Nezir Myrta / BUNA

Shko poshtė

Nezir Myrta / BUNA

Mesazh  Nimfa prej Mon Mar 02, 2009 5:23 pm

Buna je jeta e rrėmbyeshme

cilat valė mė tė rrėmbyera
valet e Bunės a valet e jetės
sa diell sa shi me stuhi -
Jeta tė nxitė tė shkrepesh edhe gur fjalėsh tė rrufeve
edhe pa dashje
sepse -
edhe Ne duam tė shkrepim gur fjalėsh dashurie
se nuk i kemi lindė zotit me zor

Po si i ke Valėt sonte Buna...?

Ne zogj dielli e zogj stuhishė
por - ndihemi krenarė
sepse -
kur bie shi me shtrėngata meēava tė frigshme
e skuqet qielli me vėtėtima nga gjarpinjt e rrufeve
tė gjithė zogjėt e gjallesat mė tė fuqishme
struken vrimave - e vetėm
shqiponjat fluturojnė lartė nė qiell
dhe shpėrlajnė krahėt nė tallazet e fortunave!

Derikurė Ne do t'i lajmė Mėkatet e Evės?!
E -
Athua i lanė Mėkatet Tona edhe Eva n'AtėBotė!?

Jemi zogj dielli e zogj stuhishė
larg Atdheut jeta -
Ferr me Lule!

Dua tė tė shohė nė sy Buna ime -
se mė shumė e dua Bunėn me valėt e saja
qė ta freskojnė shpirtin ėmbėl Valet Tona
se sa Amazonin me valle tė ēmendura zonash!

Kjo ėshtė jeta Buna...

e ē'mė gjet, qė ndjehėm pranė puhisė sė Bunės sonte?
Shqiponjė mbi Valet Valė - e jo si Noli Anės Bunės!
Se Noli mbeti nė Boston!
E aqė shumė e deshi Bunėn!

Kjo ėshtė Jeta
Buna ime!

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi