HUMOR ME NGUCAKEQIN

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:28 pm

Ma lanė besa!

-Allahile burro, pse ia le vetit kėtė emėr e po i nguc njerėzit bajagi si
keq? 
Ngucakeqi: Sė pari emrin ma lanė tė tjerėt e nuk ja lashė vetit; sė dyti,
unė i nguci mirė njerėzit e jo keq, por ata nuk po kuptojnė se miku qė ta kujton tė keqen, ta kujton qė tė mos e pėrsėritish mė. Mirėpo, njeriut tanė po t¹i thuash se kėtė punė e ke keq, ai menjėherė ta kthen: ik ore ngucakeq!Š

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:29 pm

Kurrė nuk ma kthen fjalėn 

Njė kryetar i njė fondi po e lavdėronte nėnkryetarin e vet: -Ėshtė burr
i mirė, dhe qė mbi gjashtė muaj qė e kam nėnkryetar, kurrė nuk ma ka prishur
pėr asnjė vendim dhe nuk ma ka kthyer fjalėn mbrapsht asnjėherė!
-Ju them tė vėrtetėn se ua kam lakmi, -ia priti bashkėbiseduesi, por nuk e kam tė qartė se pse ju e shkarkuat nėnkryetarin tuaj?
-Sepse pėr 6 muaj rresht ai nė zyrėn e vet ishte vetėm njė herė, ishte vetėm atė ditė kur u konstituua drejtoria e fondit!
Si paske mundur t¹i numėrosh

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:29 pm

QENĖT

Nė njė ndejė dimri tek po bisedonin disa veta, befas u dėgjuan tė lehura tė ashpra qenėsh? Pasi pushuan sė lehuri qenėt, priti e foli njėri: -Burra,
para dy ditėsh, herėt nė mėngjes sa nuk mė kanė bėrė copė e grimė tre qenė!
Priti e foli njėfar Delia nga Gjilani: -He, ty tre, po mua qė besa para njė jave desh mė shkyen nja 25 qenė!
-Nuk po habitem se si paske shpėtuar, -ja priti tjetri, -sa po habitem se si paske mundur t¹i numėrosh aq sakt nė gjithė atė rrėmujė...

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:30 pm

Ku e ka birėn?

Dy shokė e bėjnė plan t¹ia vjedhin njėrit njė bletė. Shkojnė nė njė natė tė errėt deri sa binte njė shi i imėt dhe afrohen te shtėpia. Njėri bėn roje te dera, kurse tjetri shkon qė tė sheh nėse ka fjetur i zoti i shtėpisė? Ky,deri sa qėndronte afėr dritares dėgjon tė zotin e shtėpisė tek vente pėr njė ēėshtje bast me tė shoqen. Ai qė do ta humiste bastin, do ta mirrte tjetrin nė shpinė nga oda gjer tek dhoma e fjetjes. Gruaja e tė zotit tė shtėpisė e fitoi bastin, e vuri njė mbulesė tė bardhė mbi kokė qė mos ta lagė shiu e fiku dritėn, i hipi tshoqit nė shpinė dhe dualėn nė oborr pėr tė shkuar nė dhomė tė fjetjes. Shoku qė bėnte roje tek dera e oborrit, kur e pa se diēka bardh po lėviz nė oborr, mendoi se shoku i tij po vije me bletė nė shpinė tė
mbėshtjellur nė mbulesė tė bardhė dhe vrapon qė ta ndihmojė. Kur i ofrohet nė errėsirė nga mbrapa, ja futė duart dhe e pyet se ku e ka birėn, duke menduar pėr birėn e kosheres sė bletėve. Nė atė moment gruaja pisket nga frika, kurse i shoqi i hutuar nga pyetja qė e dėgjoi, ia kthen: -Po tė kujė bir lyp ti he n.... dhe nxjerr koburėn. Ky nga frika merr ikėn, shpėrthen avlinė e drejt e n¹gjiriz.

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:31 pm

Nuk ėshtė takuar kurrė me ariun

Njė bari kishte shumė dele dhe pėr ēdo vit i qitte nė bjeshkė. Me vete e mirrte edhe qenin, tė cilin e lavdėronte shumė si tė shtirė.
Njė ditė qeni kishte marrė vrapin dhe ulėrinte nga frika. Sa nuk ju fut
bariut nėn gunė! 
- Ēka ka i gjori?,- po e pyet bariu tjetėr.
-Nuk e di besa! 
Tek po e shohin njė ari nė pėrrua... - Aaaa, qė besa nuk paska faj,
nuk ėshtė takuar kurrė mė parė nė ari, prandaj...

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:31 pm

Eh, sikur t¹i kishte patur katra!...

Shkon njėri mysafir te njė mik i veti. Pas pak kohe shtrohet buka, dhe pėr darkė rastėsisht paskėsh qėlluar pulė. I zoti i shtėpisė ja ndau njė kėmbė tė pulės mysafirit dhe nga njė pjesė mėshkujve tė vet. Mysafiri e pėrlau. I zoti i shtėpisė ja dha edhe pjesėn e vet - kėmbėn tjetėr tė pulės mysafirit.Mysafiri e pėrlau edhe atė dhe po shikon a ka mė. I zoti i shtėpisė po i thotė: -Lum miku pula veē dy kėmbė i ka, e ti tė dyja i hėngre...
-Eh, sikur t¹i kishte katra, ja priti mysafiri.

Lepuri i Rrafshit

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:32 pm

Lepuri i Rrafshit


Takohet njė ditė lepuri i malit me atė tė rrafshit: -He, si je?, -po e pyet
lepuri i malit atė tė rrafshit.
-Mirė besa, jetojmė nė lakra dhe nuk ia kemi nevojėn fort vrapit, aty
ngopemi nė lakra e aty strehohemi. A vjen edhe ti qė ta provosh?
Haj se po vie, i tha lepuri i malit.
Kur ranė nė Rrafsh e u futėn nė lakra. Lepuri i malit po i dėgjon zagarėt duke lehur, aty afėr njerėzit duke biseduar e fėmijėt duke lozur. U tremb dhe po i thotė kėtij lepurit tė rrafshit: Unė ika zotėri, sepse nuk jam aq i marrė sa ta shes lėkurėn time pėr njė lakėr!

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:33 pm

S¹ka gajle djalo

Njė djalė i ri me flokė tė gjata, syza tė errta mbi sy, dy-tre zingjirė nė
qafė e pėrplot sylejbena tjera, u fut nė autobus me njė krekosje si tė
gjelit. Ai duke ecur ashtu rėndė e rėndė e shkeli me takėn e kėpucės nė kėmbė njė plak. -Oh, bėri plaku i gjor.
Djaloshi, sikur ndjeu keqardhje dhe i tha: -Mė falė axho! Plaku sikur deshi qė ta shfajėsoj djaloshin ia ktheu: -S¹ka gajle djalo. Jam mėsuar me mė shkelė gjaja!.

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:33 pm

Ti sonte unė nesėr!

-Do tė vi sonte tek ti, po i thotė njė i ri fqinjit tė vet, i cili kishte
njė vajzė tė bukur. Hajde se qė besa qefin ma bėnė, -ia kthen ai djaloshit.
Ti eja sonte e unė do tė vie menjėherė nesėr ja ktheu ky, sepse edhe ky e kishte tė ėmėn tė ve! Djaloshi e diktoi, dhe i tha: -A di ēka? As mos eja e as nuk po vi!...

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:34 pm

Besa unė nuk e paskam njohur!

Nė njė tubim pėrkujtimor pėr dėshmorin e kombit, Afrim Zhitinė, filluan tė flasin disa veta, dhe secili qė fliste pėr tė i dilte shok i afėrt e
bashkėveprimtar i pandashėm.
-Fole edhe ti njė fjalė Mehmet, se me Afrimin keni qenė nja njė vit bashkė nė dhomė, nė burgun e Pozharevcit dhe ke vepruar me tė, -i tha njė shok.
-Qe besa mor burrė, -ia ktheu Mehmeti, -unė Afrimin e kam njohur, por shumė prej kėtyre qė po flasin pėr tė nuk i paskam parė kurrė! Ja nuk e kanė njohur kėta, ja unė nuk e kam njohur!

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:35 pm

Besa unė nuk e paskam njohur!

Nė njė tubim pėrkujtimor pėr dėshmorin e kombit, Afrim Zhitinė, filluan tė flasin disa veta, dhe secili qė fliste pėr tė i dilte shok i afėrt e
bashkėveprimtar i pandashėm.
-Fole edhe ti njė fjalė Mehmet, se me Afrimin keni qenė nja njė vit bashkė nė dhomė, nė burgun e Pozharevcit dhe ke vepruar me tė, -i tha njė shok.
-Qe besa mor burrė, -ia ktheu Mehmeti, -unė Afrimin e kam njohur, por shumė prej kėtyre qė po flasin pėr tė nuk i paskam parė kurrė! Ja nuk e kanė njohur kėta, ja unė nuk e kam njohur!

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:36 pm

Dera e hekurit...

Si pasojė e demonstratave tė vitit 1981, pushteti nė fuqi burgosi shumė tė rinjė. Mirėpo, njė i dėnuar jo i rahatshėm bėnte probleme me shokė dhe hyqymeti ja ndėrronte dhomat e burgut shpesh. Kėshtu kishte rėnė qė tė rrinte me shumė shokė. Kur dolėn nga burgu, ai me kė takohej i prezentonte:
-Ja, kėtė e kam patur shok dhome nė burg...!
-Qe besa, -ia priti njėri qė kishte hequr tė zitė e ullirit me tė, -nė
njė dhomė kemi qenė, sepse dera e hekurit e mbrapa mbyllė me dry e s¹kisha nga tė shkojė, se shok ti me mua kurrė jo!

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:36 pm

Do tė vi tek ti....

U takuan dy tė njofshėm, tė cilėt edhe nuk duheshin aq shumė: -Eh, sa
mirė qė u takuam, po i thot Ramushi shokut tė vet. E kam ndėrmend qė tė vie te ti e tė rri nja njė javė, e di qė je mikpritės dhe besoj se ēehreja nuk tė luan pėr kėtė. 
-Besa ēehreja nuk mė luan mor shoq, veē zemra ka me mė kop pėr njė javė sa do tė rrish ti, -ia ktheu shoku!

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:37 pm

Kam frigė

Njė Xhaferi kishte patur shumė qurana, por nuk ia prente asnjė kujt. Njė ditė takohet me njė Muharremin, dhe po i thotė: -Allahile a po del njė natė e bajm muhabet. 
-Qe besa isha dalė me gjithė qef, -ia ktheu Muharremi, por po kam frikė se po na hanė ata quranat tu!

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:37 pm

Ende s¹ma ka ba punėn me vra!

Njė ditė tregu njė djalė i ri, se ēka ishte ngatėrruar me njė milic tė
Serbisė, dhe milici ia kishte zdritur shapulla e ky shoqi vetėm po e
shikonte milicin e nuk po rezistonte. Njė shok i tij kaloi aty pari dhe duke e ditur se Naimi e kishte koburėn nė brez po i thotė: Naim, nxire atė virane, se tė sosi shapulla!
-Jo, jo, ende nuk ma ka bėrė punėn me vra, -ia ktheu Naimi!

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:37 pm

Mua nuk po mė duket keq!

Shkon njė i Drenicės nė konak te Sali Bajrami nė Duzhne tė Gjakovės. Aty u mblodhėn nja 30 burra pėr ta takuar drenicasin: Kishin shtruar raki e meze dhe ia krisėn muhabetit. Mirėpo, ky i drenicėsi nuk i dinte rregullat e vendit? Aty duhej ngritur dollinė dhe me marrė edhe nga pak meze. Mirėpo, ky
ngaqė e kishte marrė uria e nga qė nuk e dinte si shkon rregulli i rakisė,ja krisi mishit tė pjekur pėr shtatė palė qejfe. Njė i moshuar qė e thėrrisnin bacalok po i thotė: -Ti shoq, turrju nga pak edhe rakisė!... Tė falemnderit, se mua nuk po mė duket keq, unė po i turrem mishit sipas zakonit tem e ju turrnju rakisė sipas zakonit tuaj! Kėshtu, nuk po dalim sojit as njana palė!...

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:38 pm

Ėshtė dashtė me e nxeh pak

Njėri ishte bėrė merak shumė pas njė gruaje tė huaj dhe pėr ditė e mė shumė gjente shkas dhe i vardisej. Ajo edhe e humbi durimin njė ditė dhe ja dha disa shpulla kėtij burrit tė zi! Ky, tek po i ankohet njė shokut tė vet se nuk po mund ta bėjė pėr vete njė grua, ai i tha: -Po ti nxeje pak he burr!
-Besa aq e kam nxe njė ditė, sa m¹i dha tri shpulla, -ia ktheu ai...

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:38 pm

Pse nuk po martohesh?

Dy shokė tė studimeve, tė cilėt nuk ishin parė mbi dhjetė vite, u takuan dhe po bisedojnė. Njėri e pyeti tjetrin pėr grua e fėmijė. Jo, -tha ai, ende nuk jam martuar! 
-Pse?, -po e pyet ky tjetri me habi.
-Po shiko, -ia ktheu ai, unė kėrkoi pėr grua njė vajzė tė virgjėr, tė urtė,simpatike, me fakultet tė kryer, tė ketė makinė, tė ketė shtėpi, pasuri, tė jetė e vetme nė familje... ja pra pėr kėtė nuk jam martuar, sepse pres njė fat tė tillė!... 
-Qe besa me e gjet njė vajzė tė tillė edhe unė e kisha marrė, ani pse i kam katėr fėmijė mor shoq, -ia ktheu shoku.

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:39 pm

Shkarkoi kėta gomar!

Njė mahitari tė Rezallės (Drenicė), ja kishin mėsyer nja 6 -7 burra tė
lagjės, pėr tė pirė ēaj dhe pėr t¹ia humbur ditėn.
-Duam me ardhė tek ti e me pi ēaj, -po i thonė.
-Po nuk kam ēaj as sheqer, -ua ktheu ky.
-Ja shitorja dhe i blejmė.
-Nuk kam as dru! 
-Edhe ato i sigurojmė, -i thanė ata dhe ia mėsyen njė gardhi.
Pasi qė ky nuk kishte rrugėdalje tjetėr, ua hapi derėn dhe po i thėrret tė shoqes, -oj ti grua, na e ve gjygymin pėr ēaj gjer sa t¹i shkarkoi unė kėta gomar me dru!

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:39 pm

I mora dy qe!

Njė fshatar del nė treg pėr tė blerė gjėra tė rėndomta. Aty takohet me dy miq tė vjetėr, tė cilėt i thonė se sonte jemi nė konak te ti. Ma tepėr pėr dhunė! 
-Ani mirė se tė vini ua ktheu ai.
Shkuan nė shtėpi, dhe pasi qė hangrėn darkėn, zunė e po bisedojnė me³spirra². 
A bleve gjė nė pazar, -po e pyet i zoti shtėpisė. Po, i bleva dy qe, -ia
ktheu ai (duke aluduar nė dy mysafirėt)
-A ishin hiq tė majm?, -po e pyet prapė ai.
-Besa, njani nom e tjetri ma i lodht...
Njėri nga mysafirėt duke e kuptuar hilen po ja kthen: -Besa mirė boll, atė tė majmin e preni pėr pasterėm e atė tė lodhtin line se nga pranvera kthen dhe ua eth lopėt!

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:39 pm

E kishte patur njė dhėmbė tė dukatit

I zoti shtpisė njė Kabash, ia jep tė vėllait, Veselit, njė lopė pėr ta
shitur nė treg, dhe i thotė: -Mos e jep nėn kėto pare!
Veseli e merr lopėn e shkon nė Vushtrri dhe e shet. Kur kthehet nė mbrėmje pa lopė, i vėllai gėzohet qė Veseli e paska shitur lopėn dhe e pyet: -Sa e shite? 
-Sa mė the valla! 
-Eu hallall tė qoftė! Po, a me pare nė dorė, a veresie?
-Jo valla, veresie!
Ju prish pak qefi, po ēka tė bėnte? -Po sa kohė duhet pritur?
-Nja dy javė, ia ktheu Veseli.
-Eh, shumė mirė, s¹koka vade e gatė. Po kuj ia shite, kush ke ai qė e muar,a kah ke, a?, -po e pyet i vėllai tė vėllanė.
U ndal Veseli e po mendohet. kishte harruar fare me e pyet blerėsin se kush ishte!
-Vallahi nuk e di kush ėshtė ai, -ia ktheu!
-Heu gomari i gjallė, po ti na e paske humbur lopėn mor.
-Jo, jo, kadal se mbase e mbaj nė mend se e kishte patur njė dhėmbtė dukatit...

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:40 pm

Mos u mėrzit

Njė burr tėrė jetėn e vet ishte marrė me spiunllėk! Si para Luftės sė Dytė si pas Luftės sė Dytė, deri nė ditėt e luftės sė UĒK-sė. Por, tani edhe i mplakur ca, ishte hutuar pas luftės sė UĒK-sė, dhe s¹po mund merrej vesh me ushtarėt e huaj. Njė ditė po e ndal njė djalė tė ri e po i thotė: -Allahile djalo, ēka po bėhet, se nuk po marr gjė vesh?!
-Mixho, hiē mos u bė merak, se cili hyqmet tė vjen -ti rolin e spiunit e
kie, veē me kėta qė s¹po mund merresh vesh, shko e gjeje ndonjė pėrkthyes!

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:40 pm

Allahile nuk ėshtė dro!

Njė djali tė ri qė e kishte veten bukur nė qef, njė ditė i ndodhi tė gjendej afėr, kur njė milic serb e rrahte njė qytetar shqiptar, kot e kot!
Ky i revoltuar u kthye nė shtėpi dhe po i thotė babait tė vet: -Allahile
babė, ēka mė thua ti me ba puna vaki e me i ra unė ndonjė milici tė Serbisė?
-Allahile more bir, nuk ashtė dro qė ti i bjen kuj, se ata qė i bijnė
milicit nuk e vesin as babėn as nanėn!...

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:41 pm

Sali Bajrami

Salih Bajrami shahir i madh. Tek po shkonte nė njė dasėm afėr njė balte rrėzohet nga kali dhe zhytet. Mirėpo, kishte dasėm dhe ai duhej kėnduar aty, prandaj vazhdoi rrugėn ashtu. Tek po shkonte rrugės, po e vėren njė grua qė po lante rroba te bunari dhe po i thotė kalit, -kadal babo se po e gjuan babėn matan gardhit e po ja zhytė prapė tirqit....
I shoqi i asaj gruas kishte qenė ulur pas gardhit, u ngrit nė kėmbė dhe po i thotė Salihit: -Qe besa nėse tė gjuan kėtej gardhit, t¹i ke zhytur edhe tėlinat...

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:41 pm

Me dasht e shkyej

Rexhė Ilazi, kėngėtar dhe hokatar, kėndonte pėr dasma kėngė trimėrie si pėr Azem Bejtėn, Qorr Ilazin, Bec Sinanin, por nė mbyllje e kėndonte edhe kėngėn ³Marshall Tita n¹kali tė bardhė², nė mėnyrė qė ta kishte si mbulesė nėse ndonjė hafi e denonconte te hyqymeti i serbisė.
Njė ditė e thėrrasin nė stacion tė milicisė, dhe i thonė: -Rexhė, ti po i
kėndon do kėngė jo tė mira. Pėr kėtė duhet me pague tatim (porez). Ky edhe u habit: -Si more me pague porez, pėr gojėn teme? Po me dasht ja fus gishtat dhe e shkyej! 
Njeri nga inspektorėt e humbi durimin dhe i tha: -Rexhė, t¹i po ha mut e po kėndon pėr dasma kėngė pėr Azem Bejtėn, Qorr Ilazin, Bec Sinanin etj., pra kėngė kundėr Serbisė.
-Kadal, -tha Rexha, nė ēdo fund dasme e ha edhe nga njė mut t¹madh duke e kėnduar kėngėn e Marshall Titės -kėtė po e harroni z. inspektor, deshi tė arsyetohej Rexha, por krisi dajaku....

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi