HUMOR ME NGUCAKEQIN

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:42 pm

Si n¹t¹hallakatun!

Do Dragaj tė Drenicės kishin nis me u bė kėngėtar gati si me zor.
Shkojnė njė natė dimri te Fazlitė e Prekazit, qė i kishin si dajallarė nga
babai, dhe pas darke e pyesin Mehmetin e Fazlive:
-Dajė, a tė marrim njė kėngė?
-Po mor dajė, -u thotė ai.
Kėta ja murėn njė, dy, tri e dikur u bėnė shumė, por zėri nuk u bėnte dhe kėndonin si me dhunė. Dikur e lan dhe po e pyesin: -Hė dajė, si tu duk?
-Mor dajė, ishalla jeni mirė me mend, se qe besa kogja si me tė hallakatun mendėsh mė ėshtė dukur!

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:42 pm

O kush ėshtė trim!

Nė kohė tė shkuara s¹kishte televizorė e gjėra tė tjera e sidomos nėpėr fshatra. Kėshtu, nata kalonte me kėngė trimėrie e me lojė kapuqash. Njė pasdarke ta rrokėn kėngėn dy kėngėtarė dhe me njė vend po thėrrasin nja disa herė: -O kush asht trim, o kush, kush asht trim... kunra hyqmit, o krye me que?.... 
I zoti shtėpisė u lodh dikur e tha: -O qe besa kėtu nė katundin tonė nuk mbahet mend qė ka pas qasi trimash kurrė, po lene atė kėngė, he burra!

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:43 pm

Qasi pa pikė shkolle!

Pas demonstratave tė vitit 1981, Sinan Hasanat, Ali Shukriat, Kolė Shirokat,etj. kėrkuan qė tė mobilizohen sa mė shumė milicė, pėr tė mbajtur rendin.
Shkuan nė njė fshat, dhe njė plakut po ia kėrkojnė djalin. -Pse e doni, -po
i pyet plaku? 
-Me e veshė milic, i than.
-Mos e keni gabim mor burra? Po ky djali im nuk e ka as edhe njė ditė shkollė, po u thot plaku...
-Qasi pa pikė shkolle po na duhen, mixho, qė tė kėpusin dajak....

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:43 pm

Ndigjoni se u mbetet merak?

Njė burrė i moshuar e kishte patur zakon tė fliste shumė, por kurrė nuk thonte gjė me vlerė. Nė njė dasėm kishte dėshirė tė fliste, por nuk po e ndigjonte njeri. Dikur u tha: -Ndėgjoni burra se po du me u thanė diēka se tani u mbetet merak!
-Qe besa qė nja 40 vjet qė tė ndėgjojė e kurrė gja tė mirė qė me e mbajtė nė mend nuk ke thėnė, -ia priti njėri.

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:44 pm

Valla do tė flas

Kishte qenė njė autodidakt. E metė e tij ishte se gjėrat nuk i njihte mirė, dhe se ngulte kėmbė nė polemika e gati sa nuk i qeronte hesapet edhe fizikisht me njerėz. Thėnė shkurt, e prishte muhabetin nė ndeja, oda e gjetiu. Njė ditė fqiu i tij Hajdini, qė dilte me tė shpesh, po i thotė:
-Hamzė, ėshtė mirė mos me folė mė kurrė nė odė tė burrave, sepse sa herė po fletė po e bėn mut, me nderė!
Hamza u hidhėrua dhe nuk foli disa ditė. Mirėpo, nė njė tubim, ku kishte edhe partiakė, filloi biseda. Hamza edhe u nxeh pėr tė folur, mirėpo Hajdini po i thotė (me gjeste) mos folė Hamzė se e banė mut qitash. Valla, -tha Hamza do tė flas se as unė ma mut se qeta nuk e bėjė!

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:45 pm

Promovimi

Pas kapitullimit tė Partisė Komuniste tė jugosllavit, u formua LDK-ja. Tė
gjithė anėtarėt e LKJ-sė (po mendoj pėr shqiptarėt) u futėn nė LDK! Njė drejtor i njė shkolle fillore (komunist i fort) u ngjit nė binė, tani si
demokrat, nė njė tubim tė madh popullor. Qėllimi i tij ishte qė tė
promovohej para masave si patriot i madh. Nė ato momente, kur ai po diskutonte, po i sheh milicinė e serbisė qė po vinin drejt masės sė
tubuar!... Atij nga friga, pa dashje, i shpėtuan fjalėt: -haj medet, ja po
na vijnė, po ēka mu desht mua qė hipa nė binė?

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:45 pm

Ai 6 e unė nja 16!

Ahmat Galica, plak i moshuar e besa i matufosur pakė, nė kohėn e rinisė nuk kishte bėrė ndonjė nam, por tani qė ishte plakur, filloi tė krekosej nėpėr oda se si kishte qenė trim i madh. -I zumė pritė xhandarmėrisė se Serbisė
unė e Azemi Bejta. Krisi pushka, Azemi i vrau nja 6 xhandarė e unė nja 16, -thonte mixha Ahmet qė nuk ja kishte bėrė bam kurrė, duke e nxjerrė vetėn mė trim se Azemi.

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:46 pm

Gjė s¹mė ka gjetur!

Mursel Mehajn e paskan ftuar nė njė gjyq nė rolin e dėshmitarit. Murseli edhe po i ndihmon tė dėmtuarit duke dėshmuar rrejshėm, natyrisht. Gjykatėsi po e ndėrpretė, duke i thėnė se nuk po e thotė tė vėrtetėn. Murseli po i thotė gjykatėsit se ju nuk po e thuani tė vėrtetėn dhe po doni ta dėnoni kėtė fukara. Gjykatėsi urdhėroi milicinė, ata e nxorėn Murselin jashtė dhe e rrahėn keq. Njė grua paskėsh qėlluar aty nė korridor dhe kur e pa se si e rrahėn Murselin, po thotė: -Uh qyqe e mbytėn!
Murseli me tė dėgjuar u ngrit nė kėmbė dhe nga inati tha: -Gjė s¹mė ka gjetur fisnike, jam Mursel Meha unė!

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:46 pm

Kujt i frigohesh mė shumė?

Po bisedonin dy goxha burra nė atė vaktin e vet, dhe ashtu siē ishin tė
armatosur po i thotė njeri-tjetrit: -Allahile kujt i frigohesh mė sė shumti?
-Allahile grave, ia ktheu tjetri!
-Pse grave?, -po e pyet ky i habitur.
-Sepse, gratė tė ēarmatosin, bile t¹i heqin edhe pantollat!
-Ban vakia e zotit, por mos harro se Brahim Hallaqi nuk a ēarmatos as para grave.

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:47 pm

Api le tė hyjė!

Diku nė rrethin e Tetovės qenka zakon qė pėr dasėm tė piqet kungulli i
misirit, dhe se i pari u dashka qė ta nis dhėndėrri. Mirėpo, nė njė dasėm i vėllai dhėndėrrit i paska patur shumė merak misiret, kėshtu qė e paskakėrkuar misirin para se tė vijė dhėndėrri. Kur vie dhėndėrri, i ofrojnėmisirin. Ky po e sheh se dikush e ka ngrėnė pak dhe ashtu i revoltuar pyet:
-Kush e ka ngrėnė misirin?
-Api, -i thonė ata.
Atėherė Api (vėllai i madh) le tė hyj edhe dhėndėrr, -tha dhėndrri i
dėshpruar.

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:47 pm

Sa pėr 7 jam vet!

LDK-ja i pat mbajtur zgjedhjet e veta aty diku nė vitin 1991. Disa djemė po bėnin plan qė tė vendosnin roje, se mos po i zinte milicia e Serbisė duke votuar. Njė Muhamet Bregu, qė hiqej si trim po u thotė atyre djemėve: -Mos u friksoni, se pėr 7 milicė jam unė vet!
Nuk shkuan as dy orė dhe njė roje erdh vrap e po u thotė: -Ikni, milicia!
Muhameti e fshiu vrapin i pari duke mėsyer dritaren, dhe kur ra matanė,korniza e dritarės i kishte mbetur nė qafė e nuk po e zinte njė vrimė gardhi pėr tė dalur. U ndal e po u thotė shokėve: -Qe besa me zgjedhė nė qafė nuk po u pėrbirojka gardhi!

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:48 pm

Distancohemi

Njė ditė tė gjitha kafshėt e egra nė njė mexhlis po bisedonin. Radha i
erdhi majmunit. -Ndėgjoni mirė bota shtazore. Mua nuk ma kalon kush! Pa
shikoni se ku ka mbėrritur sot njeriu, pasardhėsi im i drejtėpėrsėdrejt!
Tė gjitha kafshėt u tmerruan dhe kėrkuan qė tė distancohen prej majmunit
duke i thėnė: -Ata pasar-dhėsit tu janė mė tė rrezikshėm se ti: Ata kur han
shoqi-shoqin, po na zunė ne ēka do tė na bėjnė?!

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:48 pm

Njė nė ditė

Pula sa kishte bėrė njė vezė doli nė oborr u shkund pakėz dhe ja nisi
zhurmės: rro-ko-ko e rro-ko-ko, pėr nja 5 minuta. Njė lopė qė ishte aty pari, u mėrzit dhe po i thotė: mjaft mė se na lodhe. Pėr njė ve gjithė kėtė zhurmė!
-Po, po, ia ktheu pula, unė e bėjė pėr ditė e ti njėherė nė vit!

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:49 pm

Nė cilėn nuk ke patur dėshirė?

Po mbaheshin zgjidhjet nė njė degė tė LDK-sė dhe njė aktivist qė kishte qenė edhe nė LKJ, i dhėnė pas cilit do hyqymet qė vinte, nuk fitoj nė kuvendin e degės. 
Po e pyet njė shok i tij: -A u mėrzite shumė qė nuk fitove?
-Po, besa, ia ktheu ai. -Nuk di si tė them, nė kėtė parti kam patur shumė merak! 
-Po, mė thuaj zotėri, nė cilėn parti nuk ke qenė merak ti?, ia priti
shoku.

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:49 pm

A po e njeh kėtė?

Para shumė vjetėsh dy shokė ushtarė ia tregonin disa foografi njėri tjetrit.
Njėri prej tyre e nxjerr njė fotografi ku kishte dalur hipur nė njė kalė dhe duke ia ofruar shokut e pyet: -A po e njeh kėtė?
-Jo qe besa, kurrė nuk e paskam parė, unė edhe kėshtu nuk merrem me kuaj.
- Jo, jo, ia ktheu shoku, -kalin se njeh t¹i se ka qen i njė fqiut, po a e
njeh kėtė qė i ka hipur kalit?

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:49 pm

Azil tė djemtė!

Njė Hashimit prej Prekazit iu kishin pas ndarė djemtė dhe dy prej tyre dalin nė Mitrovicė e njėri mbetet nė Prekaz. Ky edhe nuk u pėrcaktua se me cilin do tė shkojė, por herė rrinte tek njeri e herė tek tjetri. Njė ditė po e pyet njė bashkėmoshatar i tij: -Hashim, me cilin djalė shkove?
-Qe besa jam azil, herė te njėri e herė te tjetri. Letra tė pėrhershme, s¹po mė japin as njėri.

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:50 pm

Banė me kėmbė e me dorė?

Njė plak duke udhėtuar me tė renė duhej kaluar lumin nėpėr njė vig. Plaku kaloi, kurse e reja ra nė lum. Not nuk dinte as ai e as e reja! Plaku i zėnė
ngusht s¹dinte se ē¹tė bėnte, po i thotė tė resė: -Nusja e Azizit, mshili
hundėt e mshili veshėt, mshile gojnė e mshili sytė e ban me kėmbė, e banė me dorė, se t¹mori lumi e u bėmė horė!

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:50 pm

Futi pak nė ujė tė valė!

Ferizi i Hasanajve para 30 e sa vitesh del nė treg nė Mitrovicė dhe pėr herė
tė parė blenė fidane speci pėr t¹i mbjellur nė kopsht. Pasi qė nuk dinte si mbillen, po e pyet njė mik tė vetin se si nxanė mė shpejt fidanet e specit?
Miku duke bėrė shaka me tė po i thotė: Shumė lehtė. Merre njė kazan ujė e vloje dhe rrėnjėt e fidaneve tė specit i futė nė ujė tė valė pėr nja dy-tre minuta pastaj drejt e nė kopsht!

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:51 pm

E me kanė budall unė!

Njė mixha Ukė, i kishte blerė njė palė opinga tė reja. Njė ditė e mori
qerren me qe dhe shkoi nė mal pėr dru. Me tė hyrė nė mal i zbathi opingat
dhe i futi nė xhep. Filloi tė pres dru dhe ta ngarkojė qerren. Njė fqi i tij po e sheh zbathur me kėmbėt tėrė gjak, e po i thotė: Pse mixha Ukė opingat nė xhep, e sheh si tė janė bėrė kėmbėt?
-E, po i pėrgjigjet Uka, me kanė unė budallė e me i mbath opingat e reja nė mal!

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Orfe prej Sun Jan 11, 2009 9:52 pm

Ti nuk ke as njė ditė shkollė!

Njė arsimtar, qejfli i rakisė, ishte dehur njė ditė dhe e kishte prishur
rendin. I zoti lokalit lajmėron milicinė. Me tė arritur milicėt dhe njė i
sigurimit, arsimtari (Ganiu) e zbutė hesapin. Duke u munduar tė paraqitet esull, po i thotė inspektorit tė policisė:
- Pasha besėn diku ne tė dy kemi qenė nė shkollė bashkė?!
-Ec mor gomar, se nuk paske as t¹i pikė shkolle m¹sa unė, - ia kthen
inspektori.

_________________
avatar
Orfe
advancues
advancues

Numri i postimeve : 740
Registration date : 02/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HUMOR ME NGUCAKEQIN

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi