SHIKIMI I JUAJ MBI DASHURINĖ

Shko poshtė

SHIKIMI I JUAJ MBI DASHURINĖ

Mesazh  Nimfa prej Mon Jan 12, 2009 4:10 am

SHIKIMI I JUAJ MBI DASHURINĖ
Asnjė njeri nė kėtė planet njėjtė nuk e pėrjeton njėjtė dashurinė. Disa ėndėrrojnė dhe vetėm ėndėrrojnė. Tė tjerėt e dijnė se deri sa largė mund tė shkojnė. Pėrveq kėltyre ka edhe fatalista, pėr tė cilėt jeta dhe dashuria ėshtė aventurė e bukur. Cilės kategori i takoni ju? Nė pėrpjekje pėr tė gjetur pėrgjigjen nė kėtė pyetje, filloni me kėtė test…


1) Ėndėrroni se dashuria e juaj ėshtė:

a) intrigante dhe senzuale
b) tė rrezikshme dhe pasionuese
c) romantike dhe tė qėndrueshme

2) Te personat e gjinisė sė kundėrt, e para qė e vėreni ėshtė:

a) bukuria
b) siguria
c) sharmi

3) Takoheni me dike qė din tė komentoj fatin nė letra. Si do tė veproni?

a) i lejoni t'jua komentoj fatin tuaj nė letra
b) jeni tė bindur se ėshtė sharlatan
c) nuk i lejoni t’ju shikoj fatin nė letra

4) Nga partneri pritni t’jua pushtoj zemrėn me:

a) seks
b) gjėra praktike
c) ėndėrra pėr dashuri tė pėrjetshme

5) Do tė dėshironit qė takimin e parė ta pėrfundoni:

a) me puthje tė zjarrtė
b) vetėm duke biseduar

c) nė kinema


6) Ardhmėria ėshtė:

a) e paparashikueshme
b) mė e mire se e tashmja
c) me riziqe


7) Nuk e duroni:

a) budallakinė
b) agresivitetin
c) tė folurit e kotė

Cool Do tė dėshironit tė ishit:

a) romantik
b) misterioz
c) ngazėllyes-e

9) Ngjyra qė ju mė sė shumti e adhuroni ėshtė:

a) e verdha
b) e kuqe
c) e kaltėr e ēeltė

--------------------------------------------------------------------------------

10) kur i mbyllni sytė mendoni nė:

a) punėn tuaj
b) partnerin
c) nė njė shkretirė tė vetmuar

--------------------------------------------------------------------------------

TABELA E REZULTATEVE

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
a) 3 1 1 3 1 2 2 1 3 3 b) 2 2 2 2 2 1 1 2 2 2
c) 1 3 3 1 3 3 3 3 1 1

--------------------------------------------------------------------------------

Prej 10-16 pikė:

Ėndėrrimtar. Tė ėndėrruarit pėr ju ėshtė dēka pa tė cilėn nuk mund tė jetoni. Jeni tejet romantic dhe shpesh mbylleni nė botėn tuaj fantastike. Idetė mbi dashurinė janė shumė large realitetit, dhe e gjithė kjo pėr arsye se i frikoheni se dashuria juaj nuk do tė ket sukses. Kur mendoni pėr personin e caktuar, e idealizoni atė dhe gjithēka qė shihni para syve ėshtė nė frymėn e ndjenjave. Lehtė bėheni rob i ndjenjave duke pritur dashurinė e pėrhershme. Por koha e pėrrallave, tashmė e sa kohė ka kaluar!

--------------------------------------------------------------------------------

Prej 17-23 pikė:

Fatalist. Sipas jush dashuria nuk ėshtė e pėrbėrė nga idetė e mėdha, por vetėm nga emocionet. Ato ju shpiejnė nėpėr jetė, ju udhėzojnė dhe ju japin kėnaqėsi. Jeta ėshtė aventurė e bukur dhe gjithnjė nga ajo merrni anėt positive tė saj. Ju mire e dini se pėrmbushja e dėshirave nuk varet vetėm nga ju, por edhe nga rrethanat, takimet dhe fati. Prandaj me shumė durim pritni dashurinė e jetės suaj. Keni mjaftė aftėsi dhe imagjinatė pėr t’i nxitur ėndėrrat tuaja.

--------------------------------------------------------------------------------

Prej 24-30 pikė:

Realist. Keni aftėsi tė analizoni, tė kuptoni shumēka dhe tė dini se ku i keni kufijtė. Kjo ju bėnė person realist. Gjithnjė kacafyteni me probleme, ndėrsa ėndrrat ju shėrbejnė tė i pėrmbushni disa dėshira tė vogla. Pėr ju dashuria ėshtė shumė e rėndėsishme, por qė ajo ėshtė vetėm njė pjesė e jetės. Problemet i zgjidhni pa pritje tė mėdha. Ju jetoni nė tė tashmen. Ėndrrat tuaja mund tė plotėsohen, ngase nuk ėndėrroni asnjėherė pėr personat e paarritshme.

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi