Humor

Faqja 3 e 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:04 am

Hej Medet kush koka met

Shkon nj i Gallapit n Lluga t Llapit pr me pa t Osman Zhitia. Aty e
presin sipas zakonit e ishin kan qllue mbi tridhjet burra t Llapit, pasi
u la kryeshnoshjen filloi muhabeti e dikur Osmani po e pyet: Allahile bre
mik kush a mbet tash n Gallap prej trimave? Ky duke menduar se do t ia
mbush syrin burrave t Llapit thot: Valla pas atyre trimave n Gallap jam
mbet un! Osmani qohet n dy gjunjt e i ofrohet m afr q ta shosh ma mir
dhe i thot: -Ti je met a?
-Po valla, -iu prgjigj ky.
-Haj medet kush koka mbet bre mik, ia kthen Osmani.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:04 am

Jo, m mir n terr!

Njri shkon pr ta vizituar nj shok n nj shtpi azilkrkuesish. N dhom
ishte terr. Vizitori po i thot: -Pse nuk po i ndizni dritat?
-sht e djegur, - ia ktheu ai.
-Ja parat e blini dy - tri llampa elektrike, -i tha vizitori duke menduar
se nuk kan para.
-Eh, ia ktheu ai! -Sikur ti vm llampat, smund t fus gjum n sy kush
ktu! Tr natn do t rrin duke luajtur letra. M mir bised npr terr e
rehat, sesa me llampa e me taksirat!
-Si po t duket, - e pyste ai her pas here mysafirin.
-Mir besa, - kjo sht nj zgjidhje taktike - paqsore q do kujt nuk i
shkon prdore!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:04 am

Ne po e hajshim ni namŠ

Dikur n Kosov kishte pak vetura, e n veanti n Sknderaj, si pjesa m e
varfr e Kosovs. Nj posllanik Lata e kishte bler nj vetur. Mirpo,
nuk dinte q ta ngiste. Pasi ia mori pak dorn, me msimin q ia kishte br
nj shok i tij, Lata deshi q ta provoj me nga veturn vetm. Shoku i tha
Lats: -Ti nisu n kt drejtim dhe kur t shkosh n Polac t lisat e Xanit
ktheu se un po t pres n shtpin tnde. Ky shkoi n shtpi t Lats dhe
po bnin muhabet me t shoqen e Lats, kurse Lata i gjor prit se po kthehet
ktu, e prit ktu, shkoi deri n Gllogovc, sepse skishte guxim t ndalonte.
Deri sa erdhi, shkoi m shum se nj or. E shoqja e Lats i tha: -Ne po e
hajshim ni nam me kt shokun tnd, derisa po vije ti, Lat!
E kishte fjaln pr darkn e shkreta.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:05 am

O puthu me mua, o me priftin!

Nj vajz e sapomartuar po e vren se i shoqi po i kthehet von n shtpi.
Nj dit ajo vendosi q ta prcjell t shoqin. Ajo e pa se i shoqi hyri n
nj objekt, ku zakonisht mbaheshin rituale fetare. Ajo u afrua e po e
shikonte t shoqin, i cili kur u prshndet me priftin e puthi n t dy
faqet. Nusja u kthye n shtpi dhe po e pret t shoqin. Mirpo i shoqi nga
ritet fetare kishte shkuar n kafene, ia kishte grah rakis dhe u kthye si
zakonisht pas mesnate. Kur i erdhi i afrohet nuses dhe po do me e puth.
Nusja e hidhruar n kulm q i shoqi ishte vonuar prap, ia priti: -O puthem
mua n faqe, o priftin e kafenen, se qebesa, kshtu m jo!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:05 am

Po i mpreh dhmbt biro!

Nj poreznik, shkon te nj fshatar i varfr pr ti krkuar porezin q
ai nuk ia kishte paguar Serbis. Fshatari i gjor nuk kishte gj pas
shpirtit vese pes kok dele. Porezniku ishte lodhur e uritur, fshatarit
i tha q tia bj pak buk, kurse nj unakut po i thot: M sill legenin
dhe pak uj, dhe filloi e po i lan dhmbt. uni nuk kishte par kurr njeri
duke i lar dhmbt dhe po e pyet baban e vet: -Bab, ka po u bn dhmbve
ky njeri?
I ati (pasi nuk diti se ka me i thn t birit), ia priti: -Valla more bir
qysh asht kah i mpreh dhmbt me kt far fure, po mduket se po bahet
gati me na i hangr qito pes cop dele q na kan mbetun mas shpriti!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:05 am

Prej Xhamis e n kafe t rakis!

Pajaziti nga Kuqica, poreznik i pashpirt. N kohn e tij, skishte ln
gj pa br, pr tu treguar besnik i hyqymetit.
U plak ky Pajazit aga dhe u pensionua,kur erdhi e lumja demokra-ci, na e
vuri kapuqin e zi me nj anten prmbi kry llafet e njerzve m mir me i
ndi pr me tregue n milici, na i bleu dhe nj pal tespi, e shkoj drejt e
n xhami!Š
Dit tregu. Ramazan. Po e takoj nj vendas, i cili e mbante ramazanin.
Pr habi, ai n kafene. Cigare e birr prpara!!!
H Agim, ka u b me ty kshtu? E din ti q sht ramazan, apo un nuk jam
n terezi?
-Eh, more vlla - po tregon Agimi - ramazanin e kam mbajtur shum. Parmbrm
shkova me i fal edhe taravit n Mitrovic, plot xhamia me xhemat, kur t
shoh, Pajazit Porezniku ishte br myezin. Eu, - i thash xhematit, po a
mas Pajazitit me u fal a?! Jo bre pasha zotin kurr, - u thash, - e drejt
prej xhamis e n kafe t rakis. Dhe mbeso, qysh prej djehit nuk e kam
hjek prej goje.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:05 am

Mos a kan tjetr kush biro?

Tahir Hajdini e kishte mbaruar ushtrin dhe shkon nj shok pr ta vizituar.
N ndej e sipr, babai i Tahirit i lodhur krkoi t falur, dhe u shtri n
nj qoshe t ods. Shtihej se gjoja po flinte, por qllimin e kishte q
shokt ti linte q t bisedonin lirshm. Tahiri, pasi q ja mori mendja se
i ati flinte, ia nisi biseds e po tregon pr trimrit q i kishte br
gjat shrbimit ushtarak. E rreha nj ushtar, -po thot Tahiri, -pastaj nj
rreshter, mandej nj dhjetar, por m interesant ka qen kur e kam rrahur nj
kapiten! Besoni burra, -fliste ai, -kapiteni i ka patur nja 90 kg., dhe si i
kam rn boks, me t parn e kam rrzuar! Babai i Tahirit, po dremiste, por
kur i dgjoi kto fjal (duke e njohur t birin q ssht q i bjen kujt) u
ngrit e po i thot: -Mos u kan tjetr kush biro?
-Po pra bab, - ia drodh Tahiri, -isha duke treguar pr nj shok timin q e
ka pas rrzuar nj oficer me nj t rame.
-E kshtu po, -ia ktheu plaku, -se ti nuk je q i bjen kuj pasha babn, ve
taksirati i ktyre shokve dhe i jemi q na le pa gjum sonte.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:06 am

Dhndrri i menur

Nj bujk nga Vranii merrej edhe me kultivimin e bletve dhe pr to
bisedonte prher dhe kudo. Shkon nj dit te i vjehrri i vet dhe fillon e
po i shpjegon atij pr dobin e bletve dhe i thot se ve mjaltit, blett
kan edhe veti tjera shruese. Pra ska nevoj pr barra t mjekut po i
thot ai vjehrrit t vet. M mir sht me t thumbuar nja 20-30 blet sesa
me e marr nj kuti hapa!
-Hajt he djal, le at muhabet, - po i thot i vjehrri, se me qen ashtu,
mjeku n vend t ilaqeve e mban nj krojshe me blet dhe kur t shkosh pr
tu vizituar, ta fut nj grusht blet n pantollana...!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:06 am

Mbase krset vet

Ish-pushteti serb e kishte rrethuar nj fshat me forcat e veta, ndrkaq
helikopterin ua kishte lshuar prmbi. Agroni, rreth 13 vjear e kishte
marr iften q e kishte patur me leje gjyshi i tij, dhe u fut n od e po i
thot babait t vet: O bab, merre iften e gjuje helikopterin se po vjen!
-Besa more bir me pas qen un ai q e gjuej skisha prit hi q t m
thuash ti. Nse ta merr mendja gjuje vet se un jo qebesaŠ Ose oja gjyshit
ndoshta ai ban gajret Š
Gjyshi i tyre po i dgjon e po thot: -Besa me pas qen gjyshi i pushks,
tash ma kishit sjell bukn n mejdan t luftsŠ po lene at t uruar te
lama, mbase krset vet e i del knga!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:06 am

Edhe filxhanin ta ha

Shkon Ferat Beqa me shok te nj mik i veti pr ta ngushlluar pr nj
vdekje. I pritn mir e sipas zakonit. Pak pasi q i pin kafet, miku po i
thot Feratit: -Allahile a ta sjell edhe nj kafe?
-Jo nuk mundem m, ti mos u mrzit se e kryem, - ia ktheu Ferati.
-Allahile a mundesh me e pi edhe nj kafe a jo?, -prap po e pyet miku.
-Allahile edhe 10 kafe mundem me i pi, edhe filxhanin ta ha mas mbrami, po
nuk ka nevoj m shum se nj kafe. Kjo sht mort n t ngushlluem, kafet
i pim e me na dhan leje tecim, -ia ktheu Ferati.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:08 am

A bleve gj?

Dy vllezr, kishin mbetur vetm, si mos m keq n pleqri. Njri prej tyre
nj dit doli n treg t Gjilanit pr ti bler gjrat e nevojshme pr
shtpi. N t kthyer u takua me dy miq t tij dhe nisn e po bisedonin.
-M falni se tash mduhet t shkoj! Edhe vllaun e kam ln vetm n
shtpi, -u tha plaku. T dy miqt u shikuan mes veti dhe i than:
-Edhe ne deshm t vinim tek ju sonte! Ky u zu ngusht, megjithat iu tha:
-Po ejani, pse jo? Po ju e dini se ska kush iu shtron e gatuan. Ne, si e
dini jemi vetm!
- Ani ska gj, - ia pritn ata dhe ia morn gjrat q i kishte bler ky pr
ti ndihmuar e u nisn. Kur mbrrin n shtpi, vllai tjetr i priti mir,
u vuri kafe e duhan prpara dhe po bisedojn. Pas pak ai po e pyet t
vllain se si kishte kaluar n treg dhe a kishte bler gj?
-Po besa i bleva dy kuaj, - iu prgjegj i vllai.
-Po a erdhi hip a zhdrip, - po e pyet i vllai.
-Jo, nuk u hipa, ve i ngarkova, - po i prgjigjet ky.
-Njri nga miqt duke e kuptuar aludimin po thot: Besa sht dasht me u
hyp e pak ka qen!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:08 am

Un jam n shtpin time!

Avdiu, fqi i Bislim Prekazit shkon nj dit pr t ndenjur tek ai. Avdiu
ndenji gjer n mesnat! Edhe pse ishte dimr njeriu i gjall duhet t
lvizte, kurse at dit iu desh q mbi 16 or t rri ngujuar n od duke e
dgjuar Avdiun se ka po i thot!Š Hngrn mngjesin, drekn e darkn e
Avdiu nuk po lvizte. Dikur, pasi kishte kaluar mesnata Avdiu po thot:
Bislimo, a qohemi?!- Bislimi ia ktheu: Un jam n shtpin time e nuk kam
ku e kaj nnn me shkue, kurse ti bja si t duash Avdio...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:08 am

Ata nuk vesin

Njfar djali goxha i sert, para lufte po i thot nj plaku: Jam trim e qe
besa friks nuk ia di se nga i ka dyert, por me i vra milict e Serbis po
m thon shpiun e dor e zgjatur e UDB-s, mos me i vra, prap po m thon
frikacak e i pa kurriz- ka me ba mixho, mdrejto pak! He, more djal, - po
i thot plaku, -rri kshtu si je, ma mir, se ata q vrasin milicin e
serbis, tybe nuk vesin!Š

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:08 am

Nuk sht borxh me kqyr seri!

Po bisedonin dy shok n Zvicr, t cilt iu takonin partive t ndryshme.
Zgjedhjet u kryen n Kosov dhe tash po afrohet seanca e par e parlamentit,
po i thot njri tjetrit. ka ta merr mendja, kush do t zgjidhet president?
Megjithse jemi antar partish, sht mir q ne t mrgats t mos
przihemi fort!
-Dmth., t rrim t paanshm, si po thua ti?
-Mir pra, a ka mundsi t ta bj edhe nj pyetje?
-Vetm urdhro, -ia kthen ky q hiqej si m i ditur.
-A e kemi ne Kosovn nn?
-Po, si jo.
-E pra, nuk sht mir me ndejt i pa anshm e me kqyr seri e nns me na i
hip turli agllamazi e me na e lodrue posht e lart.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:09 am

Mos shkoni atje!

Nj politikan kosovar dit m par me rastin e nj vizite q e bri n
Shqipri, takoi edhe parin e t gjitha partive politike atje. Gjat biseds
u tha: -Koh m par ju patt shkuar edhe n Beograd, prandaj iu lus q t
mos shkoni m, se nuk na vjen mir neve n Prishtin.
-E more vllako, -ia kthyen ata, -ju t Prishtins po shkoni prdit n
Beograd e besa edhe kokat po i lini n ato rrug me vetura e ne nuk po u
kritikojm, kurse ne qem nj her e ju menjher na kritikuat! Ia keni br
si dhia deles n at meselenŠ

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:09 am

A doli?

Ia drgova nj shkrim nj gazete dhe po prisja publikimin e shkrimit. Prita,
e prita, por shkrimi nuk doli! E mora n telefon: Alo, po-un jam.
-Pse nuk doli shkrimi?
-Shkrimi ishte i mir, por nse ka mundsi q ta shkurtoni pak se sht
shum i gjat dhe sikur po humb pak n vler, ia kthei ai. E mora shkrimin,
e shkurtova pr bukuri, e prcolla... Prap nuk doli. E rraha prap telin:
-Alo, po un jam.
-Aaa, ju qenkt? Po, shkrimin e kemi marr, por nuk kemi botuar, sepse ishte
shum i shkurtr dhe sikur e kishte humbur kuptimin. Sikur ta zgjatni pak!
Eh, i thash atij: nuk po mund e gjej si iu bie tamam juve t gazets!Š

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:09 am

Na ka ra kallamoqi n shi!Š

Dy shok t hutuar nga gzimi q ju kishte ecur fati dhe kishin fituar
n biznes , tek po ecnin rrugs dhe bisedonin se si do tia bnin me at
fitim, nj fqi i tyre, po i vren se nuk jan n terezi dhe po u thot: -H
sht puna? Dukeni si t gzuar, por edhe t humbur fare, mbaseŠPo ejani,
hyni brenda pushoni pak dhe pastaj vazhdoni!
-Iu faleminderit shum, -ia kthyen ata, se nuk kemi koh.
- Pse burra, ka ndodhur?
- Na ka ra kallamoqi n shi, -ia kthyen ata.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:10 am

Vetni dika burra

Muja nga Drenica, plak pedant, e i ditur, nuk linte tubim burrash pa
shkuar. Mirpo, dobsi e tij ishte se fliste shum dhe nuk ndalej. N nj
dasm ku ishte edhe Muja, filloj muhabeti. Njri nga ana tjetr e ods po i
thot: A po na flet dika axha Muj?!
-Po more, -u prgjegj Muja dhe ia filloi biseds.
Dikur pas, tri orsh e prfundoi e po i shikon t pranishmit se a u ka br
prshtypje biseda e tij, apo jo? Asnjri nga t pranishmit spo flet! Muja
po u thot: Po vetni dika burra, se un u tregoj ka t m vetni!
-Besa ka mbi dy or q po mundohna me t vet, po ti spo lejshe as me
tvet, mor burr, -i tha nj dasmor.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:10 am

Ndize nj duhan!

N nj od burrash po bisedohej pr tema t ndryshme nga historia, shkenca,
politika, etj. Nj plak ndrhynte vazhdimisht, edhe pse kishte ekspert
lmish t ndryshme t pranishm. Dikur njri u mundua q tia bj t
ditur plakut se e ka tepruar, dhe i tha: Ndize nj duhan mixho se je
lodhur, -dhe ia gjuajti nj cigare.
-Besa jo nj duhan, por edhe nj kuti po t ma gjuash prpara, se kam ndr
men q ta ndali bisedn, - ia ktheu plaku.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:11 am

Sa kushton doktor?

Nj bujk i pasiguruar e kishte pasur gruan smur. Shkon te nj shok i vet,
i cili punonte n nj fabrik, pr tia krkuar librezn e sigurimit
shndetsor. Ky e drgoi t shoqen te mjeku pr vizit. Mjeku e pyeti
pacienten: -Ku ju punon burri, shoqe?
-N fabrik t municionit, -ia ktheu ajo. I shoqi i pacientes po i dgjon
dhe po pret.
- Si iu quhet burri?, -po e pyet pacienten prap mjeku.
Pacientja sa deshi t hap gojn, i shoqi ia priti: -Sa kushton vizita me e
pagua me pare n dor doktor,? -se un nuk mund ta ndgjoj gruan time duke
thn se jam gruaja e filanit, sherri i 50 markave.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:11 am

Inkasant ish-porezniku

N fshatin Kodrali t Deanit, aktivi i LDK-s s ktij fshati n nj
mbledhje e caktoi edhe nj inkasant pr 3%-in. Than se u emrua nj
poreznik i cili po me kt detyr ishte i ngarkuar edhe nga pushteti serb.
Ky dai, pa hezituar fare, filloi e po e mbledh tatimin e 3%-it, por edhe
porezin e Serbis! Njerzit kur e takonin, iknin prej tij!
-Po pse po ikni prej tij bre burra?, -po pyet njri.
-E more vlla, ec e dije se pr ka sht duke mbledhur tatim ai sot, pr
qeverin e Bukoshit a pr at Milloshit?!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:11 am

Qeshin ata - qeshim ne!

E ju ngjat jeta burra, -po i prshndet nj kalimtar disa fshatar q i
njihte, dhe u ndal n bised me ta. Gjat biseds po i pyet: -Po si po e
kaloni me kta shkie dhe me kt demokraci?
-Po si t them more vlla, po na thon se duhet me ndej urt e mos me i
provokue se na rrahin e na vrasin. Na kan thn kta t demokracis, kur
qeshin ata tSerbis, qeshni ju, qeshim edhe ne t partis. Kur nuk qeshin
ata t Serbis, nuk qeshim ne e as ata t partis. Se kujt do ti dal vaj
kjo e qeshur mor vlla nuk e di, ve nj fjal e urt popullore thot: Qesh
mbl ai q qesh i funditŠ

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:12 am

I smuri

Syl Dibrani nga Prekazi ishte smuar nj her. Shkojn shum vet pr ta
vizituar. Ndr ta edhe kushriri i tij, Shabani i Osmanit. Pasiq
prshndeten, pijn nga nj kafe dhe fillon muhabeti. Shabani po e pyet:
-Baca Syl! Si po ndihesh, a po mundesh me ngran ndonj gj, apo jo? Eh mor
bir, -ia ktheu Syla, -qe besa e zotit spo muj fus gja n goj ve pak mish
t zogzave dhe nga pak rrush, -tjetr gj nuk po m hahet.
-E kuj ja kaj nnn e nuk ja kana zogzat e rrushin?, - ia peiti Shabani. Po
ti paske marr msysh o baca Syl!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:12 am

A jemi gati?...

Njri kthehet i lodhur me tren nga nj mbledhje. Sipas marrveshjes me t
shoqen ajo duhej ta priste me automobil n stacion t trenit. Ky erdhi bukur
von. N parking sheh nj makin dhe i ngjan si e vetja, futet brenda dhe
shtrihet mbrapa duke thn me vete, derisa t vij shoqja po flej pak. E
zonja e makins vjen, futet n makin dhe i jep marshit pa shikuar se ka
mbrapa! Pas nj ore ngarjeje, atij i del gjumi dhe e pyet t shoqen: -A
jemi gati me mbrri? Zvicranja kur dgjon se e ka dik brenda tmerrohet e
sa nuk prplaset me automobil. E ndal makinn dhe e flak jasht e ktij si
i mbetet tjetr, pos t kthehet n shtpi ngadal!Š
Kshtu s paku sht arsyetuar para gruas s vet!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:12 am

Ma kan vjedh automobilin

Nj mrgimtar n Zvicr e parkon makinn e tij n nj vend bukur larg
shtpis. T nesrmn, me q kishte pr t br nj rrug t gjat, zgjohet
heret dhe e krkon makinen aty ku e linte zakonisht. Makina nuk ishte aty.
Ai duke menduar se ia kan vjedhur, lajmron policin. Ky n t vrtet e
kishte harruar vendparkimin. Pas nja tri-katr orsh nj djal i tij duke
lozur e sheh makinn t parkuar, dhe vjen e i tregon t atit: -Babi makina
ishte n parking, e ke harruar vendin!
- Mua mos m trego, - ja ktheu i ati, - nse je trim shko e tregoi policis!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Faqja 3 e 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi