Nezir Myrta / P O E T I

Shko poshtė

Nezir Myrta / P O E T I

Mesazh  Nimfa prej Mon Mar 02, 2009 5:26 pm

Nezir Myrta / P O E T I
Mbaron lule prej zjarri

petale bojdhezta flakrojnė e t'i marrin sytė
aroma e zjarrtė gufon e t'i merr mendėt -
bebėzat mbesin hapur si nė agoni knaqėsie
thot - le tė bien edhe yje djerėse mbi faqet e mia
nuk mund t'ia marrin shkelqimin syve tė mij

vjen e para dhe i pushon shpirti nė fjalė
vjen e dyta dhe i zhgrehet fjala hark nė zgabim
vjen e treta dhe ēmendet egėrsisht nga xhelozia

mbaron lule prej zjarri

flakėt i bėn petale tė ndezura
me kokėrrza tė xixave mbaron polem dashurie
me gaca mbaron kunorėn e ndezur prush shikimi
flokėt e flakėta i derdhen vrushkuj malli


mbaron lule prej zjarri.

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi