UEFA CHAMPIONS LEAGUE

Shko poshtė

UEFA CHAMPIONS LEAGUE

Mesazh  STINE prej Sat Jul 21, 2007 4:29 pm

Humbje "shpresedhenese" per TiranenDomzale ka fituar takimin e pare te turit te pare paraeliminator te Kupes se Kampioneve te Evropes pasi ka mundur me rezultat minimal 1-0 kampionen e Shqiperise. Ndeshja filloi e shpejte per skuadren vendase, por lojtaret e Tiranes mbroheshin sakte dhe kishin kontroll te mesfushes dhe mbrojtjes. Rastet ishin shume te pakta, por ne fund te pjeses se pare, nje gjuajtje shume e forte nga rreth 30 metra diagonal, nga e djathta e sulmit vendas, perfundon ne rrjete duke mposhtur portierin shqiptar Isli Hidi. Per Tiranen, vlen te permendet nje rast i bukur i Indrit Fortuzit, qe ishte rasti i vetem i paster per gol qe pati Tirana gjate gjithe ndeshjes. Me kete rezultat u mbyll pjesa e pare, pas se ciles u mendua se vendasit do te shperthenin me sulme dhe gola. Megjithate, nuk ndodhi ashtu, pasi rastet e shumta te krijuara nuk sollen asgje. Tirana perseri u mbrojt sakte, duke shpetuar pa pesuar gola te tjere. Thuajse 2000 shikues ishin te pranishem per te ndjekur takimin nga te cilet rreth 10-11 ishin shqiptare dhe simpatizante te Tiranes, qe ndoshta nuk ishin aq te kenaqur, pasi takimi u dominua krejtesisht nga Domzale qe ishte gjate gjithe kohes ne sulm.
Ndeshja e kthimit do luhet nė Tiranė me 25 Korrik ne Stadiumin “Qemal Stafa”. Kjo humbje minimale nė fushėn kundėrshtare, i jep shpresa Tiranės pėr njė pėrmbysje rezultati nė Tiranė dhe kalimin e turit tė parė sė Ligės sė Kampioneve.
Domzale – Tirana 1-0
Shenues: Jankovic 44
Stadiumi: Sportnem Park
Shikues: 2000,
Gjyqtar: Atkinson, Bryan dhe Sempsom (Angli).
Domžale: Nemec, Elsner, Žinko, Varga, Aljančič, Kirm, Brezič, Grabič ( 86. Peškar), Juninho ( 67. Jusufi), Ljubijankič, Jankovič ( 60. Dvorančič).
Tirana: Hini, Sina, Dede, Xhafa, Hajdari ( 79. Delialisi), Mukaj, Sefa ( 70. Bekali), Capia, K. Duro, Abazaj, Fortuzi (70. Merkoci).
Kartona te verdhe: Varga / Xhafa, Sina.
Lojtari me i mire i ndeshjes: Andraž Kirm (Domžale)
Foto nga Vid Ponikvar: Isli Hidi pas pesimit te golit ne ndeshjen Domzale - Tirana 1-0


_________________
pershendetje te gjithve.rrespekte
avatar
STINE
Administator
Administator

Numri i postimeve : 360
Age : 32
Localisation : gjithandej lale
Registration date : 07/07/2007

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

UEFA CHAMPIONS LEAGUE

Mesazh  STINE prej Sat Jul 21, 2007 4:41 pm

Trajneri i Tiranes, mban shpresat tek ndeshja e kthimit javen e ardhshme


Pas humbjes minimale qe ka pesuar kampionia e Shqiperise, KF Tirana ndaj kampiones Sllovene, Domzale, trajneri Sulejman Starova flet pozitivisht per paraqitjen e skuadres se tij ne pjesen e pare dhe nuk le pa permendur pakenaqesite e tij rreth presences se gjithe lojtareve ne pjesen e dyte. “Ishte nje rezultat I dobishem. Gjate ndeshjes, ne kontrolluam mire pjesen e pare dhe prishem shume aksione te kundershtareve te cilet arriten ten a canin ne mbrojtje me nje goditje nga distance duke shenuar edhe golin e vetem te takimit i cili ktheu rrethanat e lojes permbys. Pjesa e dyte ishte shume e dobet nga ana jone dhe jam shume I pakenaqur nga menyra se si u paraqitem. Megjithate, e rendesishme eshte qe ndeshjen e ardhshme e luajme ne shtepi, ku cdo gje eshte e hapur. Na duhet te luajme shume me mire se sot dhe te shenojme, nese duam qe te kualifikohemi”, u shpreh trajneri Sulejman Starova per mediat

_________________
pershendetje te gjithve.rrespekte
avatar
STINE
Administator
Administator

Numri i postimeve : 360
Age : 32
Localisation : gjithandej lale
Registration date : 07/07/2007

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi