Nezir Myrta / EDHE KĖTĖ NATĖ

Shko poshtė

Nezir Myrta / EDHE KĖTĖ NATĖ

Mesazh  Nimfa prej Mon Mar 02, 2009 5:33 pm

Nezir Myrta / EDHE KĖTĖ NATĖ


...edhe kėtė natė
e hėngėrt ujku i bardhė i malit me borė,
se po e diegim tė gjallė terrin le tė ndeshet flakė
me dritėn e agut tė sotėm...edhe pa fustanella skordiste.
Vallja ėshtė e hapur dhe ti
me shaminė tėnde nė dorė
prij o perėndesha ime, se tė ka hije se je vet Afrodita.
Afroje diten sa tė duash se ajo vie vetiu, e ti rri
afėr diellit sa tė duash e plasma zemrėn,
mbase nuk mund tė tė arrij nė qiell...
Le tė kallet kjo natė flakė e tė zhduket terri pėrjetėsisht
tė ftova nė valle dhe ta japi flamurin e prijses,
se e kam pėr nder -
ta kemė Afroditen e zbritur nė Tokė nė kėtė ag tė bardhė!
Ti veē ndaju pakėz vėllait tim tė gjithmonshėm
- diellit, le tė na shohi tok nė valle diellore;
se kjo ditėafėr do tė mbetet Hyjnore!
U kalltė flakė kjo natė -
flakė shkreptėtima shqiponjash!

Raftė ujku kėsajde!

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi