- Poezi -

Shko posht

- Poezi -

Mesazh  Nimfa prej Wed Mar 18, 2009 10:17 am

Kam borxhe ca puthje...

I kam vetes borxh ca puthje..
Nuk doja por, m duhej aq shum..
Nj ikje mes ndrrave boshe
nj kthim mes lotsh n furtun...
I kam vetes borxh ca puthje...
Dy buz mbetn flak' prsri..
I kam vetes borxh ca puthje...
m shum se nj, dy, tri...
dhe tepr von do t jet..
me dor puthjet do t'i drgoj..
sa her mendja m gzohet..
s'di se si zemrn ta pajtoj..
i kam vetes borxh, ca puthje..
q dot s'i numroj..

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: - Poezi -

Mesazh  Nimfa prej Wed Mar 18, 2009 10:18 am

E dua dhe pikpyetjen tnde n sy

Dshirave, ti zbret n trupin tim
Asnj prekje me sy nuk guxon t bsh
thyej me dor do trishtim
Eja t m pushtosh
Ke frik,
E dua dhe pikpyetjen tnde n sy
Ke frik zemr,
S'e di sa m do ti?!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: - Poezi -

Mesazh  Nimfa prej Wed Mar 18, 2009 10:18 am

Sa sirtar ndrrash theva pr dru

E bardh nata pa yje
Me zhurma m mbushet gota e birrs blu
Dashuris, ikn zemrat tona
Ve ne t dy mbetm ktu
E bardhe nata e bardhe zemra..
Sa sirtar ndrrash theva pr dru
Doja t ngrohesha nga dbora
Q m zbardhi n syt e tu.....
E bardh nata si e vdekur
Yjet si buqet me sillnin mendimet e tua
Sa fjal nuk me the i dashur
N qiell ke ln fjaln "T Dua"
E bardh nata... pa mua..

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: - Poezi -

Mesazh  Nimfa prej Wed Mar 18, 2009 10:19 am

U lag dhe u fundos si Titaniku

Shpirtrat tan si letra t bardha
U dogjn n zjarr
Ndaj nj vark formova me shpirtrat tan
U lag dhe u fundos si Titaniku
Me pas nj zog prej letre pr ne t dy
Dhe u rrzua sa shpejt ky fluturim
E grisa e bra thrrime
N ajr falka shpirtin tim

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: - Poezi -

Mesazh  Nimfa prej Wed Mar 18, 2009 10:19 am

Vetmin kafshoja si e mendur

Krkova t t ngroh buzt
Nj dite dimri..!
Njsoj si ti.. un e ngrir nga vetmia.
Po ne t dy nuk thyhemi, dhe pse t qelqt
T ngrir me sy t jeshilta.
Fytyra t zbehta e hapa kuturu.
Krkova t t ngroh buzt
T shkrihesha n gjunjt e tu..
Krkova t thyej akullin
Dhe zjarr t ndez me kockat e mija
Vetmin kafshoja si e mendur
Tek thrrisja.. Dashuria..!

Asaj i dhe puthjen q ndrroja un
Nuk desha t di, kur asaj..
I dhe puthjen q ndrroja un..
Nuk desha t' ja di as kur qeshje me t..
...dhe pije nga vera jon nj got..
Ndaj sot..
Mos m pyet pse qaj pr ty..
Nuk dua t' ja di..!

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: - Poezi -

Mesazh  Nimfa prej Wed Mar 18, 2009 10:20 am

N ajrin e ftoht ndjej frymn tnde..

Sikur t shoh..
N ajrin e ftoht ndjej frymn tnde..
I mbyll syt dhe e di..
Je nj hap pas meje ..!
Nuk guxoj ta kthej un kokn..
Kam frik... nga mungesa jote e gjat..
Por kur t pash prball me nj tjetr
Ktheva kokn n ast ..

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: - Poezi -

Mesazh  Nimfa prej Wed Mar 18, 2009 10:20 am

I grisa ca vargje pr ty...

I grisa ca vargje pr ty..
T kisha thn – T Dua..
-Jo..
Nuk duhet t shes un zemrn
Dhe kur ajo m thot..
-Po..
I grisa vargjet se mendeshin pr ty..
Pr net imagjinare..
-O Zot.. 'kish n to..
Nuk dua t t'pyes e para
-M Do...?

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: - Poezi -

Mesazh  Nimfa prej Wed Mar 18, 2009 10:22 am

T dy.. mund t bjm ve dashuri

Ne t dy..
Nuk fyhemi dot jo..
Ne t dy.. mund t bjm ve dashuri
Aty.. ku prostitut sht kushdo..
Shahemi..ne t dy.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: - Poezi -

Mesazh  Nimfa prej Wed Mar 18, 2009 10:23 am

T kam fyer.. E di..

Faljet e mija nuk mbushin dot zemrimin tnd..
Ca pika lotsh
Syt m'i bjn m t kthjellt
Dhe ti pasqyrohesh aty...
Nuk ja fal dot vetes trishtimin n sy..

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: - Poezi -

Mesazh  Nimfa prej Wed Mar 18, 2009 10:23 am

Asnj vizitor n muzeun e dashuris

Vjeshts ndiej t bije,
Trishtimit, gjetheve ngjyrosur
N fytin tim nj koll e that
N shpirt nj ndrr palosur..
Funerale vetmie do dit
Asnj vizitor n muzeun e dashuris
Vjeshts ndjej t bie
Lirisht...

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: - Poezi -

Mesazh  Nimfa prej Wed Mar 18, 2009 10:27 am


_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: - Poezi -

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi