Lajme te ralla- zbavitese dhe interesante

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko posht

Re: Lajme te ralla- zbavitese dhe interesante

Mesazh  Nimfa prej Tue Apr 21, 2009 5:41 pm

Kpuct “ByeBye Bush” brenda nats jan prhapur n t gjith botn
Porosia e 300.000 pale kepuceve, me te cilat gazetari irakien gjuajti presidentin amerikan Bush, ne Turqi ka hapur 100 vende te reja te punes.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
Nimfa
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Lajme te ralla- zbavitese dhe interesante

Mesazh  Nimfa prej Tue Apr 21, 2009 5:49 pm

Maqedonia nuk e jep mercedesin e Titos
Portali kroat index.hr shkruan se Qeveria e Maqedonise nuk do ta shese modelin e vjeter te Mercedes te vitit 1947, i cili ka qene ne sherbim te kryetarit te Jugosllavise, Josip Broz Tito.

Ne te vertete, per kete antikuitet i cili eshte nje rariret i vecante ne treg, prodhuesi gjerman ka ofruar tre modele me te reja dhe me luksoze.

Vetura ka qene e ndertuar me duar, ndersa ne kohen e saj ka kaluar vetem 50 mije kilometra dhe eshte ne gjendje te shkelqyeshme. Qe nga pavaresia e Maqedonise, asnje nga politikanet nuk e ka shfrytezuar. Gjate 16 viteve te kaluara ne Shkup kane arritur shume oferta, por te gjitha Maqedonia i ka refuzuar dhe prandaj mendohet se do ta refuzoje edhe kete te fundit.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
Nimfa
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Lajme te ralla- zbavitese dhe interesante

Mesazh  Nimfa prej Tue Apr 21, 2009 5:50 pm

Gruaja ankohej ’do dit, burri luan loto dhe fiton 4.2 milion $Gruaja qaramane e nxiti bashkshortin t blej bilet lotarie dhe ai fitoi 4.2 milion dollar. Zelandezi nga Auckland, e bleu biletn dy minuta para se shitjet t mbylleshin t shtunn n mbrmje.

“Gruaja kishte gjith javn q ankohej se nuk kemi para, kshtu shkova dhe bleva biletn, pak para se t mbylleshin”, thot bashkshorti me fat, i cili nuk do t identifikohet. “Duhet t kem qen klienti i fundit at nat”, thot ai. “Jam kaq i knaqur q gruaja ime ankohet”, shton prsri. Familja me shum fmij i dha fund problemeve ekonomike n kt mnyr.
Shprndaje lajmin:

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
Nimfa
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Lajme te ralla- zbavitese dhe interesante

Mesazh  Nimfa prej Tue Apr 21, 2009 5:55 pm

Kryen 190 operacione pa diplom !Nj bankier i mrzitur gjerman, i cili falsifikoi diplomn e universitetit pr t realizuar ndrrn q t bhej kirurg, sht burgosur pr tre vjet. 29-vjeari, i cili i ktheu shpinn financs dhe i armatosur me diplomn e mjekut nga universiteti i Oksfordit

n Britani trokiti n dyert e kliniks s universitetit “Erlangen” n Bavari, gjeti nj pun t re. Ai mori pjes n 190 operacione, ku 17 prej t cilave ishin transplante organesh, dhe pr pak shptoi pa u lagur. Shefi i kliniks nuk vuri re asgj t pazakont. Askush nuk do ta kishte diktuar mashtruesin, sikur nj informator mos t kishte treguar.

_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
Nimfa
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Lajme te ralla- zbavitese dhe interesante

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi