Humor

Faqja 4 e 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:13 am

Sendet e grave!

Njri duke udhtuar me tren, tek po e shihte me vmendje nj goxha burr me
nja tre-katr zinxhir ari n fyt, me nja dy-tri unaza e zinxhir npr
duar!Š Ai e vrejti bashkudhtarin q po e shikonte me habi.
-H, a po t plqejn?, i tha ai, -jan safi ari 24 karatsh.
-Jo, jo nuk po i shikoj se po m plqejn, por te ne n Drenic kto i
quajn sene t grave. Kur ti kthejm nuset ngjini, pas nj jave q
martohen, i drgojn t stolisura kshtu si ti!...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:13 am

ǹaj kish me qen djali jem!

Po bisedonin disa burra: -Shum e zullumin po e bn Serbia n ko an. Ne q
po durojm ose jemi tepr frikacak o m t fortit n bot, se burrat
dikur moti ksi poshtrimi nuk kan duruar.
-Nj plak si m i sert po thot: -Po si nuk doli nj djal nane e me i vra
disa milic t Serbis n mjedis t pazarit! aj kish me kan tamam djali i
jemŠ Pas nj kohe burrat u shprndan, edhe djemt e plakut shkuan pr t
fjetur. Njri nga djemt flen shum. Nusja e tij po e thrret: -zgjohu he
burr se ora sht 11, dhe baba po brtet se ishte br nami n Gllogoc, i
kishte vra disa milic t Serbis dikush! Ai u zgjua nga gjumi me sy t
skuqur, nga se kishte fjetur shum dhe mendoj q ta friksoi t atin pasi q
ia dinte takatin
-Pse u zgjove kaq von, st vjen turp me ardh kush e ti ende fjet!
-Isha dikund mbrm, dhe nuk kam fjetur tr natn, -ia ktheu i biri.
-Ku ishe?, -krceu plaku si me dyshim, duke ia vrejtur syt t birit q ju
kishin skuqur.
-Paj sht pun me zazar, -po i thot i biri, -po m mir nuk po t tregoj.
-Ku ishe?, -krceu plaku si ta kafshonte gjarpri.
-Po ti o bab, mbrm para gjith atyre burrave na skuqe duke thn se nuk
po ka burra me i vra qeta milic! Mua m erdhi rnd e rash n Gllogoc dhe e
bra naminŠ
-Uj, uj, po brtet e reja! - U b hallakam, plakut i kishte rn t fikt
nga frika. I biri u pendua kur e pa baban e vet n at gjendje dhe po
mundohej q ta sille n vete duke i thn: -Bab, o bab, zgjohu, se ndrr
t tregova, ndrrŠ Plaku erdhi pak n vete dhe po i thot djalit: -A sht
nj mend, apo m ke gnjyer?
-T kam gnjyer, t kam gnjyer, -po i thot i biri.
-Uj, uj, uj, -po brtet prap e reja plakut. Prap plakut i kishte rn
t fikt, por ksaj radhe nga gzimi.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:13 am

Un as n dasm besa jo!

N burgun e Pozharevcit katr shok n nj dhom. Djem dai q nuk po ndinin
hiq pr polict serb. Gati pr dit ja thonin kngs m z goxha t lart e
ta lironin Kosovn e ti bashkonin tokat shqiptare e ka jo. Nj dit nj
gardian i zuri duke knduar dhe i drgoi n raport te drejtori i burgut. Ai
i dnoi q t katr me nga 30 dit qeli (biruc). Ishte muaj janar, ftoht i
madh dhe pas 20 ditsh u takuan n sheti. Njri nga Tetova, po e pyet
shokun nga Drenica: -Edhe sa dit na kan mbetur vetmi?
-Edhe dhjet dit -u prgjigj ai.
Ai e pyeti prap: -ka po ta merr mendja, e, do t kndosh ti Drenic, m?
- Besa ti bja si t duash o Tetovar, se un as n darsm m jo!Š

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:26 am

Vers nuk sht kshtu!

Dy vet shkojn te nj mik pr t ndenjur. Ai u gzua shum kur i pa dhe i
priti me t gjitha t mirat q i kishte n mundsit e veta, mirpo,
varfria e kishte kapluar. Dimr i ashpr dhe aty po bnte shum ftoht. T
zotit t konakut po i vinte keq q spo i ngrohte dot mysafirt e si pr tu
shfajsuar po u thot: Lironu burra se po e shoh q po u vjen pak si ftoht,
por nuk e di se u b kshtu me kt dimr, besoni se vers nuk sht
kshtu!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:27 am

A pshtoi sahati?

Nj fshatar e kishte patur nj djal t vetm dhe nuk ja prishte pr asgj.
Dit prej ditsh djali u rrit dhe babait i krkoi q tia blej nj or dore
(at koh or dore kishte pak kush). Plaku bri bri dhe e shiti nj dele
pr tia bler djalit orn. Nj dit ata shkuan n mal pr dru. I biri hipi
n nj lis t gjat dhe filloj me ia krasit degt, kurse plaku po i
ngarkonte n qerre. Ndrkoh dega thehet dhe i biri rrzohet, por pr fat
nuk vritet shum. Babai i tij e dgjoi britmn e djalit dhe po vrapon drejt
tij duke e pyetur: -A pshtoj sahati pa u thye, bre bir?

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:27 am

Edhe atje qenka gati si ktu!

Kur Titoja i prishi punt me Shqiprin (1948), shum titista dualn n
teren pr ti bindur masat se n Jugosllavi sht m mir se sa n Shqipri!
N Sknderaj kishte ardhur pr kt qllim Veli Deva, dhe kishte shkuar n
fshatin Klin (t Sknderajt), pr t biseduar me fshatart e atyshm. Pas
dy or bisedash Veliu po u thot fshatarve se m mir sht ktu se n
Shqipri?
Fjaln e mori nj fshatar e po thot: Un jam bujk e ndoshta nuk di mir,
ve si po thuani ju shoku Veli, edhe atje qenka mut si ktu!
Veli ags i erdhi inat q pr dy or t tra nuk kishte mundur ti bind
fshatart. Kur shkoj n komun, urdhroi arrestimin e fshatarit pr ta
bindur me masa tjera. Fshatarin e gjor e kishin rrahur aq keq sa q nj
pajtonxhi e solli n shtpi. Bashkfshatart i dualn prpara dhe po e
pyesin se ka i kan thn n milici? - Fshatari edhe pse i drmuar nga
dajaku nuk ishte thyer, bile ishte edhe shakaxhi e po u thot
bashkfshatarve t vet: -Ka thn Velia, ai q nuk thot rrnoft Shqipnia,
me pajtan do ta qojm t shpija!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:27 am

Pr dhun...

Pas demonstratave t vitit 1981, n tr Kosovn shkruheshin parolla si
Kosova Republik, Posht Serbia etj. Milict shkuan n Malishev ku
ishte shkruar nj paroll e till. E thirrn t zotin e shtpis dhe e
pyetn: -Kush e ka shkruar kt parull?
I zoti i shtpis po u prgjigjet se nuk e di, dhe se kishte patur dshir
q edhe ai ta dinte.
Mir axho, - po sikur ne ta zbulojm at q ta ka shkruar parolln n
shtpin tnde, ka do ti bje ti?
Eee, ai mua ma paska shkrue Posht Serbia e un ati pr dhun do t ia
shkruaja Rroft Shqipnija!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:28 am

Pllumbat!

N nj demonstrat, dit m par, i lshuan disa pllumba t bardh n
fluturim, n shenj paqeje. Po i thot nj demonstues tjetrit: Shih sa
bukur, pllumbi sht simbol i paqs dhe ne t LDK-s bots po i trgojm se
jemi pr paq. Mir besa, -ia ktheu ai, -por sduhet ta bjm shpesh sepse
bota do t mendoj se jemi pllumbaxhinj!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:28 am

Ja ky patrioti i juaj!

Ishim n Shqipri dhe po rrinim me disa shok, -tregonte Shpendi, -aty
pari kaloi nj vendas i imi (t cilin e njihja mir), sepse dikur ai kishte
qen puntor i UDB-s. Nj tiranas, q ishte aty me ne, po na thot: -Ja,
ky patrioti juaj!
-U habita, -rrfente Shpendi. Kt e quan patriot ti?, -i thash.
-Po ore, pse t keqe ka? Ne n Shqipri u themi patriot vendsve tan, si
ju atje n Kosov q i thrrisni bashkatdhetar, - ma ktheuŠ
- Aha, po ashtu he burr, se ma ngrive gjakun.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:28 am

Me e pas dit nuk isha hy

-Po ti deshe ktu?, -po e pyet nj djal i ri n shetitoren e burgut
njrin.
- E more djal, - ia ktheu ai, pasi doln nga burgu kta t Œ81-ts, e
pash se i respektonte populli. U grumbulluam ne disa shok q kishim qen
n shrbim t LKJ-s dhe formuam Ministrin e Mbrojtjes. Pasi q e formuam,
njrin nga shokt tan e angazhuam q t na lajmroj n milici t Serbis!
Po, pra, sepse ndryshe nuk na besonte kush q ne kemi br dika. Kshtuq
ne e formuam, ai na lajmroi, na morn, na dhan dajak e na dnuan. Disa
ikn jasht, pr ta br ushtrin n Perndim, ve q besa nuk e kam dit
se sht kshtu burgu, se nuk isha hy kurr!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:29 am

Besa un n qaf do t sillja!

Nj Haziri i Prekazit, njeri pleqnar, kishte patur shum shok, dhe kur
dilte pr ti vizituar nuk kthehej me dit t tra. Nj her kishte shkuar
n an t Shals dhe kur erdhi n shtpi pas dy javsh po tregon se sa mir
e kan pritur dhe se e paskan sjellur me qerre kuajsh gjer n Mitrovic, n
t kthyer!
-Nipi i tij po i thot: -Mixho, qysh i ke mrzit ti ata pr dy jav dit
rresht, ka qen rrezik q t sjellin n qaf deri n shtpin tnde.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:29 am

Besa shpejt m ka dhezun

Para shum vitesh, dy burra t Drenics po udhtonin nga Klina pr n
Vojnik. Njri prej tyre kishte qen duhanxhi, dhe at bot shkrepsa nuk
kishte, por pr tndez cigaren prdorej urori. Ai e vuri eshkn n gur e
filloj ta godas me uror. Kshtu, pas nja nj ore rrug eshka mori zjarr, ai
e ndezi cigaren dhe po i thot shokut t vet, -besa shpejt m ka dhezun!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:30 am

Ka mundsi!

Nj dit u dgjua nga nj intelektual, se edhe Palestina na qenka
shqiptare! Ai merrte shembuj dhe e zbrthente emrin e Arafatit, q n shqipe
do t thoshte Ara e fatit. Pra sipas tij, fjal shqipe. ǹt themi, mbase
ka mundsi, sepse edhe ata po sikur ne jan t robruar, zatn t gjith t
panafakt, sipas nj filozofie, jan vllezr - ara t fatit, toka mera, q
kujt ti teket futet e i lavron, besa koxha thellŠ

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:30 am

Ujk e qen - jan nj familje

Nj dit ujqrit u tubuan n nj mal, po bjn dert e po qajn hall! Bashk
me ujq n kt kuvend, morn pjes edhe do qen! Filloi mbledhja e diskutimi,
nuk po dihet se ku do ti dal timi. Disa qen i diktuan dhe shkuan pyllin e
rrethuan pr tua prishur kuvendin.
Nj ujk dual pr ti vzhguar dhe pa qent se me t lehura po vazhdojn,
duke e lehur shoqi-shojn. Kthehet ujku e po i njofton, se kuvendi mund t
vazhdon. Tek e fundit mori skile, ujq e qen jan nj familje, dhe t
lehurat i kan me hile!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:30 am

Un e di se si merr vesh ti

Nj plak i urt, po bisedonte mbi gjendjen ton n prgjithsi dhe mbi
mundsit e zgjidhjes s shtjes kombtare. Mirpo, njri ende pa i
analizuar fjalt e plakut, bnte pyetje dhe e kundrshtonte at vetm e
vetm pr ta hedhur posht mundsin e zgjedhjes s shtjes kombtare.
Plaku dikur u mrzit dhe po i thot atij burrit: -Un e di se si merr vesh
ti e disa si ti. Juve duhet tr natn me ju zhdep dajak e tr ditn me ju
treguar se Serbin e kemi pushtues.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:31 am

Tishe kan i huej!

Njri kishte shkuar n mal pr dru. Sa e ngarkoi qerren, pushoi pak dhe u
nis pr n shtpi. Mirpo, kali kishte qen me huqe, dhe se trheq q se
trheq qerren. Bujku i gjor ishte lar n djers duke e shtyer qerren me
krah, por kot. Dikur u lodh e u mrzit e po i thot kalit: -Qe besa ma shum
nuk kisha dasht ve tishte kan i kojshis, e me thyp dajak

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:31 am

E kam nj vajz

Dy shok donin t shkonin s bashku n nj demonstrat n Paris. E thrret
n telefon dhe pr habin e tij, ai ende n banes. ǹu b burr q nuk
vjen?, ka nj or q po t pres!
-M fal por nuk po ju kuptoj, pse po m prisni?
-Ti po tallesh me mua, a? Po ne e vendosm q t shkojm n Paris pr
demonstrat!
-A ha, m fal se paskam harruar fare. Nuk mund t vij se e kam nj vajz!
-Qysh, ti ke vajz, a?!
-Jo more, jo, un jo, po shoqja ime, prandaj nuk mund t vij!
Ky shkon vetm n demon-strat, dhe pr udi pjesmarrja ishte shum e
vogl. At dit, si duket, patriott tan ishin n maternitet!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:31 am

Po mrzitemi...

Pas lufts po bisedonin dy veta. far halli ke, q dukesh kaq i mrzitur?
-Me vllain bisedova n telefon para tri ditsh. Ishte br zeher. Edhe nga
atje (si m tha vllai) do ti kthejn t gjith!
-Jo more, -i thash.
-Po, po, - tha ai, - na kan thn gjermant se t gjithve do tiu kthejm
n shtpi. E bra zemrn guri e i thash: Po shyqyr o vlla, npr shtpit
tuaja ju kthejn.
-Eee, po pr kt shkak po mrziten hallku, se me na pas ue n shtpi t
huaja nuk ishim mrzitur as Œi fije!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:32 am

Pr inat t vllezrve!

Nj pejan kishte patur katr vllezr dhe t gjitha t mirat. Ai ishte
vllai i madh dhe zot shtpie. Kur filloi ekzodi, tre vllezrit e tij
shkuan azil. Ky mbeti i vetm n shtpi, ndrkaq ata nuk i drguan as edhe
nj metelik. Nj dit ky u lodh nga punt e shumta t shtpis dhe vendosi
q t dal edhe vet n azil, dhe drejt e n Perndim. Kta e morn n
pyetje sipas rregullave dhe po e pyesin: - Pse ke ardhur azil, kush t ka
rrezikuar atje?
- Un azil kam ardhur pr inat t vllezrve t mi, se nuk jam i rrezikuar.
- Nse ke ardhur pr inat t vllezrve, ne t kthejm n Pej, -po i thon
ata.
-Jo besa, nuk kthehem pa i kthyer vllezrit para meje.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:32 am

O ti shok, a ke kohŠ

Njri e kishte pasur nj djal t parahatshm, q ia sillte njqind t
zeza n shtpi. Te plaku filluan e po ankohen shum veta se i biri i tij u
sillte probleme.
-Ndgjoni burra, -u tha plaku, -ky biri im edhe n shtpi kur sht, poqese
nuk ka me k t ngatrrohet gjat dits n mbrmje del n sokak dhe cilitdo
kalimtar q kalon atypari i thot: O ti shoq, a ke koh me ardh ktu e me
ma kajt nann, por, ju shyqyr, nshtpi se keni!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:32 am

Ku i ke mustaqet?

Dy veta u futm n nj lokal e po bisedojn.
-Pse burr i ke hequr mustaqet?
-I hoqa ashtu kot, po lre kt pun!
-Pash besn m trego, pse i hoqe mustaqet?
-Shiko, un po t tregoj, por ta dish mir se po doli fjala kund, ti ke
me gjet belan, tha dhe filloi e po tregon: -M rastisi puna me kta
tmilicis s Serbis e m drguan n stacionin e tyre. Ata fill ia nisn e
po luajn me dor! E un e kisha mrzi lojn me dor dhe iu brtita mos
luani me dor, se qe besa un nuk duroj si kujtoni ju!Š Ata u ndaln e po
kqyren mes veti (eh, thash me vete se i frigova), mirpo ata ia nisn me
luajt me duar e me kmb, por si mas keqi kalova me njrin q mu kacavar
pr mustaqesh e nuk hiqej dotŠ E tmu zgjat buza burro rrafsh dy pllmb e
thash m mir po i hjeki, se helbete mos po takohem prap me ta e si t
thash, un e kam mrzi me luajt me dor!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:33 am

Hajde qyqe e ha buk!

Nj Hajzeri i Klins i kishte patur pes vllezr. Babai i kishte ln
hert dhe ky kishte mbetur pr tu kujdesur pr ta. I kishte rritur dhe nuk
kurseu asgj pr ti shkolluar. M von ata u punsuan e besa blen edhe
tramafila, - tregonte Vesa, -mirpo un mbeta si mos m keq, nuk m
merrnin as n tramafil. Pr ta tani spo kam dert, ata doln n buk t
vet, por po habitem me nnn.
-Pse?, -po e pyet bashkbiseduesi.
- Eee, kur u shtron buk del e i thirr djemt: Hajde ha buk o profesori
jem, o mjeku jem, dhe tjetrit, o avokati jem!Š e tfundit m thrret edhe
mua: Hajde ha buk edhe ti oi qyqja jeme, se ka edhe pr ty!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:33 am

Pr bashkim me t Shqipris!

Nj grup kngtarsh nga Shqipria dha koncerte n disa qytete t Kosovs.
N mesin e kngtarve ishte edhe Vjollca Lukaj, e cila sapo u kthye n
Shqipri, pr nj gazet deklaroi se kan kaluar aq mir n Kosov dhe se n
pritjet e ngrohta q iu bn, ka patur edhe 12 oferta pr martes nga
patriott tan! E more baca i vet, kur sht n pyetje bashkimi me Shqipri,
patriott tan shkrihen t gjall.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:34 am

Ngadal, ngadal

N nj dasm, nj grua nuk po pushonte s vallzuari. Rrihte shuplaka dhe
sikur ishte humbur fare nga gzimi. Nj grua tjetr aty afr po pyet: -Moj
shoqe, m trego se kush sht ajo grua q po krcen kaq shum se nuk po e
njoh?
-sht e ma e djalit q po martohet, -ia ktheu ajo.
-Ah, ia bri ajo gruaja q pyeti, -i thuaj qe besa hi mos u gzo se qysh e
njoh un at q do t vij nuse ktu, kjo si vjeherr do ta rrah kokn e
vet...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 3:34 am

Boll qen jam un, po...

N nj fshat pasksh ndodhur nj pun n kundrshtim me ligjet e pushtetit
serb. N at fshat paskan qen dy spiuj, nj Bajrami dhe nj Shaqiri. At
nat ata po mendonin q t nesrmen hert t shkonin n stacionin e milicis
pr t lajmruar rastin. Shaqiri zgjohet n orn 4 t mngjesit pr t
arritur n orn 6 n stacion t milicis. Mirpo kur arrin aty e gjen
Bajramin, i cili kishte arritur para tij! Valla, -i thot Shaqiri boll hert
jam uar un, por ti qenke spiun m i hershm! Boll qen jam un, por ti
qenke qen bir qeni.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Humor

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Faqja 4 e 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi