e nxuar nj hu, mirpo
Qazs nuk po i mbushte sy. Pasi e nxori hunin prej gardhit, Arifi e nxuar
edhe koburn nga brezi dhe po e pyet poreznikun: -A po do me t rrah
dajak, apo do me t vra krejt? Poreznikun e lshuan kmbt, dhe po i
thot: -Aman burr, rrihem e mos mvra!
-Mir, po i thot Arifi, -bjer se nuk mundem me t mbrri me hu. Qaza u
shtri, e Arifi i hipi hu gardhi deri sa e la t shtrir, sepse si thonte
Arifi, -kisha frig se qohet e m duhej ta vrisja krejt!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:02 am

E mori reumatizmin

H, q kur ecn ky kshtu, ka i paska ndodhur?! Eh, e ka marr reumatizmin
dhe sa nuk sht paralizuar!
Po ky ka qen shndosh si molla. Plisin e mbante n lul t ballit,
revolen se ka hequr kurr nga breziŠ
-Po, pikrisht revolja sht shkaku q ky mori reumatizmin!
-Paska qen trim i madh?
-Jo ore ti, ky vetm npr dasma shtinte pa ndalur. Revolen e kishte me leje
t hyqymetit, s voni ja morn revoln, ndrkaq ktij i mbeti reumatizmi
prej saj! Ata q jan trima nuk e marrin reumatizmin, sepse ata nuk e mbajn
armn n bel, por n gjoks qe besa e t drejtuar nga Serbia.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:02 am

Mngjes e jo kafjall

Nj plak e kishte patur nj djal dshiri. E shkolloj dhe ai filloj punn si
msues n fshat. Prindrit u gzuan dhe nuk kursenin gj pr t. E ma i
sillte ve t skuqura, qumsht, kajmak e ka jo pr mngjes. Sa shkonte djali
n pun, plaku krkonte kafjall, por e shoqja i shtronte djath, gjiz, qep
etj. Nj dit plaku po mendohet dhe po thot me vete, -si duket ky mngjesi
qenka m i mir se kafjalli, dhe vendosi q nga plaka e tij tani e tutje t
krkoj mngjes e jo m kafjall.
-Moj plak!
-Urdhro, -ia ktheu ajo. M bn gati edhe mua pak mngjes.
-Pas pak plaka po e thrret: -O plak, eja se buka sht gati!
-ǹsht kta?, -po brtet plaku. -Po un kam krkuar mngjes si t djalit e
jo kafjall moj, t marrt mortja!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:03 am

Nuk jan t lavdueshm

Nj un po e pyet nj plak goxha t menur: -far mendimi ke ti axho pr
ata q jan asnjns?
-Pasha ,o thot plaku, -ata q qndrojn n mes t dy rrugve nuk udhtojn
pr askund. Populli u ka thn: as hajri i shqiptarit e as sherri i
shkjaut! Po t thot axha se ky allasoj i njerzve nuk sht hi i
lavdueshm. Se nuk e din njeri me k jan deri n momentin e fundit! Kur
t vie fundi ata hidhen fap, e thon jam me t fortin!Š

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:03 am

Jo isha duke folur pr Azem Bejtn!

N nj dasm n Syrigon nj i moshuar po tregonte se si kishte luftuar
kundr Serbis gjithmon.
-Burra, -fliste ai, n nj rrethim q m ishte br, as zogu i malit nuk
shptonte. Krciste pushka n t katr ant, por edhe un gjuaja me pushk
pa ja da, dhe thrrisja me sa z q kisha, ooo prite, priteŠ Ndal pak, ndal
pak, - ia priti nj bashkmoshatar i tij q e njihte shum mir. Ti tregona
nj her pr k e ke fjaln?
-Prite Azem Bejtn, e drodhi plaku, pasi q e vrejti s do ti dalin pr
lndin. Isha duke treguar pr Azem Bejtn, kur e kan pas rrethuar se me
pas qen un asi trimi, tashi ma kishit dgjuar kngn.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Faqja 2 e 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi